Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tehelné pole, a.s. – fakty namiesto obviňovania (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nikto ti neveri bloger
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Predovšetkým zamlčiava,

že tú zmluvu na 50 rokov mohlo mesto v pohode zrušiť - mestu to jednoznačne vysvetlilo aj NKÚ.
Takže nebolo to o tom, že buď mesto bude akceptovať aspoň akú-takú sumu za predaj, alebo sa bude musieť pozerať na to, že dostane pár šupiek z prenájmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpoved

sa skryva tu : http://www.strana-sas.sk/ovlad...

Pan Ftacnik, obhajujete neobhajitelne - zatajenie troch znaleckych posudkov pred poslancami MZ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako

Galkou, certifikátz angliny už je hotový ? náhradné diely na vrtulníky už sú vybalené ? tak rýchlo opraviť a odletieť do Kauflandu do skladov, inventúru porobiť "manažér" :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K+++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obidva jasné

stručné a faktické príspevky na úrovni brigošov zo súmračnej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

smer a sdku

smer a sdku mali v Bratislave vzdy blizke vztahy a vedeli sa dohodnut. To len pred volicmi hraju divadielko, ked ide o prospech sirokeho akcionarskeho kruhu, dohoda je ista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Primátor manipulátor

Vážený pán primátor,

rovnako ako na zastupiteľstve aj tu sa prejavujete ako dobrý manipulátor a preto by som rád uviedol viaceré Vaše tvrdenia na pravú mieru:

1. Ak by sa v spoločnosti Tehelné pole a.s. nezvýšilo základné imanie, spoločnosť by skrachovala. Nájomnú zmluvu nie je možné zo zákona previesť na tretí subjekt bez súhlasu druhej strany (tzn. mesta). Čiže nehovoríte pravdu, že krachom spoločnosti Tehelné pole a.s. by nezanikla nevýhodná nájomná zmluva.

2. Majetok mesta nie je Váš súkromný. Váš súkromný majetok môžete predať aj pod cenu. Majetok mesta je možné zo zákona predávať pod cenu iba vo verejno-prospešných prípadoch, čo určite nebol tento prípad. Preto je zjavné, že "dohodovaním a ovplyvňovaním ceny" došlo k porušeniu zákona. Bližšie informácie o znaleckých posudkoch nájdu čitatelia na tomto blogu: http://janohrcka.blog.sme.sk

3. Alibisticky tvrdíte, že rozhodlo zastupiteľstvo. Je ale zaujmavé, že zastupiteľstvo nevedelo o iných znaleckých posudkoch. Príbeh o znalcoch ktorý spomínate sa nenachádza v dôvodovej správe k materiálu, ktorý bol predložený na zastupiteľstvo. Tento príbeh sa dokonca nespomína ani v žiadnom dokumente, ktorý bol predložený na operatívnu poradu primátora, mestskú radu alebo finančnú komisiu. Ako je možné, že ste tieto skutočnosti zabudli povedať poslancom? Ako je možné, že poslanci nevedeli, že by daný majetok mohol mať aj trojnásobne vyššiu cenu? Tieto skutočnosti ste zamlčali pravdepodobne preto, lebo ste nechceli riskovať, že daný materiál v zasupiteľstve neprejde. Dokonca aj Vami spomenutá poslankyňa Tvrdá, ktorú vo svojom blogu citujete na zasupiteľstve povedala: "Ja osobne nepoznám nejaký (posudok) za 650, ale viem že s týmto materiálom sa zaoberáme takmer rok. Na finančnej komisii, pokiaľ mi pamäť slúži, bol minimálne 4-krát." Ako je možné, že pani Tvrdá, ktorá je členka všetkých dôležitých orgánov mesta (členka operatívnej porady primátora, členka mestskej rady a členka finančnej komisie) nemala vedomosť o tomto posudku? Ako potom o ňom mohli vedieť obyčajní poslanci?

4. Pán znalec Jozef Fajnor, ohodnotil susedné pozemky (cca 100 metrov od pozemkov pod hotelom Hilton), ktoré kupovalo mesto od súkromnej firmy v roku 2007 na 449 eur/m2. V roku 2012 ohodnotil mestské pozemky na 255 eur/m2. Môžete hovoriť čo chcete. Pre nezaujatých ľudí je to jasný dôkaz manipulácie s cenou a neexistuje žiadny legálny dôvod, prečo by mesto malo manipulovať s cenou mestkého majetku v svoj neprospech.

5. Odvolávate sa na vyjadrenia ľudí z Trendu a SME. Článk v Trende vznikol pred tým, než sa na svetlo sveta dostali tieto závažné informácie. To že je niekto majiteľ SME automaticky neznamená, že má dostatočné množstvo informácii o danej veci. Nebol by prvý ani posledný, ktorý by sa vyjadroval k niečomu bez poriadnej znalosti problematiky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý pán Ftáčnik

všetko má svoje hranice a to čo tu píšete sú nehorázne klamstvá!!! Toto je vrchol drzosti, že sa nehanbíte!!! Je fakt, že majoritný akcionár chcel zvýšiť základné imanie na čo mesto nemalo, ale rozhodne ste mu nemuseli predať pozemky!!! Neskrývajte sa za milón euro! to je úplne irelevantné, lebo tu už od začiatku (od podpisu zmluvy) išlo o to, aby sa istý pán dostal k pozemku vedľa štadióna, ktorý pre jeho klub postavilo mesto. V tom čase už bolo jasné smerovanie bratislavského klubu do KHL. To, že o tom nebola informovaná verejnosť neznamená, že tie plány už neboli.
Teraz k tej pôžičke. Privabanka patrí Pente, ktorá je kamarátom pána z hotela a rozprávať o tom, že sa akciovka dostane do konkurzu je balamutenie bratislavcanov!!!!!! Nehorázne zavádzate až mi je z vás zle. Keby ste tie pozemky nepredali, tak o 50 rokov by malo mesto páku na pána z hotela a mohlo by žiadať vyššie nájomné za pozemok. Teraz môže mesto už iba ***** Ste nekompetentný riadiť chod mesta, lebo ste pod vplyvom pána z hotela! Aj vy chodíte spolu s Ficom a pánom z hotela hrávať hokej v dresoch KHL na zimný štadión, ktorý patrí mestu a teda aj bratislavčanom a pán z hotela ho má v nájme za smiešnu sumu??? Čo vám sľubuje za reklamu mesta počas KHL? Alebo je tam len na to, aby ste sa necítil až tak blbo, keď ste na hokeji v skyboxe a užívate si luxus za peniaze daňových poplatníkov? Vysvetlite prečo mesto prenajalo najlukratívnejšie sedenia v skyboxoch klubu HC Slovan? Že ste nemali na dostavbu? Vyzývam vás na reakciu a žiadam osobné stretnutie na túto tému. Pokiaľ nebudete reagovať, oslovím Vás priamo na magistráte.
S pozdravom
obyvateľ Bratislavy
Ondrej
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podobne ako s pozemkami pod Shellkou

Mohol by autor clanku uviest nejake argumenty preco by mala nevyhodna zmluva o prenajme platit aj po krachu najomnika? Tuto klucovu cast svojho clankov odbil suchym tvrdenim.
-
Je nacase dat dolu svatoziaru z Ftacnika.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak pán FTÁČNIK- vaqščim blogom ste sa skutočne vyfarbil- ale veď konečne, nič nového pod slnkom.Odjakživa ste patrili tým červeným, tak niuekto si myslel, že ste sa zmenili.VY - tam kde teraz sedíte už ste dávno nemali BYŤ. Ste podvodník a hlavne demagog- klamete a zavádzate, robíte presno to čo vám preceda nalinkuje.!!Ste hanbou Bratislavy!!!!a úplatný zo strany vášho kamaráta ŠIROKÉHO!! - áno, to je ten pán vedľa z hotela. len mi nejde do hlavy, prečo ho nepomenovať tak ako sa volá, veď vlystné meno nie je hanbou- alebo na Slovensku niekedy aj áno.

S Výytavbou Štb Hotel Double Tree Hilton- to bol jasne pripravovaný tunel od samého začiatku o ktorom VEDEL i sám FICO a nespravil nič, aby tomu zabránil. Však ako, že? môže zabrániť niečo, niekomu, ktorý ho drži za gule a pohybuje jeho trákami gatí!!Však
Slovensko v skutočnosti riadi pár ludí- Široký má prím, a FICO je len figurkou na podnose- pán FICO, pán ŠIROKÝ a spol( Flašík, Poor, Brhel)..... vy asi chcete aby sa ten národ dozvedel obsah vášho "diskusného krúžku" vtedy ešte s nezrelým ale ambicioznym FICKOM na Priemyselnej ul. v r. 2002!!!!
Tak požiadajte ŠIROKÉHO a on vám tú náhravku, kotrú si robil pre seba na horšie časy, zaručena (NE) dá k dispozícii.A ked n ie on, tak aj kópii je dosť,aby sa nimi zaplnil medialny priestor.A aj ľudí, ktorý o tom vedia je až-až---- , že by začal spievať aj sekretariát hARWARDU?? no asi nie, to by nikto neprežil doslva a dopísmena, infartové stavy....

ČIŽE K MERITU VECI- pán Ftáčnik, ste taký istý ako všetci okolo vás vrátane Teheneho pola s.r.o.Štb hotel Double tree by Hilton.... a toho pána vedľa z hotela. Ahá, už som mu dal aj meno- čiže pán ŠIROKÉHO, známeho to podnikateľa Smer s.r.o.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán primátor,

týmto svojim blogom ste obyvateľom Bratislavy jasne dali najavo, čie záujmy zastupujete. Podľa môjho názoru to nie je ani mesto Bratislava a ani obyvateľia Bratislavy.
Zatajili ste existenciu ďalšieho znaleckého posudku pred poslancami na mestskom zastupiteľstve napriek tomu, že ste dostali dve priame otazky o ich existencii. Doteraz ste nedali jasnú odpoveď prečo. Odpoveď ani nedáte, lebo obhájiť neobhájiteľné sa nedá. A to veľmi dobre viete. A preto tu teraz púšťate svoje manipulatívne blogy.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Kočnerova pomsta. 2 219
 2. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Nevestin hod kyticou 1 690
 3. Blanka Ulaherová: Týždeň v Umbrii 1 629
 4. Ondrej Putra: A just pôjdeme voliť, hoci nepohodlne! 1 247
 5. Martin Ondráš: Keď rozkradnúť a zničiť štát nestačí 1 126
 6. Michael Achberger: Zjedzte čo chcete a aj tak chudnite 934
 7. Elena Antalová: Prepáčte, pani Chramostová 859
 8. Ondrej Putra: Padli prvé výstrely tretej svetovej vojny 805
 9. Marek Strapko: Lebo keď nie...zabijem ho! 632
 10. Ľubor Bystrický: Rakovina 622

Rebríčky článkov


 1. Petra Babanova: Tichá voda
 2. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 3. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 4. Štefan Vidlár: The Ten Commandments
 5. Július Kovács: Kočnerova pomsta.
 6. Jozef Kovalík: Óda na Demelzu
 7. Alena Rachel Jurečková: Básničôčky V.
 8. Milan Lacúch: Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?
 9. Radovan Medovič: Ale už ma to vážne štve
 10. Štefan Vidlár: Brucho a Hafkáč

 1. Minúta po minúte: Dal by som si kolu. Fico bol v byte na Vazovovej viackrát
 2. Trnka na nahrávke s Kočnerom: Viem, že ma zabijú
 3. Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke
 4. Polícia zadržala Forischa a ďalších dvoch exsiskárov
 5. Kúpiť sa dali poslanci aj zistenia SIS. Ako vyzerá Kočnerov svet na nahrávke
 6. Čaputová zo zdravotných dôvodov ruší program na najbližšie dni
 7. Wales doma remizoval s Chorvátskom, Maďari v tabuľke predstihli Slovákov
 8. Čižnár síce zbavil Trnku mlčanlivosti, ale odmieta ho stiahnuť
 9. A je po trojkoalícii
 10. V Košiciach sa zrazili električky, jedného vodiča vystrihovali

 1. Keď mafiáni požívajú Pellegriniho dôveru... a novinári pustili dymovú clonu
 2. Remišová má pravdu: Spájať sa nemusia tí, čo to nepotrebujú
 3. Ako Leopoldovská koalícia uniesla Slovensko
 4. Pellegriny klame !
 5. Vymenuje prezidentka Čaputová na zabezpečenie slobodných volieb úradnícku vládu?
 6. Roman Kvasnica: Máme tu rozklad ústavného zriadenia
 7. Threema: Zabíjačka elitných advokátov a sudcov s Kočnerom. Danteho peklo
 8. Ako si Hlina proti Harabinovi pomohol konšpiráciou o počítačovom červovi a porne
 9. Na vŕšku dovidieť bod zvratu...
 10. Z čoho má Fico strach: Že sa Gorila vráti ako zvuková nahrávka

Už ste čítali?