Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pani Pietruchová, a na čo je dobrá lož?! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

fantastické

teraz ste jej blufy odhalili v plnej nahote
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nechápem,

prečo niekto vôbec reaguje na p. Pietruchovú, veď ona len sranduje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lenže tá jej sranda znamená pre veľa nevinných ľudí utrpenie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne tak,

s pietruchovu je škoda ruky si špiniť. ja ju "pozorujem" už zopár rokov a táto osoba už vystriedala všetky agendy, na ktorých sa dá "bezbolestne" zarobiť (na mysli mám to, že granty pre "mimovládky" sa oveľa ľahšie získavajú na kadejaké gender projekty, propagovanie homolobby, tzv práva žien (rozumej potraty,...)).
symptomatické je, že už skúsila aj kandidovať do parlametu.
dúfam, že raz príde čas, keď už o tejto pochybnej osobe nebudem nič počuť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na strane druhej,

nezazlievajme jej to.
Žije si svoj život a prebíja sa ako vie.
Len jedno mi nedá: u nás sa jedna rozvádzala a na rozlúčku bolo, ačičo.
No ako na potvoru zostala, samodruhá a stále tvrdila, že dievča sa dá spraviť aj malíčkom, síce sme jej neverili, ale keď to tvrdila.
Apropo, viete čo je ačičo ? Nie ? tak vám to poviem.
Manželia večer idú do spálne a muž sa pýta: tak ideme spať ačičo.
Žena odpovedá, ano najprv bude ačičo a potom budeme spať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ona vôbec nesranduje vážení!

A to budete teda prekvapení... Prečo sa odrazu pán Tinka odmlčal? Pani Pietruchová mu dala jednoduchú otázku a zdá sa, že "na telo"! Odrazu na ňu kašle! Hnusí sa mu! Nie je vám to podozrivé? Uvidíte vážení blogeri, ako sa pán Tinka vyfarbí. Všetko ukáže čas. Ako mu zase všetci veria! Ako v minulosti. My sme len radi, že zmizol z nášho kraja a nerozvíja svoje veľkolepé' podnikateľské aktivity! Aj tak nám tu zostala pamiatka na neho. Jeho bezúhonnosť je komická. Pána Tinku nikto neočierňuje! A nikto nič nezmontoval! Pán Tinka na tom pracoval "úspešne" 20 rokov aby sa dostal do médii v celom svojom pravdivom obraze. Pani Pietruchová je bystrá, vnímavá a pohotová žena, ktorá ho odhalila, na rozdiel od vás všetkých!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

IDE TU O NIEČO INÉ

o deti a ICH právo.. myslíte si, že ja ako človek ktorý spravil podobné chyby v minulosti, nemám právo byť so svojím dieťaťom? Nech ma súdi niekto iný.. A existuje aj falošné obvinenie. Nie každý napr. vrah je skutočným vrahom. Vieme akú máme "nezávislú" justíciu, vieme ako sa dá obviniť a za peniaze kúpiť všetko. Opakujem. Moje dieťa ma potrebuje! Ako aj každého otca a matku nech by boli akýkoľvek! (samozrejme za predpokladu, že nedochádza k samotnému týraniu dieťaťa)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

píšes, že ide o deti a ich právo, a zároveň to zdovodnujes svojím právom... jedna vec je právo, a druhá záujem dieťaťa. je naozaj v jeho záujem strátavť sa s otcom, nech by bol akýkoľvek? aj psychoapt, ktorý ho možno síce netýra priamo, ale ako vplýva na jeho "výchovu"? a aká je to "váchova" ak ho vezme do MAc donadlu a na výlet - to je nejaká výchova? Alebo to že ho necháš celý čas s babkou či novou partnerkou a to je akože Tvoja výchova?
To ze Ta Tvoje dieta potrebuje, si mohol tiez zvazovat predtým nez si rodinu opustil (ak to je Tvoj prípad) A zmieril si sa s bývalou? poziadal si ju o odpustenie Tvojcich "chýb"? a svoje dieta si o to poziadal? priznal si svoj podiel zodpovednosti otvorene a poctivo, alebo sa skrývaš za to nič nehovoriace že "za rozchod možu vždy obaja" a mylsíš si, že je to tým vybavené? a si ochotný rešpektovať, že hoci máš právo aj Ty aj to dieťa. že ť a môže v určitých fázach aj odmietať nemať chuť ťa vidieť, kým sa so všetkým vysporiada?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ANO ZAUJEM DIETATA je hlavne BUDUCNOST

nielen moje dieťa ma miluje. Tlačíte mi do úst prázdne frázy pardón otázky. Popritom sama viete, s dovolením, že najvyšší záujem každého dieťaťa je mať rodinu, je mať oboch zodpovedných a milujúcich rodičov najlepšie rovnomerne v každom čase nečase.. deti nemôžu za svojich rodičov. Aj keď sa bohužiaľ manželstvo skončí rodičovstvo je stále. Len apelujem dokonca na to, aby dokonca keď dieťa vyrastie každý rodič veril svojej výchove a neuzurpoval si dieťa. Vtedy to je skutočne tragédiou, keď dospelé dieťa je "vazalom" svojej nezrelej matky..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konečne sa začínajú ozývať

aj normálne ženy, matky! Ony nemajú toľko času, ako páni, ktorí tu často vypisujú, ale už ich to zrejme vyprovokovalo natoľko, že sa ozvú. Páni blogeri, páni "otcovia"! Problém tu bude zrejme inde! Vy, zavrhnutí otcovia, ktorí sa ľutujú a vystupujú na verejnosti - vám vôbec nejde tak o dieťa, ako o vás samých! Dieťa potrebuje neustálu starostlivosť, výchovu a výživu! Či keď si otec "odbehne" na pár rokov do basy, alebo k milenke, dieťa má byť v chladničke?! A potom sa vráti akože nič?! Či matka ho má vodiť za ním do basy?! Nie, nie vážení! Matky vodia radšej deti na krajšie miesta a ak má byť otec pre ich dieťa nebezpečenstvom a zlým príkladom, to radšej ho odstavia od neho! Nie je otec ako otec! Kde bola jeho zodpovednosť, keď vedel, že do basy pôjde?! Keď svoje dieťa nechal zrazu napospas? Či matka mala dieťaťu klamať, že je na služobnej ceste a prinesie potom darčeK?! A potom mu iní povedia pravdu?! Ak si otec neplní svoje povinnosti, nemá ani práva! To by tak bolo, povinnosti zanechať na ženu a on sa iba "hrajkať"! Dokonca je v jednom tu spomínanom prípade podozrenie, že dieťa si "urobil" preto, aby mal ľahšie "okolnosti" v base a aby ho pustili skôr... To by ste čumeli keby ste videli dôkazy! Poznám taký príbeh a to by bol pán otec veľmi červený, keby sa tu zverejnil. On vie koho sa to týka! A ešte má tú drzosť vystupovať proti matke, osočovať, útočiť! Hanba svetová! No len nech pokračuje vo svojich "aktivitách", je to zaujímavé. Už to sledujú viacerí čo ho poznajú a asi to nenechajú len tak. Pani Pietruchová, ďakujem Vám za všetkých normálnych otcov a matky. Nevzdajte to!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ex partnerka

zaujmave.. a tak ste ho predtým milovali. Čo ste boli predtým "slepá? Ja ďakujem všetkým psychicky zrelým ženám, dobrým mamám za to, že ich je na Slovensku viacej ako tých, ktoré tu reprezentujete VY, pani fafaj. Nám ide o deti SPOLOČNE a boli by ste prekvapená, že v podobných iniciatívach je viacej žien ako mužov. Ide o deti nie o pomstu, nezrelostné útoky, obhajobu..ale o porozumenie, odpustenie lásku a zodpovednosť. Kto toto prezentuje inak, je CITOVO VYPRAHNUTÝ a je mi ho skutočne ľúto. Pre objektívnosť musím dodať, že často je príčinou to čo opisujete. Osobnostné zranenie, zlá skúsenosť. Ale čo s tým majú deti? Každý sa môže zmeniť.. z lásky k nim. Kto je bez chyby? Vy? Ospravedlnenie je na mojej strane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy neviete pravdu,

celú pravdu pán Lagaliano. Ex partnerka? Čo Vy viete! Takých je iste veľa. Aj ľudí, ktorí tú pravdu vedia, ale "neblogujú". Nemajú ani tušenia o týchto "blogoch". Ani ja už nebudem. Chcel som obhájiť aj druhú stranu, pretože to dobre poznám. Poznám Joža, poznám ex-priateľku, poznám rodiny, v ktorých zostal len žiaľ a zatrpknutosť z podvodu, poznám dieťa! Poznám pozadie o ktorom Vy, aj vy nemáte ani tušenia! Jasne, ľudia urobia počas života chyby, poznám to aj ja. Ale také fatálne a také "periodické", ako narobil Jožo, takých snáď niet, alebo minimum. Obdivujem kompletné rodiny - mamy, otcov, deti. Ano, je to fajn a tak by to malo byť. Poznám však aj rozvedené "rodiny", ktoré fungujú na základe dohody. Ano, dá sa to. Ale aby bol človek ako Jožo príkladom pre dieťa! Tak to teda nie! Sám by som mu napľul do očí! Tak nezodpovedne pristúpiť k akože "novej rodine" - klamstvom, zavádzaním, medovými rečami! Majster pera a slov, nič iné! Nič. Po ňom len spúšť a popol. Kraj pod Javorinou to pozná. Príďte tam pozrieť, "podebatiť" s obyčajnými ľuďmi. Človek ako on by mal nabrať už pokoru, stiahnuť sa a konečne niečo poctivo robiť. Ale v takom veku začínať , to je už len na prežitie seba samého, splácanie nekonečných dlhov. O dieťa sa postarať nevie! Asi rozpútam aj ja kampaň ako to robí on. Mohol byť v pohode, na "svojom teplom miestečku", ale on znova potrebuje organizovať masy tak ako v minulosti - Spoločnosť za rozvoj Lubiny... a iné. Výsledok? Zistite si sami. Je toho dosť na nete. Už nebudem sem písať, nemá to cenu. Aj tak to prekrútite podľa seba, podľa Vašich "povrchných informácií". Otec má byť vzorom,príkladom, oporou a nie postrachom s hanebnou minulosťou a "kontaktmi" z "podsvetia". Dieťa potrebuje istoty, ktoré mu on nikdy nedal a ani nedá. Nepoznám Vás pán Lagaliano, neviem, čo ste Vy prežil, prečo "bojujete" o dieťa. Každý má svoje. A tie ohlasy ako treba udržovať kontakt s rodičom aj v base, tak to snáď nemyslíte vážne! Zvlášť, keď "otec" sedel za finančné podvody! Nie za neúmyselný trestný čin! A dávať príklad dieťaťu takýmto človekom, to snáď už nezožeriete ani Vy! Ak splodím dieťa, je to vážna vec a treba sa k nej aj zodpovedne postaviť, súhlasíte? Neublížujte prosím matke, ktorá mu na chvíľu uverila a teraz to iste trpko ľutuje. Sama si nesie svoj kríž, tak ako všetci. Obdivoval som ju, že dokázala s tým človekom byť a že mu "uverila". Mnohí sme ju odhovárali,lebo sme ho dobre poznali. Končím tieto nezmyselné blogy. Oberá ma to o vzácny čas, ktorý venujem radšej zmysluplnejším činnostiam. Nebudujte si šťastie na nešťastí iných. To Vás neurobí šťastným. Vaše deti vás nájdu aj samé, ak to budú tak cítiť. Násilie vyvolá iba odpor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KEBY POZNATE MOJ PRIBEH

z opačnej strany..tak VY o mňa neopriete ani bicykel. Ale o inom som chcel a krátko, ano nemá zmysel vypisovať, skôr sa snažiť milovať a naprávať sklamania a bôle. Prajem Vám pokoj v duši, aspoň taký aký mám ja. Čas stratený deťom už nikto nevráti.. "nechajte maličkých prísť ku mne. Neprišiel som spasiť spravodlivých, ale hriešnikov a mýtnikov".. všetko dobré fafaj.. úprimne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podpora psychosociálního vývoje dítěte

Podpora zdravého psychosociálního vývoje dítěte

Prevence specifických překážek - netolerance, odloučení od rodiče rozpadem rodiny / uvězněním rodiče

Projekt se zaměřuje na posílení práv dítěte a prevenci působení neblahých vlivů na zdravý psychosociální vývoj dětí a mládeže, přičemž usiluje o nastavení tolerantního společenského prostředí, v němž jsou vnímány zájmy a potřeby dětí a děti jsou zároveň připravovány na tolerantní vnímání svého okolí a nepodléhání černobílému vidění světa. Projekt se věnuje třem specifickým oblastem, které jsou dle našich zkušeností v české praxi práce s dětmi a jejich výchovy zřetelně opomíjeny. Na jedné straně se jedná o téma odloučení dítěte od rodiče a přerušení jeho rodinných vazeb (ve smyslu práva na zachování kontaktu se svými rodiči podle čl. 9 Úmluvy o právech dítěte), a to v oblasti negativních vlivů konfliktních rozvodových situací a zneuctívání jednoho z rodičů (tzv. syndrom odcizeného rodiče) a v oblasti uvěznění rodiče (vedoucího k přetržení kontaktů, pro dítě těžko pochopitelnému), na straně druhé o téma rizik infiltrace dětí nesnášenlivými postoji, typicky šířenými neonacistickými skupinami po internetu, a ochranu dětí před nesnášenlivostí, též v dětských kolektivech (vycházeje ze skutečnosti, že postavení dítěte ovlivněné rozvodovou situací a zejména pak uvězněním rodiče zvyšuje riziko, že se stane terčem nesnášenlivosti či diskriminace, typicky ve formě posměchu, hanobení či ponižování).

Cíle projektu:

zvýšit povědomí rodičů, budoucích rodičů a profesních skupin o dopadech a rizicích odloučení dítěte od rodiče na jeho vývoj, a tím zvýšit empatii a citlivost společnosti k zájmům dítěte

podpořit navázání či udržení kontaktů dítěte s rodiči u přímých cílových skupin
zvýšit povědomí dětí a mládeže o netoleranci, nesnášenlivosti a neonacismu, a tím posílit jejich empatii a toleranci k odlišnostem

Cílová skupina projektu:

děti a mládež, a to nepřímo prostřednictvím osvěty adresované rodičům, budoucím rodičům a profesním skupinám pracujícím s dětmi, přímo prostřednictvím intervencí k navázání kontaktů s rodičem a osvěty k rodičovské výchově a k toleranci.

Cílů projektu budeme dosahovat vzdělávacími a osvětovými akcemi pro děti, rodiče, potenciální rodiče, profesní skupiny, široce pojatou osvětovou kampaní určenou veřejnosti a intervenční prací s dětmi a rodiči, zaměřenou na navázaní či udržení kontaktu rodič-dítě.

Realizované aktivity:

Besedy pro rodiče a potenciální rodiče, včetně studentů středních a vysokých škol, zaměřené na dopady stresových konfliktních rozvodových situací na dítě (z hlediska psychologického, sociálního a právního) a návrhy, jak takovým dopadům předcházet (mj. mediace, řízený styk atd.)

Besedy pro vězněné rodiče k tématu rodičovských kompetencí

Besedy pro žáky a studenty ZŠ a SŠ k tématu nesnášenlivosti, rasismu a jak se nestát pachatelem ani obětí (besed se budou účastnit též příslušníci menšin jako potenciální či skutečné oběti nesnášenlivosti, schopné zprostředkovat autentické zkušenosti s diskriminací či rasismem)

Odborné semináře pro dotčené profesní skupiny týkající se prevence syndromu odcizeného rodiče, významu zajištění kontaktu dítěte s uvězněným rodičem a výchovy a vzdělávání dětí k toleranci

Intervence k posílení postavení dítěte, v tomto smyslu konzultace směřující k smírnému urovnání rozvodové a obdobné situace a snížení jejích negativních dopadů na dítě a asistované návštěvy dětí za rodiči ve věznicích

Osvětová kampaň týkající se tématu práv dítěte

http://www.helcom.cz/view.php?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Projekt pomůže zlepšit vztahy s dětmi

Projekt pomůže zlepšit vztahy odsouzených rodičů s dětmi

Pobyt rodíčů ve vězení obvykle vážně narušuje vztahy s jejich dětmi. Zlepšit situaci by mohl pilotní projekt Českého helsinského výboru, podle něhož by kontakt dětí s jejich odsouzenými rodiči mohl být jednodušší.

„Cílem projektu, který jsme nazvali "Děti odsouzených rodičů - posílení práv a postavení", je udržovat a dále budovat vztahy mezi dětmi a jejich odsouzenými rodiči," říká mluvčí výboru Alžběta Kolumpeková. Kromě psychologického poradenství a besed s vězni program nabízí i možnost asistovaných návštěv dětí ve věznicích, nebo finanční příspěvek na dopravu dítěte do nápravného zařízení.

Vězeňská služba aktivity helsinského výboru vítá. „Mezi odsouzenými ženami je o projekt velký zájem," říká Martina Kadlecová, zástupkyně vedoucího oddělení výkonu vazby a trestu v ženské věznici ve Světlé nad Sázavou. Ne všechny žadatelky jsou ale podle ní schopny splnit kritéria stanovená pořadatelskou organizací - jedním z nich je mimo jiné podmínka, že předchozí trestná činnost rodiče nesmí být namířena proti dítěti.

„Mezi odsouzenými ženami je o kontakt s dětmi vždycky velký zájem, dokonce i když o ně na svobodě příliš velkou péči nejevily," říká. Hlavní přínos programu vidí vedle finanční pomoci i v možnosti setkání za přítomnosti psychologa, který rodiči i dítěti pomůže překonat těžkosti plynoucí z výkonu trestu. „Poradí ženám, jak vysvětlit dětem, kde jsou a proč, a navázat narušené vztahy," vysvětluje Kadlecová.

Program se zatím týká jen mužské věznice v Rýnovicích a ženské ve Světlé nad Sázavou. Výbor zatím neví, jestli se mu podaří do něj zapojit i další zařízení. „To závisí hlavně na tom, jestli seženeme dostatek finančních prostředků," uvádí Kolumpeková.

Projekt, který začal letos v červnu, poběží do téhož měsíce příštího roku. První děti se díky němu za svými odsouzenými rodiči podívají v lednu.

http://www.tyden.cz/rubriky/do...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako to vidim ja...

dakujem.p.s. bohuzial, som presvedceny, ze je na skodu najma deti, ze takato diskusia prebieha v tej forme, ako prebieha. deti takto pridu o svojich otcov len preto, ze sudkyne a sudne uradnicky a kolizne opatrovnicky a dalsie zeny pracujuce v agende okolo deti, sa budu citit dotknute tym, ze im muz nastavuje zrkadlo a ukazuje, ako svojim konanim krivia moznosti dietata a ako mu krivdia. a tuto svoju dotknutost si budu riesit a kompenzovat tym, ze este viac v systeme odstrihnu deti od ich otcov. urobia to pre urazenu pychu a preto, ze takuto moznost maju....a pred detmi to ospravedlnia tvrdenim, ze otec bol na mamicku zly....a dostal, co si zasluzil....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nic v zlom chlapci, ale je dojimave ako nahanate feministicke body svojim naivnym az detinskym zdoraznovanim ypsilonoveho chromozomu a fnukanim nad tym, ako su dobri muzi tyrani zlymi zenami. Skuste si to po sebe precitat a pripadne miesto "muz" dosadit "zena" a opacne...vylozene sa pobavite, verte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja na tom nič dojímavé ani

zábavné nevidím, ak Vás to pobavilo drahá diskutérka nuž zrejme veľa o tom neviete - zrejme je podľa Vás v poriadku keď sa otec nemôže stretávať so svojim dieťaťom lebo je predsa od prírody zlý a násilný a len mamička je tá dobrá - sorry ale toto tu nie je o feminizme ako to nasilu pretláčate
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je to o feminizme, ale o nejakom maskulinizme, co kazdu feministku musi potesit...ze kto je tu to slabsie pohlavie, ktore potrebuje zakonnu ochranu. A kedze nemam piano, musim zareagovat sucasne aj na Petra Cavosa, ze otecko, ktory je zly na mamicku a ma skvely vztah so svojim dietatom je pre mna dost nepochopitelny...akoze dieta ma skvely vztah k otcovi, ktory je zly na matku, cize a, rovnako neznasa matku ako otec alebo trpi nejakou schizofreniou,ze ma rado cloveka, ktory "je zly" na ineho cloveka, ktoreho ma rad? Ak sa muz so zenou nevedia rozviest po dobrom, vratane dohody o detoch, akemukolvek "skvelemu" vztahu v tej rodine neverim.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME