Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najväčšia menšina (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

obcianska spolocnost

A co konkretne ti vadi na obcianskej spolocnosti? Kde prava prinalezia len a prave jednotlivym obcanom, ktori si su rovni pred zakonom. Kde je neslusne pozadovat extra prava len preto, ze sa prehlasim za nieco extra? Vsak tie tzv. "prava" su v skutocnosti naroky, ktore dana skupinka pozaduje splnit od inych clenov spolocnosti. Ako konkretne mi vies zdvovodnit, preco by som mal plnit specialne poziadavky nejakej mensiny?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ved bud konkretny

akym sposobom, napriklad ty, musis plnit specialne poziadavky, napriklad, libertarianskej nazorovej mensiny?

inak, robert fico ako bojovnik za obciansku spolocnost - to vyzera celkom dobre. takmer dobre ako predstava tibora pospisila, ako hrdeho clena vacsinovej slovenskej spolocnosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som sa pýtal na iné

ja chápem, že tvoj článok je hlavne o tých povinnostiach. Ja som sa pýtal na iné, možno som to mal formulovať presnejšie: vadí ti poňatie občianskej spoločnosti, ako som ho popísal? Ak áno, čo konkrétne.
.
K tomu ficovi: ja patrím k názorovej menšine, ktorá sa odmieta hrať hru na červených a modrých. A v tomto duchu som sa aj pýtal. Bez ohľadu na to, kto to povedal a v akej súvislosti. Skutočne je správne, aby nejaké skupiny podľa nejakých vybraných znakov mali špeciálne výhody? Vadí, alebo nevadí Tebe osobne, že tu máme isté skupiny, ktoré vydierajú (?) a prezentujú svoje nároky, ktoré idú nad rámec práv ostatných jednotlivcov.
.
Aby sme si rozumeli: Mňa zaujíma, že keď už nejakým spôsobom vyhráte ten svoj boj proti ficovi, či to pre mňa nebude znamenať len z blata do kaluže. Uvažujem, či za istých okolností predsa len nepodporiť modrých. A tak sa pýtam, aký má táto strana pohľad na veci, ktoré ma zaujímajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja myslím, že každý občan, nezávisle na národnosti či príslušnosti k akejkoľvek menšine, má určité povinnosti. Mám na mysli hlavne platenie daní. Inými slovami, každý musí zo svojho zárobku odviesť štátu určitý podiel. Za to od štátu má dostávať nejaké služby. Dane sa neplatia preto, aby sa zveľaďovala slovenská svojstojnosť, ale aby mohol štát zabezpečovať určité funkcie. A teda ten, kto dane platí, má podľa mňa nárok požadovať od štátu čo chce. Nezávisle na tom, či je to príslušník menšiny alebo väčšiny. Narážame tu iba na praktický problém, že nie je možné uspokojiť naraz potreby všetkých, ale v princípe by to tak malo byť. Ak niekto platí dane a plní si povinnosti, je úplne jedno či je to Slovák, Maďar alebo Klingón a tak k nemu treba aj pristupovať. Fico sa nemá čo starať do vlastenectva toho-ktorého platcu daní. Má mu slúžiť tak ako všetkým ostatným občanom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuž ale

práve fico prijal novelu antidiskriminačného zákona, ktorá dovoľuje správať sa k istým skupinám obyvateľstva inak, ako k ostatným. Ktorá dovoľuje, aby (napríklad) niekto dostal štátne pracovné miesto na základe svojej príslušnosti k určitej skupine na úkor iného človeka, ktorý by lepšie spĺňal odborné a kvalifikačné predpoklady.
.
Ono totiž mňa oveľa viac zaujíma, čo fico robí, ako to, čo fico tára. Pretože toto jeho konkrétne vystúpenie malo úplne jasný zámer. To bolo cielené táranie a vôbec nemuselo odrážať jeho skutočné názory.
http://krajniak.blog.sme.sk/c/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za upozornenie na túto novelu. Nevedel som o nej. Priznám sa, že nie som z tých, ktorí detailne sledujú zákony a tieto "technické detaily", čo je asi chyba. Reagoval som len na obsah Ficových slov, ale máte pravdu, že to je niečo iné, než činy. Ešte raz, ďakujem za upozornenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovenska republika

je statom slovenskeho naroda. Madarsky narod ma Madarsko, polsky narod ma Polsko, nemecky narod ma Nemecko.

Tym je povedane vsetko

Za Boha zivot, za narod slobodu !!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nikto nespochybňuje, že dominantným národom na Slovensku sú Slováci. Ide o to, ako sa budeme chovať k tým, ktorí, žijú na Slovensku a nie sú Slováci. Budeme ich považovať za menejcenných? Keby ste šli žiť do zahraničia, páčilo by sa Vám, keby Vám všetci vyhadzovali na oči, že nie ste "ich"?

A tomu heslu, ktoré zmieňujete - "za Boha život, za národ slobodu", aký má zmysel? Ja si myslím, že je cennejšia sloboda. Nerozumiem tomu, prečo by "národ" mal stáť nad slobodou. Viem, že ten výrok netreba brať doslova, ale i tak...

Ešte to poviem inak. Keď sa niekto, nejaký neslovák, rozhodne, že chce žiť na Slovensku, može to mať tisíc dovodov. Napríklad ten, že doma se nemože profesne realizovať, alebo sa sem prižení (či primuží), to je úplne jedno. Stane sa občanom SR a plní si všetky povinnosti, možno poctivejšie než nejaký Slovák, ktorý zneužíva sociálny systém. Je to horší občan SR než čistý Slovák? Prečo???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý článok!

Malá prosba:- nenazývaj súdruha pánom. Mätie to. Niečo tam nesedí.
...keď súdruh púšťa verejné peniaze na výbor LGBT a vykrikuje o natrčenej ruke menšiny, dá sa to pochopiť.
To isté však nikdy neurobí pán. Slová pána majú byť v symbioze s činmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vždy keď má fico takýto prejav a od hanby mu nezlezie koža z tváre, tak by mohol spoza javiska vybehnúť van damme a odkopnúť mu hlavu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME