Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koľkokrát sa dá pomôcť Poórovi? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

My na to predsa máme!

Však to občan zo svojich (zvýšených) daní aj v čase krízy zaplatí!!!
Toto rozhodnutie je doslovne exemplárny príklad toho, prečo žiadna ľavicová vláda nedokáže nielen šetriť, ale ani zmysluplne míňať prostriedky, ktoré jej zverili občania do DOČASNEJ opatery a za ktoré nesie pred občanmi zodpovednosť!
Namiesto zmysluplných krokov na zvýšenie solventnosti národa, ktoré by malo za následok zlepšenie a oživenie trhu, prichádzajú nezmyselné projekty, ktoré priamou cestou ožobračujú desiatky tisíc ľudí a posielajú ich na Úrad práce pre žobračenky.
Namiesto zodpovedného riešenia situácie v zdravotníctve a vytvorenie skutočne konkurenčného prostredia, ktoré by postavilo na prvé miesto pacienta, prichádza komunistická tuhá centralizácia pod strechou jedinej poisťovne, ktoré tak bude mať vlastne pod palcom život a smrť pacientov a LEN ONA bez akejkoľvek kontroly rozhodne, ako s nimi naloží!
Namiesto zlepšenia podnikateľského prostredia prichádza odborársky inovovaný Zákonník práce, ku ktorému teraz dokonca hrozia ďalšie - ešte socialistickejšie sprísnenia, ktorý a ktoré už pozície socialistických odborárskych bossov nielen zabetónujú, ale doslovne zakopú a vytvoria pre nich nedobytné bunkre. Názory podnikateľov sú pre vládu a ministra irrelevantné, zato názory veľkohubého odborára Machynu sú Smerodajné - odborárski bossovia predsa dobre vedia, z ktorej strany je ten chlebík bohato natretý.
A tak by sme mohli pokračovať bod po bode o všetkých opatreniach, ktoré táto "väčšinová" vláda od svojho nástupu urobila a treba povedať, že jeden bol horší ako druhý.
Nie je to samozrejme iba problém našej "pseudoľavicovej" vlády - tento problém majú všetci demagógovia a populisti (viď Berlusconi a jeho sľuby "keď ma zvolíte"). Len je tu predsa malý ale podstatný rozdiel: väčšina týchto štátov má už vžitú istú politickú kultúru a sú to samozrejme PRÁVNE štáty, čo sa o SR žiaľ povedať nedá!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

obcan to dokaze riadne ofrflat, zanadavat si, ale aby zobral do ruky vidly a poriadne vykydal hnoj z Augiasoveho chlieva je este moc skoro. este nas tie precedove istoty poriadne neznicili...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím s tebou

tiež si myslím že peniaze investované do futbalových štadiónov nám teraz vôbec nepomôžu a najmä do takých ktoré sú v súkromných rukách, je to veľmi priehľadný spôsob obohacovania sa na úkor občanov tohto štátu.Je síce pravda že mnohé sú zdevastované ale teraz nie je pravý čas na ich opravu aj napriek tomu že by sa tým vytvorilo niekoľko pracovných miest.Zvlášť keď vidíme aká je návštevnosť futbalu a aké je správanie mnohých fanúšikov ,veď oni by tie vynovené štadióny zničili za jednú sezónnu. A čo sa týka odkúpenia zdravotných poisťovní,za účelom vytvorenia jednej štátnej zdravotnej poisťovne o ktorej vieme že je najhoršia ,z najväčšou pravdepodobnosťou ide o ten istý zámer a síce uliať si s tých penazi .Namiesto toho by mali povoliť aby súkromné zdravotné poisťovne mali povolené vytvárať zisk ,ale s tým,že ten zisk môžu zase použiť iba v zdravotníctve, napríklad na odkúpenie štátnych nemocníc,ktoré sú v štátnych ruká bezo-dnou studňou.Určite by takéto nemocnice boli na vyššej úrovni a boli by hospodárnejšie riadené tým by štátu odpadli nemalé starosti o chod nemocníc.A čo sa týka prostriedkov na renováciu futbalových štadiónov rozumnejšie by bolo nasmerovanie do infraštruktúri a síce priamo do výstavby tej nešťastnej diaľnice východ - západ, ale nie len po Košice, ale priamo až po Ukrajinskú hranicu keď chceme podporiť turistický ruch,zo západu k nám toľko turistov nepríde ako z východu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chlapci, chlapci

Vy neviete čo ficovolič bytostne potrebuje? Chlieb a hry! Už starí Rimania to vedeli. Že sa pritom nejaký Pór napakuje? Čo na tom? Veď je to zo štátneho a ako všetci dobre vieme zo štátneho krv netečie. Aj on chudák potrebuje žiť a logika nášho führera zasa káže, že lepší Pór ako niekto z druhej strany barikády, Podstatné je, že sa tým zastavia hrozivo padajúce preferencie a náš milovaný duce zasa bude mať erekciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V podstate s tebou súhlasím

Čo sa týka poprepájania diaľníc so susedmi - tak tam je to trocha zložitejšie práve tou skladbou našich drahých susedov. Ale má to niečo do seba, pretože tak či tak raz bude nutné túto sieť urobiť (ak sa do tých čias s islamistami nevyhlušíme)! :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

štadióny

To akože keby sa do tích štadiónov nikdy neinvestovalo tak ako by sme pocítili že sme ušetrili?
Nijako. Takto aspoň pôjdem s deťmi na futbal a sadneme si konečne na čistú sedačku, auto budem mať zaparkované na normálonom parkovisku, potrebu vykonáme do splachovacieho wc (nie pri strome alebo pod tribúnu), umyjeme si ruky v umývadle, na krytom štadióne nezmokneme, prípadného výtržníka odhalí kamerový systém, takže stúpne bezpečnosť atď atď. Takto nejak to funguje, nielen na západe.
Tá investícia od štátu nás určite nezruinuje a pokladám ju skôr za samozrejmosť, ktorá mala prísť už za minulých vlád. Hanbím sa pri kvalifikačných zápasoch za bratislavské Pasienky. Než by bol Národný štadión v Bratislave, hrávalo by sa na slušných štadiónoch v Trnave a Žiline. To, že je majiteľ Spartaka Poór, že má pozemky za euro apod. už nezmeníme. Ale v Trnave bude pekne a čisto okolo moderného štadióna, za ktorý sa konečne nebudem hanbiť, keď prídu Íri, Angličania, Holanďania, Rumuni alebo Česi.
Takže konečne niečo vybudujme pre ľudí po celom Slovensku, veď tími dvadsaťročnými rečami tu nebude nič, okrem súkromných megalomanských developerských projektov v hlavnom meste viz. Eurovea, Tri veže auparky a ďaľšie kvantá nákupných centier a predražených bytových komplexov z ktorých ľudia z iných regiónov nemajú absolútne žiadny osoh, nepočítam hromadný zájazd do Ikei na vynikajúce akciové mäsové guličky s pravou koňacinou. Takže tu nerobme z toho štátny krach, že niekto si odpľuje do Dunaja a dá 4,5mil. ročne aby to aspoň niekde bolo vidieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...a to, ze z penazi nas vsetkych Trnava za jedno E preda 3,5 ha pozemkov to ti je tiez jedno? Som zvedavy ako to nakoniec skonci... Tipujem, ze pozemky sa vyuziju na znacne iny ucel, ako na futbal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Načo je Trnave taký štadion

keď nevedia hrať,rôzni hráči sa tam dostanú po protekcii,tých lepších predajú.Na tie návštevy by kľudne stačil aj niektorý štadion z okolitých dedín.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Video z r.2011

Na budúce pozveš všetkých divákov z videa na štadión vo vašej dedine, ok?
http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Taľafatky

Keby si autor aspoň poriadne prečítal zmluvu medzi City Arena a mestom, k čomu sa investor zaviazal. Keby si aspoň pozrel výsledok hlasovania v mestskom zastupiteľstve, že za prenájmm hlasovali všetci poslanci do jedného (Smer, KDH, SDKU, Olano, nezávislí). Potom by nenapísal takúto donebavolajúcu tuposť !!!
Navyše keby si pozrel materiál vlády na rokovania .sk, tak by zistil skutočnú výšku príspevku... Tára, tára, tára. Ono je najlepšie si kopnúť do známej osobnosti, aby bol jeho blog čítaný. HNUS !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Znamou osobnostou

myslis toho vycapnika a zlodeja?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

a to má byť hanba že bol výčapník? Má byť hanba že niekto pracuje? Každý kto pracuje a nespolieha sa na podporu od štátu si zaslúži úctu!
Teraz dáva prácu a poctivú plácu tisícom ľudí !
K tomu druhému pejoratívnemu označeniu. No, fešák, bol by som zvedavý či by si takéto kydy písal aj pod svojim plným menom. Hrdina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem

co ti nie je jasne.. ked niekto kradne je zlodej ked niekto nezaplati to co ma je tiez len zlodej ..co je pejorativne na tomto oznaceni??
Nehovorim ze ten kto pracuje si nezasluzi uctu ale ten co kradne si ju nezasluzi..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?

Kedy a čo ukradol ? A píš prosím len tie skutky, za ktoré bol právoplatne odsúdený. Inak prdíš do vetra...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)))

dalsi co sa "zrodil" dneska...
To ste si mohli aspon piano zaplatit ked mate takeho bohateho sponzora :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Načo by mi bolo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odpoviem otázkou - čo kedy ukradol Dzurinda? A čo kedy ukradol Mečiar? Čo kedy ukradol Rezeš? Čo kedy ukradol Mikloš? Čo kedy ukradol Široký? Čo kedy ukradol Slota? Bol z nich niekto niekedy právoplatne odsúdený? Nie. Bol z politikov niekto za všetko odsúdený? Nie. Podľa tvojej logiky teda nikto z nich nič za tie roky od vzniku samostatného štátu neukradol. Lebo neboli právoplatne odsúdení.

Alebo si to myslel nejako inak? Ak áno, nože, vysvetli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nech si myslí kto chce a čo chce, ale v tomto štáte platí prezumpcia neviny...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže od pádu režimu u nás politici nič neukradli, sme spokojný a radostný národ...Vďaka prezumpcii neviny, ktorá v tomto prípade existuje iba preto, lebo sa sudcovská mafia kryje navzájom s politickou mafiou.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 1 689
 2. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 804
 3. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 363
 4. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 314
 5. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 293
 6. Anna Paľovová: PREČO? Kedy štát a samosprávy preberú zodpovednosť, ktorá im vyplýva zo zákona? 253
 7. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 228
 8. Oto Žarnay: Kočnerovské praktiky v našom školstve. Praktika č. 2: Zákon neporušuj, iba znásilňuj 215
 9. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 170
 10. Eva Jarábková: Žiaden štát nie je pre všetkých 160

Rebríčky článkov


 1. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 2. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 3. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 4. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 5. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 6. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 7. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 8. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 9. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.
 10. Stanislav Mičev: Jankovskej 2500 eur, Kotleba, Sulík a minimálna mzda

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 3. Vavro horel ako fakľa. Mak urobil fatálnu hlúposť (hodnotenie)
 4. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 5. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 6. Pozrite si autá Nežnej revolúcie. Predajom kraľoval Favorit
 7. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 8. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 9. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku
 10. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Matovič: PS/Spolu otravujú s debilinami. Na registrované partnerstvá musia zabudnúť
 3. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 4. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 5. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 6. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 7. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 8. Cenzúra v TV LUX. Kto stojí za ňou?
 9. Na obranu Jaroslava Danišku
 10. KDŽP si koleduje o suspendáciu farára Kuffu

Už ste čítali?