Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vo vesmíre (nie) sme sami (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Procházka beriem na vedomie, a ešte

by ma zaujímalo aký máte názor na momentálnu situáciu okolo zo strany EK, MMF a ECB núteného znárodnenia časti vkladov na Cypre?

(predpokladám, že asi taký štandardne KDH-cky, t.j. žiadny)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stačí chvíľka v politike,

v politickej strane a človek je pošpinený na celý život, to je ako v tom záhoráckom vtipe o koze. Radovej babke prajem skoré uzdravenie a kamarátom všetko dobré. Je sympatické, že sa nestavia do pozície "majiteľa pravdy", ale zo svojej pozície pozitívne diskriminovaného človeka/poslanec, člen SAK,.../ je ťažko predstaviteľné, že dokáže presadzovať politiku, kde nebude chcieť byť hlavným rozhodcom, kde svoj osud vloží do rúk svojim voličom, nie raz za 4 roky, ale permanentne, kde vytvorí podmienky na to, aby jeho kamaráti, jeho voliči, mohli aktívne riešiť problémy vo svojom okolí, ktoré ich trápia a nie bezmocne počúvať "riešenie" celosvetových problémov, ktoré im vyberajú z vrecka posledné eurá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobrý článok Rado, máš podobné problémy ako obyčajní ľudia, tiež si myslím, že je občas dobre vykašlať sa na politiku, keď je dosť osobných problémov. Ale keď si sa dal na ten tenký ľad (politiku), tvoj prínos v nej hodnotím kladne a prajem si, aby podobných Procházkov bolo v politike viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

stotožňujem sa a pod tú definíciu blízkeho kamaráta sa podpisujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja viem, ťažko je stáť na jednom pevnom mieste a takto sa zapáčiť každému. Preto ten guľáš od patricijov po plebejcov a iné ľudové rozprávania + niečo na city pre tých na "Modré u neba".... Aj keď jasné, babky mi je naozaj ľúto ...

Tiež som mal podobný názor na to oslovenie kamaráta, ale po rokoch to korigujem .... Netreba si dávať laťku etiky tak nízko, aj keď ide "len" o kamaráta ....
Ale možno Vám to v rámci kampane zaberie, máte šancu že väčšina Slovákov zmýšľa rovnako a tak slovenský Zeman je tu ... Vlastne Jeho excelence císař Procházka.:-) http://atanova-zasuvka.blog.cz...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Taká človečina,

i keď Parsifal vyššie je už iného rangu:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Imagemaking, ale sympatický,

ukazuje na bohatý vnútorný myšlienkový život tohto nádejného prezidentského kandidáta. Je to pred prezentácia na prezidentskú kampaň, kde v nás vytvára pocity, že je jedným z nás, že vyrastal a žil tak ako väčšina z nás, a že sa cíti byť jedným z nás. V tomto zatiaľ ide v zemanovskom koncepte sebaindentifikácie s plebejcami,... i keď v pozadí, tam úplne v zadu v rožku je náznak patricijstva. Typologicky je Procházka prototypom Rimana,... intelektuála s bohatou emocionálnou výbavou a s vyrovnaným pomerom medzi IQ a EQ. Čím sa viac definuje za pôvodne plebejca,...tým patricijskejšie nakoniec vyzerá. Áno, pravdepodobne je R. Procházka selfmade man, ktorý sa vymakal z jednoduchých pomerov až do dnešnej úrovne rozvoja. Zatiaľ neviem voči komu sa vyhraňuje,... či voči budúcim prezidentským kandidátom a hlavne Ficovi, či voči svojmu súčasnému rivalovi v boji o lídra pravice – Lipšicovi, v každom prípade je však treba povedať, že v tomto jeho talente sebaprezentovania, emociálnej otvorenosti a ochoty vpustiť ostatných, či nás všetkých do svojho vnútra, sa mu ani jeden zo spomínaných nevyrovná. Mám však také jemné podozrenie, že sa tým vyhraňuje viac voči Lipšicovi, ktorý ako typický „aparatčík a emocionálne psí čumák“ nie je schopný sa otvoriť komukoľvek inému a že mu to Procházka robí aj s miernou škodoradosťou. V každom prípade má dar reči, má literárny talent, je vzdelaný a má charizmu, ktorej atribútami sú všetky spomínané prednosti. Dokonca aj štipka exhibicionizmu a radosti z obdivu druhých, či záujmu druhých o jeho osobu pridáva jeho osobnosti zvláštné čaro.
Pán Procházka nám so skrytým zámerom predstavil aj svojho dištančného guru Richarda Rohra, amerického františkánskeho kňaza, známeho autora kníh z oblasti duchovného života, kontemplatívnej modlitby a mužskej spirituality. Tento i so svojim Centrom pre akciu a kontempláciu spája prvky kresťanskej a budhistickej spirituality, čo pokladám za bohumilú a potrebnú činnosť.
Tak ako nový pápež František sa stotožňuje s duchovným odkazom sv. Františka z Assissi a vytvára si tak pomocou tohto mentálneho modelu riadiaci obraz svojej budúcej činnosti a svojho image, tak aj Rado Procházka nám predstavuje s tým istým zámerom svoho guru. A očakávava, že cez jeho guru budeme vidieť a hodnotiť aj jeho samého. Keďže podľa guru čiastočne poznáme aj žiaka, tak vieme posúdiť aj hlavné myšlienkové prúdy, ktoré vplývajú na formovanie Procházku ako človeka, ako kresťana i ako politika, pretože Richard Rohr predstavuje špicu v nových prakticko duchovných trendoch akými je eco spiritualita, tvorba komunít, mierotvorba, socálna spravodlivosť, vzájomné obohacovanie sa kresťanskej a budhisticke i židovskej spirituality. Pod vedením takéhoto gura sa toho nedá moc pokaziť, i keď hlavná práca spočíva na žiakovi a nie na učiteľovi.
Pán Procházka rád ukazuje čo je v ňom, no na druhej strane nikto mu nezoberie to, že na rozdiel od iných konkurentov má čo ukázať. Je to cervantesovský typ heroického idealistu a vizionára, ktorý má vnútornú kapacitu robiť veľké veci, nesmie však podľahnúť pocitu svojej výnimočnosti a patricijskej pýchy. V tomto ohľade ešte pred ním i jeho dištančným guru stojí veľa tvrdej roboty.
I keď sa pán Procházka politicky odklonil od mňou preferovanej občiansko politickej platformy a priklonil sa k partajníctvu,... i tak musím povedať, že svojou otvorenosťou a snahou o úprimnosť ma zaujal. Trochu imagebuildingu mu ochotne odpúšťam,... a verím a dúfam, že tie svoje egá v budúcnosti urajduje. Pozitívna a veľká osobnosť sa formuje práve v individuálnom boji so svojimi egami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

Majkl, ale aj toto je prezentácia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jeden s najlepších Prochazkových blogov

ale pre mňa vôbec najlepšia reakcia na blog- závidim ti Michael
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ja ako obvykle s pravopisom jedným z najhorších :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bez imagebuidingu by mal Prochazka preferencie ako OKS. A akokolvek by bol zaujimavy, nemal by sancu cokolvek ovplyvnit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Implikacia konklave v Prochazkovej dusi

Pekny text, mozno by sa dalo povedat, ze ide o akusi implikaciu vysledku konklave v Radovej Prochazkovej dusi. Az na ten vulgarimus, aj ked ako definicny rys blizkeho kamarata sa to da prepacit.

Po Carnogurskom je Prochazka dalsim inspirujucim intelektualom homo politicus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tri piliere

Od malička mi stará mama vtĺkala do hlavy, že naša civilizácia stojí na troch pilieroch - Kapitol, Akropola a hora Sinaj (Rímsky zmysel pre poriadok, grécka vzdelanosť a umenie dobre žiť a kresťanské milosrdenstvo). Chcem, aby spoločnosť v ktorej žijem spravoval "Riman", ako pána Procházku nazval v príspevku Michael Light. Bolo by možno lepšie grék, lebo Rimania boli nehorázni barbari v svojej podstate, ale aj tak dobre. Chcem aristokrata, chcem osobnosť, chcem niekoho, ku komu možno vzhliadať. Možno mám len 24 rokov, ale v prezidentských voľbách som volila len v prvom kole a nehanbím sa povedať, že pána Mikloška...on bol pre mňa gentleman, aristokracia...veľmi som sa bála, že nebudem mať koho voliť a menšie zlo je pre mňa úbohý popud ísť k urne. Ale mám...a pôjdem voliť s úsmevom a z presvedčenia...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

len škoda, že ten poriadok nezostal Rimanom, ani vzdelanie moc u Grékov nezostalo a ani toho milosrdenstva u kresťanov veľa nie je .... Piliere sú ale potrebné, to nepopieram, ale zabúdame aj na ideál-ceľ v budúcnosti. Takže nie len o tom by sa malo, že odkiaľ sme vyšli, ale hlavne o tam - kam chceme ísť, kým sa chceme stať ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

odklon od týchto tradícií nás priviedol tam kde sme teraz...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ktorých tradícií? Pokiaľ viem, vlastné sme moc nemali ... Ale tradícii sa predsa utvárajú v procese dejín, tradície vznikajú a zanikajú ak sú zastaralé .... Ona napr. naši predkovia ako pohania nepovedali že "držme sa tradícii a neprijmime kresťanstvo ...."
Mali by sme uvažovať o tom čo prijať za svoje, čo sa nám hodí a čo nás kamsi povedie ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

WAW,... tak mladé dievča a také múdre

a rozvinuté názory,... to sa tu často nevidí. Osobne sa nečudujem,... lebo súdiac podľa babičky máte v rodine lásku k múdrosti v krvi. Aj Tvoja úprimnosť otvorenosť o mnohom hovorí,... držím Ti palce a pokračuj! Aj Ty máš v sebe osobnostne a kvalitatívne kus Rada Procházku. Prihlás sa k nemu do Alfy. Také, aká si Ty Slovensko potrebuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kapitol Akropola a hora Sinaj

vek nerozhoduje ... rozhoduje uroven poznania , respekt k poznaniu tých , ktorí kráčali a kráčajú pred nami a ochota niesť následky svojich slobodných rozhodnutí . . . vdaka za komentar ... aj za tú volbu s úsmevom . . .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach, ach

dievča moje, štát je servis, nie majestát
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vcelku prijemne citanie...

diskutujuci vyjadrili x nazorov s ktorymi suhlasim.. Mna skor zaujima, ci bude tento ,,marketing" uspesny, alebo co je vlastne cielom tohto marketingu a aby to slovo ,,marketing" neurazalo autora (radim medzi marketing dobre vztahy napr. v kazdej rodine, ktora ich ma).. napada ma, ci autor vydrzi blogovat aj po pripadnych nesplneni (zatial hypotetickych) cielov, ktore su mi (opakujem) nie celkom jasne. Avsak mozno za tym netreba vidiet nic viac, ako je zjedenie dobre ugrilovaneho kurcata a s tym spojeny okamzity pocit ulavy a podpory hospodarskeho rastu (kuracie farmy...konciac distributorom elektriny). Takze moj strucny prispevok koncim otaznikom???
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho