Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Neberte nám Modré z neba (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Citujem ...O mne

"Poslanec NR SR za SDKÚ-DS, predseda Regionálneho predsedníctva SDKÚ-DS Nitrianskeho kraja.V nadchádzajúcich voľbách č.53 na kandidátke SDKÚ-DS"...:-D....

Kua, to zasa budú nejaké voľby?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pan Galbavy

Pytate sa ako je možné, že takéto rodiny nedostanú sociálne bývanie.
Pretoze ste po roku 1989 vsetko rozkradli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

koho ze to Vilko svojim nechutnym sebaprezentovanim supluje? zeby derave zakony tejto krajiny? a ktoze je za tieto diery v zakonoch zodpovedny? publicisti, ktori kritizuju obludnost rozborila a reklamy v modrom z neba alebo poslanci? mlcat je zlato ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

týmto si ako

zhodnotil svoje 20 ročné pôsobenie v politike ?
takto si zhrnul svoje úspechy ? takáto spoločnosť ostala po tvojej práci ?
vytvoril si akurát tak podmienky pre parazita vila...........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

almuzna

už od nepamati sa dava almužna tak,že nikto nevidi čo,alebo kolko dáavate,v opačnom prípade je to farizejstvo.To k p.Rozborilovi.Taketo relácie vznikli aj vdaka vam,politikom,čo sa o problemy ludi nezaujimate.Kolko z vas,nehladiac na stranicku príslušnosť,žije v biede? Nikto,vy sa o seba a svoje rodiny kralovsky starate,za nase peniaze.Pride vam normalne,že tu sa pracuje takmer za stravu a noclah?Lebo na ine vam z platu neostane.Ziadny zamestnavate nebude platiť viac,ak nemusí.Sme rukojemnikmi štátu,roznych distributorov energii,velkych firiem,telekomunikacnych operatorov,ktori si bezohladne a s politickym požehnaním ,robia čo chcú.Vysledok je.že za základne veci platíme viac ako v Rakúsku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre.

ohľadne ekonomiky - to ako myslíte, že štát má zamestnávať alebo že štát má diktovať mzdy? To by musel diktovať aj ceny v obchodoch, A dokonca by musel vlastniť aj tie obchody, byť hlavným zamestnávateľom, dodávateľom do obchodov - distribútorom tovarov a služieb. Inak povedané - museli by sme sa vrátiť do socíku. Ale potom zo všetkým - vrátane devízovým prísľubom pri cestách do zahraničia, s frontami na cibuľu a toaleťák, a asi aj s uličnými a podnikovými výbormi. Pretože platy nie sú nízke preto, že by politici to takto chceli, ale preto, že ekonomika je taká, aká je, že nevytvára dosť pracovných miest a teda podnikatelia sú tí, čo diktujú. My sme zdedili štruktúru, v ktorej je v okrese jeden dominantný podnik a od neho sú všetci závislí. A kým sa nenájde vláda, ktorá bude podporovať malé a stredné podniky, ktoré budú zamestnávať haldy ľudí, tak to tak aj ostane. Najbližšie k tomu mala druhá Dzurindova vláda, chvála jej za to. No a táto to zasa likviduje svojimi opatreniami.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nepochopili ste,čo som písal.Slovenski zamestnávatelia sú kapitola sama o sebe.nevedia kolko je dosť.A či bude rast hdp -1,alebo +10%,stále bude plat minimálny .Politici by vobec nemali deformovať ekonomiku,napr.vobec nemali sanovat banky,mali ich nechať skrachovať.Mali by daleko efektivnejšie využívať všetky nástroje na vytváranie SLUSNYCH pracovnych miest,napr.aj ako M.Dzurinda rovnou danou.Písal som hlavne o tom,že politici si žijú daleko nad slovenske pomery,ich štát královsky platí,teda zamestnáva ich,ale ešte sa svojou úplatnosťou podielajú na zbedačovaní národa,napr. ,že štát sa len prizerá ako tu každý odrbáva a že platíme za základne veci najvia a zarábame najmenej.Pomaly bude musieť každý občan kradnúť aby mal na to byť okradnutý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde ja píšem

o raste HDP? Nikde. Totiž naša ekonomika je ukážkou toho, že ani krajina s (ešte stále) rastom HDP nemusí tvoriť nové pracovné miesta. Práve preto, lebo ten rast je závislý na niekoľkých veľkovýrobcoch - a potom dlho dlho nič. Tu nie je dostatok malých a stredných podnikateľov. A okrem iného práve preto, lebo sa všetci hnali a ženú za rastom HDP a len málokto sa pozerá na to, čo je za tým, aká je štruktúra. Ohľadne tých zachraňovaných bánk: u nás bola situácia úplne iná, ako je teraz napríklad na Cypre. my sme nemali silný bankový sektor, ktorý niekoľkonásobne prevyšuje HDP krajiny (to je prípad Cypru) a nakupuje cenné papiere, do ktorých napcháva vklady (pretože krajina je daňovým rajom) a keď tieto papiere stratia na cene, tak to celé ide do krachu. My sme mali banky, ktoré boli pred krachom, pretože aj z politických príčin dávali nezmyselné úvery . V tých bankách ale mali uložené peniaze nie milionári, ale bežní občania - a keby tie banky skrachovali, tak milióny babiek prídu o úspory na pohreb, rodiny by prišli o úspory na bývanie atď. Takú banku nemôžeš nechať skrachovať. K tomu kráľovskému platu politikov - to nie je pravda, naši politici nie sú nijako kráľovsky platení. Druhou vecou je, že mnohí si nezaslúžia ani to, čo dostávajú. Ale ľudia ich chcú mať v parlamente, zvolili si ich, tak ich tam majú. A keď ľuďom neprekáža, že "ich" politik berie úplatky, že je to idiot, že hlasuje zjavne bez šajnu o tom čo vlastne odhlasoval, že podporuje zjavne idiotské návrhy iného idiota na ministerskom kresle, ktorý dosadzuje ďalších idiotov a korupčníkov do funkcií,,,, proti gustu žiadny dišputát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Meciar, máte úplnú pravdu. Iba dodám, p. Galbavý nie je Vám hanba, kam ste to doviedli, ako ste klamali
a ponižovali ľudí, veď ste boli čelým predstaviteľom vládnej moci a s cyklistom jedna ruka. Že Vás haňba
nefackuje!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A za čo

má Galbavého fackovať hanba? Počas prvaj aj druhej Dzurindovej vlády sa prijímali zákony, ktoré tomuto štátu ajeho hospodáreniu pomáhali - keď nastúpili, bola nezamestnanosť okolo 18 percent, dostali ju k desiatim, prišli investície, rástli platy. Z toho žila Ficova vláda prvé dva roky a Fico sa hral na štedrého ujka. Aa rozhadzoval, aj keď už bolo jasné, že ide kríza, však tvrdil, že ona sa nás nedotkne, že nás len štrajchne. A počas tých necelých dvoch rokov Radičovej vlády sa zasa podarilo niečo urobiť, napriek zmätkom, čo tam boli...A kedy Galbavý niekoho ponižoval? Galbavý presadzoval zákony, ktoré ľuďom pomohli, generálny pardon napríklad pre dlžníkov pár korún rozhlasu ich mohli pripraviť o byty a vyhodiť na ulicu - a to na základe zákona, ktorý sa prijal za Mečiara.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

predpokladám

že väčšina divákov a hlavne aktérov týchto Modrých z neba sú voličmi tej najsociálnejšej strany s najväčšími istotami na zemeguli. Nech sa láskavo obrátia na svojho chlebo či skôr sľubodárcu a hneď im bude veselšie.
Dozvedia sa aspoň, ako hlboko v paži ich má tento sociálny štát, čo robí všetko "pre občana, pre tých najchudobnejších" ako rád vykrikuje Hranol.

Prajem všetkým voličom najväčšieho zlodeja fica, aby na vlastnej koži pocítili že táto žumpa a lúza čo tu vládne myslí len na svoje vrecká a na svoj prospech a že ich má hlboko ale naozaj hlboko v análnom otvore.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mama, otec a ich 8 detí -

je to aj u nás v PD. Dokonca bývajú v jednoizbovom byte 1+1. Ibaže tie deti sú všetky ako tak zdravé, aj keď jedno si doliečuje následky po dopravnej nehode. Nie, nikdy od nikoho nič nepýtali a nikdy im nikto nič nedal. Skôr vzal. Keď si vzali hypotéku na byt a mamka zostala v poradí so 6.-7.-8.-mym dieťaťom doma na MD. Trvalo to presne 8 rokov a medzitým nikde nepracovala. Detí pribúdalo, financii bolo stále menej a menej a nakoniec exekútor, potom prenájom, zase prenájom a dnes, dnes je rodina už pospolu. Tlačia sa a žijú... Do Modrého neba - nikdy. Ani do toho Vilového. Ťažiť svedomie, že neviem sa postarať o rodinu, je strašné. Dokonca aj pre deti. Takže Modré z neba - iba vonku na deke.
Ale ... ďalšia rodina v okrese MT. Matka, otec pracujú. Ich príjem tak do 700 € v čistom a dve deti. Chlapec mimoriadne talentovaný, na VŠ odmieta. Prečo? Z toho čo rodičia zarobia, vyžijú len, len. Na sociálne štipendium nemá nárok, lebo jeho rodina nie je sociálne odkázaná. Bývajú vo vlastnom rodinnom dome, ktorý je však v takom stave, že by aj Vilkovo srdiečko zmĺklo, stratilo reč. Táto situácia nie je riešiteľná. Otec má 4 roky do dôchodku, matka fľak na pľúcach a okrem upratovačky asi už nedokáže viac fyzicky pracovať. Pôžičku im nikto nedá, dom sa prepadá doslova pod zem, sype sa im všetko na hlavu. Čo s tým???
Je to na zbláznenie, keď obaja rodičia pracujú a v dnešnej dobe nezarobia toľko - svojou prácou - aby nielen zabezpečili rodine základné potreby, ale aj primerané bývanie. Prečo sa Vilko nedá na politiku? Keď vie presvedčiť donorov a tí financujú, možno by presvedčil aj nášho pána premiéra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moja mama-dochodkyna zerie modre z neba. Ta relacia je zrejme robena pre takych ludi ako je ona. Kedze zmeskala tuto "super" relaciu pustil som jej to z youtube. Kedze Slovenske televizie nevysielaju nic co by bolo pre mna zaujimave a tak ich uz roky nepozeravam. Musim ale priznat, ze ma ta relacia sokovala, ako aj Galbaveho blog. Pride mi, ze sa ludia nevedia ani na 2 minuty zamysliet kym zacnu nieco robit.

1 Pribeh:

Sponzorom relacie bola krestanska organizacia takze sa ani necudujem, ze to v relacii neodznelo ale preco si ludia spravia 8 deti ked nepracuju alebo si mozu dovolit byvat iba v 1 izbovom byte? Akoze pochopim to kebyze zujeme pred 1 polovicou 20. storocia kedy nebola dostupna antikoncepcia. Plakat ale v dnesnej dobe, ze spravili sme si 8 deti a nemame kde byvat mi pride absolutne absurdne a nezodpovedne. Ti ludia su rozumovo na urovni Romov z osad. Preco vobec cakali, ze spolocnost bude riesit problem, ktory vznikol cisto vdaka ich iracionalnemu uvazovaniu achybajucemu planovaniu? Tolko k rodicom.
Tumor v hlave si nikto nevymysli len tak a tak mali byt uhradene VSETKY naklady spojene s liecbou + preplatene naklady na zivobitie. Preco sa tak nestalo?
Dievcina v bdelej kome. Preco soferovala to auto vo fujavici a otec sa rozvaloval na mieste spolujazdca? To mi nejde do hlavy. Preco neboli zabezpecene vsetky pomocky a preplatene vsetky vydavky? Akoze neviem objektivne porovnat z lekarskeho hladiska zlepsenie jej stavu po presunuti domov ale preco jej nebola poskytnuta polohovatelna postel domov, kde bola liecba ocividne ovela ucinnejsia mi pride zahadou. Preco si platime zdravotne poistenie ked potom nedostaneme ani ten standard?

Pride mi absurdne, ze Galbavy vyplakava na fore na tuto temu kedze patril aleo patri k 150 poslancom, ktori definuju tieto politiky a ktori spolu s ministerstvom a socialnou poistovnou vyprodukovali tento absurdny socialny system neadresnej pomoci, ktory kazdemu poskytuje absolutne minimum potrebne na prezitie v zufalej situacii ale ani o 10 centov navyse.
Pri emocionalnom Rozborilovom zmykani sa mi zdvihal zaludok a nechapem ako moze taky bezcharakterny clovek, robit takuto relaciu. Asi dobre platia. Co mala televizia spravit je venovat 10 minut problemu rodiny a zvysok relacie prudit uradnikov, ministrov a poslancov. Nas socialny system akoby bol usity na mieru pre romov v osadach (ich populacny narast) ale ked sa nieco stane normalnemu cloveku tak sa moze rozhodnut medzi obesenim alebo zivorenim po zvysok zivota.

STAT BY SA NEMAL ANGAZOVAT V SOCIALNEJ OBLASTI PRETOZE TO ROBI ABSOLUTNE ZLE A NEEFEKTIVNE!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby rrelácia venovala 10 minút

tomu príspevku o rodine a potom žmýkala úradníkov...nikto by to nepozeral. A čím chcela žmýkať tých úradníkov? Pani na sociálnom odbore pravdepodobne o tej rodine ani nevie. Pretože ako som už napísal - zákony, ktoré umožňujú pomoc, tie sú. Dokonca aj peniaze by sa našli. To, kde je chyba, je komunita. My nie sme zvyknutí ísť a povedať úradníkom na nejakom sociálnom odbore, že tam a tam je nejaká rodina v takomto svrabe a že by sa na to mal ísť niekto pozrieť. U nás si väčšina ľudí povie - čo nás do toho, nemali si obstarať toľko detí.....A tá rodina sa trebárs hanbí, nevie ísť na úrad a nevie sa ani obrátiť na charitu, aby jej pomohli. Z tohto hľadiska má tá relácia význam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne to je na tom zle. Statna pomoc je neadresna a nijakym sposobom nenuti ludi si usporiadat svoj zivot a posunut sa niekam dalej pretoze maju narok na pomoc na zaklade toho, ze sa ukazu raz mesacne na urade. S tymi ludmi treba pracovat, analyzovat ich problemy a pomoct s aplikovanim rieseni na tie problemy co sa vobec nerobi. Pristup statu je, ze tu mas par eur, daj mi na mesiac pokoj. Ak by mala komunita pristup k peniazom tak by vedela ovela adresnejsie pomahat ludom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zeby dalsi kandidat na prezidenta?

Jekrasne pisat taketo clanky pan Galbavy, ale netreba zabudnut, ze Vy a Vasa politicka parta ste bol ipomerne dlhu dobu pri moci. Aj pocas Vasich vlad takto ludia zili.
Napisali ste krasny clanok hodny politika, zeby prezidentskeho kandidata?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Super rada

Obrátiť sa na sociálku?Naštartujú charity?Nie naštartujú iba sociálny pracovníci ktorí ako jedinú pomoc poskytnú vynať biele deti z rodiny.Viem o čom píšem.Dcére na Vš som ledva zohnala na prihlášku.Predlženou zimou nám už hrozí že s deťmi doma zamrzneme.Sme však radi že máme podnájom.Prosiť úrady?A o čo?Nikdy sme neboli v tej smiešne nízkej hmotnej núdzi.Manžel invalid,dcérka zťp.Plačem každú chvílu lebo nemôžem zabezpečiť vzdelanie detí.Dcéra po MD nemá prácu.Z úradu nedostáva nič.Ved môj príspevok ktorý poberám na invalidné dieťa musí predsa pokryť všetko.Na vlastné bývanie nemáme.Kto dá úver rodine s deťmi pri nízkom príjme?Ale že ťaháme mesačne prenájmy 650€ mesačne to je už v pohode.Nepýtam,neobraciam sa o pomoc nikde.Prečo?Skúsila som pred pár rokmi a takmer som prišla o deti.Ved deťom treba pomôcť.Kolko ludí nemôže mať detičky.Nadané deti sa predsa v nejakej rodine uplatnia.Načo pomáhať rodičom v núdzi?Naša demokracia nikdy nepodporovala úplné rodiny.Budem hladovať,nebudem mať velkú noc,ked bude v dome zima oblečieme sa.Ale nikdy sa neobrátim na odnatie detí z rodiny.Takú pomoc neprosím.Keby dokázali poskytnúť jednorázový príspevok na preklenutie tohoto obdobia nepoviem nič.Bude jar.Dievčatá si brigádne zarobia popri škole.Mám vela detí aj ked nie som cigánka.Som však na ne hrdá a nehambím sa za ne.Na ärade vám nič neposkytnú.Dávky majú len tí čo sa nesnažia robiť.Ak si zaistíte aspon minimálny príjem,nemáte nárok na pomoc.A vraj štát podporuje mnohodetné rodiny.Podporuje.Odoberaním z rodiny ak sa rodič nedokáže postarať.Preto rodičia nerómov radšej čušia v ústraní a nezviditelnujú sa.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME