Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fond národného majetku dostal od ľudí akcie za 1,3 milióna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

štát dal - vyžmýkal ľudí

a teraz si to bezplatne vzal ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ten štát má z toho aj tak vesmíny prd.

koľko percent má v SPP a čo má z toho ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Schéma na okrádanie ľudí pokračuje

Všetko je jedna pekná schéma. Najprv sa zaviedlo spoplatenenie účtov. Namiesto toho aby sa aktualizoval Obchodný zákonník a vymazali sa firmy, ktoré už neexistujú., vymyslí sa nová "Pontiho schéma". Ak má akcia nulovú hodnotu, potom má aj firma 0, t.j. firma neexistuje a treba ju vymazať Ex Offo. Neexistujúce firmy nemajú akcie a teda tieto akcie treba vymazať z účtu v Centrálnom depozitári. Ostanú tam len akcie ktoré majú hodnotu a za tie budú ľudia platiť. Netreba zamestnať ľudí na pošte, kde občania tieto akcie odovzdávali.
Ale sme na Slovensku. Spraví sa kampaň, zavedie sa spoplatnenie účtov, t.j. vytiahnu sa ďalšie peniaze od chudákov, ktorí už aj tak boli okradnutí kupónovou privatizáciou. Tieto peniaze idú určitej skupine ľudí. V druhom kroku sa umožní vrátenie týchto akcií , aby ste nemuseli platiť za bezcenné papiere. Medzitým sa už objavia ponuky "chytrých" na zabezpečenie bezplatného prevodu "bezcenných" akcií a v schránke si nájdete komplet vytlačené prevody a plné moci. Odovzdané/ukradnuté akcie sa následne kumulujú vo vopred pripravených rukách, určití ľudia sú zrazu držiteľmi podstatnej časti akcií a vstupujú do podnikov. Toto je cieľ prevodu "bezcenných akcií".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kovan súhlasím

Kupónka bola veľmi dobre premyslená lúpež. Ľudí nalákali na tézu o rozdelení spoločne nadobudnutého majetku štátu. Vytiahli z nich po tisícke za kupónovú knižku, kto mal šťastie niečo (ale niekto aj dobre zarobil). Najlešie obstáli tí (komunisti na ktorých to bolo šité a tí si to zorganizovali) čo mali 1 mil. Kčs nakradnutých, čo bol potrebné zložiť na založenie privatizačného fondu a nalákali "dikov", aby investovali do ich fondov, potom sa sústredili na nákup akcií významnejších podnikov, kde získali majoritný podiel. Na drobných akcionárov sa vykašľali ( t.z. žiadne renty, žiadne rozdelenie výnosov) a mohli dolovať, rabovať a rozpredávať spoločne nadobudnutý majetok ďalej. Štát prišiel o prosperujúce firmy, zlodeji zbohatli ešte viac a ostatným zostali bezcenné papiere a torzo cenných akcií a na tie má zálusk zase ďalší nenažranec. Teraz strašia a zaťažujú Slovač ďalšími vysokými poplatkami a tá vystrašená im znáša do hniezda aj posledné odrobinky. Ak napr. 2 milión akcionárov má akciu po 1 až 25 € tak to je akcionára nič, ale dokopy je to 2 až 50 mil.€ a to je už dosť.
Nie príkaz to nebol. Bolo to ZAVÁDZANIE, SĽUBOVANIE, MANIPULOVANIE, ZAHMLIEVANIE, PODVÁDZANIE, STRAŠENIE.... OHÁŇANIE SA SPRAVODLIVOSŤOU A ŠANCOU DOSTAŤ ZASLÚŽENÉ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kovanovi

chcem doplniť, že je dobrý a mal by byť minister. To zrušenie - výmaz bezcenných akcií je veľmi dobrý nápad. škoda že ma to v tej rýchlosti nenapadlo. Nuž čo, si lepší. No zober ma aspoň za štátneho tajomníka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...fíha :o)

...tá tatra banka bola musela byť pre niekoho fakt zbytočná :o)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja nemam slov. Slovensko je stat blbov... Tu ludom staci si precitat v novinach informaciu alebo pocut nieco z ust precedu a uz maju nazor. Netreba nic overovat, netreba sa zamyslat. Na to su asi u nas ini... Rovno trielit do banky so vsetkymi akciami co maju doma a darovat to len aby neplatili poplatky. Nespytat sa na ich hodnotu rovno to mrdnut na pult a este si medlit ruky ako som usetril par drobnych na poplatkoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no, veru

veď o nič iné nešlo..schváliť zákon o platení za akcie a bubáčiky nám prídu...ujujuj....veru tak, koľko naivných naletí kadejakým podvodníkom...no a stal sa ním nakoniec aj štát...ako podvodník si premyslel ako ľudí oblbnúť....mnohí ani nevedeli, čo štátu dobrovoľne odovzdávajú, tak ako tí chamtiví starčekovia a starenky......je, ale veľmi úbohé ak sa k takejto praktike uchýlil aj štát....je mi z toho na g*c
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME