Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Berky Jariabok a výhra Ficom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Dopredu musím poznamenať,

že som čosi, čo sa kedysi nazývalo "Prešpuráčka". Vyrastala som totiž v starej Bratislave - v meste, kde sa bežne hovorilo troma jazykmi a nikomu to nebolo čudné.
U nás doma však boli pre maďarsky hovoriacich občanov až dve pomenovania: jedni boli Maďari - normálni a slušní ľudia, ktorí sa netajili tým, že sú Maďari a nikto im to nezazlieval, ani nevyčítal. Druhým sa u nás (a nielen u ná) hovorilo "Maďaróni". Boli to ľudia slovenského pôvodu, ktorí sa z neznámych príčin za svoj pôvod hanbili a dávali všemožne - najmä povýšenecky a pohŕdavo - ostatným najavo, že ONI sú nie Slováci - ale Maďari najmaďarskejší a nikto zo slovenského okolia im a ich maďarskosti nesiaha ani po členky. Jednoducho do bodky spĺňali porekadlo, že poturčenec horší Turka.
Zdá sa, že táto kasta ešte nevymrela a potrebuje si dodnes dokazovať, aké to bolo fantastické za toho Uhorska (teraz vlastne Veľkého Maďarska) a ako to tu tí poslovenčení maďarskí zradcovia vo Felvidéku ničia, devastujú a ako budú mať potom ONI PRAVÍ MAĎARI ťažkú situáciu, až to budú zasa chcieť dať v obnovenej Veľkomaďarskej ríši do poriadku!
Pripomína mi to výlevy bývalého maďarského konzula v Bratislave, ktorý sa pre maďarský denník pred časom nechal počuť, že žiadni Slováci vlastne neexistujú, že všetko sú to iba násilne poslovenčení Maďari a blablabla... Pán konzul musel svoj post opustiť, pretože to bolo aj na tie naše vzťahy príliš.
Ale zdá sa, že zatiaľ čo samotní Maďari majú dosť svojich starostí s vlastnou neutešenou ekonomickou situáciou, pretože aj oni majú svojho, maďarského vševediaceho a najmúdrejšieho Orbánfica, tak predsa len ešte stále existuje (najmä v Pešti) významná a hlavne počuteľná skupina Maďarónov, ktorí úplne samozrejme považujú Vysoké Tatry za svoju severnú hranicu a nevedia sa dočkať, kedy to tu začnú dávať do poriadku! Podľa ich predstáv totiž iba POTOM bude všetko v poriadku a skutočným Maďarom nastane raj na zemi, lebo budú mať nazad svoj starý, poslušný Felvidék, ktorý bude na nich robiť. Tak to predsa vždy bolo a tak to aj musí byť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mum, nenechaj sa uniesť

na nacionalistickej vlne, aj keď ti rozumiem keď hovoríš o Maďaroch a Maďarónoch. Netráp sa s hranicami, tie sú umelé. Ani Felvidék nech ťa neirituje. Majme nadhľad, buďme rozumní, lebo ak sa necháme vtiahnuť do vášní, zle to pre nás dopadne. Vieš, akí sme nejednotní, akí sme grázlici, vieš, ako okrádame svojich blížnych, vieš, ako parazitujeme na vlastnom štáte, vieš, že za peniaze zapredáme všetky morálne a mravné hodnoty. Povedz, ako takýto kmeň, čo nemá žiadnu mravnú a morálnu agendu, čo okráda svojich súkmeňovcov, čo nemá štipku lásky k svojmu národnému, či inému súkmeňovcovi, ktorý sa zmieta v krážoch životných , môže vôbec prežiť. Zaujíma to vôbec našich politikov. Veď rozfrckať Slovensko, ak nebude mať razantnú silu, nebude žiaden problém. Ich zaujíma iba mamon. Kedy si ľudia uvedomia, že existencia Slovenska a nacionalistické témy sú pre nich cesta za ich bohatstvom, národ je pre nich prostriedok, peniaze a bohatstvo cieľ. Lenže ešte nikomu takýto cieľ nepriniesol šťastie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, čo hovoríš,

je nielen pekné, ale vo svojej podstate aj ušľachtilé.
Problém je iba v tom, že naši drahí susedia majú veľmi neurčitú a nie vždy jasne stanovenú hranicu medzi iróniou a urážaním. Napríklad posvätený "humorista" orbánovcov sa vyjadruje veľmi rád o slovenčine ako "mongolsko-zauralskom" - pardón slovanskom nárečí a pod.
Najkrajšie na tom je, že Orbán sa spolieha na to, že EÚ má teraz dosť svojich starostí a tieto jeho prípravné manévre minimálne smerujúce k autonómii a neskôr anexii území, ktoré dostalo Maďarsko po Viedenskej arbitráži, nebude považovať za podstatné. Pritom Fico zasa dúfa, že sa jednak od Orbána čosi priučí a zistí, kam si až môže dovoliť ísť, ale že ho predsa len Únia ochráni.
Takže po mnohých rokoch skúseností s nimi som troška skeptická čo do účinnosti LEN slušných metód jednania s nimi! :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj tak si

myslím, že všetko je o našich schopnostiach, inteligencii, sebareflexii a zdravom sebavedomií. Pokiaľ tieto atribúty nenadobudneme, a budem stále v zajatí myšlienok predchádzajúcich storočí, nemôžeme sa vypracovať na úroveň hrdého a schopného národa, ktorý má šancu prežiť. Ináč ten košický maďarónsky snobizmus bol dosť odporný . Prosto nechcela som sa vyjadrovať k Lasicovi, chýba Satinský.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako sa hovorilo:"Me poviš?" :DD

Keď som v päťdesiatych rokoch chodievala častejšie do Košíc za ujom, vybrala som sa raz do mesta ku kaderníčke na obyčajnú vodovú. Vošla som, pozdravila (boli tam tri plus jedna zákazníčka) - žiadna odozva. Tak som pristúpila ku jednej z nich a slušne som povedala, čo chcem. Ani sa neobrátila, len mi odsekla:"Nemértem!!!" - a všetky sa dali do hrozného rehotu aj so zákazníčkou. Viac som sa nikde o nič podobné nepokúšala.
Potom sa tam postavili železiarne - vtedy HUKO a ďalšie - VSŽ, prišlo tam veľmi veľa ľudí z celej republiky a pomery sa dosť vraj zmenili. Len ja som už nemala chuť sa tam vracať, aj keď ujo veľmi chcel, aby sme sa ku nemu s mamou nasťahovali. Aj ona zažila podobné príhody a tak sme povedali - stačilo!
Slovensko má značný hendikep v tom, že tisíc rokov sme boli pri Maďaroch s ich relatívne primitívnou poloorientálnou kultúrou, navyše v nadradenosti "vylepšenou" niekoľkými storočiami osmanskej nadvlády a zavŕšenou Apponyiho zákonmi. Potom prišiel Trianon, ktorý NÁM dodnes Maďari nevedia "odpustiť" a po ňom prvá ČSR, o ktorej samotný TGM v jednej svojej knihe povedal, že nie všetky národy majú kolónie v zámorí - niektoré ich majú priam vedľa, ako napr. my samotní - t.j. Česi.
Po medzihre Slovenského štátu prišiel na 40 rokov komunizmus so všetkými sprievodnými znakmi.
Tak mi prosím ťa povedz, KDE sa mal tento národ naučiť národnému sebavedomiu a nebodaj ešte aj politickej kultúre? Podľa mňa to bude trvať ešte zopár generácií, než sa ku niečomu takému dopracujeme a to ešte budeme radi, ak nás neprevalcujú cigáni, alebo nás predsa len neanektuje Orbán, prípadne ak sa nestaneme niečím na rozhraní Obánizmu a Lukašenkovstva, strihnutého Putinom a s Ficovou tvárou.
Niekedy som rada, že mám toľko rokov, koľko mám, aj keby som bola veľmi zvedavá, ako to nakoniec dopadne - či sa napokon nebudeme modliť päťkrát denne smerom k Mekke!
In´š Alláh! :o)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zial z casti pravda

Tento clanok, ten povodny madarsky, je zial z casti velkou pravdou. Vytlky na Slovensku a sprava a oprava ciest je v katastrofalnom stave, pretoze do tohto datumu stale existuje kopec vytlkov, cize naozaj nase cesty sa podobaju nejakym starovekym cestam. Autor ospravedlnuje pohodene smeti popri ceste tym, ze v zahranici to neni vidiet koli trave, tak zrejme v zahranici este nikdy nebol..polutovaniu hodna obrana, nasho uvedomenia si, ze prirodu si musime chranit. Ak autor sa pyta recnickou otazkou, kolko lanoviek tu bolo za uhorska, aquaparkov a wellnesov v Tatrach, tak neviem ci apson trosku hladel do historie niekedy na papieri, ale treba podotknut, ze lyzovanie sa u nas traduje od roku 1860 v komerncejsom zmysle a prva lanovka bola vybudovana uz v roku 1908 v Tatrach. Ano dajte za vinu uhorsku, ze lanovky nevybudoval uz 100 rokov predtym, ked este nikto ani nesipil, co je to elektrika. Co sa sluzieb tyka, samotni slovaci sa zvyknu vyhybat lyzovacke na Slovensku a nie je to nahodou, ze radsej idu do Rakuska alebo Talianska lyzovat, aby mali pozitok nielen z lyzovacky, ale aj zo servisu a gastronomie. A ked sme pri tom, je az zarazajuce, ze zakladne sluzby, ako parkovanie pri vlekoch atd su stale na niektorych miestach spoplatnene. Taktiez sa stalo, ze pri tankovani na D1, bol zachod uzamknuty, a ked som sa pytal sluzbukonajuceho predavaca, povedal, ze ho stratili :-) dobry vtip, ak niekomu treba...inde treba mat pripravene haliere. Moja reakcia nesluzi na obranu madarskeho clanku, zial veci u nas nefunguju a velku vacsinu ludi to ani netrapi, my na Slovensku sa riadime heslom nejak bolo, nejak bude a ked nam niekto nieco da, tak je to pan !!! Zial takyto pohlad, je pohladom jednoducheho ludu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

počúvaj ma Števko,

choď k niekomu, kto ti vysvetlí, čo je fikcia, čo pravda a čo irónia. Nemôžeš brať všetko vážne, a hlavne nie Jančiho Berkyho Jariabka.
Janko, výborne, vidím, že si to napísal tak verne, že tuto Števko peto valka sa chytil, ako vyhladovaný pstruh na začiatku lovnej sezóny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a toto mi bude vysvetlovat clovek, ktory zije vo fikcii, hlada pravdu a stretol sa s ironiou :-)))) ...a ze kto sa chytil :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako sa hovori

Lest proti lsti a uskok proti zrade! :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pôvodný článok

Pôvodný článok se zmieňuje o korupcii na Plzenských právach. O Slovensku tam nie je žiadna zmienka. Ináč všetko ostatné je v Janovom článku pravdivé.Je zaujímavé, ako kritika Slovenska zo strany maďarov, aj keď fiktívna , dokáže rozvíriť na Slovensku vášne. Ako keby maďari nemohli mať na Slovensko svoj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a čo je to

népsabčšág? Nebude to nejaký zraz lebukottottov? :-D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Už dávno som toľko

pravdy a zavádzania nečítala pokope :-). Si fakt dobrý Janko Babarík, alias Berky Jariabok. Ako to nazvať, fiktívna realita, či reálna fikcia, v každom prípade, absurdné spojenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kolko onakvejsich

hluposti si clovek precita z domacich zdrojov, preco by obcas nezaperlil aj niekto spoza Dunaja. Tie perly ducha by nestali ani za pozornost, jedine ze ich autor ma korene v regione autora tohto blogu. Ale ako-tak znajuc prevazujuce preferencie diskuterov, karma vyleti...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Monika Nagyova: Rozčúlená Nemka v Tescu: U nás by sa to nestalo! 8 403
 2. Radovan Bránik: Neznesiteľná ľahkosť vraždy 4 533
 3. Ján Roháč: Motorkári, prečo sú vaše motorky také hlučné? 3 224
 4. Marianna Lipková: Rýchlo a zbesilo ( Z denníka obyčajnej učiteľky ) 3 107
 5. Dominika Dongova: Ako prísť o muža? 2 746
 6. Ľubomír Smetana: Polícia má pomáhať a chrániť alebo týrať cudzincov? 2 504
 7. Greenpeace Slovensko: Prečo by otvorenie 12. ťažobného poľa na hornej Nitre bolo zlým sci-fi 2 494
 8. Václav Mika: Riadiť hlavné mesto nie je brnkačka 2 413
 9. Jozef Drahovský: Počas týždňa mobility je MHD pre vodičov zadarmo iba niekde a len niekedy - Doplnené 2 171
 10. Erich Mistrík: Slovenské mamičky, pekné dcéry máte 2 042

Rebríčky článkov


 1. Milan Lahučký: Juh Kambodže a božský ostrov Koh Rong
 2. Peter Kremsky: Autobusy sa zasnúbili s vlakmi, ideálne manželstvo to zatiaľ nie je
 3. Paula Beinsteinová: Život je opäť PEStrejší
 4. Ján Popovič: Poznámka k internetovej gramotnosti
 5. Martin Gábor: Bojovník Šafi!
 6. Martin Beňo: Progresívne Slovensko
 7. Peter Pipák: Humenné: Správa o stave mesta
 8. Vladimír Krátky: Mučili aj Imreczeho ?
 9. Tomáš Jurkovič: Kto bude parkovať v nových parkovacích domoch na sídlisku Ťahanovce?
 10. Denis Jacko: Rýmy, vlasy a posteľ

 1. Nemci núkali dáta z Panama Papers, slovenská polícia po ne nikoho neposlala
 2. Spartak získal v jednom zápase viac ako Slovan v dvanástich, kričal hlásateľ
 3. Slovan aj vďaka skvelému obratu oslavuje prvé víťazstvo na ľade súperov
 4. Objavili stratené spojenie medzi Anglickom a zvyškom Európy
 5. Biskupov prípad údajného obťažovania už rieši prokuratúra
 6. Poslancom prišli desiatky kontaminovaných listov
 7. Pohnevala si mocných. Kam zmizla najznámejšia čínska herečka
 8. Policajné autá sa zrazili v jednosmerke, keď sa ponáhľali zachrániť samovraha
 9. Hrdina Trnavy: Hrám v tretej lige a o pár dní rozhodnem proti Bruselu
 10. Za volantom: Aké sú najväčšie chyby slovenských vodičov?

 1. SaS: Za horiace vlaky môžu rozhodnutia Andreja Danka
 2. Peter Nôta: Vďaka svedkom sme získali archív Paľa Rýpala
 3. Danko vykoľajil železnice: Horiaci vlak zanechal škodu na dvoch kilometroch trate
 4. Danko poškodil hrdosť a svojstojnosť národa: Čo sa deje so štátnym dopravcom
 5. Danko dusí Národ: Cestujúci z horiaceho vlaku išli 2,5 kilometra po vlastných
 6. Mučili aj Imreczeho ?
 7. Konšpirácie pohlavárov SNS kaličia Slovenský národ: Manipulácie analytika Rafaja
 8. SNS proti Slovenskému národu: Roztrhnutý vlak, uväznení cestujúci, horiace rušne
 9. Teológ Kocúr: Viem o slovenskom biskupovi, ktorý tiež sexuálne zneužíval deti
 10. Biskup Chautur odmieta obvinenie, že sexuálne obťažoval dieťa

Už ste čítali?