Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sanitka pre Slovensko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

Azda najvýstižnejšia veta je o šťastí, ak má službu niekto normálny. Príčetný dalo by sa povedať. Toto platí od politiky až po zametača ulíc.

Ale čo vám budem hovoriť? Toto je tu na úplnú rezignáciu. Ešte aj moji chlapci sú dnes akýsi apatickí.
No tak chlapci...pome.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

štát tvoria jednotlivci...

aj lekársky stav tvoria sami lekári... Všade, od BA až po Čiernu nad Tisou sa nájdu aj poctiví, usilovní a užitoční lekári. No otázka je, koľko percent tvoria. Môj odhad je optimistický, dávam im tak 80%. Bohužiaľ podľa mnohých všeobjímajúcich pravidiel je najviac vidieť tých horších 20%. V prúseroch, v úplatkoch, v nedbalosti, v kriklúnstve apod. Bohužiaľ počty sa môžu rýchlo zvrtnúť... starší pomrú, či znechutení opúšťajú prax, mladší idú prechodne či natrvalo mimo SR. A z absolventov napr. z môjho ročníka prišlo zo 140 slovákov pracovať späť do SR len 19. Cca 80 zostalo v ČR (skoro 30 priamo v Prahe, napriek mýtu o nemožnosti sa uplatniť v hlavnom meste) a zvyšok išiel rovno do zahraničia. A aj tí, čo sa vrátili do SR sú často šokovaní. Laxný prístup, žiadna morálka a najmä žiadne morálne autority - na najvyšších postoch sedia tí istí ľudia čo pred 30 rokmi a rovnako strašia a vydierajú ako nám kedysi rozprávali o "zlých komunistoch" naši rodičia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

koľko ešte treba doložiť ?

Toto je presne tá najpodstatnejšia otázka. Pretože keby bola skutočnou odpoveďou nejaká konečná suma, boli by sme na tom dobre. Ale svojprávnemu človeku je žiaľ jasné, že na túto otázku neexistuje odpoveď vo forme nejakého konkrétneho (končeného) čísla. A to je už na ozaj na tú sanitku. Alebo v optimistickom prípade na veľmi zložitú a náročnú operáciu. Operáciu veľmi chorého Systému.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keďže niet už z čoho dokladať,

a ako sa hovorí:"The show must do on!" aj so všetkými pricicanými pijavicami, ktoré treba kŕmiť, tak zrejme po čase príde na pretras otázka eutanázie, namiesto liečenia.
Len mám taký pocit, že by tento štát získal oveľa viac eutanáziou totálne neschopných, a/alebo amorálnych politikov, než bežných pacientov, pretože tí pacienti po uzdravení budú pre tento štát ďalej produkovať a odvádzať dane, zatiaľ čo väčšina politikov (a nielen politikov súčasne činných), keby si mala zarobiť na odvody a živobytie svoje a svojej rodiny len prácou vlastných rúk, tak by sa museli presťahovať do Letanovského mlyna, alebo do Jarovníc, pretože okrem naťahovania rúk po štátnych financiách a kriminality nič iné už neovládajú!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

totálne neschopní, amorálni politici

vládnu krajine morálnych, pracovitých, slušných a poctivých ľudí
.
Tak si to myslel(a)?
.
Ale súhlasím s tým, že "právo" na eutanáziu bude hlavným pilierom dôchodkovej reformy. Podobne ako "emancipácia" je hlavným zdrojom ľudí, na ktorých konto je možné vytvoriť nové dlhové peniaze (napr. hypotéky)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tejto krajine globálne

je percentuálne zastúpenie slušných a pracovitých ľudí rozhodne vyššie, než v skupine politikov - a to nemám na mysli iba tých, ktorí sú momentálne pri moci.
Len bohužiaľ - štyridsať rokov komunizmu, plus ďalších skoro desať rokov mečiarizmu sa podpísalo na postojoch občanov voči vládnej moci. Necháme sa príliš ľahko zastrašiť a naši politici to plne využívajú - najmä bohužiaľ táto garnitúra. Tá prevzala moc na tácke od vlády IR. pretože potom, čo ľudia vkladali veľké nádeje do jej návratu, boli tak sklamaní, že (okrem priameho pôsobenia Sulíkovcov a Matovičovcov) zabezpečili Ficovmu Smeru vládu jednej strany.
Nie je to predsa len o zdravotníctve - táto garnitúra chápe,že je to jej posledná príležitosť nabaliť sa na tých povestných 13 generácie dopredu, ako to hovoril pri rozmazávaní kauzy SPP Fico.
Jeho slogan o vláde bez káuz by sa dal jedine interpretovať tak, že vláda JEHO strany sa riadi heslom "Ani deň bez kauzy - pretože nič netrvá večne!"
Ľudia sú ubití výhliadkou na biedu z nezamestnanosti a otrasení aroganciou moci tejto vlády, ktorá ich tak verejne a nehanebne pripravuje nielen priamo o prácu, ale aj o akýkoľvek prípadný zárobok povedľa, šmahom likviduje drobných živnostníkov a malých podnikateľov - a ešte sa z toho verejne teší a pritom rozhadzuje ako besná stámilióny na zbytočnosti a nezmyselné projekty, ožobračuje slušné rodiny, likviduje škôlky, likviduje rozhodnutiami jedného nekompetentného polodementného komunistu CVČ, aby aj tie slušné a snaživé deti zostali na ulici a mohli sa zvlčiť.
Ľudia sú znechutení,zastrašení a ubití a čoraz viac sa zasa uťahujú do ulity tak, ako za komunizmu. Len naša početná skupina asociálov sa ozýva čoraz hlasnejšie a dôraznejšie - nielen pochodmi, ale hlavne činmi v zmysle:"Len skúste niečo nám vziať! To ešte len uvidíte to čoro-moro!" - a v zápätí je ticho po reforme a po akýchkoľvek opatreniach!
Takže to právo na eutanáziu určite tiež príde na rad!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nefandi nám,

ak by sme za dačo stáli a nemali toľko nedostatkov a tým pádom nenechali si na svojích chrbtoch rúbať drevo, tak aj hajzlíkov by tu bolo menej. Za všetko si môže len my. Učitelia sú ukážkovoučebnicovým príkladom. To bola duchovne najzbedačenejšia masa za posledných 70 rokov. Stále vidím len bič, krpce, Jánošíka, kysucké kamenné políčka a Slováka, ktorý v pote tváre maká a potom si občas za sto rokov povyskočí ako Pacho, hybský zbojník.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď práve, toto bol

jeden z vynikajúcich marketingových ťahov, ktoré sa používali už dávno a zrejme fungujú dodnes. Naši ľudia v podstate obdivujú tých, čo dokážu "zo štátnej kasy" šikovne nakradnúť a nezavrú ich zato. Ľudia sa akosi odosobnia od peňazí, na ktoré sa zložili všetci formou daní a berú to tak, že dotyčný "kradne pánom - z pánskeho", presne tak, ako sa odosobnili od peňazí, ktoré od nich vydrela šľachta na daniach a utrácala ich na svoj prepych. To už nie sú ICH peniaze .- to je "pánske" a keď to niekto "pánom" vezme - dobre im tak!
Takže mne sa tak vidí, že títo jednoduchší občania to vidia skôr ako dobrodinie od tých "Jánošíkov" a iných zbojníkov a nevidia za tým svoje vlastné peniaze, ani to, že títo novodobí Jánošíkovci nie sú žiadni dobrí hôrni chlapci, ktorí bohatým berú a chudobným dávajú, ale je to skôr naopak, že berú všetkým a s nikým iným okrem vlastnej Alibabovskej lúpežnícko - mafiánskej družiny sa nedelia s nikým.
Tomu sa potom hovorí nedostatok politickej kultúry u politikov a ich pusipajtášov (ktorí kradnú) a samozrejme aj obyčajného národa (ktorý im to žerie aj s navijakom).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nesúhlasím

veľká väčšina občanov je naopak presvedčená, že má právo na podiel z tých vypálených prostriedkov. Že majú právo na časť výsledkov práce iných. Samozrejme, toto nie je len problém Slovákov, toto je problém tejto našej NÁROKOVEJ civilizácie. V ktorej socialisti pekne podľa príručky Orwell:1984 zmenili význam slova "právo" tak, že dnes to reálne znamená "nárok". A politici len dávajú voličom to, čo tí chcú. Práva rôzneho druhu. Alebo, ak chceš, tak istoty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto, čo hovoríš,

je skutočne ďalší faktor európskej civilizácie. Pseudohumanisti, ktorí v živote sami neniesli za nič zodpovednosť, začali presviedčať masy a potom politikov, o ich - najskôr "ľudských právach".. Nuž a ľudová tvorivosť z toho urobila "všeobecné ľudské práva".
Samozrejme, že to využili socialistickí demagógovia a tlčhubovia,, ktorí si z toho utvorili politický program a fungujú na princípe "Nikto vám nemôže splniť viac, než vám ja dokážem nasľubovať"!
Na západe, kde už národy majú čo-to za sebou. predsa len dokážu (niekedy a čiastočne) odlíšiť zrno od pliev, aj keď je to teraz zložitejšie, pretože na ich sociálnej sieti, ktorá by ich celkom úspešne zvládla, parazitujú milióny neprispôsobivých asociálov z rôznych kútov sveta (alebo aj z vlastných kútov - ako naši "sociálne odkázaní" nikdy nepracujúci už zopár generácií) a tí požadujú svoj podiel na "ľudských právach" , ktoré samozrejme ponímajú podľa seba a svojej kultúrnej a náboženskej úrovne, čoraz dôraznejšie a sprevádzajú to hrozbami fyzickej likvidácie. Neboj nič - aj my ku tomu s našimi vlastnými dospejeme!
Na západe sa tomu hovorí politicky korektný multikulturalizmus a u nás Ficove rany istoty. Výsledok bude asi rovnaký!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozdravujem Vás, pán Procházka,

mám jednu poznámku. Nedávno som sa potreboval dať vyšetriť u očného. Márne. Nemali od VŠZP dostatočný finančný limit. Vraj sa mám prísť opýtať o mesiac, možno ma dajú do poradníka. Bol som z toho šokovaný a išiel som za šéfom onoho zdravotníckeho zariadenia sa posťažovať. Potvrdil mi, ako ich poisťovňa drží finančne "pod krkom". Viac peňazí na pacientov nemôžu dostať, lebo ako uviedla poisťovňa, bráni tomu jej „ obchodno-finančný plán". No super, tak pacienti sú odmietaní na základe akéhosi biznis plánu...? Uvedený lekár mi dokonca povedal, že pracuje v Rakúsku a tam zarobené peniaze dáva do firmy v Bratislave, aby aj tu mohol liečiť. Povedal, že to povestné svetielko na konci tunela v našom zdravotníctve nevidí. Nie je to hrozné? Čo na to naša ústava a právo ľudí na zdravie a lekársku starostlivosť? A tak by som Vašu tézu o sanitke zmenil: Slovenské zdravotníctvo umiera. Sanitku už netreba. Auto nech si pripravia funebráci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K-

A to som si naivne myslel, že nie ste populista ako iní politici. Ale ste. K tomuto tvrdeniu ma oprávňuje váš odkaz na článok o smrti bezdomovca v Martine. Článok ste čítali povrchne, pretože tomu človeku nikto pomoc neodmietol. Chcel som ísť k vôli vám opäť k urničke, ale týmto článkom ste ma presvedčili o tom, že sa k nej neoplatí ísť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"cicikov", vlastne máš pravdu. Ja som si ten martinský prípad prečítal radšej 2 razy. To je OK.
Ale...aj v našej firme pracujú ľudia, ktorí si plnia svoje pracovné povinnosti na 100 %. Cháp to tak, že urobia všetko, čo treba a čo majú v opise pracovnej činnosti a ANI CHLP naviac. Ale máme aj ľudí, ktorí majú vysokú pridanú hodnotu a urobia ochotne viac, poradia, pomôžu atď. Lekár na pohotovosti urobil čo mal, nespochybňujem ani trochu. Poznámka s kartičkou bola na mieste, tak to na SK funguje. V tomto máš pravdu, lekár svoju prácu urobil na 100 %. Ten možno iný lekár by sa spýtal pacienta, či má so sebou kartičku. Pri zápornej odpovedi klik na PC alebo niečo podobné, zistí číslo, zavolá na očné, že tam posiela urgentný prípad a že pacient kartičku nemá, ale stav si to ošetrenie odborné súrne vyžaduje. Bodka.
Ja osobne nie som priaznvec p. Procházku (stačí mi len to, že KDH), ale ja som jeho slová pochopil takto. Lekár nič neporušil, povinnosť si splnil, ale pacient zomrel. Nie vinou resp. chybou pohotovostného lekára. To nie. Ale empatia by mala za následok o jeden hrob menej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Haha

Prezitie alebo neprezitie niekoho nesmie byt urcovane mierou empatie, lebo tu mame kazdy inu. Preto sa (okrem ineho) vo svete mediciny pouzivaju standartne diagnosticke a terapeuticke postupy. Aby vysledok diagnostiky a liecby bol (priblizne) rovnaky aj u empatika a rovnako aj u toho, kto ma empatie menej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Suhlasim

Proste neodolal. Prizivit sa na tejto tragedii. Miera zavinenia jednotlivych akterov este nie je urcena ale hned za tepla sa treba prizivit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tie kachličky bol veľmi trefný postreh
http://znasichdani.sk/v?n=Mgr....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no fuj,

takto rýpať do kachličkára Splašku, t.č. v štátnej fňukcii
:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bol som 3 x operovany

jedna tazka operacia, 2 lahsie - 3 x som bol uspaty a 3 x som sa zobudil :-)...ale nemam pocit, ze by som bol odflaknuty, mozno mohla byt lepsia komunikacia a kvalita servisu - ale to zalezi na mnohych veciach, aj ocakavaniach...
(pre zvedavych - nedal som ziadne peniaze, po operacii som na kontrole nechal flasku a cokoladu)
Ako problem sucasneho zdravotnictva vidim - nekorektny biznis od najvyssej urovne, kde sa nikto "cudzi" nedostane (vynimka potvrdzuje pravidlo :-)..."preco by som si nevzal, ked mi davaju", ked ten nado mnou ma "z biznisu" ovela viac...
Velka cast ludi si mysli, ze ked "neda" nedostane normalnu liecbu - potom sa spusti lavinovy efekt na konci ktoreho je nenormalny ten, kto nic neda...
Ale opakujem - z vlastnej skusenosti viem , ze normalnu liecbu ( da sa polemizovat co je normalna liecba ) aspon v Bratislave, moze dostat aj clovek, ktory nevyvija ziadne "marketingove aktivity" pred operaciou...
Jedna z otazok, na ktoru treba jasne odpovedat je "aka ma byt bezplatna lekarska lekarska starostlivost?"
Tiez som presvedceny, ze pri profesionalnom manazmente a "cistych" vztahoch by zdravotnictvo "trpelo" podstatne menej...
A poznamka k cicikovi: "Preco by nemohol byt Prochadzka niekedy trosku populisticky ? Snazi sa oslovit viac ludi, neriesi konkretny problem, len poukazuje na niektore veci"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"koľko ešte máme doložiť"

Este raz a dookola, niekto tu sizyfovsku pracu musi robit. Chapem, ze kvazi-pravica a spriaznene media nemaju zaujem na pomenovanie priciny. Ale od Rada Prochazku cakam vacsi vykon. Nestaci presvedcit, ze chces sluzit statu a neprisiel si do politiky podnikat (nie je uspech, ze vo vrcholovej politike si aktualne jediny).
Ty mas zomknut a viest ludi, ktori odmietaju balkansky stat, kde neexistuje stredna vrtva, ale par zlodejov, populistov, oligarchov a inych statnych parazitov korumpuje a/alebo vyplauje zvysok, ktory na koniec musi byt rad, ze vrchnost je zhovievava a ma co jest.
Kvoli tomu treba konence zacat hovorit o pricine.
Za situaciu nielen v zdravotnictve nemoze Fico, ani Paska a dokonca ani stb-aci, ktori mavanim carovneho prutika hlavne za Meciara ekonomicky ovladli Slovensko (teda okrem vyrobnych hal zapadnych imperialistov, ktore ako jedine zabezpecuju prijatelnu uroven zamestnanosti v SR).
Za sitauciu aj v zdravotnictve moze ca. 30-40% populacie, ktora ma z roznych dovodov rovnake ciele. Oni sa dokazali zomknut a dat Meciarovi skoro neobmedzenu pomoc. Ti isti sa zomkli aj teraz a nakopali pr... zdevastovanemu a zdiskreditovanemu zvysku. Nieze by SMER nebol zdiskreditovany, ved najvacsie kauzy a rozkradacky po Meciarovi mal prave on, ale jeho emocionalne mysliaci jedoduhsi volici to jedoducho nedokazu vidiet a pochopit. Ti sofistikovanejsi tzv. laviciari to tiez neriesia, kedze ide o 'podnikatelov', ktori ziju zo statu, resp. z penazi tych, ktori nedostavaju, ale platia dane.
Mas mozno historicku moznost postavit Slovensko na nohy, nemusis robit kompromisi s alternativnymi gabami, s pregrciavajucimi sa trtosmi atd.. Su miliony ludi, ktori nestracaju nadej a cakaju kto z aktualnej opiciarne urobi zo Slovenska elitny stat EU, na ktory budeme uprimne hrdi a ktory nam budu zavidiet aj Svajciari.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Procházka mám na Vás jednu otázku

prečo by malo byť efektívne pre daňových poplatníkov SR investovať prezidentský plat do schopného štyridsiatnika v najlepšom výkonnom veku, ktorý by namiesto geriatrických prechádzok pred čestnou strážou mal radšej makať vo výkonnej politike a riešiť problémy napr.aj zdravotníctva?

Ďakujem za odpoveď.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME