Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nedeľná schovávačka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Lucy

Fico vás tam všetkých dá dole jak galoty ,možte to volat ako chcete ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslis, ze sa k tej fraske zastavi aj Robko - zlocinec?

Inak, to, ze ten zlocinec a lahkoprekuknutelny lacny klamar, moze davat niekoho dole, je zasluha len a len tuposti jeho volicov a este predajnosti zopar tisicov zvacsa Romskych spoluobcanov, ktori radi vymenia svoj hlas za klobasky a palenku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mýliš sa,

je to zásluha len a len tuposti tých strán (a ich voličov), ktoré sa tak správali, že nevyhrali voľby. A teraz nariekajú....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano aj, ale nie hlavne.

Poslednou instanciou je volic a listok, ktory vhodi do urny: a ked je volic tak tupy, ze si pri sucasnom bohatom vybere stran a ludi, vyberie tu uplne najstupidnejsiu a najlikvidacnejsiu moznost v podobe korporacie Smer, tak je to zasluha predovsetkym a hlavne tuposti volicov Smeru a hned potom v tesnom zavese aj nevolicov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jednoznačne účelová schôdza pre účelovú novelu. riešenia pre ús sa núkajú, to musí smer zatrhnúť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Ústavný prevrat"

sa na Slovensku stal "pracovnou metódou". "Dierovať a plátať" zákony, ako práve "moc" potrebuje.
Pri takýchto metódach Slovensko nedokáže občanom zaručiť Ústavou SR zaručené práva.
Nie je ani šanca, vytvoriť skutočnú Ústavu SR za súčasný "paškvil", deravý ako "sito".
Nakoniec, kto by sa ňou riadil, keď "ústavní činitelia" sú ako "konskí handliari" na trhu
s "bielymi koňmi".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krátka pamäť?

Pani Žitňanská...akeď ste mohli onoho času zvoliť Čenteša.....kto to navrhol Trnku ako protikandidáta?......nebol to občan Janiš?..........Bol občan Janiš v tej dobe poslancom za SMER či SDKU ?............osviežte mi,prosím, pamäť...... TAK TEDA,ČO SA VLASTNE SŤAŽUJETE ?????????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Žitňanská máte tam čo ste chceli

škoda, že ste na to nemysleli vtedy, keď ste celá SDKÚ jednohlasne v tandeme za p.Radičovou povalili vládu spojením hlasovania o dôvere s eurovalom.
3/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si este pamatam drobnu spoluucast stran SaS, KDH a Most.

Nie ste este senilni pan Galan, ze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Galan, iba pre pripomenutie:

- za vyslovenie nedôvery vláde p. Radičovej hlasovala SaS
- tá SaS, ktorej by nevadilo schválenie Eurovalu zvyškom koalície a Smerom. Teda im nevadilo schválenie Eurovalu, oni chceli byť tí svätí, ktorí za Euroval nehlasovali a zároveň chceli vládnuť. Na takýto populizmus a snahu o zbieranie politických bodov na úkor koaličných partnerov by pristúpil iba blázon a teda spojenie s hlasovaním o dôvere bola jediná možnosť.
- SaS nebola schopná žiadnych kompromisov, nesúhlasila ani s tým, že pri každej pôžičkke z Eurovalu budú mať právo veta
S ľudmi typu Sulík a Kollár by som teda v jednej koalícii, po takýchto skúsenostiach, veru byť nechcel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak spáchaš samovraždu

strelou do hlavy, bude za tvoju smrť vinný výrobca zbrane? Kohútik stlačila Radičová, ona si vpálila obrazne povedané guľku a je to jej zodpovednosť, ale za to, kto ju do toho dotlačil, by sa mal myslím spovedať niekto druhý. SaS a rovnako ostatné strany vládnej koalície nedokázali situáciu riešiť kultúrne, dohodnúť sa a skončili tam kde skončili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Ksenzsigh

Vy aj s pánom Miškovom, Kollárom a spol. ste vtedy museli byť členmi a aj v riadiacich orgánoch asi nejakej úplne inej strany SaS, keď tá Vaša spravodlivá a zdrvujúca kritika SaS prišla od Vás až po takom dlhom čase.

že vraj: "SaS a rovnako ostatné strany vládnej koalície nedokázali situáciu riešiť kultúrne, dohodnúť sa a skončili tam kde skončili."

Hm, pán Ksenzsigh a dovoľte mi otázku - prečo by Vás mal ešte niekedy niekto niekam voliť keď, ako hovoríte, "nedokážete situáciu riešiť kultúrne a dohodnúť sa" ? Čo s takými politikmi, ktorí to v SaS nedokázali ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To o čom sa teraz bavíme?

Skonštatoval som, že sa veci neriešili ako sa riešiť mali, kľudne a kultúrne. Ak by tomu tak bolo a to na každej strane SDKU, MOST, KDH, SaS , tak sa vláda nerozpadne. Bol som a som proti eurovalu a ak viete čo sa stalo, tak to boli práve Radičovej partajníci, ktorí ovládali financie a aj zahraničné veci a rozhodli tak ako rozhodli. Kde tu vidíte zdrvujúcu kritiku? Ale vaša otázka má logiku. Čo s politikmi, ktorí sa nevedia dohodnúť a dosaďte si tam koho chcete? A medzi nami, ja som bol proti eurovalu, ale nie za rozpad vlády. Za ten som ani v parlamente hlasovať nemohol - nebol som poslanec NRSR. No a pokiaľ ide o SaS a môj odchod z nej, dôvody si môžete prečítať na www.ksenzsigh.sk a odchod som avizoval už po kongrese , ktorý predchádzal tomu v Prešove. Viem že nemáte ku časti členov ktorí odišli z SaS kladný vzťah, ale to už je váš problém a mňa to nezaujíma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vysvetlite niekto Frantovi,

že týmto:
"SaS a rovnako ostatné strany vládnej koalície nedokázali situáciu riešiť kultúrne, dohodnúť sa a skončili tam kde skončili."
si Kollárovi LIDOvci
( heh, takto pekne sa aj v Čechách volali tí, čo išli s každým :)
sami sebe si dali vizitku tých,
ktorí "nedokázali situáciu riešiť kultúrne, dohodnúť sa a skončili tam kde skončili."
:):):)
Lebo logika je krásna vec a Kollárovci boli ešte rok a pol po hlasovaní členmi a poslancami SaS.
Ale vieme, Kollárovci sú mimoriadne schopní. Aj v ohýbaní logiky :)

František nám v ďalších konzistentných príspevkoch isto osvetlí,
že ako sa dá kultúrne riešiť
-porušenie koaličnej dohody 3 koaličnými partnermi v štvorkoalícii,
-nerešpektovanie názoru koaličného partnera premiérkou Radičovou a ministrami Miklośom a Dzurindom
-zákulisná dohoda katolíckej koaličnej rady Dzurindu, Figeľa, Bugára a Radičovej o spojenom hlasovaní -vydieraní.

Hoci túžobne očakávam odpoveď,
ale odpoviem si sám:
"Kultúrne" sa dá táto situácia "riešiť" iba ak kolaboráciou.

Tu je výcuc z dnešnej tlačovky SaS:
http://vybrali.sme.sk/c/SaS-Lu...
a tu je tá tlačovka celá:
http://vybrali.sme.sk/c/TB-SaS...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo ma je po dnešnej tlačovke SaS?

To je mi takô divnô, že mi ju dávaš do pozornosti, keď ja už nie som členom :) Inak si tu poriadne doplietol hruštičky a jabĺčka. Spájať v jednom príspevku euroval aj odchod z SaS to sa mi zdá také blízke SDKU :)
Ale k veci. a najprv hruštičky. Môj odchod z SaS ber ako rozvod. Stane sa. Po nejakej dobe som zistil, že sa už asi nedokážeme zhodnúť na pokračovaní nášho vzťahu. Skončil som, keď podľa môjho svedomia a vedomia, už nemalo cenu pokračovať ďalej, bez nároku na majetok aj na "deti" a nič viac už s bývalou SaS neriešim. SaS a Sulík and spol, nech si robia čo chcú. Mne sa uľavilo a teba to nestojí nič.
No a čože to ešte chceš vysvetliť? Aha jabĺčka, teda vlastne euroval a Radičovú. Budeš sa diviť, ale ako som povedal, pád vlády bol výsledkom všeobecnej nedohody. Na nedohodu potrebuješ minimálne 2 a viac prvkov a tu boli 4 prvky. Len na rozdiel od môjho konca v SaS si myslím, že tu boli následky vyčísliteľné v stovkách miliónov €. Niečo stála napríklad aj organizácia nových volieb, ako iste vieš a určite by sa dali vyčísliť aj ďalšie priame straty pre SR. Nemyslím si, že by boli využité všetky možnosti jednaní a Radičová podľa mňa veľmi rýchlo zahodila flintu do žita. Pamätám sa, ako v Papierničke pobehoval jeden jej mladý spolupracovník, nechcem menovať hovorcu a že :"Čo povie Iveta v Bruseli ?" Tak som mu povedal, že povie, že sme sa nedohodli, no a čo? Stane sa. A on na to , že:"To sa nedá a hanba pre celé Slovensko" už len mal dodať, že aj pre zemeguľu. Atmosféra bola taká dosť napnutá a pani Radičová to vzdala príliš skoro. Fico by sa správal možno už o pár dní inak. Ako bývalý člen RR SaS by som hlasoval proti eurovalu aj dnes, za nič sa nemienim ospravedlňovať . Naši partneri v koalícii to dobre vedeli. Spojenie hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde bola samovražda a nik okrem Radičovej to urobiť nemohol. Jednoducho sa rozhodla skoncovať s vládou. Možno sa jej potom uľavilo, ale následky nesieme všetci a v tomto prípade aj finančné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Feri, je to naopak

Obrazne povedané, revolver položila na stôl Radičová, spúšť stlačil Sulík. Ty, ako kovaný demokrat musíš predsa vedieť, že spojenie hlasovania vo veci s hlasovaním o dôvere vláde je ŠTANDARDNÝ nástroj v demokracii, ktorý sa používa v prípade, že sa vládna koalícia nevie na niečom zásadnom dohodnúť a teda nevie, preukázať, že je schopná vládnuť, t.j. že má v parlamente väčšinu. A to bol práve ten prípad a SaS rukolapne dokázala, že vtedajšia koalícia nebola schopná vládnuť. To je všetko, plakať je zbytočné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani Žitňanská.

Aký je Váš názor k blogu p.Baránika na SME. Právne riešenie v Čentéšovej veci na Ústavnom súde existuje ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pani Žitňanská, pri všetkej úcte

pri všetkej úcte, len si spomeňte čo sme tu zažili, keď ste boli vo vláde a Sulík šéfom parlamentu... čo stesi zasiali, to teraz žnete...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Júj cica...

...a ktože to menil zákon o rokovacom poriadku NR SR počas prebiehajúceho konania - voľby GP SR? ;-7 Taká mladá a už taká "zábudlivá"! :-( Tak mi po prečítaní tejto Tvojej srdcervúcej ponosy zišlo na um to známe Havlíček-Borovského: "Co sám nerad nečiň jiným, říkal kantor žáku kdesi. Třepaje ho za pačesy!"
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME