Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ministerstvo životného prostredia, s.r.o. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Spýtajte sa stavbárov

Nejaký zákon o ochrane vtákov a netopierov nariaďuje vybudovanie hniezd na domoch, ktoré sa zatepľujú, ale...! Zároveň platí zákon a preukazovaní zhody a ešte stavebný zákona a na Slovensku neexistuje certifikované "hniezdo", ktoré by bolo možné na dom namontovať. Takže alebo sa poruší jeden zákon, alebo druhý, alebo tretí alebo sa nič nezrekonštruuje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Žiadny "zákon o ochrane vtákov a netopierov" neexistuje a neviem ani o nariadení stavať hniezda na domoch.
http://www.4-construction.com/...
Existuje povinnosť zistiť či v danej budove nehniezdia chránené živočícha (zväčša vtáky a netopiere) a ak sa ich výskyt potvrdí, je potrebné vykonať opatrenia aby sa zabránilo poškodeniu živočícha.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Idgi, chápem Tvoju otázku a kľudne sa ju pýtaj, ale môj blog nie je o tom a ja ti tu odpoveď nedám. Dnes lesný zákon umožňuje turistom a ich sprievodcom voľný vstup do súkromného lesa, navyše, polovica slovenských lesov je štátnych a ďalší kus sú obecné lesy. Ak má niekde možnosť robiť nejakú aktivitu štát, tak skrátka tam musí mať možnosť robiť túto aktivitu aj ktorýkoľvek občan. Ak bude majiteľovi platiť za možnosť sprevádzania v súkromnom lese občan, tak nech platí aj štát. Ale o tomto ten blog nie je.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME