Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bordelpapá Robert F. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Som presvedčený,že

blogy ako je tento,nádejnému prezidentovi oveľa viac škodia,ako prinášajú užitok
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...a Ja by som zasa povedal...

...že je to práve naopak.
.
Jednou z funkcií prezidenta SR je pôsobenie v pozícii nadstraníckeho strážcu ústavnosti, čo zahrnuje i akýsi pseudo-dozor nad čistotou a reálnou funkčnosťou legislatívnych procesov.
.
Nie som priaznivcom pána Procházku, ani ho voliť v prezidentských voľbách nemienim---skôr sa nad jeho kandidatúrou rovnako ako mnoho ďalších usmievam.
Na jeho návrhoch zmien v legislatívnom procese je však jasne vidieť, že sa jedná o znalca ústavného práva a vonkoncom nepochybujem o tom, že jeho snaha o zmeny súčasného stavu legislatívnych procesov je úprimná.
.
K bodom:
Vlastne už Aristoteles spomína existenciu tzv. "probúloi", demokratickej predrady, ktorá tvorí akúsi formu filtru toho, čo sa do samotnej rady ("búlé") dostane.
Možno by teda stálo i za úvahu vytvorenie zvláštneho senátu Ústavného súdu, ktorý by sa venoval čisto iba tejto záležitosti.
.
Osobne však najviac kvitujem úvahy nad prijatím pokiaľ možno čo najpevnejšieho ústavného rámca pre legislatívny proces, čiže aby "hlavné pravidlá legislatívneho procesu dostali ústavný základ a teda ich nebolo možné bez následkov porušovať" ....pre zadaný cieľ je toto jednoznačne najrozumnejšia cesta.
---
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Určite má Rado aj dobré myšlienky

napr. ústavná kontrola návrhu zákona pred jeho schválením, ale tu narážame na, povedané slovami nemenovaného bývalého politika, na "chorý prvok" v slovenskom právnom systéme a keďže je ten systém celý chorý, je choré zakladať na ňom aj pokračovanie systému.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja si myslim,

že tento blog je vyborny a pravdivy!!! Skutočne sa prijima množstvo zakonov naryclo, plnych chyb a nejasnosti, krore sa potom vo veĺkom porušuju s jedinou vetou-"Všetko bolo v ramci zakona"!!! Vraj.
Prochazka maš môj hlas, Slovensko potrebuje noveho mladeho prezidenta, s jasnou mysľou a nie nejakeho klamarskeho paprdu, alebo bieleho konika oligarchov!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

súhlasím je dobrý

ale opätovne prispieva k diskusii pred parlamentom, mala by si to uvedomiť tá hŕstka akýchsi poslancov, čo tam sedí resp. nesedí a prijíma zákony...faktom je, že výsledky sú morbídne, aj najjednoduchšie veci sa klátia a napríklad Policajt nevie napísať jedno ľahké Rozhodnutie a rozhodne 2x v inej veci, ale o tom to zrejme nie je, lebo musí na odborárskú schôdzu, lebo majú malé platy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne

tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zákony sú na to, aby

sa, ako dáva návod minister vnútra nedodržiavali, či neaplikovali v praxi. Aby sa situácia v štáte totálne nesprehľadnila, čím viac zákonov a hlavne takých, kde vieme zamontovať aj to, čo s meritom veci nesúvisí, tým lepšie pre nás, čo sme momentálne pri koryte, ale aj o pár rokov, keď sa bude žrať len tak z opodiaľ.
No a termín prevádzkar ma z celého článku pobavil najviac. Dávno som sa tak z chuti nezasmiala. Sedí ako zadok na šerbli -:). Ale v konečnom dôsledku je to všetko veľmi smutné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kedysi v ČR mal jeden pan Procházka

zdravotné problémy (nie politické) a lekár sa naňho pozrel a předepsal mu dělat malé procházky. Po niekoľkých rokoch sa pan Procházka znovu ukázal a lekár sa ho pýta: tak co, zdravotní problémy jsou už pryč? Pan Procházka: jó ty jsou pryč, ale už mám 3 malé Procházky.
P.S.: je dobré robiť propagandu, ale chcelo by to aj myslieť a občas si prečítať napr. zákon, ktorý komentujem. S tým nešťastným zákonom o oznamovacej povinnosti to kritici jednoducho prehnali, keďže si ho neprečítali a nevedia kedy vznikol, kto ho prijal, aké zmeny sa navrhujú, ako fungujú v okolitých štátoch podobné zákony. Z úst autora blogu som kedysi "historicky dávnejšie" počul výrok, ktorý ho už vtedy veľmi neokrášlil. Kým náš zástupca pri europskom súdnom dvore bol z koaličnej strany....bolo fajn, keď ho odvolali - bol medzi prvými, ktorý to ako prvý ocenil pozitívne a povedal, že je to logické, keďže už sa situácia zmenila (môže zaniknúť strana, môže byť zo strany vylúčený, strana prestala byť koaličná). Prestáva byť pán kandidát konzistentný.... Aj vyhlásenie o tom, že priebeh voľby Čentéša bol nie celkom šťastný.... je prinajmenšom eufemizmus (keďže sa radšej nevyjadril k zmene tempa ochoty Sulíka brzdiť vyhlásenie voľby, potom to urýchliť a potom to voľbou predbehnúť aj zverejnenie nálezu ústavného súdu). Kam vietor, tam.... (alebo oportunizmus/utilitarizmus v praxi).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sprezidentovnieva sa,

no a kandidáti?
Sľubujú aj vyrobiť a zaviesť potok,
popod navrhnutý a sľúbený
nepotrebný most.
Ctený pán Prochádzka, o koľko sa so mnou stavíte,
že prezidentom nebudete?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mr. Cumil,

Tvoj návod na rozmnožovanie Prochádzkov sa mi veľmi páči :-). Totiž múdrych a vzdelaných ľudí v tomto štáte je dosť málo. Aj preto tu máme toľko problémov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

díky, ja som to myslel pozitívne

Ten náš procházka v r. 2002 bol ticho, keď vláda pred voľbami prijala 22 zákonov aby oblbla ľudí...(aj zákon o odmeňovaní učiteľov).... a hneď po voľbách každý z nich zrušila. Keď sa debatuje posledný rok o školstve a Čapkovičovi, všetci zabudli na tých vzácnych ľudí, čo vtedy tie zákony zrušili a nikto nenapísal podobný článok ako teraz náš "procházka". Jednoducho zabudli čo robili a skritizovali Čaploviča (dokonca ministri školstva vlády do r. 2002 a od 2002 ktorí pri tom zrušení asistovali. Takýchto vzácnych ľudí potrebujeme čo najviac, aby ľudia videli, čo to znamená pokrytectvo (vodu kázať, víno piť). Predpokladám, že zrušenie tých 22 zákonov problémy vyriešilo (teda rovnako ako ich prijatie predchádzajúcim parlamentom). Časy sa teda menia.....aj ľudia (aj Procházka je preto teraz múdrejší a vzácnejší, keď si nespomína na to čo bolo, nespomenul si ani na to, že sa zúčastnil pretekov pri voľbe Čentéša - aby predbehol zverejnenie nálezu ÚS). A príkladov je podstatne viac. Hovorí sa tomu: jeden za 18, druhý bez dvoch za 20... Ten výsmech (bordelpapá) je naozaj príznačný.... vysmievať sa z toho, že všetky predchádzajúce vlády postupovali podobne. Cicero na to povedal: tak som sa z neho smial, až som bol skoro ako on.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v r. 2002

mal Prochazka 30 rokov a bol asistent na ustavnom sude. On nie je Dzurindova generacia a prisudzovat mu ich chyby ako dedicny hriech je uplne odveci. Tieto cerveno-modre okuliare vedu k slepote.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keby pan Prochazka nebol

proti zruseniu (protiustavneho)ficozakona o brani obcianstva aj by som mu veril. Takto su to len prazdne reci. Ustavny pravnik, ktory ide proti ustave si zasluzi prepadnut vo volbach
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

-

ono ci vobec je ten zakon protiustavny je celkom otazka ... cesky ustavny sud v obdobnej kauze rozhodol, ze nie ... preto by som s pojmom protiustavny neoperoval ... bez toho mam pocit, ze prochazka podal pozmenovaci navrh k novele k zakona, ktora mala zrusit dany zakon ... cize on proti tomu zruseniu nebol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pretoze Cesi to maju v ustave

vies ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

-

cesi maju v ustave identicke znenie ako my v nasej ustave.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten zákon bol blbý, ale protiústavný určite nebol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To uvidime ked

sa raz ustavny sud zobudi a vyriesi podanie z roku 2011
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No ÚS a Ústava posledné mesiace veľmi dohromady nejdú. :)
V zásade, podľa Ústavy občianstvo nie je možné odňať, napr. konštitutívnym rozhodnutím súdu. Ale stále existuje možnosť straty ex lege - v tom prípade by stále bolo treba nejaké rozhodnutie, ktoré by ale bolo len deklaratórne - a táto možnosť nie je protiústavná.

Ale hovorím, to nič nemení na tom, že tá novela, či už s alebo bez Procházkových pozmeňovákov, boli blbé, pretože implicitne označovali občanov SR maďarskej národnosti ako potenciálnych zradcov. To je niečo, čo by štát rozhodne nemal voči vlastným občanom robiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jasne ze bol

http://www.nrsr.sk/web/Default...

bol si varit polievocku aj s Matovicom. Keby hlasoval "za" tak by ten zakon presiel. Prochazka je rovnako nedoveryhodny ako aj Matovic
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME