Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sme na nože? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

tie ješitnosti len

vyťahujú pred kamerami. v skutočnosti sa nevedia dohodnúť kto, kedy a koľko bude KRADNÚŤ! lebo o nič iné im nejde (ani červeným samozrejme) ani nešlo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prd.

Ty a Babarík len potvrdzujete správnosť výroku jednej penťáckej prasnice, že volič je povrch a sr..
Celkom určite to nie je len o homosexuáloch a konope.

Rozdiel medzi liberálmi z SaS a katolíkmi fialovej koalície je jasný:
Liberáli chcú viac slobody pre občanov, kým katolíci chcú ľudí buzerovať a kontrolovať.
Preto si katolíci vždy tak radi padli do náručia či už s fašistami či komančmi.

KDHáci, Most a SDkÚ nie sú žiadnou pravicou, to sú len kresťanskí socialisti.
A to aj spolu s Lipšicom, Procházkom a MatovičOvcami.

Konzervatívnou pravicou je OKS s Konzervatívnym inštitútom.
Nie je náhoda, že boli na kandidátke SaS.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Suhlasim, je to o slobode a s tym suvisi aj ekonomika. Ak budeme ignorovat dovody preco sa mozgy stahuju do zahranicia, tak nemozme ocakavat vysledky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič nie je naveky, a ani vláda Smeru

nie je výnimkou. Tvoj optimizmus, že raz budú stáť v lesku reflektorov zástupcovia pravice, a dokonca aj iní ako tí dnešní, je opodstatnený. Ibaže musí dobehnúť toto volebné obdobie, a ešte minimálne jedno, v ktorom bude šéfovať Smer (možno už nie taký silný ako dnes), a potom sa bude musieť stať zázrak, alebo niečo podobné, a ľudia ako Lipšic, Kollár a ostatní reprezentanti dnešnej pravice, nebudú mať dosť drzosti, aby tvrdili, že sú z novej politickej generácie plní odhodlania vydáviť pľúca v boji za blaho národa..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ďalšie alebo dokonca dve volebné obdobia so smerom vo vláde by boli likvidačné. a zázrak sa nestane. čakáš, že nejaký čestný inštalatér, učiteľ alebo vedec raz buchne do stola a povie dosť, idem založiť stranu čestných ľudí a budem tu vládnuť? po ďalších voľbách bude vládnuť fico, alebo dnešná opozícia. alebo fico s niekým z dnešnej opozície. iný scenár je takmer vylúčený. cieľom nie je, aby nám vládli čestní ľudia, ktorí sa za 3000 mesačne zoderú pre blaho národa. podobnými patologickými predstavami trpeli utopickí socialisti. naším cieľom má byť, aby sa tu kradlo v európskych normách, aby štát menej míňal a viac šetril, aby nelikvidoval trh a pomáhal znižovať nezamestnanosť. aby sa zlepšilo súdnisctvo, školstvo, aby sa skonsolidovalo zdravotníctvo. malé ciele. nikto ich nedokáže naplniť, ale je jasné, že nikto od nich nie je vzdialenjší, ako fico.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pravica nie je pravica

toto je podstatné:
" Smer je silný, lebo je jednotný. Spája ho (jeho voličov) ilúzia sociálne spravodlivého štátu. Veľká myšlienka. "
.
A súčasná opozícia žiadnu spoločnú myšlienku mať nemôže. Pretože pravicový volič v podstate neexistuje. Alebo si myslíte, že nájdete aspoň 5%, ktorých prioritou by bola masívna privatizácia (najmä zdravotníctvo, školstvo, železnice, letská), výrazné obmedzenie štátu, výrazný presun kompetencií (a teda aj zodpovednosti) zo štátu späť na jednotlivca ?
.
Nie, súčasná "pravica" je tiež len klasická sociálna demokracia. Ktorá sa snaží o kvadratúru kruhu. Neustále (už nejakých 60 rokov) hľadá tých nadpozemsky morálnych politikov, ktorí by nás o slobodu a výsledky našej práce vedeli oberať tak nejak s láskou.
http://pospisil.blog.sme.sk/c/...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tibor,

všetci tu zúrivo nadávajú na ficoidov, tupcov a pravicový volič je inteligent a pod. Ty si napísal, že v podstate neexistuje. Takže tí tupci majú vlastne pravdu.:-) Ja som pravicový volič (aj v Tvojom ponímaní) a čo? Budem voliť strany, ktoré sa k môjmu chápaniu štátu približujú. Ak nás tu nie je ani 5%, tak si treba vybrať z toho, čo je v ponuke alebo ísť do politiky. A to priznám, sa mi z duše protiví. Alebo sa môžeš uzavrieť pred realitou a žiť si vo vlastnom svete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prijať realitu

ja si naopak myslím, že rozhodnutie stať sa nevoličom je o prijatí reality. Proste pozorovaním svojich spoluobčanov som zistil, že červená či modrá, je to len farba trička. Názorovo tam veľké rozdiely nevidím. A preto ani nevidím dôvod podporovať modrý socializmus. Nemyslím si, že všetko je len o politike. Ja vidím nádej v trhových silách. Konkrétne teda v neoficiálnej ekonomike.
http://hampl.blog.ihned.cz/c1-...
Pretože tomu môže rozumieť, toho sa môže zúčastniť aj červený aj modrý socialista. Peniazom a svojmu osobnému prospechu proste rozumie každý :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale, toto

nám súčasní riaditelia štátu čoraz viac sťažujú. Buď ľudia rezignujú a budú žiť ako neprispôsobiví, alebo to súčasnú oficiálnu ekonomickú politiku prevalcuje a bude sa musieť zmeniť politika. Ale vyzerá to zatiaľ tak, že nám budú čoraz viac zväzovať ruky. A pri moci ich budú držať socky a zlodeji.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ani nevieš, ako sa mýliš

o tých sockách a zlodejoch, čo držia pri moci súčasnú vládnucu triedu. Odporúčam aspoň na chvílu odložiť ideologické okuliare a veľmi pozrone si prečítať sociologickú štúdiu, ktorá to vidí úplne inak. Nechcem tým povedať, že máš zmeniť názor, ale je dobré poznať aj silne alternatívne názory.
http://www.finmag.cz/cs/finmag...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No nemala som čas

sa celkom venovať článku, ktorý si mi odporučil. Ale v čom sa mýlim? V čom je to úplne inak.?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toto je úplne inak

" A pri moci ich budú držať socky a zlodeji. "
.
Vládnuca trieda nie sú socky a zlodeji. Tí, čo volia smer, nie sú tupci. A podobne. A ten článok žiaľ je len druhá časť väčšej sociologickej eseje. Oplatí sa prečítať celú. Resp. oplatí sa toho od pána Petra Hampla prečítať si viac. Je dobré poznať aj silne menšiovný pohľad u úplne iného uhla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vidím to inak: Smer volia tupci!

Aj keď sa mnohým zdá, ako správne a sebaprospešne sa rozhodli. Z dlhodobého hľadiska ide o tupcov pretupých. Lokajov.
Aj tí, čo Smer vlastnia a riadia, sú v svojej skupine, tí sprostejší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stačí pohľad do minulosti,

koľko obyvateľov denšnej SR bolo v KSS a koľkí usilovali zo zištných dôvodov o vstup a boli "čakateľmi". A to je odpovedˇna otázku, kto sú voliči SMERu. Netreba zabúdať, že tí bývalí komunisti majú svoje deti, ktorým vštepia všetko to, čo si z bývalého režimu doniesli. Ak si niekto myslí, že na zmenu dnečnej situácie stačí generačná výmena, hlboko sa mýli. Tiež si myslím, že SMER pri moci nedržia a ani držať nebudú socky. Takže symbióza slovenskej nátury a vyše 70 ročnej devastácie duší je ideálnou pôdou pre úspešné fungovanie štátostrany.
A preto, že aj medzi pravičiarmi je spústa pohrobkov socializmu, nečudo, že pravica je ako mrvenica :-).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže v našich

vládach sa nekradne, v justícii je všetko v poriadku a štátni úradníci sú neúplatní. Teda žiadni zlodeji. Tí čo nič nerobia a sú len na dávkach, tak tí volia koho? Hádam niekoho iného ako smer? To čo tam Hampl píše, je úplne prirodzené a človek so sedliackym rozumom na to príde aj sám. Čo z toho, keď vieme ako to funguje-nefunguje, keď to nemôžem zmeniť, lebo väčšina to nechce. Takže len väčšia frustrácia a menej nádeje na zmenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie

to som nikde nenapísal. Ja som napísal, že vládnuca trieda je držaná úplne niečím iným. Ak teda nemáš veľa času, mám v "ponuke" :) aj kratší článok.
http://www.finmag.cz/cs/finmag...
.
A ten popis systému je výstižný:
" Zkrátka, když hovoří akademici o odbornosti, nemyslí se tím odbornost v běžném slova smyslu. Martin Putna se stal profesorem, protože kamarádí se správnými lidmi, trousí správné intelektuálské fráze, zastává správné politické názory, chodí do těch správných průvodů a nosí ty správné cedule. V sociologii se zase používá slovo status. Prostě buď patříte ke správné sociální vrstvě, nebo ne, schopnosti s tím nemají nic společného. "
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teraz som sa v tom

úplne stratila:-) Mám pocit, že ja o koze a Ty o voze. Podvečer si to prečítam ešte raz a napíšem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zlodeji

nie, skutočne si nemyslím, že je možne paušálne označiť za zlodejov čo i len postatnú časť ľudí, ktorí tento náš systém podporujú. Ktorým vyhovuje, ktorí ho chodia vo voľbách znovu a znovu podporiť. Je to ich slobodná, demokratická voľba. Oni to takto chcú. Môžem byť z toho smutný, ale presne toto je demokracia. Oproti napríklad inému systému, ktorého základné heslo uviedol Hampl:
" No taxation without representation! "
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď práve,

tento systém sa mi nepáči, tak ho nebudem financovať. Lenže, štát má svoje nástroje, aby ma k tomu donútil. Takže, buď sa zdekujem niekde, kde ma to postihne čo najmenej (osamelý ostrov?) alebo sa prispôsobím a najlepšie je pridať sa k tým, čo vládnu a úplne najlepšie patriť k verchuške. Ovšem, ak človek neuznáva vyššie hodnoty ako iba mať. Ale to je zase o niečom inom. :-) Zlaté časy za Meternicha:-), vtedy to bolo ešte celkom jasné kto je kto a navzájom sa rešpektovali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vidím to inak, tibor. pravicový volič existuje, rozhodne ich je viac ako 5 percent. to, čo si vymenoval, sú podmnožiny - privatizácia zdravotníctva alebo školstva nemusí byť masívna, podľa mňa ani nemá byť masívna, železnice, letiská, fajn, ale o to nejde. ruka v ruke s fungujúcim slobodným trhom ide veľa ďalších vecí - dôchodková reforma, školská, daňová, zákonník práce, vymáhateľnosť práva, verejné obstarávanie... toto nemôže fungovať - pochopiteľne - pri samovláde smeru. môžme polemizovať o tom, či dnešná opozície je schopná naplniť naše očakávania. ale zrejme sa zhodneme v tom, že sa k nim priblíži viac, ako fico. a o to ide.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Miroslava Priškinová: Jednodňová dovolenka pri mori? Prečo nie?!! 4 149
 2. František Ptáček: Fico je už síce zanedbateľný, ale zato úbožiak 2 706
 3. Blanka Ulaherová: Spiatočné letenky Budapešť - Baku za 80 eur ... (Azerbajdžan 2018 1/3) 2 695
 4. Zuzana Sitárová: Žigmund Luxemburský II. 2 011
 5. Monika Nagyova: Panebože, ja nedokážem oddychovať! 1 594
 6. Marek Mačuha: Ako je to s ekonomickými úspechmi vlád strany SMER 1 408
 7. Vanda Tuchyňová: Zápach totality v Žiline? Nepochopiteľné rozhodnutia žilinského primátora (SMER) 1 342
 8. Roman Kebísek: Poézia ženskosti a materstva v obrazoch ruskej maliarky Zinaidy Serebriakovovej, nar. 1884 1 232
 9. Tomáš Mihalík: Slobodný vysielač šíril ďalšiu dezinformáciu (za ktorú sa ospravedlnil) 1 214
 10. Július Kovács: Dnes je súd s Janíčkom zajtra s Rybaničom obom hrozí väzenie 895

Rebríčky článkov


 1. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.06.20.
 2. Filip Kuruc: Americké vojská na Slovensku. Zrada politikov alebo medzinárodná spolupráca?
 3. Milan Lacúch: O obmedzenosti materializmu, ktorá strháva civilizáciu do priepasti
 4. Miloslav Haas: Homeopatiká a stres
 5. Július Kovács: Farmári, podporme ich a tým aj seba a otvorenie tabule zradcov a mafiánov.
 6. Fero Sklenár: No Point to Worry about... 2018.06.19.
 7. Roland Ondrus: PR kampaň pre migrantov?
 8. Denis Jacko: Metafory namiesto bodiek
 9. Drahoslav Jonáš: Starec Rebel
 10. Roland Ondrus: Amaterizmus Kartago Tours

 1. Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu
 2. Siekel mlčí, z čoho zaplatí Nový Čas. Nakrátko mu požičala Poštová banka
 3. Spojené štáty vystupujú z Rady OSN pre ľudské práva
 4. Polícia nepomáha. Ako prebiehala protestná jazda farmárov
 5. Čo ľudí v rôznom veku motivuje mať sex?
 6. Tmár na festivale svetla
 7. V SNS opäť vymenili hodnoty za peniaze
 8. Nová atómka v Bohuniciach nevyrastie. Žiga zastaví Ficov projekt
 9. Dobré ráno: Minister obrany klamal, dôvodom sú nové stíhačky
 10. Ceny MTV opäť prekvapili: Prišli muži v sukniach aj polonahé ženy

 1. Keby ste si dali tú námahu a prečítali si…
 2. Brutálny tanec predviedol na ulici opitý starček!
 3. Kažimírových 200 000 000 000 .
 4. Exminister Palko: Fica vyhnala ulica. To sa naposledy stalo komunistom
 5. Úrady práce sú peklo
 6. Novinárka Holcová o vražde Kuciaka: Jedna z verzií sú Albánci
 7. S kým pásla husi Zuzana Fialová?
 8. V Smere balia peniaze do alobalu, učiteľom dajú omrvinky: Odvážni učitelia protestujú
 9. Beblavý: Pokiaľ bude mať spájanie zmysel, na mne určite stáť nebude
 10. Druhá facka zeleného starostu obyvateľom Krasňan?

Už ste čítali?