Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fakt by rodina s deťmi nepocítila 37% zdanenie? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobry clanok, len by som poprosil aby si upravil mzdu vo vypocte z 1500€, ktore tu zaraba par percent jedincov na medianovu mzdu, ktora bola tusim okolo 700-800€ a potom daj tie percenta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to samozrejme ďalší

hlúpy návrh Smeru. Ak dajú hranicu pre zrušenie pridavkov vysoko, napríklad 3000€ na rodinu s 2 deťmi, tak veľa neušetria pretože, takých rodín veľa nie je. Ak ju dajú nízko napríklad 1200€ na rodinu s 2 deťmi, tak síce ušetria podľa analytikov možno aj 100milionov€ ale, tak to odoberú aj tým čo to dosť tvrdo pocítia, ako to ukazuje autorka článku. Pretože, takým rodinám po vyplatení povinných výdavkov (nájom, energie, cestovné, .....) veľa na bežné výdavky počas mesiaca neostáva, tak tých 88€ je pre nich citeľná položka. Ďalej cez známy začarovaný kruh, zniženie domácej spotreby znamená aj nižší výber daní od subjektov poskytujúcich služby, zvýšenie nezamestnanosti ..... Nakoniec z toho všetkého vyplynie že, deficitu to nijak nepomohlo. Jediným výsledkom by bolo ďalšie ožobračovanie stredenj vrstvy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne tak

Myslím, že vidím jeden najvážnejších problémov našej ekonomiky - Poddimenzované mzdy (aj nízke reálne mzdy) jedny z najmenších, pokiaľ nie najmenšie z celej eurozóny, pri viac menej rovnakých cenový hladinách so zápanou Eúropov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

EURÓPOU !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poddimenzované mzdy

Súhlasím. Mzdy sú u nás podimenzované a je to čím ďalej tým viac cítiť na kúpischopnosti obyvateľov. Jediná možnosť ako vyžiť je uskromňovať sa čoraz viac. To však vedie len k ďalšiemu znižovaniu spotreby a tým aj daní. Nadarmo nekoluje vtip, že na Slovensku sú dva druhy ľudí. Normálny a špekulanti. Normálny majú vilu, auto, chodia na drahé zahraničné dovolenky atď. a špekulanti špekulujú ako vyžiť od výplaty k výplate.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poddimenzovane mzdy su preto,

lebo je predimenzovany stat. Keby sa o mzdy stavali ludia sami, boli by omnoho vyssie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mne dane nevadia

mne vadia chrapúni opití mocou, ktorí si myslia, že im všetko prejde....a ich primitívne kradnutia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to hlúposť, celé ich čísla

Som síce ešte len študent, ale už viem, ako to s financiami je doma a aj v mojom okolí. S určitosťou môžme povedať, že tie čísla sú vysoko nadhodnotené. Sme z Liptova a tu sa mzda pohybuje v rozmedzí od 400 € do 600€, neviem o nikom z našej dediny, kto by mal viac. Nás je dokonca 5 detí. Ako veľmi by to ovplyvnilo náš príjem, ak majú príjem približne 600€ mesačne obaja rodičia dokopy ? Ech si trošku uvedomia tí "ľudia" v tom parlamente. V Bratislave je to úplne iné ako vo zvyšku Slovenska. Slovákov je čoraz menej a keď hádžu takéto polená pod nohy, tak to nie je žiadnym prekvapením. Po prečítaní tejto informácie napríklad ja osobne chcem mať nanajvýš jedno dieťa, aby som to utiahol finančne. Absolventom sa veľmi ťažko dostáva do života, stále musia šetriť na všetkom, aby mali na bývanie. Ako si môžu pri tom dovoliť ešte deti ? A nehovorím o jednom dieťati. Ak každý bude mať jedno dieťa, tak Slováci skoro vymrú. Každý zo starších si určite spomenie, koľko detí bývalo v škole. Skúste sa na chvíľu zastaviť a nazrieť do tých škôl. Doprial by som politikom skúsiť si žiť s minimálnou mzdou a žiadnym iným príjmom. Aby vedeli ako žijú ľudia na Slovensku. Treba sa zamyslieť nad tým a ak tomu neveria, nech to pocítia na vlastnej koži. Najviac ma mrzí, že sme národ, ktorý bude drieť za mizerný plat, stále si povie, že je zle a stále je len horšie pri týchto zákonoch aké sa schvaľujú, ale nikto s tým nič nerobí. Radšej budeme trpieť, ako s tým niečo urobiť ? Myslím, že aspoň niečo by sme si mohli vziať od tých Grékov. Robiť sa im síce moc nechce, ale vedia si svoje názory a požiadavky presadiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Ak každý bude mať jedno dieťa, tak Slováci skoro vymrú." Napíš jeden negatívny dôsledok tvojej domnienky.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME