Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Béla Bugár, splnomocnenec vlády pre optimizmus a naivitu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Poslanec Vašečka,

myslíte si, že ten nadpis blogu je v zmysle kresťanskej lásky? Myslím to posledné slovo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán slusnyobcan

Vážne som sa nad tým zamýšľal a chvíľu som bol naklonený ho tam nedať. Keď som si však ešte raz prečítal vyjadrenie pána Bugára, uvedomil som si, že výraz "naivný" bude tým najjemnejším výrazom. Tisli sa tam aj oveľa tvrdšie. Iste, môže sa to brať aj urážlivo, ale verejný činiteľ (a teda aj ja), musí zniesť aj drsnejšie vyjadrenia. Nemyslím to osobne na pána Bugára, ale politicky je to naivné vyjadrenie.
Naozaj - skúste si to nahlas prečítať - ako odpovedal na položenú otázku. Ako inak by ste to vyjadrili?
Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som pani :-)

V charakteristike to mám, ale nevadí, už som si zvykla.
Mne sa všeobecne nepáči, keď politici strán, ktoré by mali ťahať za jeden povraz, verejne útočia na seba. Toto nebolo až tak zlé, ale ste tu asi prvýkrát, tak som si neodpustila :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

politici môžu všetko, je to také slovenské
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi áno, aj ísť v aute nepripútaný, aj sa ožrať v parlamente. Zase na druhej strane, kiežby robili len takéto prehrešky, to by tu bolo sveta žiť :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslel som, že nebudem reagovať

ale nadalo mi to.
Keď ste si pani "slusnyobcan" dala prezývku v mužskom rode, potom prečo Vám vadí, že Vám v tom istom rode pán poslanec odpovedal?
Politici by, samozrejme, mohli ťahať za jeden povraz, ale každý povraz má dva konce. Na druhej strane, keď Matovičovci kritizujú Smer, tak je zle, ak s nimi majú niečo spoločné - znovu je zle...
K meritu - ja si vôbec nemyslím, že nazvať niečo pravým menom je nekresťanské; ak je pán Vašečka presvedčený, že to čo povedal pán Bugár je z cesty, potom je na mieste nazvať ho naivným - to nie je urážka, ale pomenovanie správania - inak by ho musel nazvať pokrytcom (neviem, či by sa Vám to páčilo viac).
A ešte na záver: myslím si, že to, či bol p. Richter pripútaný, alebo nie, je hlavne jeho osobný problém, lebo tým neohrozil nikoho iného ako seba, aj keď je to s pohľadu zákona priestupok. Takže mu nemusíme závidieť, že si koledoval o život.
-----
PS: nie som priaznivcom p.Matoviča ani žiadnej polit. strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ale, no,

kde som napísala, že mi vadí oslovenie pánom Vašečkom? Je tam smajlík a ešte aj jasne napísané, že mi to nevadí.
Už som to písala, ale zopakujem: kde v ústave je použitý výraz občianka, sudkyňa, lekárka, poslankyňa.... ? Nikde! Je tam len "občan", "sudca", "lekár", "poslanec", takže som občan podľa platnej ústavy.
To, že bol minister nepripútaný, nie je celkom len jeho problém. Čo keby bol vyletel z auta a jeho telo narazilo do iného idúceho auta? On nie je žiadne tintítko, určite by ohrozil ľudí v tom aute. Našťastie sa to nestalo, ale mohlo. A čo mu závidím, kde si to vyčítal z môjho príspevku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to čo je za výhovorka, že to nie je

v Ústave,??? :o

VeĎ hádam nato sme ženy, aby sme otáčali nielen mužským krkom, ale aj Ústavou! ;)

S jedným plnoúväzkovým mandátom pre politikov nám to nateraz nevyšlo, ale horúca jeseň sa blíži :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Snívaj ďalej :-)

Nezaplatí, ešte aj plný plat dostane (nie ako obyčajní maródi 25/55 %), možno aj prémie dostane, keďže úraduje aj v špitáli.
A čo bude na jeseň? Ušlo mi niečo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani "slusnyobcan",

nemám záujem sa s Vami sporiť, ale ešte raz predsa zareagujem:
Ak by Vám to vôbec nevadilo, ani by ste to nespomenula, nie to hneď v nadpise, ale dobre... len dúfam, že to vysvetľovanie okolo "občana platnej ústavy" nie je len "zastieracím manévrom" ďalšej feministky na Slovensku :)
Tá konšpiračná teória ohľadom letiaceho ministra, ohrozujúceho protiidúcich cestujúcich sa Vám naozaj podarila, len má to jeden háčik - he to hodne hodne ďaleko od reality; ale možno ako námet do novej krimi si to niekto povšimne... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a čo Ti bráni byť

priaznivcom? ;)

Máš pravdu, že je osobný problém Richtera, či bol pripútaný - hlavne v prípade, že si tú operáciu, ktorú si nepripútaním vykoledoval, zaplatí sám, spolu s hospitalizáciou, rehabilitáciou, korzetom ... a nebude to hradené z môjho POVINNéHO zdravotného poistenia!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veľa vecí

mi bráni byť priaznivcom, takže prečo by som mal byť?
.
Richter...máš pravdu, ak je Richter charakter, mal by to platiť so svojo vrecka. Dúfam ale, že podobne jednáš aj ty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako podobne?

naopak - ja zásadne jazdím pripútaná.
aj vzadu v limuzíne.

nepijem , nefajčím-perto rada platím zo svojho zdravotného poistenia chemoterapie a onkolieky všetkým fajčiarom, operácie po autohavárii oplicom -najlepšie mladým bez šoferáku a ostatným štátom chráneným gerojom

a ja vo voľnom čase ešte ZADARMO zachraňujem nemocnice pred tunelármi - detským kardiocentrom počnúc a ďalšími 34 nemocnicami končiac :
www.ZachranimeZdravotnictvo.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No hotová

matka Tereza a ešte k tomu neuveriteľne skromná :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlatá pani slušný občan

oni útočia proti sebe len pred verejnosťou ,v špinávých veciach sú rovnaký. Pretože na malom Slovensku vedia na seba toplko že chránia jedfen druhého. Preto za to svinstvo ,rabovačky nebol nikto odsúdený.Ale božie mlyny melú pomali ale isto ako v Česku.Myslím si že polovica poltikov po roku 1989 mala sedieť vo väzení.Dúfam že sa toho dočkáme!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem, kto je naivný

Pán poslanec Vašečka,
naozaj neviem kto je naivný. Pán Bugár je dlhoročný politik, dokonca prvý profesionálny politik na Slovensku po novembri 89, takže veľmi dobre vie, ako to chodí. Jeho odpoveď bola takáto preto, aby ho s tým viac neobťažovali, to po prvé a po druhé, nemohol priznať, že sa také veci dejú aj u nás, aj keď si to všetci myslíme. Priznanie, hoci len o tom, že mám vedomosť, v takomto prípade nie je poľahčujúcou okolnosťou.
A čo sa týka naivity pán poslanec, Vy si naozaj myslíte že Váš líder, p.Matovič tie "bohumilé", či skôr "Ficovimilé" skutky robí pre modré oči? Opýtajte sa ho, čo stálo za spanilou jazdou po Rómskych osadách, prečo sa rozišiel s p.Hlinom, vďaka čomu je p.Pollák splnomocnencom vlády a nakoniec aj to, ako to bolo v minulom volebnom období s p.Radičovou, aké si kládol podmienky za niektoré veci. Možno poznanie toho, čo máte "doma" by Vám dalo lepšiu predstavu o tom, ako to funguje a vtedy by ste sa mohli vyjadrovať na tému kto je a kto nie je naivný.
Pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bugar nikdy nic

normalne nenavrhol, vsimnite si ako sa snazi navonok vzdy vystupovat slusne a pri tom bohatne a bohatne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako to že nenavrhol ?

Čo si ja pamatam , hned ako sa dostal znovu v 2010 do vlady , okamžite navrhol navrat všetkych svojich sprofanovanych politickych nominantov naspat na pozemkove fondy.
Myslim že prave to je uplne normalne u politikov , že opoziciu v kuse kritizuju za to , čo okamžite sami urobia ked sa dostanu do vlady :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja

sa zase naopak obávam, keď sú takíto radikáli ako je autor blogu Vašečka vo výbore pre obranu a bezpečnosť, kresťanský fundamentalista tu ide mudrovať blivajz
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME