Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Oskar Dobrovodský a Superstar. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan Dobrovodsky plne sa s Vami stotoznujem to dievca vyhra ten boj..... A pomozeme jej ako vieme....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No, neviem,

či Ti to Oskar uverí. Ako sme pomohli jemu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Feďo

Mnoho ludi mi pise podporne maily, mnohi mi dodavaju svojou podporou energiu aj na facebooku. No najviac ma mrzi, ze v rodnych Malackach ma podporuje v boji za pravo na slusny zivot len 5 Malacanov....ostatnym sme na smiech, ze mame za susedov potkanov, svabov, neprisposobivych asocialov a otrasny zapach po exkrementoch 40-ich asocialov, ktori kadia kde ich napadne.
Neuvedomuju si, ze to co sa stalo mne a mojim blizkym, sa kedykolvek moze prihodit aj im.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vacsinou dostanete podporu od ludi od ktorych ju cakate najmenej alebo vobec.... Ludska hlupost nepozna hranic, zavist rovnako nie. A len clovek co si podobnym niecim prejde vie aka krivda, bolest a bezmocnost je jeho kazdodennym spolocnikom....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobré je,

že sa ešte stále nájdu ľudia, ktorí sa snažia vidieť problém aj očami obete (postihnutej, resp. postihnutého), a nevynášajú hneď príliš kategorické súdy - navyše, zlostným tónom a bez znalosti veci.

V niektorých iných diskusiách o tej dievčine som bola prekvapená množstvom hlúpych a primitívnych reakcií.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mozno je to tym ze niekto nepozera len svoj prospech ale aj to ako sa clovek citi ked je bez viny a ostatni bez znalosti veci a cloveka sudia..... Radsej keby nenapisali nic ako ublizovat este viac
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Držte sa toho, čomu rozumiete.

Dočasná štátna služba PrV nie je zamestnanie dokladača tovaru v supermarkete. Vstúpiť do armády nie je jednoduché a v zmysle zákona ani nie je jednoduché túto službu opustiť. To si mala slečna uvedomiť skôr, ako ju niekto strčil na lukratívne dôstojnícke miesto vo VSS..... Zákon 346/2005 jasne definuje čo musí vojak spĺňať a tiež aj to, k čomu ho služba zaväzuje. Pokiaľ má bývalý minister pravdu a poručíčka nie je pripravená robiť to, čo je v zmysle zákona náplňou práce vojaka v hodnosti poručík (viď príloha 2 zákona 346 - poručík: Riadenie, velenie a organizovanie chodu nižších vojenských organizačných celkov), tak niekto porušil zákon už v dobe, keď ju do VSS presadil. Do dočasnej štátnej služby sa totiž vojak prijíma až potom, čo úspešne absolvuje prípravnú štátnu službu, v rámci ktorej je aj vstupný dôstojnícky kurz - teda by mala byť schopná veliť. A až potom môže byť vyčlenený pre plnenie úloh mimo OS SR.

Naviac slečna sa sama priznala, že požiadala o ukončenie previerky s cieľom nepokračovať ďalej v plnení vojenských povinností, ku ktorým sa v minulosti DOBROVOĽNE zaviazala - teda naplnila skutkovú podstatu trestného činu podľa § 402 TZ - čo mal asi NGŠ robiť??????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

NGŠ si mal uvedomiť že toto nie je

štandardná situácia a nereagovať prvoplánovo ako nejaká vymletá guma.
Šikanovali ju? Asi áno. Je v tom prípade dôvod prehodnotiť jej záväzok voči armáde? Podľa mňa je! Alebo budeme trvať na tom, že hoc aj Ťa šikanujú, armádu neopustíš?
A napriek tomu čo armáda vyviedla (na výstrahu prípadným záujemcom), v časoch dnešnej nezamestnanosti by sa iste našli aj tak ľudia, čo by do nej radi vstúpili aby mali aspoň nejakú prácu a teda prečo držať tam nasilu "superstar" a aspoň jednému z týchto ľudí (tomu čo splní predpoklady) neumožniť zamestnať sa...
Ja si o tom celom inak myslím svoje a tiež ma v tejto súvislosti napadol film Legionár.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Armáda nie je holubník

A kto nebol šikanovaný akoby ani nebol na vojne. Toto nie je predaj Avonu, keď sa nedarí idem o dom ďalej. A ani to nie je príbeh z Holywoodu. Sedím si v kancelárii a plat mi ide a keď sa mi nepáči idem preč? Keď ju teraz prepustia len pre jej modré oči, prečo by potom nemohli prepustiť každého? Ráno sa zle vyspím, dám výpoveď, veď o pol roka (alebo keď budú nové voľby, prípadne keď budem mať iného šéfa) sa tam zamestnám znova? To by sme dopadli...

Sezónne práce na vojenskom spravodajstve, vysnívaná práca...

A že dôstojník nevie veliť čate? Tak prečo je dva roky (či koľko) dôstojníkom? Prečo do paže nepovedala že nemá kvalifikáciu na dôstojnícku prácu už na začiatku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nehladíš na to správne.

Tak mala sezónne práce. Ale to nie je súčasný problém. Ona sa nehrá na Ramba, usúdila, že sa do armády nehodí aspoň nie do tej súčasnej (to ani ja) a rozhodla sa nejak. Podľa mňa možno neskoro ale rozhodla sa správne. Mnohým vám čo ju kritizujete chýba práve ten ľudský rozmer prípadu, ten rozmer ktorý vystihol asociálmi (za priamej podpory štátu) terorizovaný pán Oskar Dobrovodský. Na to sme nerobili predsa profesionálnu armádu aby mala regrútske maniere. Na to je príliš drahá.
A druhá vec je, že tu nejde o to, že by armáda s čatou po vedením "superstar" dúfala, že porazí Taliban. Tu je zjavná snaha zbaviť sa "čisto" svedka, ktorý možno ani netuší, čím je pre súčasnú vládu tak nebezpečný.
Mnohí na to hladíte z pozície ako ste to vnímali na ZVS prídane čo vám povedali tí, čo na ZVS boli. Ja som ju ešte zažil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako som povedal

Armáda nie je holubník. Usúdila že sa tam nehodí neskoro. Predtým, keď podpisovala si nevšimla klauzulu o tom že vystúpenie z Ozbrojených síl nie je jednoduché?

Ľudský faktor pána Dobrovodského poznám a chápem. Jej ľudský faktor mi je akosi proti srsti. Ak si ako vynohradník zoženiem niekoho na sezónne práce a on v polke sezóny zistí že na to nemá a odíde... Mne zhnije úroda. Mal by som preto ľudsky "chápať" rozmar niekoho, ktorým ohrozil moje živobytie?

Ozbrojené sily danú osobu prijali, zaškolili a zainvestovali do jej vzdelania (aj keď sa ona prezentuje ako keby u nás robila dva dni aj s cestou...). Prijali ju do funkcie, kde predpokladám zohnať náhradu nie je úplne jednoduché. Je logické že ju nechcú hneď prepustiť.

Ak by aj náhodou šla na misiu, pochybujem že by sa jej niečo stalo. Na misii vojaci dlžia spolu a svetské pletky idú bokom. Za mesiac by bola schopná veliť čate v bojovom nasadení. Aj keď na druhej strane: Ak sa nenaučila základné vojenské zručnosti za dva roky vojenčiny tak niekde asi robí chybu...

PS: hľadím na to s pozície človeka ktorý mal rovnaké problémy ako slečna Superstar no vyriešil som si ich sám. Nebol som v médiách a ani som nemal známych na vysokých postoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prepáč, ale keby si si pozrel platné zákony (346/2005 o štátnej službe PrV) tak nemôžeš povedať to čo si napísal. Do armády sa nejde systémom - tak to skúsim a ak sa mi nebude páčiť, zmiznem. Každý kto rozmýšľa o armády by mal začať študovaním zákonov - a u každého paragrafu si povedať - stojí mi to ZATO? A nie tak ako to predviedla superstar - teplý flek zabezpečený priateľom na vysokom mieste. Ako môže poručík povedať že nevie veliť? Veď to je jeho ÚLOHA. Bývalý minister tvrdí že slečna má za sebou základný výcvik, nič iné. Lenže § 19 zákona jasne hovorí, že budúci dôstojník (teda poručík) musí absolvovať aj vstupný dôstojnícky kurz - v opačnom prípade nespĺňa kvalifikačné požiadavky a teda je povýšený v rozpore so zákonom. Argument že išla do VSS a nie do armády neobstojí - zákon o vojenskom spravodajstve jasne hovorí, že príslušníci spravodajstva sú príslušníci OS SR dočasne vyčlenení - teda každý príslušní spravodajstva musí najskôr spĺňať podmienky podľa zákona 346/2005. Proste ukážka, že aj za Galka kvitlo rodinkárstvo.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME