Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biblia vaša svätá, alebo Prečo tejto... knihe stále veríte? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

kritizujem to, co som za posledne dni pocul na vlastne usi a co sa ku mne dostava dost casto. zrejme vela ludi chape to, co ja podla vas nechapem ja inak, ako to chapete vy.
Mirexaurus
a preco ano aj ked je boh? :)
simones
Ty bud nerozumieš slovensky ,alebo to robíš naschvál.:) Však na to isté som ti odpovedal a dokonca to čo cituješ,tak tam máš ešte tých bohov(modly) pekne rozpísané.(slnko ,mesiac,nebeský zástup čiže stvorené bytosti Bohom - anjel, atd.)
Aeoael
<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

 

Si si istý že ja nerozumiem písanému textu?:)

3 odídu slúžiť a klaňať sa iným BOHOM: slnku, mesiacu alebo celému nebeskému zástupu, čo som neprikázal.

Povedz prečo by Boh vôbec spomínal iných bohov ak by iný bohovia neboli?:)

Nielenže v celej biblii nájdeš dosť veršov kde sa spomínajú cudzí bohovia ale aj priam v desatore máš "Nebudeš mať iných bohov okrem mňa!".....čiže logicky zrejme iný bohovia existovali...prečo inak by sa toto prikázanie uvádzalo ak by iný bohovia neexistovali ak by bol jeden jediný?:)
Neviem či si schopný pojať logické závery,z ktorých ti musí jasne a bezpochyby vyplynúť záver že: ak som Boh a viem že iný bohovia neexistujú nie je ani možnosť sa k iným bohom modliť nie?:)


Prečo by bola veta koncipovaná tak ako je a nie úplne jednoducho a prosto "nebudeš sa klanať mesiacu,slnku atd. atd.??",ak mesiac,slnko atd. nie sú bohmi?:)
Hmm ...a čo myslíš, bola v pôvodnom texte 2 bodka?:)
 

"objavil ameriku".:)

Teraz som si už uplne istý .:)

Tak ešte raz.

1.Boh je len jeden ,ale človek si ho môže samostatne "modelovať" tak ako mu vyhovuje a to su modly-bohovia.
(Iz37k19-20) A pohádzali ich bohov do ohňa, lebo to neboli Bohovia, ale dielo rúk človeka, drevo a kameň, a preto ich zahubili. 20 A tak teraz, Hospodine, náš Bože, zachráň nás z jeho ruky, aby poznaly všetky kráľovstvá zeme, že ty, Hospodine, si sám jediný.

2.Napríklad aj ty máš svojich bohov t.j. niečo čomu dôveruješ (napr. seba) alebo čomu sa "klaniaš"(na čom si závislý)
3.Slobo bohovia sa dokonca vzťahuje aj na ľudí.
(Ján10K33-35v) Židia mu odpovedali: Za dobrý skutok ťa nekameňujeme, ale za rúhanie sa a preto, že ty súc človek robíš sa Bohom. Ježiš im odpovedal: Či nie je napísané vo vašom zákone: Ja som povedal: Bohovia ste? Ak tedy tých nazval bohmi, ku ktorým sa stalo slovo Božie, - a Písmo nemožno zrušiť -
 

 

Dobre i ja skúsim lopatisticky...

Môže byť niečo bohom čo bohom nie je?:)

Zrejme nie,prečo by si potom ten váš Hospodin robil starosti z neexistujúcich bohov?:)
Prečo by vôbec spomínal nejakých bohov ak by si bol vedomý že je jediný?:)
Prečo by si robil starosti z toho že sa modlíš k niečomu čo nie je bohom?:)
Ak by si sa modlil k bútlavej vŕbe a je zrejmé že tá bútlavá vŕba nie je bohom...je to až taký zločin že vyžaduje ukamenovanie?:)

Už vážne neviem ako ti vysvetliť že nemožno sa modliť k bohom ktorý neexistujú a to by mal i Hospodin vediet:)
 

 

lebo ked da boh tak aj z motyky vystreli o)))
 

A tak Ti

pekne pomaly docvaklo,že tam a práve len tam je ten havo zakopaný.V absolútne neprehliadnuteľnom fakte,že naše MS (makovicové softvéry) nepracujú rovnakým spôsobom. Tým je daná tá (h)rôznorodosť názorov na otázku existencie toho,čo voláme Bohom(mi) a všetkých tých nekonečných ťahaníc s tým spojených.
Pripomínaš mi mňa samého pred 30 rokmi.Ak by sa teda Tvoj vývoj uberal podobným vývojom,ako môj,tak by si teraz utekal do knižnice a nejakých 20 rokov(individuálne)preňúraval všetkých možných aj nemožných filozofov,náboženstvá,logiku,históriu,psychológiu,astronómiu,vývoj lekárskej vedy(výskumy mozgu) atď.atď.atď.
Výsledkom toho všetkého "skúmania" by mal byť(teda ak by si sa podal na mňa a iných) výrok....Viem,že nič neviem!
No a potom by Ti už malo byť plne zrejmé,že písať takýto blog nie je až taký dobrý nápad a že cesta spasenia ľudí z ich nebezpečnej nevedomosti vedie cez......hm,to keby som vedel ....asi len cez kvalitné vzdelávanie akceptujúce ponaučenia z historického vývoja human society.Hoci aj táto myšlienka podlieha plne relativite všetkého čo si myslíme a aj konáme,pretože celá naša história je plná príkladov,ako "dobré úmysly dláždily cestu do pekla" .
 
Hodnoť

 

Ahoj, nesúhlasím s tvrdením, že Boh je ,,papaláš´´, ktorý nás špehuje...niektorí ľudia to môžu tak chápať, ale v skutočnosti nás nikto neterorizuje, nezväzuje ani netrestá...osobne som vďaka viere slobodnejšia ako kedykoľvek predtým, môj život je plnší a všetko do seba zapadá..už ma však unavuje to neustále opakovať a obhajovať svoju vieru, pretože aj tak tu bude diskusia na týždeň a k ničomu novému sa nedospeje, každý bude tvrdiť svoje a veriť resp. neveriť v Boha...a neviem kto koho prenasleduje o tom by tiež mohla byť samostatná diskusia..S Pánom Bohom +
 
Hodnoť

Prečítala som do konca

pobavilo ma to:-)
 
Hodnoť

 

z toho ako sa hashem/boh sprava k veriacim mozno vyvodit len jeden zaver: je ateista...
 

no ale vsak,

to si nam cele rozbil. to naozaj aj nas spasitel je ateista? a jeho mamicka, svata panna maria, bohorodicka a nasa patronka, ktora je na nebesiach, tak ta, dufam, nie je ateistka. vsak ta bola priamo ucastna zazraku dopravenia svateho semena do svojho lona. aspon tu nam nechaj.
 
Hodnoť

ja verim len tomu

ze biblia bola prepisana x krat.... aj ked teda je comu verit co tam pisu, akurat si clovek musi urobit poriadok v gebuli... ked totiz TAM mate bordel, ani tri biblie vam nepomozu...
 
Hodnoť

 

tak ako dnes,tak aj v casoch pisania biblickych pribehov tuzili byt ludia zaujimavi,akurat vtedy boli obmedzeni ich ich videnim sveta ,tak si vytvorili idol,ktori ich raz oslobodi z tohto zkazeneho sveta,este aj dnes existuje velmi vela povier a legend
 
Hodnoť

Viera. . .

Blogista ofenzívnym článkom odporuje miliónom kresťanov na celom svete a považuje ich vieru v Boha za niečo čomu sám nechce a nemôže už s presvedčenia veriť. veriť. Je pravdou, že veda a technika preukázali ateistom obrovskú službu pri spoznávaní zákonov prírody. Vývoj ľudskej spoločnosti je poznačený neľútostným bojom dvoch veľkých skupín a to veriaci na jednej strane a neveriaci ateisti na strane druhej. Veriacim je ich ikonou Biblia a Cirkev svätá, Alláh a Korán, Mojžiš a talmud, atď, ateistom spoznávanie prírodných zákonov a vedecký pokrok. Ja osobne by som bez spoznania filozofie uvedených náboženstiev nemal odvahu ísť s kožou na trh, aj keď som ateista s presvedčenia. Tisíce rokov existencie nábožného vnímania okolitého sveta vo všetkých jeho detailoch priviedlo veriacich až po dnešné chápanie jeho chodu. Všetci sme vo svojej podstate jedineční a neopakovateľní a to sa týka aj vnímavosti podnetov na nás pôsobiacich. Je iba na nás akým spôsobom budeme reagovať na všetko počuté, videné a cítené. Sekularizácia nastupuje okrem Islamských fundamenatalistov prakticky všade. Najmä Cirkev svätá katolícka je terčom útokov priamo zo svojho stredu. Ešte však pretečie veľa vody kým ľudstvo pochopí v čom je podstata vývoja človeka ako jedinečného reprezentanta svojho rodu. Eskalácia rozporov v chápaní podstaty života nepriniesla a ani neprinesie nič dobré, čomu svedčí aj doterajší vývoj človečenstva vo svete.
 

Vážim si..

...Váš príspevok ako ateistu a vždy ma poteší, že v rámci hnutí filozofického ateizmu je čoraz častejšie badať tých ateistov, ktorí odmietajú fanatický kresťanofóbny militantizmus.
Dovolím si však nesúhlasiť s delením spoločnosti na dve časti na základe charakteristík, ktoré ste uviedli. Kým veriacim pripisujete ako alfu-omegu náboženské texty, ateistom pripisujete rozum a vedu.
Veda, rozum a viera si neodporujú, práve naopak, sú si navzájom v harmónii. Viera predsa nástojí na pravde nech je akákoľvek. Kým ateisti veria, teda v zmysle predpokladu, predpokladajú, že za bytím, vesmírom a životom nie je úmysel, ale to všetko je len náhoda či zákonitosť hmoty a energie, veriaci predpokladajú úmysel a zmysluplnosť bytia. Kdesi v budúcnosti nás ako ľudstvo s rôznymi ontologickými postojmi čaká rozuzlenie tohoto filozofického sporu. Buď sa principiálne mýlia jedny alebo druhý.
To spoznanie pravdy o príčine príčin bude prienikom našich filozofií. Ak si túto odpoved predstavíme ako horu, tak všetci sa snažíme na ňu dostať, no naše východiská sú rôzne a aj kráčame inými chodníčkami. To, že ktosi vyšiel z bodu A a iní z bodu B, nie je dôvodom na znevažovanie toho iného "turistu".
Ak Boh neexistuje, tak kresťanstvo je dobrá cesta k ateizmu. Pretože nástojí na pravde a láske a svedomí, nie na kalkule ziskov a strát, odmien či trestov. Kresťanstvo navyše vnáša do vedy etický rozmer. Aby sa nikto z nás i vás jednoducho jedného dňa neocitol na mieste pokusného králika, na ktorom budú robiť bolestivé experimenty.
 
Hodnoť

Môžem sa taktne...

... spýtať, pán Petruf, z akej osady pochádzate?
Myslím si, že bude z Vás vynikajúci novinár a Novému času vďaka Vám pribudnú noví čitatelia. Lebo noviny dnes potrebujú novinárov presvedčených o dokonalosti svojich prízemných článkov rovnako, ako čitatelia s rozumovým potenciálom "vidím si po koniec nosa" potrebujú noviny a periodikum, ktoré im postačujúco rozvibrujú ospalé neuróny, no nie príliš na to, aby hľadali súvislosti a investovali do literatúry.

Prajem Vám veľa úspechov v štúdiu žurnalistiky. Byť Vaším profesorom, radšej by som sa zastrelil.
Pre začiatok si zagúglite slovíčko TvojOponent.
 

dobry den pan uvazovatel s velkym L

keby sa publikovali taketo clanky, asi by sme z toho vela nemali, nakolko clanky s nazorom novinara v takomto kontexte nie je spravne publikovat, to asi viete, ak takto pisete.
k zbytku sa snad vyjadrovat nemusim, nakolko vy ste asi zastancom tych ludi, co by spravili cokolvek, aby kazdemu zapchali usta.
vidim, ze sa zaujimate o zbytocne veci (tvojopenent). to uz radsej sa pripojim k spolku zastancov rytierov jedi, ma to zhruba rovnaky zmysel, ale nie je to tak velka nuda. prajem pekny den
 

 

Ako pan Mythenus spravne povedal, novinarcina ma od tohto daleko. Kazdopadne keby som mal odpovedat ja, tak by som povedal asi to iste. Zaujimajte sa o svoju obranu krestanstva a ja budem velmi rad oponovat, ale nemusi sa za to nikto zabit, to uz staci, aby nabozenski fanatici priviedli do sialenstva normalnych ludi.
 

3/3

To čo bolo za reakcie,pochábli? .D
Bez zmyslu. To nedokážete napísať ani pár zmysluplných viet?
Ak chcete čosi, napíšte to sem. Odtiaľto odchádzam
http://www.diskusneforum.sk/te...
 

 

mne vyslo ako prve toto: https://sites.google.com/site/... :)
dakujem za upozornenie na moj blogovy prispevok na inych diskusnych forach, sice neviem, co si tym chcel dosiahnut. tiez to asi hlbsi zmysel nema, ci sa vari mylim?
 

 

> Zaujimajte sa o svoju obranu krestanstva a ja budem velmi rad oponovat,

Tak oponuj - nezodpovedanych prispevkov je tu vela. Napriklad ten o dokaze existencie Boha (ktory v principe vyvracia vela z toho, co pises). Alebo o existencii cisel a viere v ne a text okolo. A aj o tazkostiach s pridavanim do Tory.
Alebo sa ospravedln za to, ze si ludom klamal ;-).
 
Hodnoť

Obdivujem

nábožensky veriacich ľudí, ktorí si aj napriek takémuto článku a s ním súhlasiacich diskutérov, dokážu v 21. sstoročí zachovať a praktizovať svoju náboženskú vieru.
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ivan Švajlen: Šikana v školách (vedenie školy v. zamestnanec) 71
 2. Silvia Tuláková: Trojboj na vianočných trhoch v rakúskom Wolfgangsee 68
 3. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 62
 4. Danica Chames: Prečo nám toto v príručkách o rodičovstve nepovedali? 51
 5. Michal Lukáč: List pre voliča kotlebovcov 51
 6. Věra Tepličková: Expremiér čelí obvineniu z hanobenia a podnecovania, treba zmierniť zákon, 50
 7. Filip Pastorek: Sociálna poisťovňa pripúšťa existenciu zakázanej detskej práce 41
 8. Peter Kollega: Keď Blaha, tak prečo nie celý orchester aj s kapelmajstrom? 41
 9. Lenka Hruščáková: Chcem, aby si sa prestala snažiť o to, aby s tebou každý súhlasil 37
 10. Róbert Bosák: 15 nenáročných kalvárií, ktoré posilnia telo, naplnia ducha 32

Rebríčky článkov


 1. Ľubica Dandášová: Vianoce bez teba
 2. Robert Štepaník: diel 33 - rubrika: 7_up
 3. Štefan Vidlár: Ebonitová tyč
 4. Roman Hutira: Naozaj chcete dať žene pod stromček robotický vysávač?
 5. Milan Lacúch: Tajomstvo mlčania Stvoriteľa
 6. Štefan Vidlár: Kamarádzi
 7. Martin Krištoff: IPO Saudi Aramco prekonalo očakávania a dosiahlo niekoľko trhových NAJ
 8. Dáša Baliarová: Električka
 9. Martin Šterbák: O Knihe Ezdrášovej
 10. Stanislav Mičev: Kto je PRACUJÚCA CHUDOBA?

 1. Najväčším skokanom je Matovič, Kiska klesol. Čo ukázal najnovší prieskum Focusu
 2. NAKA zadržala youtuberov Daňa a Vaského
 3. Ako zbúrajú prešovský panelák (rozhovor)
 4. Masívny výbuch v Prešove zaskočil aj experta na výbušniny
 5. Demolačný stroj dorazil na hranicu skôr. Smeruje do Prešova
 6. Výbuch plynu v Prešove: Plynári určili kopať výhradne ručne
 7. Expert na panelové konštrukcie: Výbuch plynu by v súčasných bytovkách vyzeral inak
 8. Košickému primátorovi dali policajti fúkať počas zastupiteľstva
 9. Prešovčanke ostal po výbuchu v byte dôležitý prístroj. Bude strašné tam teraz bývať, vraví
 10. Kampaň Smeru má dve línie, Fico odrádza váhajúcich voličov

 1. Ondrej Dostál: 50-dňové moratórium a nebezpečná nadpráca ministerstva vnútra
 2. B.Kačáni: Liberál kontra kresťan
 3. Komentár Mareka Vagoviča: Komunizmus a fašizmus sú rovnaké zlo, súdruh konšpirátor
 4. Fico o prokurátorovi Honzovi: Je blízko Sorosovi a bratislavskej kaviarni
 5. Blaha pochopil, že vo svete pravidiel už nemá šancu
 6. Novinár Sudor: Diskusia s Kotlebom či Harabinom nemá zmysel
 7. Roman Joch: Translidé? Pohlaví jsou jen dvě
 8. Petra Ázacis: Kastovanie je kľúčovou vlastnosťou Slovákov
 9. Biskupi kritizujú Hlinov slovník voči kotlebovcom
 10. Frustrovaní demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň

Už ste čítali?