Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biblia vaša svätá, alebo Prečo tejto... knihe stále veríte? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

autor blogu je fanatik
najviac sa zabávam na jeho vedeckých argumentoch a citátoch od nejakých autorov. Svet si vykladajte každý ako viete a všetky varianty sa dajú použiť ale fanatický materializmus sa čím ďalej tým viac dostáva mimo realitu. Ovšem realita fanatického materialistu je iba o tom čo vidí svojim obmedzeným trojrozmerným videním a tým čo sa dá chytit do ruky alebo aspon vidieť očami. Kvantová fyzika samozrejme sa na mnohé tie materialistické primitivizmy pozerá inak a čim som bol predtým možno viac materialista tak dnes vidím že pravde sa viacej blíži biblia, ibaže "pragmatický" materialista ktorý sa považuje za inteligenta z nej nepochopí nič. Navyše keď chápe vieru a hlavne boha ako nejakého polodementného starca z bradou niekde medzi Jupiterom a Saturnom. Česť práci.
pfuto2
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ty vole, kvantova fyzika dokazuje bibliu???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To sú paradoxy, že ?

Presne tak. Nie je problém pochopiť teóriu relativity. Tá je v porovnaní s kvantovou fyzikou triviálna záležitosť. Ale keď človek začne tušiť (nie vedieť, taký človek sa ešte nenarodil, ktorý by chápal kvantovú fyziku), tak mu začne dochádzať, že materiálny svet okolo nás a to, ako ho vnímame, je v podstate len prelud a imaginárna realita.
Kvantová fyzika teoreticky pripúšťa, že človek môže prejsť cez stenu. Chce to len dostatočné (myslené obrovské) množstvo pokusov. V kvantovej fyzike súčasne existuje niekoľko možností a záleží na každom z nás, ktorú si vyberie a ktorá "sa zrúti" (to je terminus technicus kvantovej fyziky).
Azda najzaujímavejším pokusom v kvantovej fyzike je tzv. štrbinový test. Je to 100 krát dokázaná vec, ale rozumom ťažko pochopiteľná alebo skôr nepochopiteľná. Skús si to vygoogliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Este si na tuto temu nedorastol .

Ešte musíš mnoho krajcov chleba zjesť kým príde tvoj čas . Keď sa tak väzňa téma preberá ty bys mal ticho v kúte sedieť a vstrebavat názory tych čo prešli školou života . Je škoda sa zaoberat cimkolvek čo v blogu pises. Na záver len jedno konštatovanie múdreho vedca, meno si síce nepamätám ale to konštatovanie stojí za to : Veda je cintorínom domienok !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nedaj sa znechutiť. SME katolibanská úderka ešte len príde.

K blogu:

Biblia ako faktografická kniha - je to kniha plná omylov, protirečení a chýb. Je odrazom svojej doby a svojich autorov a podáva informácie aké môžeme očakávať od ranného stredoveku/neskorej doby železnej. To, že niekto verí v jej doslovnosť, či pravdivosť je jeho vec, len ho treba držať ďalej od verejnej správy a školstva. Nepokladať evolúciu za fakt, je ako pochybovať o gravitácii, či gulatosti Zeme.

Biblia ako morálny kódex - faktom je, ak by si sa správal podľa Biblie, budeš zatknutý v každej civilizovanej krajine tejto planéty. Zabíjanie homosexuálov, kameňovanie neposlušných detí, či zabitie ženy, ktorá nevstúpila do manželstva ako panna, sú iba perličky z tohoto nekonečného zdroja "múdrosti", kde milujúci boh zabíja ľudí po miliónoch, zrovnáva zo zemou celé mestá a jediný spôsob zabíjania, ktorý neschvaľuje je samovražda.

Biblia ako filozofia - je rovnakým zdrojom poznania ako ktorékoľvek stredoveké texty, kde poznanie sveta bolo založené na poverčivosti a viere v démonov a neviditeľné sily ovládajúce náš život.

Želám veľa hrubej kože pripísaní ďaľších blogov, budeš ju potrebovať, pretože budeš mať česť poznať o čom kresťanská morálka skutočne je. :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dalsi, co Bibliu necital :) .. takychto expertov je vsade plno. O nicom nevedia, ale vsetkemu rozumeju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno čítal ale inú než ty..otázka je kto má tú pravú:)
Ale aby som to uviedol na pravú mieru...ty si zrejme čítal Bibliu,no iba Novú zmluvu a aj to zrejme dosť neporiadne,nakoľko z nej plne vyplýva že Stará zmluva sa ani v jedinom písmenku nemení...povedané slovami dneška...Nová zmluva je dodatkom k Starej zmluve...
A Stará zmluva-zákon jasne definuje koho má Hospodin-Jahwe-Adonaj-Boh najradšej,kto je Jeho vyvoleným národom a i to, ako sa má kruto a sadisticky národ Hospodinov vyrovnať s "neposlušnými" či inými nevyvolenými národmi...
Proste láska jak vyšitá....

1 kniha Mojžíšova 12
Povolanie Abráma
1 Hospodin povedal Abrámovi: Odíď zo svojej krajiny, od svojho príbuzenstva a z domu svojho otca do krajiny, ktorú ti ukážem. 2 Urobím z teba veľký národ, požehnám ťa, zvelebím tvoje meno. Buď požehnaním! 3 Požehnám tých, čo žehnajú teba, zlorečiť budem tým, čo tebe zlorečia. V tebe budú požehnané všetky pokolenia zeme.
15 kapitola
18 V ten deň uzavrel Hospodin zmluvu s Abrámom a povedal: Tvojmu potomstvu dám túto krajinu od Egyptského potoka až po Veľkú rieku, rieku Eufrat, 19 územie Kénitov, Kenizzejov, Kadmónov, 20 Chetitov, Perizzejov a Refájov, 21 Amorejčanov, Kanaánčanov, Girgášejov a Jebúsejov.
17 kapitola
7 Zmluvu medzi mnou a tebou a tvojím potomstvom vo všetkých pokoleniach robím večnou zmluvou, že budem tvojím Bohom i Bohom tvojho potomstva. 8 Tebe a tvojmu potomstvu dám krajinu, v ktorej si ako cudzinec; celú krajinu Kanaán im dám do večného vlastníctva a budem im Bohom. 9 Boh potom povedal Abrahámovi: Ty však zachovávaj moju zmluvu: ty, tvoje budúce potomstvo a všetky pokolenia. 10 Toto je moja zmluva medzi mnou, vami a tvojím budúcim potomstvom, ktorú budete zachovávať: Každá osoba mužského rodu spomedzi vás, bude obrezaná. 11 Dáte si obrezať mäso svojej neobrezanej predkožky, to bude znamením zmluvy medzi mnou a vami. 12 Z pokolenia na pokolenie budete na ôsmy deň po narodení obrezávať každého chlapca, či sa narodil v dome, alebo je kúpený za peniaze od cudzinca, teda nepochádza z tvojho potomstva. 13 Obrezaný musí byť každý, čo sa narodil v tvojom dome, alebo bol kúpený za peniaze. Takto bude moja zmluva znamením večnej zmluvy na vašom tele. 14 Neobrezaný muž, ktorému by nebolo obrezané mäso predkožky, nech je vyobcovaný spomedzi svojho ľudu. Porušil moju zmluvu.
A mohol by som pokračovať dalej a dokazovať priamo z Biblie koho to ten Boh vlastne miluje....
Nová zmluva nevyvracia platnosť a pôsobnosť starej zmluvy..
Matúš 5
O zákone
17 Nemyslite si, že som prišiel zrušiť zákon alebo prorokov. Neprišiel som zrušiť, ale naplniť. 18 Amen, hovorím vám: Pokiaľ nepominie nebo a zem, nepominie ani najmenšie písmenko, ani jediná čiarka zo zákona, kým sa všetko nestane.
Marek 7
Viera Sýrofeničanky
24 Hneď sa o ňom dopočula žena, ktorej dcéra bola posadnutá nečistým duchom. Prišla a padla mu k nohám. 25 No tá žena bola pohanka, rodom Sýrofeničanka a prosila ho, aby vyhnal z jej dcéry zlého ducha. 26 On jej však povedal: Dovoľ, aby sa najskôr nasýtili deti. Nie je dobré brať chlieb deťom a hádzať šteňatám.
Tá 26 je už upravená..v pôvodnom znení bola o dosť tvrdšia ale opätovne sám JK oddelil Bohom vyvolený národ od psov...
2 Môže sa stať, že sa v niektorom z tvojich miest, ktoré ti dá Hospodin, tvoj Boh, nájde muž alebo žena, ktorí urobia niečo zlé pred Hospodinom, tvojím Bohom, a tým porušia jeho zmluvu, 3 odídu slúžiť a klaňať sa iným bohom: slnku, mesiacu alebo celému nebeskému zástupu, čo som neprikázal. 4 Keď ti to potom oznámia alebo sa o tom dozvieš, dôkladne to prešetri, a ak bude naozaj pravda, že sa taká ohavnosť v Izrael
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Váhal som, či sa zapojiť do diskusie.

Ušetrili ste mi prácu. Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všetko bolo povedané

...tak ja už len kávičku :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takú "skvelú"

Analýzu som dávno nečítala. Chlapče, o tom že Boh jestvuje nemusíš pochybovať. Študuj a keď budeš úprimný pochopíš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No on je taky

tvoj protipol :) nevidim v ani jednom z vasich nazorov ziaden problem...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

toto bolo plne argumentov. klobuk dolu.
ps. klasicky katolibansky pristup. ked nevies oponovat faktami, napises: studuj a pochopis.
ps. biblia je taka hlava XXII. vymysli si nejaku postavu a svoje argumenty odvodzuje od tej postavy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"Rozumny, vzdelany a nezaslepeny clovek

vie, ze Biblia je cista fantazmagoria" etc.
Pribeh je z 19.storocia: Raz cestoval vo vlaku jeden mlady nadsenec ateizmu a anarchizmu a vsetkeho, co v tej dobe lietalo spolocnostou. Sedel oproti starsiemu panovi, ktory sa modlil. Aby ho provokoval a zosmiesnoval, hodil zopar stiplavych poznamok o zastaralosti viery a Biblie, ze je to uz davno z mody prec a ze len hlupaci a nevzdelanci tomu este mozu verit. Ked vlak prisiel na stanicu, kde ten starsi pan vystupoval, obratil sa tento k mladikovi a podal mu svoju vizitku a vystupil. Mladik si na nej precital: "Louis Pasteur, clen Francuzskej Academie Vied".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To bol ten bojovník, protí škodlivým,

a teda určite nezamýšľaným božím stvoreniam, ktoré zabíjajú ľudí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Veriaci často prichádzajú s príbehmi,ktoré sú mi po logickej stránke k smiechu a kresťanské vtipy k plaču:)
Židovské vtipy aspon v sebe obsahujú logickú i vtipnú časť...
a)V dobách Pasteura koncom 18 storočia bola viera súčasťou tradície ,výchovy a cirkev mala pod palcom školstvo i iné vtedy dôležité inštitúcie
b)to že niekto číta bibliu neznamená že je aj veriacim v Boha...

Viera v Boha....tu som z veriacich trochu zmätený nakolko nakoľko VIERA v hoč čo prináša neistý výsledok...čiže ak povedia že veria v existenciu Boha znamená to, že zároven pripúštajú i možnosť, jeho neexistenie...
Bud verím že Slovensko vyhrá MS v hokeji alebo to viem....Čiže už by sa mali rozhodnúť či sú veriaci alebo vediaci:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Louis Pasteur

(December 27, 1822 – September 28, 1895)...http://en.wikipedia.org/wiki/L...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Príbeh je z 18. storočia. Raz sa zastavil v Kráľovskej spoločnosti jeden mladý vedec, ktorý pohŕdal okultizmom a astronómiou. Keď tu v rohu uvidel istého staršieho pána, ktorý sa hrabal v astronomických tabuľkách. Mladík sa spýtal pána, prečo takým hlúpostiam verí, keď veda tieto veci nepodporuje, že Saturn nás ovplyvňuje možno tak gravitáciou, ale tá sila je zanedbateľná a jednoducho, že takým veciam veria len staré baby. Starý pán sa na mladíka usmial, podal mu vizitku a na nej bolo napísané (prichádza pointa): "ISAAC NEWTON, chlapík čo vymyslel skoro celú fyziku"

Samozrejme tento príbeh sa nikdy nestal a je to pravdepodobne dosť historicky nepresné, ale je pravda, že Newton bol skutočne priaznivcom astronómie. Faktom je aj to, že Newton bol jedným z najgeniálnejších ľudí, čo kedy žili. Faktom je, že zomrel ako panic, ale to nie je dôležité. A samozrejme astronómia je sprostosť.
Poučenie: Aj múdry ľudia sa môžu v mnohom neskutočne mýliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Este tak

poznat rozdiel medzi astronomiu, ktora je urcite uznavana vedecka disciplina zaoberajuca sa poznavanim vesmiru a astrologiou, ktora robi horoskopy na zaklade postavenia planet a datumu narodenia. To by bolo sveta zit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za opravu. Asi som zabudol rozmýšľať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dolphinMan

dostal si odo mna K+ za odpoved hodnu skutocneho muza. Malo sa veru vidi takych diskuterov ako ty, ktori sa podakuju za upozornenie a neklikaju hned besne na minusky, len za to, ze im niekto ukazal chybu.
Ja dakujem tebe za tu odpoved. Fakt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm... :)

Zaujimavy blog. Popravde asi fakt prvy s takymto nazorom, co je zase exrtem z druhej strany barikady :)... Ja zas nemam rad extremy.

1. Nuz je pravda, ze zdielam velmi podobny nazor ako autor blogu.
2. Avsak ja si myslim, ze velka cast ludi, co o sebe tvrdia, ze su veriaci, tak niesu... su proste BOJACI SA, ze co ak nahodou existuje a tak radsej "veria" -> chodia do kostola atd atd.
3. Mam vsak aj surodenca ci dobreho kamarata, ktori su silno veriaci a su skutocne veriaci. Niekedy ma ta ich viera udivuje silou a je mi to simpaticke (nie ako autorovi blogu, ktoremu je to odporne... nechapem preco...)

Je jednoducho nemozne dokazat ci boh je alebo nieje (o to tazsie ak nieje) a preto budu vzdy ludia, ktori v neho verit budu a ktori v neho verit nebudu... Nevidim na tom uplne nic zle, pokial to z ludi nerobi horsich ludi ako s/bez viery.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 1 464
 2. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 222
 3. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 92
 4. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 91
 5. Michael Achberger: Vďaka vláknine dokážete schudnúť 89
 6. Martin Foto Potočný: Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina 73
 7. Transparency International Slovensko: Podnikať so štátom sa súkromníkom opláca. Pozrite sa, komu najviac. 66
 8. Stanislav Thomka: Voda v Turci v ohrození? 64
 9. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA 56
 10. Martin Droppa: Fedor Gál: "Máme sa tak dobre..." 53

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 2. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 3. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 4. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!
 5. Stanislav Mičev: Vysťahujme milionárov z politiky!
 6. Sonya Haraszti: Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?
 7. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA
 8. Štefan Vidlár: Politik je nahý!
 9. Július Kovács: Prečo neverím prieskumom? Môžete si zahlasovať!!! FB prieskum, nikoho neovplyvňujeme.
 10. Ján Popovič: Rovnica úspechu

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Päťdesiat čoskoro za smrť, písal Kočner dve hodiny pred vraždou Kuciaka
 3. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 4. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 5. Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)
 6. Odhalili novú Škodu Octavia. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť
 7. Šéfka Súdnej rady preveruje majetky podozrivých sudcov. Sama žije v luxuse
 8. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 9. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 10. Našli myšieho jeleňa. Vyškrtnú ho zo zoznamu hľadaných druhov

 1. Mafia je tam, kde má dobré podmienky
 2. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 3. Liberálom sa nepáči vyučovanie náboženstva v školách, akceptovať ich netreba
 4. Zaujímavý rozhovor s emeritným košickým arcibiskupom Alojzom Tkáčom
 5. November 1989: Biskup Malý: Najväčšie sklamanie novembra? Dubček. Vôbec nechápal dobu
 6. Pád 156-kilometrového Berlínskeho múru bol koncom trestu za Hitlera.
 7. Lukáš Krivošík: Podivuhodné obrátenie rapera Kanyeho Westa
 8. Ako vyzerá svet mladých progresívnych kanibalov
 9. Hlina pri Prostredníkovi kapituloval: Verí, že nebudú musieť použiť zmierovacie konanie
 10. Kurz kritizuje aroganciu západnej Európy k východoeurópskym štátom

Už ste čítali?