Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biblia vaša svätá, alebo Prečo tejto... knihe stále veríte? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Jasné,
zrodil sa ďalší prorok, len ako chceš tie miliardy vygumovaných hláv presvedčiť o svojej pravde? Alebo, veriaci nedokáže vnímať krásu sveta? Najhoršie na tom je, že selektuješ, súdiš a znevažuješ. Čítaš čo ti vyhovuje, nepotrebuješ diskusiu, potrebuješ potvrdenie svojej pravdy.
pociatok
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Teda má

právo každý, alebo má právo len ten, čo nie je kresťan. Aj Hitler dal právo každému, len nesmel byť Žid, Slovan alebo Cigán.
 

 

aj boh dava prava kazdemu, len nemoze byt ineho vierovyznania, sexualnej orientacie, nemoze mat pohlavny styk pred snatkom, atd.

ja nehovorim, aby ludia neprejavovali svoj nazor, len nemam rad brainwashing.
 

 

> aj boh dava prava kazdemu, len nemoze byt ineho vierovyznania, sexualnej orientacie, nemoze mat pohlavny styk pred snatkom, atd.

Boh dava prava kazdemu, bez ohladu na orientaciu a ostatne veci. Akurat ide o pohlad katolikov, nie ateistov, ktori chcu "prisnejsieho Boha" (nech im da - krestanom farizejskym!).
Ateisti nezriedka beru slova miestami prilis doslovne - ak napisem, ze niekto cita medzi riadkami, tak by si snad hladali lupu a nakoniec ma obvinili z klamstva - ved medzi riadkami nie je napisany iny text. A mali by pravdu. Ale z ineho pohladu mozno aj nie.

> ja nehovorim, aby ludia neprejavovali svoj nazor, len nemam rad brainwashing.

Ak sa niekto odvolava na to, co "Rozumný, vzdelaný a nezaslepený človek vie", tak sa o brainwashing minimalne pokusa. A oznacenie niecoho za "fantasmagoriu" beriem rovnako.

Podobne beriem aj ignoraciu "nevhodnych" reakcii.
Ale oznacit tak "oponentov" je snad v pohode, nie?
 
Hodnoť

 

„Niekto raz uvidel Cigána mrieť,
pýtal sa - Budeš ty Ježiša zrieť?
Kto je to? - bolestne Cigán zalkal.
Nikto mi o ňom nič nepovedal.
Každému vrav, všade to hlás,
Ježiš že za hriešnych život svoj dal.
Nikto nech na súde nežaluje,
že si mu o Ňom nič nepovedal“
 
Hodnoť

Som velmi rad, ze pred 40 rokmi

neexistoval internet. Vo svojej vtedajsej mladickej radikalnej naivite by som celkom urcite napisal taku istu demagogiu ako tento mladik z Londyna. A teraz by som sa musel za to priserne hanbit.
 
Hodnoť

 

Chlapce,prepac si fakt este len chlapec,ja uz mama za sebou viac ako pol storocie takze som uz kadeco prezil a mozem povedat ze niektore,mnou aj mojimi blizkymi prezite udalosti sa veru logicky nedaju vysvetlit.Este by som len dodal ze vsetko co raz urobis alebo neurobis ta raz dobehne,to na margo tvojho blogu,potom si spomen.Maj sa fajn,ja som bol tiez mlady s kadejakymi nazormi.
 

 

to, ze nieco sa neda -zatial- logicky vysvetlit, neznaci, ze sa to nebude dat v buducnosti. pred viac storociami nevedeli vysvetlit blesky, zemetrasenia, kolobeh dna, atdatd. takze tento argument je o nicom.
ps. aj ja uz mam za sebou ovela viac ako pol storocia. zialbohu.
 
Hodnoť

Prečo všetci ateisti majú rovnaké nutkan

Prečo všetci ateistickí magori majú to isté nutkanie - presviedčať veriacich, že Boh neexistuje? Ak má niekto svoju pravdu a verí jej, tak nech ju žije. Veriaci zvyčajne nemajú potrebu hovoriť o ateistoch, akí sú hlúpi, keď neveria v Boha. To sa len ateisti domnievajú, že je to tak. Pretože podľa seba súdim teba. Veriaci o ateistoch zmýšľajú trochu inak.
Už od čias Francúzskej revolúcie sa opakuje rovnaký scenár - každý chvíľu sa nájde nejaký mudrlant, ktorý "objavil Ameriku" a síce, že Boh neexistuje. A prvé čo ho napadne, že to začne trúbiť do sveta. A tí "hlúpi" kresťania nie a nie pochopiť tú geniálnu myšlienku.
Takže milí ateista, ži si to svoje ateistické náboženstvo, ale ostatným daj láskavo so svojimi "múdrosťami" pokoj. Pravdu svojej životnej filozofie totiž najlepšie obhájiš svojimi skutkami, a nie mlátením prázdnej slamy vycucanej z komunistických učebníc.
 

Pravdu životnej filozofie

najlepšie obhájiš skutkami ...
.
Nuž áno. 60 000 židov na Slovensku okradnutých a potom poslaných na smrť aby sa nikto z nich nemohol vrátiť. Koľkože to je na Slovensku veriacich? A čo urobili? Teda, okrem toho, že arizovali?
 

A hlásiš sa k miliónom obetí ateistov?

Ok. Uplatňuješ na iných princíp kolektívnej viny. Tak ho aj aj budem uplatňovať na teba. Koľko mŕtvych majú ateisti za sebou? Začalo sa to jatkami počas Francúzskej revolúcie, pokračovalo miliónmi zabitých v Rusku a 4 miliónmi mŕtvych na Ukrajine, čo umreli hladom. V 50. a 60 .rokoch to bolo najmenej 10 miliónov mŕtvych v Číne a a v 70.rokoch niekoľko miliónov v Kambodži. Ako s tým dokážeš žiť, že prvé, čo ateistov, keď sa dostanú k moci, napadne, že zmenia "myslenie" ľudí za každú cenu? Ako vnímaš to, že pre ateistických vodcov tisíce či milióny mŕtvych sú len púhou štatistikou (ako povedal súdruh Stalin)?
A nehovor mi prosím, že ti si iný ateista ako Lenin, Stalin, Gottwald, Mao-Ce-Tung či Pol Pot. Pretože myslenie máš úplne rovnaké ako oni. Jediné, čo ti chýba, je moc.
 

Ak si sa Ty alebo niekto z Tvojej

rodiny podieľal na okrádaní židov, potom je načase, aby si túto beštialitu konečne napravil. Najlepšie bude rozpredať všetok movitý a nemovitý majetok a poukázať na účet účtu na to určeného. Mňa a moju rodinu láskavo do toho neťahaj. Ja a moja rodina s týmto nič nemáme a preto necítime žiadnu vinu.
 

 

Joj koľko demagógie v jednom príspevku:)

a)ateisti nebojujú proti bohom,nakoľko nemôžu predsa bojovať proti niečomu čo neexistuje

b)ateisti bojujú za svoju slobodu,nakoľko práve veriaci sa snažia presadzovať svoj svetonázor v rámci celej spoločnosti....čiže,ak to aj nazveme bojom, tak len voči šíriteľom nesprávneho svetonázoru a len v rovine argumentačnej...

Práve veriaci sa snažia prispôsobiť okolie v rámci svojho svetonázoru,bez možnosti voľby...
Práve veriaci by najradšej videli zakomponované desatoro i v ústave SR...
Práve veriaci zaviedli do škôl vyučovanie ničím podloženého svetonázoru a miešajú sa do spoločenskopolitických otázok...

Čiže...otázka agresora a obete je jasná...

c) je psou povinnosťou toho kto presadzuje nejaký svetonázor obhájiť si ho argumentačne a dôkazovo a nie presúvať rovinu dokazovania na ateistov v rámci negácie tvrdenia

d)Títo bojovníci za svoju vieru by skákali 2 metre vysoko ak by mali dat to čo žiadajú od ateistov vyznavačom islamu...iste by sa im nepáčilo keby prezident alebo premiér pobehovali s koberčekmi...

Ergo záverom....to že Boh neexistuje, je a bude platným statusom,kým minimálne nevystúpi na zasadnutí NRSR...potom bude možné o nejakej mimozemskej entite diskusia relevantná....

Čiže hor sa na kolená veriaci a taká drobnosť ako zastavenie sa na pár slov v parlamente,by nemalo byť pre Boha problémom...či hej?:)
 

 

Joj koľko demagógie v jednom príspevku:)

a) Ako vieš, že neexistuje? Nevieš potom nič.
b) rovnako ateisti presadzujú svoje liberálne zákony a svetonázory. Nestavaj ich do zástancov slobody, to sa musím smiať. To je veľmi individuálne.
c)s tým súhlasím (rovnaká povinnosť pre ateistov a aj kresťanov)
d)S islamom je to trošku komplikovanejšie a na inú debatu.

Ergo záverom: Boh EXISTUJE ( pre mňa), existoval a bude existovať. Mudrovať o tom, že nie sú dôkazy je obľúbený argument ateistov. Poviem ti jedno, pán Ježiš robil zázraky priamo pred očami ľudí a tí aj tak neuverili. Takže načo ti je nejaký dôkaz, keď aj tak neveríš a nechceš veriť? A silne pochybujem, že by si uveril aj keby si ho videl v národnej rade :-)
 

 

To mala byť tá argumentácia?:))
"a) Ako vieš, že neexistuje? Nevieš potom nič."
Nevidel som ho,nepočul som ho,neochutnal,nenahmatal a ani neovonal.....čiže na základe základných zmyslov podľa ktorých spoznávame všetko vôkol seba môžem hodnotiť že neexistuje...ty máš inú skúsenosť?:)
Len nenamietaj že existujú matérie,ktoré nedokážeme svojimi zmyslami zaregistrovať...iste existujú a sú preukázatelné,niektoré cez prístroje a niektoré na základe pozorovania súvisiacich matérií,dejov a logických záverov...
Ani jedno z toho, nie ste vy pri dokazovaní existencie Boha preukázať...
Môžem proti vám postaviť hocakú entitu i vymyslenú a pri vašej argumentácii nebudete schopný preukázať ani vyvrátiť....ale aby sme nešli do extrémov môžeš vyvrátit v rámci tvojej logiky stvoriteľa všetkého ZEUSA..
Taktiež ti nezožerem že ide o toho istého boha,nakolko sú to veľmi odlišné príbehy i požiadavky na veriacich..
Nie ateisti vám nebudú brániť ak sa rozhodnete i rok neholiť no vy by ste chceli aby vaše rozmary platili i pre ateistov...
"Zázraky" pred očami ľudí aj dokonca kamier vie robiť i David Coperfield:)
I Jánošík mal opasok ktorý mu dal tolko sily, že celý regiment pandúrov vyrúbal a to sa tradovalo niekolko pokolení:)
Čiže zo zázrakmi a svedkami opatrnejšie:)
Máš pravdu...neuveril by som i keby bol v NRSR,pretože z logického hladiska by už nešlo o vieru ale o fakt:)A tento fakt by bol o tom že existuje nejaká vyspelejšia entita....nie Boh:)Nie pán a vládca ale priateľ alebo nepriateľ:)
 

 

V skole sme mali matiku - dufam, ze si ju mal aj Ty. Vies zmyslami zaregistrovat cislo? Vies ho preukazat cez pristroje, na zaklade pozorovania suvisiacich materii, dejov a logickych zamerov? Hovorim o abstraktom cisle, nie o pocte konkretnych predmetov a bijekcii k inym predmetom.
Alebo snad neveris na take nezmysly ako su cisla?

Preco chces dokazat, ze je stvoritel vsetkeho Zeus? Da sa dokazat, ze existuje Boh a v tejto diskusii to uz bolo spominane. Akurat priamo sa dokaze len to, ze ten Boh je zosobnenie dobra. Teda nie, ze to nie je spagetove monstrum, ktore je zosobnenim dobra a je bohom. Ale pokial viem, tak Zeus nie je zosobnenim dobra, takze si najdi ten dokaz.

Ako som pisal nizsie, mame demokraciu a veriaci presadzujuci podobnu cestu musia mat 50+% na to, aby ateistov k niecomu prinutili. A ked tolko budu mat, tak snad uznas to, ze rozhodla vacsina ;-). Alebo je rozhodnutie vacsiny tolerovatelne, len ked je v tvoje prospech?

Aj k NRSR som nieco napisal.
 

 

tvoj priklad je velmi trefny. Cisla si toti rovnako ako Boha ludia sami vytvorili a dali im podobu aku maju.
 

 

veľmo dobre si to povedal:)dalo by sa povedať logický šach mat:)
 

 

Skor by som povedal, ze ide o zanedbanie vacsiny prispevku, ignoraciu dokazov a len vytiahnutie jedinej pre neho potrebnej myslienky - teda logicka rezignacia. Ved co, keby ten Boh nahodou existoval? To radsej odignorujeme a pripadne sa budeme tvarit, ze dokaz nikto nenapisal.
 

 

a) ateisti sa modlia, aby Boh nahodou neexistoval.

b) ak by veriaci nieco videli, co by to vadilo? Nemame snad demokraciu, aby si to mohli presadit, ked budu mat 50+%?
Myslis, ze podobny blog niekoho presvedci k zmene svetonazoru?

c) nie - argumentovat je rovnakou povinnostou krestana ako ateistu.

d) preco by niekto skakal? Mame demokraciu a tu ma kazdy krestan tolerovat. Ak by takeho prezidenta ludia zvolili, tak by tam bol aj s kobercekom.

A k zaveru - ak chces od Boha vystupenie v NRSR, tak to dokazuje a).
Rad by som videl, ako by si na skuske pri poziadavke na odvodenie Galerkinovej metody povedal, ze diskusia bude relevantna, az ked dokaz bude predneseny minimalne na zasadnuti NRSR. To by tiez nemal byt problem, nie?

Pre tych, ktori nemaju radi funkcionalnu analyzu: skuste si dokazat, ze existuje cislo, napriklad jedna. Skoncite asi podobne, ako pri dokaze Boha. A uci sa to. Nevystupime proti matematike?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Kotleba : Kto vlastne je jeho volič ? 1 403
 2. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: Putin mal najhorší týždeň tohto roka 1 377
 3. Vladimír Randa: Dohoda: Mesto Žilina - Trabelssie (kompletný prehľad + mapy) 918
 4. Miroslav Pollák: Kto je nebezpečnejší, SMER alebo ĽSNS? 701
 5. Mišo Šesták: Prečo nenaštvať ruskú armádu 426
 6. Elena Antalová: 30% netuší, koho bude voliť? 249
 7. Lórant Kulík: Foto-video: Burza starých gramoplatní v Univerzitnej knižnici TU Košice 243
 8. Transparency International Slovensko: Vláda pred voľbami točí v štátnych reklamách rekordné peniaze 215
 9. Jana Venhartová: Od januára sa rozširuje okruh potravín so zníženou DPH 171
 10. Michael Achberger: Ako mať krajšie lýtka? Vyskúšajte tieto cviky 152

Rebríčky článkov


 1. daniel moško: Návštevnosť na novom Tehelnom poli
 2. Daniela Fuchsová: Ako súvisí pocit šťastia, histamínová intolerancia s črevami
 3. Vladimír Hatara: Príbeh, ako chybu človeka napravila sama príroda
 4. Ján Buocik: Čo SMERáci Bratislave zobrali, to jej musíme vrátiť, obyvateľov to však musí stáť menej.
 5. Janka Nalevankova: Keď sa vyberiem na cestu kráčať
 6. Štefan Vidlár: Moji milí vánočňí
 7. František Cudziš: Vede do vienka. IV.
 8. Ľubica Dandášová: Vianoce bez teba
 9. Robert Štepaník: diel 33 - rubrika: 7_up
 10. Štefan Vidlár: Ebonitová tyč

 1. NAKA zadržala youtuberov Daňa a Vaského
 2. Česká firma zbúra špeciálnym strojom bytovku v Prešove zdarma
 3. Demolačný stroj dorazil na hranicu skôr. Smeruje do Prešova
 4. Expert na panelové konštrukcie: Výbuch plynu by v súčasných bytovkách vyzeral inak
 5. Košickému primátorovi dali policajti fúkať počas zastupiteľstva
 6. Jan Kraus: Nie je chybou slovenčiny, ak jej Čech nerozumie
 7. Na bavoráku jazdil s letnými pneumatikami, poškodil 32 metrov zvodidiel
 8. V Nízkych Tatrách strhla lavína dvoch lyžiarov, jeden zomrel
 9. Pozrite si demolačný špeciál, ktorý bude búrať prešovský panelák
 10. Burlesque tanečnica: Sexepíl je v každej žene, no nezapína sa na gombík

 1. Havran: Blaha, ty zástupca potkanieho kráľovstva, viem, čo by si robil v 50-ych rokoch
 2. Frustrovaní demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 3. Marian Kotleba klamal v priamom prenose
 4. Bývalý policajt: Snažia sa všetko hodiť na Kočnera. Ak sa nezmení vláda, celé sa to zameti
 5. Roman Joch: Translidé? Pohlaví jsou jen dvě
 6. Exprokurátorka Mišíková: Fico vie zariadiť stíhanie Kisku. Stále má vplyv na polícii
 7. Homo sovieticus stále žije
 8. Fico podal sťažnosť voči obvineniu, prokurátora spája so Sorosom
 9. Kalavská si so Smerom nemala začínať - Komentáre SME
 10. Zjednotí Vladimír Palko kresťanskú demokraciu?

Už ste čítali?