Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Biblia vaša svätá, alebo Prečo tejto... knihe stále veríte? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Prečo všetci ateisti majú rovnaké nutkan
Prečo všetci ateistickí magori majú to isté nutkanie - presviedčať veriacich, že Boh neexistuje? Ak má niekto svoju pravdu a verí jej, tak nech ju žije. Veriaci zvyčajne nemajú potrebu hovoriť o ateistoch, akí sú hlúpi, keď neveria v Boha. To sa len ateisti domnievajú, že je to tak. Pretože podľa seba súdim teba. Veriaci o ateistoch zmýšľajú trochu inak. Už od čias Francúzskej revolúcie sa opakuje rovnaký scenár - každý chvíľu sa nájde nejaký mudrlant, ktorý "objavil Ameriku" a síce, že Boh neexistuje. A prvé čo ho napadne, že to začne trúbiť do sveta. A tí "hlúpi" kresťania nie a nie pochopiť tú geniálnu myšlienku. Takže milí ateista, ži si to svoje ateistické náboženstvo, ale ostatným daj láskavo so svojimi "múdrosťami" pokoj. Pravdu svojej životnej filozofie totiž najlepšie obhájiš svojimi skutkami, a nie mlátením prázdnej slamy vycucanej z komunistických učebníc.
53/200
Joj koľko demagógie v jednom príspevku:) a)ateisti nebojujú proti bohom,nakoľko nemôžu predsa bojovať proti niečomu čo neexistuje b)ateisti bojujú za svoju slobodu,nakoľko práve veriaci sa snažia presadzovať svoj svetonázor v rámci celej spoločnosti....čiže,ak to aj nazveme bojom, tak len voči šíriteľom nesprávneho svetonázoru a len v rovine argumentačnej... Práve veriaci sa snažia prispôsobiť okolie v rámci svojho svetonázoru,bez možnosti voľby... Práve veriaci by najradšej videli zakomponované desatoro i v ústave SR... Práve veriaci zaviedli do škôl vyučovanie ničím podloženého svetonázoru a miešajú sa do spoločenskopolitických otázok... Čiže...otázka agresora a obete je jasná... c) je psou povinnosťou toho kto presadzuje nejaký svetonázor obhájiť si ho argumentačne a dôkazovo a nie presúvať rovinu dokazovania na ateistov v rámci negácie tvrdenia d)Títo bojovníci za svoju vieru by skákali 2 metre vysoko ak by mali dat to čo žiadajú od ateistov vyznavačom islamu...iste by sa im nepáčilo keby prezident alebo premiér pobehovali s koberčekmi... Ergo záverom....to že Boh neexistuje, je a bude platným statusom,kým minimálne nevystúpi na zasadnutí NRSR...potom bude možné o nejakej mimozemskej entite diskusia relevantná.... Čiže hor sa na kolená veriaci a taká drobnosť ako zastavenie sa na pár slov v parlamente,by nemalo byť pre Boha problémom...či hej?:)
David.C-01
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Si dôkaz, že nadmiera rozumu škodí

Asi máš trochu vyššie IQ ako je bežný priemer, ale v tvojom prípade je to bohužiaľ na škodu. Všetkého priveľa totiž škodí - aj rozumu. Rozum je totiž (podobne ako voda a oheň) dobrý sluha, ale zlý pán. Jedna z najhorších vecí, ktoré sa človeku môžu stať, je tá, že sa rozum stane pánom. A potom začne vymýšľať geniálne a rozumovo logické veci - beztriednu spoločnosť na spôsob Marxa a Lenina, holokaust na zbavenie sa nepohodlných židov, eutanáziu pre starých a duševne chorých, multi kulti, homo sobáše a adopcie a množstvo ďalších somarín, ktoré sú rozumovo a logicky správne a zdôvodniteľné. Ale to, že je niečo logické, ešte neznamená, že to je správne.
Nikdy som nepočul ani nečítal článok ateistu, ktorý by pojednával o tom, čo danému človeku ateizmus prináša a ako mu v živote pomáha. Každý príspevok je len o tom istom - kritizovať a nadávať na druhú stranu - t.j. na vericiach. Veriaci dokáže dlhé hodiny hovoriť, čo mu viera a Boh prináša bez toho, aby čo i len spomenul slovko ateizmus. Ako dlho dokážu rozprávať ateisti o svojej "viere" bez toho, aby spomenuli Boha a veriacich? Veľmi rád by som si takýto príspevok od ateistu prečítal :-).
Jedna biblická múdrosť hovorí - najskôr si vyber brvno zo svojho vlastné oka a potom hľadaj smietku v oku svojho blížneho. Skús o tom trochu porozmýšľať. V ideálnom prípade napíš, ako ťa ateizmus osviežuje a NEpouži pritom slovíčka, viera, Boh, náboženstvo a pod. Jednoducho napíš pozitívne, a NIE negatívne koncipovaný príspevok. Pochybujem však, že si niečoho takého schopný.
 

 

Ak to zoberieme fakticky hned po antických mysliteľoch rozvíjali myšlienku komunizmu židia(napr. kibuce) a kresťania....
Stalin a Hitler vzišli z kresťanskej výchovy a dokonca Stalin študoval v pravoslávnom seminári v Tbilisi.
Ateistov je menej než 5% svetovej populácie a do 50 rokov 19 storočia v Európe by sme ich na prstoch rúk počítali....čiže prečo všetko zlo zvaluješ na túto takmer neviditeľnú časť obyvateľstva?:)
Kým veriaci hovoria o láske Boha,je všetko v poriadku,no zväčša sa to hned zmení na požiadavky a vôlu Boha a pána.
Ergo...pána zastúpeného RKC na Zemi a je potom ťažko rozoznať čo je vôla Pána a vôla mocenskej skupiny zvanej RKC....teda problém to rozlíšiť majú veriaci...ateistom je to jasné:)
Ateizmus ti prináša poznanie vecí tak ako sú....nie je žiaden pokúšajúci Diabol ale ľudská prirodzenosť...
Iste samotné rácio nie je dobré v kompexnosti človeka má byť i empatia a altruizmus,no žiaden pán Boh....ktorý niečo chce a napriek tomu že sa hovorí že je všemocný prácu zan musia vykonať ludia:)
Pozitívne nájdeš v ideách ...skús si pozrieť rôzne koncepty spoločností v ktorých síce nemusíš milovať každého ale s každým môžeš tvoriť spoločnosť,kde nebude boj o prežitie:)
 

Presne ako som predpokladal

Ak chceš vyjadriť ateizmus, tak to dokážeš len negovaním slov Boh, viera a pod. Nehovor o kresťanoch a tom, čo robia zle. Hovori len o svojom presvedčení a nepoužívaj slovíčka Boh, viera, kresťania, Cirkev a pod. Aspoň polovica tvojho príspevku ich totiž obsahuje. Pretože potom to vyzerá, že ateizmus tiež nedokáže existovať bez Boha, presnejšie bez negácie Boha. Skús to na druhý pokus bez týchto pomôcok :-).
Keď kresťania hovoria o SVOJEJ viere či presvedčení, tiež si na pomoc neberú ateistický slovník...
K tej ľudskej prirodzenosti - ak má niekto sklony k sadizmu, pedofílie alebo ho vzrušuje podpaľačstvo, tak je to jeho prirodzenosť a všetci by to mali rešpektovať. Či?
A k tomu Hitlerovi a Stalinovi - nie je podstatné, aký bol za mlada, ale čím bol v dospelosti. Boli to bezbožníci obidvaja - jeden presvedčený ateista a druhý okultista, ktorého svetonázor bol založený na učení nemeckých ateistických filozofov.
 

 

Iste ateizmus ako svetonázor existuje len v súvislosti s teizmom....to je logické nie?:)
Cize ateista sa môže vyjadrovať len v debatách kde ja nastolený teizmus...iné debaty,ktoré neobsahujú teizmus vylučujú ateizmus t.j. v debatách bez teizmu sme demokrati,kapitalisti,socialisti atd.atd.:)
Sadizmus,pedofília,schizofrénia atd.atd nie sú dielom Diabla a nie je potrebná trepanácia -vyhánanie diabla ale liečba nakolko toto chovanie prirodzene z ľudského psyché.....
Iste...bezbožníci ak milóny veriacich v bojovom poli zabíjali iných veriacich či už mene rovnakého boha alebo rôznych....
Co by zmohol Hitler či Stalin ak by sa opierali len o hŕstku ateistov?:)
 

mily 53/200

mas to pomylene. ateistom je viera lahostajna. ateisti len reaguju na velke mnozstvo clankov-blogov /ako napriklad dnes "tri modliace sa deti"/ v ktorych sa pisatelia snazia zverejnovat svoje pocity. kludne mozu. ale tak isto mozu reagovat ateisti. hlavne ked aj oni nedobrovolne prispievaju na rkc s.r.o. takze ty a vy, kludne si piste svoje rozpravky. ale nerypte do nas, ked napiseme nieco aj my.
 
Hodnoť

Pri

citani tohto blogu a typickej "argumentacnej urovni" ateistikov z bright family a kontra reakcii z opacneho tabora mi napadlo len jedine, a to vypomoct si nazvom jednej z vynikajucich ceskych komedii: "Jen ho nechte, at se boji"...:)
 
Hodnoť

 

" zázraku uver len vtedy, ak sa ti zdá viac nepravdepodobná možnosť, že sa zázrak nestal."
Dovolim si Ta parafrazovat: Vysvetleniu (hocicoho) uver len vtedy, ak sa Ti zda pravdepodobnejsie ako ine vysvetlenie.
Co sa Ti teda zda pravdepodobnejsie, ze vznik a vyvoj vesmiru do dnesneho stavu umoznujuceho existenciu inteligentneho zivota je vysledekom neuveritelne dlhej serie stastnych nahod, alebo naplnenim zameru Stvoritela?
 

 

jednoznacne moznost A.
zrejeme budete chciet vediet preco. na zaklade pozorovani diani vo vesmire, ktore sa odsledovat daju, vytvorenim modelov, vdaka ktorym sa mohli spravit testy, je pravda blizsie k tomu tvrdeniu. bohuzial rovnako ako mavnutim palicky neotvorite dvere (iba kebyze ste profesional na triky a na tej palicku s dvermai mate spojene nejakou snurkou alebo co), nikto nemohol vytvorit zenu z rebra muza, atd.
a tak sice vela ludi spochybnuje ako mohlo vsetko vzniknut z nicoho, mozno sa spytat odkial pochadza ten stvoritel. kedze ani jedno z tychto veci nevieme este vysvetlit, da sa vysvetlit vela veci, ktore sa udiali po tom, ako sa z toho nicoho stalo nieco. stale sa vsak neda vysvetlit ako by ten stvoritel mohol stvorit hocico. preto je to blizsie k pravde, preto je to viac pravdepodobne.
 

 

Velka je Tvoja viera v neexistenciu Boha Stvoritela. Musim Ti vsak povedat, ze to mas „back to front“. Zacinas sice „na zaklade pozorovani diani vo vesmire“, ale potom veslujes k uplne inym veciam. Nuz na zaklade tychto „pozorovani diani“ vieme, ze veci sa nestavaju len tak – bez priciny. Teda zaciatok sa neda vysvetlit bez toho, ze by sme pripustili moznost niecoho vynimocneho – stvorenia. A kde je stvorenie, tam je aj Stvoritel.

Okrem toho, ja som pisal aj o vyvoji vesmiru a ak si tento predstavujes ako nekonecnu seriu stastnych nahod, tak nemas zmysel pre pravdepodobnosti a odporucam Ti nevkrocit do kasina. V skutocnosti vzdy, ked sa vyvoj mohol uberat smerom nepripustajucim vznik a vyvoj zivota, bola tam konstanta, ktora tomu zabranila.
http://konkol.blog.sme.sk/clan...
(Precitaj si stvrty odstavec odspodu.)
 
Hodnoť

 

Skusim odpovedat na otazku preco verit - z mojho osobneho pohladu, ked si odmyslime fakt, ci Boh existuje alebo nie. Myslim si, ze clovek, ktory sa napr. uprimne snazi dodrziavat desatoro, nemoze byt hodnoteny ako zly clovek. Ked cti svojho otca a matku, ked nekradne, nezabija, nepodvadza... Ked sa usiluje naplnit taky vynimocny prikaz lasky ako „miluj blizneho svojho ako seba sameho“... Alebo take spytovanie svedomia - ked clovek kazdy den rozmysla nad tym, ci spravil niekomu nieco zle a snazi sa to napravit. Alebo podakovanie, ktore si spominal v negativnom zmysle - co je zle na tom, ked clovek dakuje Bohu za zivot, zdravie, deti...? Alebo ked prosi Boha, aby sa niekto vyliecil alebo niekomu pomohol. Nikomu tym predsa neublizuje a su to vsetko iba pozitivne myslienky.
Samozrejme, aj veriacim sa stane, ze sa takto nespravaju, ale podstatne je to, ze svoje konanie povazuju za zle, lutuju to a snazia sa zmenit, ak su spravni veriaci. Zial, vsade natrafis na ludi, ktori sa vyhlasuju sa veriacich, ale podla toho neziju (a aj v Cirkvi), nie je to vsak vina viery ako takej (pretoze ta kaze konat dobro) ale ich samych.
Co sa tyka rozumoveho zdovodnenia viery - ja osobne by som neverila niecomu, s cim by som sa nevedela stotoznit a aspon v zakladnych faktoch si to zdovodnit - napriklad existenciu Jezisa Krista a historicke zmienky o nom - i ked aj o tom sa viedla dost dlha diskusia pri blogoch p. Tvrdonovej... Jednoducho niekomu taketo dokazy stacia a niekomu nie. Dala som si tu namahu vyhladat vsetky diela a citacie (mimo evanjelii a listov apostolov este diela Tacita, Suetonia, Flavia, Lukiana, verse z Talmudu) a myslim, ze vela vzdelanych ludi (historikov a teologov) tomu veri tiez a nemozno ich oznacit za hlupych. Takze by som uvitala v Tvojom clanku trosku pokory:)
 

 

Alexandra, myslíš si, že hinduisti, protestanti, anglikáni, budhisti, taoisti, mormoni, moslimovia, či hare krišna su menej a horšie veriaci, ako ty? Myslíš si, že veria v toho istého Boha, alebo v nejakého iného? Ak veria v toho istoho, prečo boh Višnua nepotreboval nechať ukrižovať svojho syna ako obetu, ale izraelský boh svojho syna Ježiša áno? Kto má pravdu a kto nie? Bola by si kresťan, keby ťa rodičia vychovávali ako veriacu hare krišna, alebo budhistku? Bola by si horšia? Lepšia, alebo taká istá ako dnes?
 

 

Nie, nemyslim. Neodvazujem sa tvrdit, ktora alebo koho viera je horsia alebo lepsia, ak je to clovek uprimne hladajuci pravdu a zijuci podla svedomia a konajuci dobro, moze byt lepsi ako krestan, ktory podla svojej viery nezije. Vychadzala by som vsak z toho, co ktora viera uci - napriklad, ak sa nestotoznujem s tym, co je v Korane, tazko by som bola moslimkou. Pripustam vsak, ze keby som sa narodila a vyrastala v cisto moslimskom prostredi, mozno by som sa danej viere ucila porozumiet, i ked asi by som sa skor ci neskor dostala do vnutorneho konfliktu, pretoze si myslim, ze keby som sa riadila Koranom a uznavala zivot Mohameda ako najvyssieho proroka, nebola by som lepsou a ani stastnejsou.
Vychadzam z predpokladu, ze Boh je iba jeden, ci ho niekto nazve Alah alebo Jahve. Ano, ine nabozenstva maju ine principy, ale ja sa s nimi nestotoznujem a ani v nich neverim, takze neviem, preco by som mala vysvetlovat konanie Visnu, ked si nemyslim, ze Boh takto naozaj konal, takisto napriklad neverim, ze by sa Boh inkarnoval napr. do ryby, ako je to v pripade Visnu.
 

 

Ak teda veríte v jedného boha, kto sa teda mýli? Ktoré z náboženstiev hovorí o ňom pravdu? Tí, ktorí tvrdia, že boží syn bol Ježiš, alebo tí, ktorí hovoria, že bol iba prorok, tí, ktorí veria v Mohameda, alebo tí, ktorí veria v Budhu? Kto má pravdu a kto nie, keď teda hovoríš, že veríte v jedného Boha?
 

 

Keby som povazovala ine verzie a vnimania Boha za spravnejsie ako to moje, asi by som uz nebola krestanka:) Ja povazujem Jezisa za syna Bozieho. Ale kazdy je presvedceny, ze prave jeho nabozenstvo je to prave, no ale 100% odpoved dostaneme asi az po smrti.
 
Hodnoť

cely problem svatych textov

je ten, ze svati otcovia, tvorcovia kanona a podobni borci zarputilo trvaju na povodnom zneni (ktore, mimochodom aj tak nie povodne, ale zdeformovane prekladmi, upravami, atd.). ak by sme mohli citat bibliu v modernom jazyku, stalo by sa z nej velmi zaujimave ciatanie, plne srandy a zabavy. napriklad:

Jednoho dňa, v dňoch tých, Mu Jeho učeníci povedali: Prečo k ľuďom hovoríš v podobenstvách?

A Ježiš im odpovedal: Pretože iba vám bolo dané poznať tieto veci. A nie je dobré, aby im rozumeli všetci. Čo nepovedal prokok Izaiáš: Majú oči a nič nevidia, majú uši a nič nepočujú?

Vtedy mu Judáš Iškariotský, ktorý bol vrták, rypák a svárlivec, povedal: Nebolo by lepšie vôbec im nič nehovoriť? Vkaždom prípade by to bolo menej únavné.

A Ježiš odpovedal: Môj Otec Ma poslal naplniť Proroctvá, ktoré hovoria, že k nim budem hovoriť a oni nepochopia. Musím teda k nim hovoriť tak, aby nemohli pochopiť. Keby som im veci hovoril jednoducho, všetko by chápali, nemali by vyvalené oči a príliš ľahko by prišli ku spaseniu a môj Otec by bol nespokojný.
Pretože môj Otec vo svojej nekonečnej dobrote stvoril človeka schopného nájsť svoju spásu, ale nie príliš ľahko, pretože kde by bolo potom potešenie.
A buďte si vedomí toho, že ľud uznáva len to, čo nechápe a keby rozumel, čo hovorím, neuznávali by ma a neprinášali by mi drobné darčeky a všakovaké službičky.
A uvedomte si tiež, že neskôr sa budú ich farári nedeľu čo nedeľu veľmi snažiť, aby im vysvetlili, čo som vlastne chcel povedať, a ľudia budú za to farárom platiť, pretože každý má právo na život.
Avšak pokiaľ ide o vás, moji roztomilí učeníci, ktorí dobre chápete zmysel podobenstie, blažené sú vaše oči, že vidia, blažené sú vaše uši, pretože vám v nich rastú chlpy.
Vskutku, vskutku, hovorím vám, mnohí spravodliví túžili vidieť, ale nevideli a počuť, čo vy počujete, ale nepočuli.

A apoštol Ján povedal: Ááále, prd. A Ježiš sa naňho prísne pozrel, lenže Ján bol najmladší a najkrajší zo všetkých apoštolov, a tak mu Ježišiba pohrozil zdvihnutým prstom, čo znamenalo: Dnes večer bez vazelíny.*

* (Pod zámienkou, že vazelína bola vynájdená až v roku 1877 americkým chemikom Chesebroughom, považoval kanovník Osty za nutné dať tejto vete v najnovšom preklade Evanjelií nasledujúce znenie, ktoré je podľa neho viac v súlade s historickou pravdepodobnosťou: "Dnes večer bez margarínu." Nemôžeme ho na tejto svätokrádežnej ceste nasledovať. Ak totižto Boh pozná milnulosť aj budúcnosť, považoval za vhodné použiť výraz "vazelína", o ktorom vedel, že musí byť dôverne známy ušiam ľudí dvadsiateho storočia, potom mal k tomu určite Svoje dôvody.

takze, ak by sa takto zrozumitelne ponukla biblia na trh, pevne verim, ze okruh citatelov by sa znacne rozsiril, a je prevdepodobne, ze by sa znizil pocet ateistov. A o to nam ide, nie?

zaroven prosim veriacich, aby mi nenadavali, aby ma neobvinovali, ze ich zosmiesnujem, ale aby uvedený text brali so smrtelnou vaznostou a aby ma milovali ako seba samych. ak by predsa len so mnou nesuhlasili, celkom staci, keď mi kliknu na minusko.
 

so smrtelnou vaznostou...

som tvoj slabomyselny prispevok preskocil (zrejme ako vacsina diskutujucich)...spokojny??

k este slabomyselnejsiemu blogu len kratko: Nič nie je užitočnejnešie v boji proti ateizmu ako sprístupniť rozhovor viacerých ateistov medzi sebou širokej verejnosti...:)
 
Hodnoť

Vynikajuci clanok

Vynikajuci clanok s ktorym sa uplne stotoznujem. Bars by bolo takychto ludi na SLovensku viac.
 
Hodnoť

 

to je taky problem pred tym, nez zacnem pisat o viere, si pozriet, co slovo VIERA znamena ?
 
Hodnoť

Je mi ťa ľúto

Popravde, je mi ľúto, v čo (ne)veríš. Je mi ľúto, že nemáš zmysel života. Nevravím, ž ho získaš iba vierou v Boha, ale ty neveríš v nič a v nikoho, v ľudí, v dobro.. Je m to ľúto, svet, ľudia, všetko okolo nás je také krásne, aké si to len utvoríme a ty o to všetko prichádzaš.. Skús začať veriť svetu okolo teba a hneď budeš šťastnejší bez potreby urážať veriacich ľudí..
 

Nespravne.

Ja svoj "zmysel zivota" vytvaram sam pre seba, venujem sa realite, prirode a vede. To su veci, v ktore verim a ktore ma naplnaju. Proti ostatnym faktorom, ktore tieto veci narusaju (neludski ludia, klamari, atd) sa snazim bojovat, sice pravdaze bez nasilia, lebo to je zbytocne. Neprichadzam o nic, lebo si hluposti nedomyslam. Nikto nema dany zmysel zivota, okrem toho, aby sa zachoval druh, to je vrodene. Ludia to tu nicia, sekty nicia tak zvierata ako ludi, nabozenski fanatici lovia slony aby zo slonoviny robili sosky panenky marie a ine veci, ktore sa nedaju povazovat za krasne. Tento "zmysel zivota" tam unika, lebo je to honba za niecim nerealnym, co ludi otupuje, zaslepuje a tak ziju v niecom, co realne nie je a prave tam prichadzaju ludia o to, co je okolo nich, lebo nemaju radi to, co tam naozaj je, co je tak uzasne, ale to, ze to ma nejaky zmysel, nejaku rolu, nejaku nadpozemsku moc.
To krasne nie je, je to smiesne. Ja verim realnemu svetu, verim tomu, co tu je ako to tu je a to chcem propagovat, lebo to je najspravnejsie. Klamat, zavadzat a robit zo sveta nieco, cim nie je, to teda urcite nie.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 1 591
 2. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 941
 3. Jozef Legény: Výbuch v Prešove by mal konečne zobudiť kompetentných 797
 4. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 793
 5. Filip Bajtoš: Vezmime si príklad od Rumunov 771
 6. Jozef Kmeto: Nenávistným statusom od rómskeho dievčaťa sa už zaoberá polícia 689
 7. Martin Ondráš: Kauza pozemkových úprav - skutočná pravda 476
 8. Miroslav Ferkl: Mikuláš Kiska 2019 380
 9. Martin Droppa: Prvá navždy ostane prvou 373
 10. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 324

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 2. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 3. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 4. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 5. Viktor Struhar: Mŕtvy chrobák
 6. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 7. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 8. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 9. Štefan Vidlár: Obušek
 10. František Cudziš: Vede do vienka. I.

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 3. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 4. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 5. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 6. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 7. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 8. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 9. NAKA obvinila Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu
 10. Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

 1. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 2. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 3. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 4. Mazureka sa nepriamo zastal aj Daniel Lipšic
 5. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 6. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 7. Kollárovu pikantnú komunikáciu s neplnoletým dievčaťom polícia v tichosti uzavrela
 8. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 9. Polícia začala riešiť Trubana za výroky o drogách, niekto podal trestné oznámenie
 10. Matovič: Kiska skúsil zo štátu cucnúť stovky tisíc na úkor občanov

Už ste čítali?