Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koncentrácia moci v rukách SMER-u siaha aj do samospráv. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tiež som si všimla, že tento zákon má len prehlbiť stranícke nominácie a strčiť laby vládnej strany tam, kde ešte nešafária, smer rôznymi nenápadnými zákonmi len koncentruje moc a znižuje možnosti občanov nestrníkov či z iných strán riadiť svoje veci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie žeby ma to nejak zvlášť trápilo, ale

aký je rozdiel medzi schálením na návrh starostu a priamou nomináciou..? U nás je starosta z toho istého politického košiara ako väčšina zastupiteľstva, a deje sa to, čo chce táto väčšina. Nie sú za SMER, ale za SDKÚ, mimochodom - bude tá možnosť, ktorá vznikne pre starostov a primátorov za SMER vadiť aj v takomto prípade..? V článku sa o tom nepíše.
Ja si myslím, že starostom a primátorom, ak nesú za pochybenia svojich ľudí, treba dať možnosť vybrať si toho, komu dôverujú viac ako iným. Je urážkou pre väčšinu slušných starostov a primátorov, ak sa a priori predpokladá, že si ako Jánošíkovia vyberajú svojich Uhorčíkov a Surovcov, aby mohli ľahšie zbíjať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

o tých jánošíkoch - vidíme prax. stranícke nominácie patria k najväčšej chorobe tohto štátu a tieto zákony len koncentrujú moc v rukách jednotlivcov, namiesto odborníkov máme všade straníkov - tunelárov, grázlov, karieristov, nedoborníkov, striedajúcich sa s vládnymi garnitúrami, čo poznačí aj ich vzťah k spravovanému majetku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a určite stoja za pozornosť ficove poznámky, že na samosprávu majú malý dosah (púšťa ich aj v súvislosti s ESO-m a špekuláciami o zmene krajov).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja rozumiem kelišová..

Nechcel som povedať nič iné, že tak trocha rozumiem tomu, že človek, ktorý má niesť zodpovednosť za svoj tím, má mať čo povedať do jeho formovania.
S tým, čo hovoríš, súhlasím, ale zas ak je človek čestný a spravodlivý, tak musí vidieť, že stranícke nominácie nie sú problémom len Ficovej garnitúry. Doposiaľ ich každá strana v opozícii kritizovala, a tá istá ako vládnuca praktizovala. Som si istý, že zákon, ktorým sa posilní status starostu alebo primátora pri výbere svojich ľudí, žiadna nová vláda nezmení, i keď teraz bude zrejme dotyčný zákon zhusta kritizovaný.. To patrí k nášmu politickému folklóru - víno kázať, vodu piť..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kritizujem stranícke nominácie (s výnimkou vyslovene vysokých politických flekov) v akejkoľvek farbe, ale teraz, keď ide o jednu vládnu stranu, je to kritické. o zodpovednosti starostov súhlasím, ale v demokracii je deľba moci, asi nie náhodou, ale ako zábezpeka pred jej zneužívaním, lebo sa my, ľudia, poznáme, a mali by sa na nej podieľať aj zastupiteľstvá, mali by sa to naučiť a takisto kontrolne aj občania - voliči. obávam sa inak toho istého výsledku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-))))))

Ja som veľmi zvedavá, či sa táto novela bude páčiť aj trenčianskemu zastupiteľstvu. :-D
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME