Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobrý vojak, zlý vojak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vzbury sa potlacaju...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrušiť ministra obrany

a zrušiť celú armádu, vrátane všakovakých misionárov, tajných a iných požieračov spoločných peňazí.
Na tie vrecia, ktoré raz za čas vojaci naplnia pri povodni , sa nájdu aj iné zdravé ruky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Skandalozne

Plne suhlasim s autorom clanku Richardom Vaseckom.
Nemyslim si, ze Slovensko je natolko bohata krajina, aby sa mohla len tak
ľahko zbavovať slušných vojakov do ktorých spoločnosť investovala prostriedky.
VOjak Hladký doteraz nemal žiadne kázenské napomenutie.
Dúfam, že sa problém otvorá aj v parlamente i keď si nerobím žiadne
ilúzie o výsledkoch rokovania. Držím ale poslancom Vašečkovi a Hraškovi palce,
aby sa im podarila rozprúdiť zmysluplná debata o tomto škandalóznom postupe
vedenia armády.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takto to

dopadne keď ľudia vypisujú na všelijaké Fasabúky. Okrem toho ten vojak nemal súhlasiť s tým, že si podá dobrovoľne žiadosť o uvoľnenie do civilu. Dal sa zastrašiť všelijakými vypasenými plukovníkmi a ďalšími obskúrnymi figúrkami z komisie, ktorí sa mu vyhrážali trestným oznámením za niečo, čo je možno klasifikovať ako hodnotiaci úsudok z jeho strany. Mal im povedať, nech to na neho podajú. Sami by sa strápnili Zdá sa, že si to uvedomil keď už bolo neskoro. Teraz s tým už nič neurobí. Mal sa dať vyhodiť a potom sa súdiť. S dobrým právnikom a pod verejným tlakom by ten súd určite vyhral.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

GimmeMoar,

ľudsky ho viem pochopiť. Asi by proti tej mašinérii nemal šancu, takto aspoň neprišiel o výhody. Ale je dobre, že mu celkom nezavreli ústa a aspoň to dal von. A tiež autor a jeho kolega, že to nenechajú v rovine blogu.
Spoliehať sa na spravodlivosť našich súdov je ako sci-fi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale prišiel o výhody pretože mal odslúžených tuším len 12 rokov. Keby robil u súkromníka, žiadna komisia by nebola. Vojak si má plniť svoje povinnosti a nie vykecávať na na internete.
Nič vážne sa nestalo, len šmolkovia majú ďalšieho hrdinu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé

Takze, ked niekoho vyhodia z roboty za to, co si mysli vo svojom volnom case, je to vporiadku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vojak je vojakom aj vo svojom voľnom čase, to isté platí aj pre policajta
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vojak ani policajt nie su

NIKDY obmedzeni v prave slobodne sa vyjadrovat. Toto pravo zarucuje Ustava.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

slobodne vyjadrovanie má svoje pravidlá. Ani v jednom príspevku ten vojak svoje tvrdenie neobhájil. Nikde neuviedol čo bolo také geniálne za galka čo nie je teraz. Každý v uniforme musí svoje vyjadrenia vážiť. Človek si oblečie uniformu a tým súhlasi s určitými obmedzeniami. A nehnevaj sa sám podal výpoveď, tie keci okolo toho akože naňho tlačili....to je jeho tvrdenie, nedaj sa vysmiať, tresty sú v zákone presne stanovené, je stanovené začo múže byť potrestaný, dostal by to isto písomne.
ps. chcem vidieť, kto by si u súkromníka dovolil toto
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Armada je Glvacova sukromna firma?

To snad nie. Armadu platime my, danovi poplatnici. A dokonca aj my, co takeho smrada, ako je Glvac, ani nemozeme citit. A obmedzenie v slobode vyjadrovania nazoru neexistuje. Nebudes mi verit, aj volit mozu. Tak zrejme je predpoklad, ze maju aj nejake politicke nazory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mať politický názor mu nikto neberie, politicky sa vyjadrovať áno. Keď sa cítil poškodený nemal sa vzdať, teraz už robí len politickú šaškáreň
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kto (co) mu berie pravo

"politicky sa vyjadrovať "?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

je nepodstatné čo je kde napísané v akom vojenskom predpise, ako poznám armádu, tak to je tam isto niekde napísané. Keby si nebol vedomý svojej chyby tak nedá výpoveď, ponuku prijímajú tí čo si sú vedomí svojej chyby. Mal sa nechať potrestať a potom to zverejniť a hlavne mi nehovor, že to nieje možné poznám dosť prípadov uniformovaných, ktorí svoj boj s nadriadenými vyhrali.
ps.: stav našich ozbrojených zložiek je presné taký preto, lebo každý si myslí, že môže robiť a hovoriť čo chce a preto je tam plno politických posluhovačov, čakajúcich na svoju šancu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vojensky predpis nemoze stat nad Ustavou

Tak kde je to napisane?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vojenský predpis je niečo s čím súhlasíš keď si obliekaš uniformu, podpisuješ prísahu ?
Kde je napísané v ústave, že ak príslušník polície spácha priestupok mimo služby tak ho môžu prepustiť ? A napriek tomu ho môžu pretože porušil služobnú prísahu, rozkaz
nadriadeného atď. Podľa teba si vojaci môžu robiť čo chcú, a presne takto to vyzerá aj v tomto štáte. Veď mu predsa vyčítali porušenie vnútorných predpisov, keď si bol taký istý prečo to vzdal ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ustava zarucuje zakladne ludske prava a

slobody. Toto pravo bolo porusene, pretoze nikto nemoze byt za vyslovenie nazoru, akokolvek pre niekoho neprijemneho, sankcionovany. Ten umysel sankcionovat bol zrejmy od zaciatku, inak by ho nevolali na statne trovy z Cypru na Slovensko. Disciplinarne potrestany predsa moze byt aj na urovni utvaru. A ta sankcia bola jednoznacne s cielom uskodit mu co najviac a to existencne. Mozes to zaobalovat co najviac, je to prejav totality a proti totalite je treba bojovat, v krajnom pripade so zbranou v ruke. Aj to dokonca umoznuje Ustava SR (cl. 32).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

o tom čí ho mohli potrestať v rámci útvaru nerozhoduješ ty, ale jeho nadriadený, ke´d poruším vnútorné predpisy nasleduje sankcia, oni svoj úmysel nijako netajili. Príslušník nebol potrestaný, príslušník sa rozhodol bojové pole opustiť. Disciplína nie je totalita. Neviem koľko máš rokov, ale v dnešnej dobe sa totalita používa na všetko čo sa komu nepáči. Armáda bez disciplíny je to čo tu máme teraz. Takže nie totalita, ale disciplína. Tu žiadna totalita nehrozí, ani nieje, z výnimkou zopár vymytých mozgov, ktorí ani nevedia čo ta totalita je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevie ci si si vsimol

ale fašizmus už skončil. Ked chces aby ti niekto urcoval co si mas mysliet, prestahuj sa do Severnej Korey
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je vôbec pravda

že pri vstupe do OS SR automaticky človek súhlasí aj s predpismi. Jediná vec je zákon, ktorý nahrádza pracovnú zmluvu a prísahou sa novopečený vojak zaväzuje dodržiavať Ústavu, ústavné zákony, zákony, "interné normatívne akty" a to presne v tomto poradí. V prípade predpisu je nutné preukázať, že daný príslušník s ním bol oboznámený a riadne poučený. Samozrejme sa dá polemizovať, ale keď je niekde napísané, že podľa Všob-21-2 článok ten a ten, tak už je jasné, že si človek pozrie o čom sa to vlastne hovorí, avšak v OS SR je toľko interných "smerníc" že sú z toho na vetvi aj šéfkovia, nakoľko sú prípady, kde si úspešne odporujú jednotlivé nariadenia. Oboznámenie vojaka s interným nariadení, nebodaj rozkazom sa preveruje hlavne v tresných veciach a verte, neverte musí to byť riadne preukázané. Predpis nie je ani zďaľeka zákon aj keď by si to niektorí želali. Tiež nie je pravda, že vojak je vojakom aj mimo šichtu. Má len zopár povinností, ktoré musí dodržať, avšak pokiaľ nerobí neprístojnosti v uniforme a neprestupuje zákon, je to úplne jeho vec (vínimky: hotovosť a mimoriadny stav). Rozkaz nadriadeného nesmie byť v rozpore so žiadnymi zákonmi, vyhláškami a pod. avšak vojak musí šéfka na takúto skutočnosť upozorniť a v prípade, že šéfko nechce ani počuť, má právo vyžiadať si takýto rozkaz písomne. Jediné, čo je otázne je, či sa oplatí cikať proti vetru ale to platí pre každého podriadeného.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME