Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Spájame statočných: Oto Žarnay (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto je jediná cesta,

ako niečo zmeniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problem popisany v clanku

by mal riesit kompetentny voleny zastupca, ale bohuzial...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

doplním - bohužiaľ je nekompetentný... Je to deb.l. Ako jeho voliči
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď práve ...

... ten (ne)kompetentný volený zástupca má ešte väčšie maslo na hlave než riaditeľ školy - ten je iba vykonávateľom "vyššej vôle" ... :(
Je to na grc ... a tomu máme hovoriť vlasť ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zmluvy boli odporúčané VUC-kou. Blížia sa župné voľby - treba začať čistiť Augiášov chliev
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Morálne ocenenie by malo byť spojené aj s právnou ochranou, a to na Slovensku chýba. Naša vláda chce, aby ľudia poukazovali na porušovanie zákona. Na druhej strane nevie ochrániť tých, čo to urobia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

naša vláda chce? Nie, NECHCE. Nevie ochrániť? NECHCE. Zlodej kričí chyťte zlodeja. Nie reči sú dôležité ale skutky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo by nechcela, napr. pri daňových únikoch by aj chcela, ale nevie ochrániť tých, čo poukážu na porušenie zákona. Tiež protikorupčné linky fungujú ( aspoň som čítala), len ten zvyšok značne kríva. Ale možno zmením názor, až sa skončí vyšetrovanie kauzy Salmanovcov a „všetci“ vinní pôjdu do basy, aj tí ktorí podplácali a aj tí, ktorí boli podplácaní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Musím poznamenať,

že toto ocenenie (aj finančné - 1000 EUR) neudelila kolegovi Žarnayovi najmúdrejšia a najspravodlivejšia a najsociálnejšie cítiaca vláda, ale poslanecký klub OĽaNO !!! A statoční ľudia s nimi ... takže aká právna ochrana ? Len samý teror a totalita ... čo iné sa dá očakávať od starých červenokožcov ? Oni už iní nebudú ... :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pedagog, ja hovorím o právnej ochrane a nie o politike.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak čistime

Zmluvu doporučila župa...ale podpísal riaditeľ školy, aj výpoveď dával asi riaditeľ školy
Sem s tým menom...má rodinu, deti, prostredie, kde žije...musí od nás pochopiť, že mu to neprejde. Treba mu to pripomínať každý deň, na každom kroku..slušne, ale stále...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ked slusne, tak deti a rodinu nespominaj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj rodinu

aby vedeli, za čím ich otec stojí, je potrebné aby to vedeli
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spájame statočných?

Krásne ste sa rozpísali o občianskej statočnosti, pán poslanec.
Keďže spájate statočných, do Vašej pozornosti chcem dať tiež jedného z nich. Vy ste – ako píšete – úspešne zaklopali na bránu parlamentu. Ste tam, požívate výhody a možno aj slasť z rozhodovania. On tiež často klope na rôzne brány, najčastejšie na bránu magistrátu, za ktorou pracujete aj Vy. Nie však pre osobné výhody, ale aby obhajoval verejné blaho pred zlými rozhodnutiami či pred korupčným pokušením tých, ktorí za tou bránou rozhodujú. Väčšinou o nás bez nás. Uznám, že nemusí byť preto jeho klopanie príjemné. Predstavitelia mesta a úradníci sa najradšej stavajú k jeho výhradám a návrhom hlucho ešte skôr, než sa s nimi oboznámia. V horšom prípade si vyslúži negatívnu mediálnu pozornosť prostredníctvom preháňajúcej tlačovej správy, ako tomu bolo v prípade spred dvoch rokov.
http://bicykel-kosice.webnode....
Tak totiž skončil jeho pokus ponúknuť do školských osnov progresívne trendy dopravného správania. Obojstranne seriózna písomná korešpondencia s Mgr. Šulekom vôbec nenasvedčovala, že Magistrát sa zníži k nedôstojnému podrazu - škandalizovaniu iniciatívy tohto pána, akoby bol zločinec. Dôvod nespočíval v obsahu (výhrady nik nespomenul), ani vo forme (pri dobrej vôli sa dalo všetko doladiť aj bez rozruchu), ale v averzii na občiansku statočnosť tohto pánu.
Prečo to píšem práve Vám a práve pod touto Vašou úvahou? Preto, že ste boli pri zrode nezaslúženej výchovnej facky tomuto človeku za jeho občiansku statočnosť, ktorú tu tak ospevujete. Pripomeniem Vám, že impulzom hraného nedorozumenia vyvrcholeného tlačovou správou bol bežný rozhovor na túto tému vo štvorici vrátane Vás aj mňa, ktorý sa odohral po skončení primátorskej cyklojazdy 21.9.2011. O dva dni nato už magistrát víťazoslávne mával ohováračskou tlačovou správou, ktorej ste Vy ako účastník rozhovoru mohli zabrániť
Takýmto finále dostalo moje zoznámenie sa s Vami, ako s človekom, ktorého som si vážil práve za odvážnu kritiku hospodárenia v štátnom podniku Lesy SR trpkú príchuť.

Ale aby som sa vrátil na optimistický začiatok. Chcem veriť (a Váš článok to nasvedčuje), že tentokrát úprimne stojíte za statočným učiteľom Žarnayom. Ja mu prajem, aby mal chuť pokračovať v užitočných občianskych aktivitách aj v iných sférach, kde to priam smrdí korupciou. Chcem veriť, že budete stáť za ním aj vtedy, keby z rovnakých pohnútok zodpovedného občana si aj on vzal na mušku povedzme košický magistrát. Chcem veriť, že podľa rovnakých kritérií občianskej statočnosti opätovne posúdite aj aktivity človeka, ktorého som sa pokúsil dať do Vašej pozornosti. Veď sám tvrdíte, že spájate statočných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý deň prajem.

Pekný príspevok, predpokladám, že pravdivý. Ďakujem Vám za záver a myslím si, že takýmto spôsobom je potrebné aj viacerých, možno niekedy lavírujúcich ľudí donútiť, aby sa postavili na niektorú stranu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vážený pán Labaš, na náš rozhovor po skončení Veľkej košickej cklistickej ekojazdy, ktorú som navrhol a spolu s kolegami pripravil ako príspevok k Týždňu mobility si spomínam, bolo to celkom užitočné a korektné rozprávanie o problémoch mesta. Avšak to, ako ste teraz spojili našu vtedajšiu diskusiu s tlačovou správou mesta, ktorú som ako referent kultúry a marketingu nepodnietil, nepripomienkoval a nenapísal, je pre mňa prekvapením. Neprídete zajtra na stretnutie s pánom učiteľom Žarnayom? Chvíľku na rozhovor by sme si po ňom iste našli.
S úctou
Ján Mičovský
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem,

pán poslanec Mičovský, za pozvanie aj za ponuku na rozhovor. Obávam sa, že by som sa po rozhovore aj ja mohol stať stredobodom podobnej tlačovej správy ako človek, ktorého som Vám vyššie pripomenul. A o také hrdinstvo či popularitu nestojím, preto súkromný rozhovor zdvorilo odmietam. S verejnými činiteľmi dávam prednosť verejným diskusiám. Okrem toho mi to nevychádza ani časovo, lebo svoj voľný (a nielen voľný) čas venujem najmä aktivitám proti ťažbe uránu, keďže samosprávy na čele s Mestom Košice na to kašlú. Ale možno ma v rozhovore s Vami zastúpi pán Rovinský, iste ho poznáte a iste mu budete mať čo povedať. Určite sa s ním zhodnete v záľube organizovania cyklistických ekojázd, ale tiež o občianskej participácii či občianskej statočnosti. Pána učiteľa Žarnaya podporím aspoň v duchu tak, ako som v duchu držal kedysi palce Vám v kritike hospodárenia Lesov SR. Je pekné od Vás, že aj Vy mu vyjadrujete podporu. Zrejme nadväzujete na štafetu, ktorú odštartoval Váš kamarát exprimátor Knapík, keď Vás bez váhania prichýlil na svoj magistrát, aby ste nezostali neuznaným zabudnutým hrdinom na holičkách.

Ešte skúsim vysvetliť nedorozumenie, ako som podľa Vás spojil našu vtedajšiu diskusiu s tlačovou správou mesta, ktorú ste (citujem) „nepodnietil, nepripomienkoval a nenapísal“. Ja som tieto slová v mojom príspevku nepoužil, lebo Váš podiel mi nie je známy. Keď som Vám niečo vyčítal, tak iba to, že ste ohováračskej tlačovej správe (citujem) „ako účastník rozhovoru mohli zabrániť“. A za tým si stojím. Keď ste o ohováračskom pamflete nevedeli práve Vy, čo ste boli pri tom, vypovedá to o nie najlepších pomeroch na magistráte. Keď ste o príprave správy vedeli, podnietili ju alebo dokonca sám napísali, vypovedá to o Vás.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pri všetkej úcte,
len, prosím, neudeľujte: " R á d Ďurka Langsfelda".

Rád môžete byť Vy, ja. I františkánsky či benediktínsky.

Ale,
ak už budete čosi udeľovať, tak nech je to "rad".
Pán poslanec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naliehavá žiadosť

Dobrý deň p. Mičovský, som rád tejto akcii. Dostaviť som sa nemohol.
Citujem z blogu:
"Zároveň bude odtiaľto najvyšším predstaviteľom Slovenskej republiky adresovaná naliehavá žiadosť" .
Môže byť, lenže komu ? Ktorým najvyšším Slovenským ...? Tým čo vedia že robia zle, ktorým tento stav vyhovuje, tým ktorí ho tvoria a vyhrocujú do absurdity?.. Tadialto cesta nevedie!
Podľa môjho názoru, by všetci slušní nezávislí poslanci mali skôr ihneď podať naliehavú žiadosť , sľub, zmluvu, všetkým občanom Slovenska, že v prípade úspechu vo voľbách sa postavia na čelo, prevezmú zodpovednosť a okamžite zrealizujú zmeny k elmentárnej sprvodlivosti v tomto štáte, aby sa tu znova dalo žiť. Že zmenia okamžite dehonestujúce zákony, smerujúce na zotročenie, dehonestovanie podaných, na šírenie strachu a zbránia odvážaniu bohatstva štátu.
Čo sa týka odmeny, podpory pre statočných, toto veľmi takýmto ľuďom pomôže, viem to aj podľa seba.
Juraj Kukla ZOMOS
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Maroš Chmúrny: Neúspešný týždeň jedného kapitána 1 812
 2. David Haring: 10 dní na Islande v lete – kompletný itinerár + VIDEO 1 182
 3. Mária Vrška: Matej z Kanady 1 084
 4. Andrej Šverha: Cez „mínové“ polia Koločavy 810
 5. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 665
 6. Daniel Schikor: Černobyľ. Ísť tam vôbec? 639
 7. Tomáš Vodvářka: Židovský humor X. 613
 8. Tomáš Vodvářka: Pro SSSR začala válka dne 17.9.1939 a nikoliv až 22.6.1941 566
 9. Vladimír Benčík: Estónsko – Cesta z Tallinu do Narvy so zastávkou v Národnom parku Lahemaa 554
 10. Adam Znášik: Pre nových politikov nastáva čas naozajstnej úprimnosti 544

Rebríčky článkov


 1. Radoslav Valkovič: Olov Svedelid: Podozrivý zmizol
 2. Milan Rousek: 31. List z říše záhad
 3. Štefan Vidlár: Len malé zamyslenie sa k sviatku Sedembolestnej Panny Márie
 4. Vladimír Prokeš: Cesta smíření přes Moravu na Slovenský Národný Pochod - SNP
 5. Jozef Kovalík: Mužom pravdy
 6. Július Kovács: Lámanie chleba tento utorok v parlamente
 7. Milan Rousek: 30. Svědomí paní sousedky
 8. Alena Rachel Jurečková: Karel Čapek, Krakatit, 1924
 9. Patrik Mackových: Európske stimuly sú opäť v hre. Či však reálne pomôžu ekonomike a upokoja trhy je otázne
 10. Milan Rousek: 29. Pan B znovu útočí

 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 3. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 4. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 5. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 6. Fanúšik kopol do hráča. To som ešte nezažil, tvrdil Halilovič
 7. Ak netipujete, hokej neuvidíte. Nesťažujte sa, odkazuje Lintner
 8. Bývalý vodič o havárii v Košiciach: Z autobusu by som nevystúpil
 9. Župan dostal od Rašiho stopku na zasadnutie vlády v Čani
 10. Nehoda na diaľnici na Spiši má jednu obeť, ďalší ľudia sa zranili

 1. Nádej zachrániť čo len jediný život stojí za zmenu zákona
 2. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 3. Obvinenie Kisku je na stole. Čaká sa len na vhodný čas
 4. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 5. Fero Múčka: Štyri roky Postoja. Aj za život
 6. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 7. Manifest Národného pochodu za život 2019
 8. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 9. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 10. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra

Už ste čítali?