Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Netransparentnosť posilňuje konšpiratívne stereotypy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

To nemusí byť o konšpirácii...

na to, aby som neveril, že Slovensko riadi vláda, nemusím vytvárať konšpiračné teórie. Stačí si prečítať Gorilu, pozrieť si rozhodovanie súdov, pozrieť si, akým spôsobom dokáže podnikať zopár ľudí a pod., nehovoriac o VSS atď.
Nechápem síce ako táto otázka súvisí s antisemitizmom, ale OK.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vsetko

co neladi s mainstreamom je antisemitske.. pochybnosti su antisemitske... slovaci su antisemitski. kto neveri oficialnym dogmam je pasivny antisemita, ludak a krypo-kanibal..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skús sa niekedy charakterizovať aj s použitím iných výrazov a ľudia potom možno zistia že si citlivý, inteligentný a vskutku aj súci chlapík, túžiaci len po láske ktorej sa mu nikdy nedostalo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ano

moje male.. muudre.. )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ďakujem, po obede som sa zasmial

1. Je pozoruhodné, že do kategórie tzv. nacionalistických strán ste "zabudli" dať dvojičku SNS - SMK, o ktorej je dnes jasné, že je predĺženou rukou V. Orbána.
2. Gorila, Wikileaks - konkrétne dôkazy o tom, že politici sú bábkami v cudzích rukách. Aj tieto dokumenty sú konšpirácie?
3. Za výrok "Karikatúrna konšpiračná eurofóbia extrémnych nacionalistov je súčasťou ich antiglobalistickej agendy a prejavom odporu voči liberálnej demokracii" by sa naozaj nemuseli hanbiť ani Vyšinskyj alebo prokurátor Milady Horákovej. Ten, kto odmieta, aby mu vládli nikým nevolení, štedro platení eurokrati, ktorí tlačením nekrytých papierikov spôsobili celý tento marazmus - ten je triedny nepriateľ: eurofób, nacionalista a odporuje liberálnej demokracii :DDD Podobné články len posilňujú moje presvedčenie šíriť medzi ľuďmi myšlienky Nigela Faragea, Rona Paula a INESSu, preto Vám za ne ďakujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pravda a láska zvíťazia nad lžou

Je dobré, že na Slovensku ešte existujú ľudia, ktorí si pri záplave konšpirácií dokázali zachovať chladnú hlavu!
Demokratická inštitúcia, bojujúca za ľudské práva a právny štát, Inštitút pre verejné otázky, opäť predložil nespochybniteľné dôkazy, že na Slovensku nevládne žiadna Gorila, ani banky , ani žiadna zahraničná ambasáda. V demokratickej Európe také úvahy predsa nemajú miesta!

V demokratickej Európe predsa funguje pluralitný systém ochrany ľudských práv a demokratické súdnictvo by nedovolilo, neznížilo by sa k tomu, aby umožnilo finančným skupinám ovládnuť politickú moc. To všetko sú len prázdne konšpiračné teórie , šírené platenými agentmi Moskvy. V demokratickej spoločnosti sa nimi netreba zaoberať, v demokracii sa treba zaoberať otázkou, prečo sú tieto konšpirácie tak rozšírené medzi nevzdelaným obyvateľstvom, ktoré ešte verí na prežité boľševické mýty o veľkom vplyve finančných skupín v kapitalistickom svete.

Pluralitný demokratický systém je predsa overený mnohostoročnou skúsenosťou demokratických krajín ako napr. USA. Putinovi agenti síce často poukazujú na veľkú moc finančných skupín v médiách, na najrôznejšie prepojenia medzi štátnymi inštitúciami a internetovými monopolmi (tvrdí zradca Snowden) . To je ale veľké pokrytectvo! Demokracia sa predsa tiež musí brániť proti čínskym a ruským agentom, ktorý chcú zmeniť ideály právneho štátu v USA. Preto neslobodno do demokratických médií pustiť kandidátov na prezidenta USA ako Jill Stein, ktorí krivo a bez dôkazu ohovárajú nevinných podnikateľov z Wall Street a nafukujú ich vplyv na politiku.

Skutočná chyba teda nie je v základoch slovenského demokratického systému, skutočná chyba je v tom, že sa nepokračovalo v procese privatizácie všetkých štátnych inštitúcií. Keby sa sprivatizovali všetky verejné inštitúcie, nemohla by na Slovensku nastať korupcia verejných činiteľov. A všetky súkromné firmy, na čele s presvedčenými podporovateľmi demokracie s JaT a s Pentou na čele, by na Slovensku nastolili skutočné liberálno-demokratické princípy. Každý by čestne pracoval pre svojho zamestnávateľa a v indexe TI by sme boli veľmi vysoko. A nikto by nemohol nič povedať proti demokracii.

Preto treba presvedčovať obdivovateľov brutálneho komunistického režimu na Slovensku, že súčasná demokracia má veľký potenciál samoobnovy a politika môže byť skutočne iná. Stačí, aby občania zvolili čestných a neúplatných politikov. Je ich predsa možno jednoznačne rozpoznať a každý kto sleduje aktivity tretieho sektora na Slovensku, ich jasne vidí. Putinovi agenti síce tvrdia, že tretí sektor, ktorý tak veľmi bojuje za demokraciu, mlčí v kauze Snowden a je tiež ovládaný finančnými skupinami. To je ale opäť len konšpirácia! Ani Soros, ani Germal Marshall Fund, ani iní predsa nemajú záujem na ničom inom len na slobodnom rozhodovaní slovenského ľudu, ktorý sa len pomaly vymaňuje z boľševického myslenia. Znevažovať humanistov a ľudomilov v diskusiách na internete je prejav necivilizovaného boľševizmu.

Treba sa naučiť odlišovať pravdu od konšpiračných teórií. Pravda znie , že v Rusku neexistuje demokracia. Konšpiračná teória naopak hovorí: demokracia neexistuje v USA. Pravda je, že Pussy Riot a Chodorkovský sú bojovníci za demokraciu, ale konšpiračná teória je výrok, že bojovníci za demokraciu sú Manning a Snowden. To sú len zradcovia a agenti Putina!

Avšak nakoniec, pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aha politruk, ešte ste nevymreli?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tými tajnými nitkami, ktoré ovládajú krajinu, sú voliči, ktorí volia skorumpované strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie je to az tak celkom pravda

system bol po roku 1989 poctivo nastaveny tak, aby volicov nutil vybrat si niektoru zo stran (ktore su vzdy niekym podchytne). A v pripade ze si vybrat nechce, tak jeho hlas prakticky neexistuje... a ked sa volic rozhodne ist vyjadrit nesuhlas s tym ako vypada nasa politika, tak pan najcistejsi Lipsic ho necha zmlatit na ulici...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ten prieskum je platený z daní obyvateľov? Nemáte čo iné na práci ? Čo keby ste sa šli spýtať poslancov napr. : Koľko škôl je v určitom mestečku? ( Túto otázku môžte dať aj pracovníkom Min. školstva): Alebo občanov SR sa spýtajte na skratku IVO? Možno ani nebudete prekvapení. Ale keby ste radšej miesto toho vzali do rúk lopaty , bolo by asi lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

demokracii na slovensku by vcelku prospelo, keby take esa ako Hascak, Dospiva, Jakabovic, Tkac, Siroky, Brhel, Poor, Cernak a pod. nesedeli v spravnych radach, ale v base. Zasluzia si ...
Takto tu mame taky mily oligarchicko-pravnicky bazmekistan. A aj to IVO, ktore to cele dokumentuje a zaznamenava zije z casu na cas zo zahranicnych penazi ...
aj toto je konspirativna paranoja?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME