Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Juvenilná justícia: demagógia (nielen) v Markíze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Dobre, že si to rozobrala
Ale čosi na socialnom systéme krajín typu UK skutočne smrdí.A nedava to len naša tevízia http://www.ceskatelevize.cz/po... Koniec koncov, Boorova v tom dokumente o juvenilnej justícii je a dodava tomu punc doveryhodnosti, fakt sa to stalo. Potom sa div konšpiraciam... A sorry, nestotožňujem sa s myšlienkou takého masívneho zasahu štatu do rodiny, ako vznikla implementaciou legislatívy EU napr nulova tolerancia fyzického a psychického nasilia v rodine. O organizaciach Typu UNICEF ani nehovoriac.Tí sa devalvujú svojimi vyhlaseniami sami... http://christabel.blogarchiv.c...
Milan1
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

 

k pripadu Boorovej sme nikdy nemali moznost pocut vyjadrenia druhej strany. Pokial viem, bolo tam podozrenie na sexualne zneuzivanie zo strany otca a to nie je sranda. Ze sa nasledne rozisli a nebojovali o deti spolu, to doveryhodnosti nepridava.

Netvrdim, ze pri konzekventnom uplatnovani ochrany deti pred nasilim v rodine nemoze prist k omylom. Dokazovat alebo vyvratit nasilie na detoch nie je jednoduche a ziadny rodic sa nepostavi pred kameru a nepovie, ze mu zobrali dieta, lebo ho bil alebo sexualne zneuzival. Chyby sa vzdy mozu stat. Ale Briti su horlivi preto, ze pred par rokmi mali pripady smrti deti, ktore zandebali: http://www.dailymail.co.uk/new...

V urcitom momente musia urady rozhodnut a zjavne uprednostnuju istotu ochrany dietata pred jeho podnechanim v podozrivej rodine.
 

RE: Pietruchova

Ako môžete dnes, keď sú pomerne dostupné mnohé overiteľné infomácie napísať, že :
" ... Pokial viem, bolo tam podozrenie na sexualne zneuzivanie zo strany otca a to nie je sranda. Ze sa nasledne rozisli a nebojovali o deti spolu, to doveryhodnosti nepridava."

Ak o tom vy nič podstané neviete (skôs si však myslím, že vedome zavádzate !), tak aspoň netárajte ako lacný bulvár.
Tu vypisujete blogy a v diskusi "zavalíte" takéto podpásové vyjadrenie o sexuálnom zneužívaní (ktoré sa nakoniec "vraj" nepotvrdilo ...)
Naštastie, dnes už verejnosť o prípade p.Boórovej vie viac a na takéto bludy, čo tu vypisujete už nenaletí. Len sa takto strápňujete.

P.S.
Je tiež zarážajúce to, že problematiku Juvenilnej justície tak zľahčujete (chvíľami až zošmiešňujete) . Pritom dnes infomácií o minimálne značne kontroverzných rozhodnutiach a prípadoch stále pribúda. Nie je to len nejaký prípad jednej Rusky žijúcej v Nórsku.
Samotný príbeh p.Boórovej je dostatočne ilustrujúci, čo sa môže stať takmer každému !

A to si snáď myslíte, že súd vo VB nakoniec rozhodol v prospech p.Boórovej len tak ?!
Veď ten prípad už naberal rozmery medzinárodného škandálu a neobhájiteľnosti konania zo strany sociálnej služby ...
Tak sa už zobuďte !

(PiJano! 2/3)
 

 

Ale ono tam podozrenie na sexuálne zneužívanie naozaj bolo v tomto prípade. To snáď nechcete popierať. http://www.sme.sk/c/6654713/sy...
http://www.sme.sk/c/6640487/bo...

Detský lekár vyjadril podozrenie na sexuálne zneužívanie pri zdravotnej prehladke. Sexuálne zneužívanie sa nikdy nepreukázalo.

Boórovci sa naozaj rozišli /čo sa dá tiež veľmi ľahko na internete overiť/, teraz sa dokonca otec snaží deti získať od starej matky, ktorej boli súdom pridelené do starostlivosti. http://www.pluska.sk/spravy/z-...

Myslím, že ten kto sa tu sptrápňuje ste akurát vy. Pretože to, že došlo k obvineniu rodičov zo sexuálneho zneužívania a že sa rozviedli sa dá práveže veľmi jednoducho overiť.

Trochu menej emócií a tárania by sa vám zišlo.

Nikto nezľahčuje juvenilnú justíciu, ale vyvracia zjavné klamstvá, hlúposti a konšpičačné teórie.
No, to že sa to stalo iba apni Boórovej akurát ukazuje to, že sa to stalo iba pani Boórovej. Nič viac. Len konšpirátory v tom chcú vidieť celoštátne, alebo možno celoeurópske sprisahanie. A až taký medzinárodný škandál to nebol, briti v británii o tom poriadne ani nevedeli a aj zahraničné médiá o tom informovali len veľmi zbežne ak vôbec.
 

 

"Deti pôvodne odobral rodičom žijúcim vo Veľkej Británii tamojší Social Service na základe podozrení zo sexuálneho ublíženia, po obnove procesu súd povolil návrat detí na Slovensko.
"
"na základe podozrení "
"na základe podozrení "
Teda vyprofanovane obvinenie ktore nema fakticky dokaz, je dostatocne na odobratie dietata. Takyto zakon spasi aj nase deti, tak ako Pietruchova chce, posilnit legislativu tym smerom, aby niekto mohol zaklopat v sprievode policie na dvere a povedat ze vas podozrievame zo sexualneho zneuzivania dietata a ide do nahradnej starostlivosti v ten okamih. Taketo zakony, imunita pracovnikov SS voci pochybeniam, moc konat bez sudov, atd. su skutocne prave orechove. Na ochranu deti trpiacich nemilujucimi ci inymi rodicmi nieje takato chora legislativa absolutne potrebna. Potrebna je tak akurat trestna zodpovednost soc pracovnikov, v oboch extremoch, zanedbanie alebo naopak, podvod. A nie posilnenie ich pravomoci a beztrestnosti.
 

 

podozrenie nahlasil detsky lekar, je to ich povinnost. Aky dokaz chcete na sexualne zneuzivania dietata? A na domace nasilie? myslite si, ze pachatel natoci video a da ho k dispozicii? to su velmi chulestive zistovania, najma ked su v hre male deti. Okrem toho je to blbost, ze dieta ide ihned do nahradnej starostlivosti, je to len docasne opatrenie. A dalsia blbost je, ze to ide bez sudov. Precitajte si : http://www.sme.sk/c/6900637/pr...
 

 

stalo sa to po tom ako prisla k lekarovi s tym ze chlapcek mal zapal na genitaliach. To nieje dovod na okamzitu (docasnu) izolaciu dietata od rodica. Maximalne by mali dostat povinnost navstivit detskeho psychologa/psychiatra, ktori by viedol sedenie s ohladom na toto podozrenie. Tieto zakony su proste zle, tu nieje co dodat. Nehovorme o traumatickom soku chlapceka, ktori sa dozvie niekde v detskej zachytke ze si ludia myslia ze ho mama zneuziva. Prezumcia neviny by mala platit v tychto veciach prioritne.
 

 

ano, olinka, ako povies - zapalena predkozka - co je uplne bezna diagnoza u malych deti je ´´dokaz ´´ potvrdzujuci sexualne zneuzivanie. takze tu netaraj o tom, ze detska lekarka si splnila povinnost - detska lekarka by mala vratit diplom.
urcite nam budes vediet vysvetlit nielen konanie ss, ale aj ´´informacie´´ od pravnika, ktory glorifikuje britsky system - v niektorom prispevku sa tu na neho odvolavas.
preco ss trvala na okamzitej adopcii do uplne cudzej rodiny - ked oficialne tvrdia, ze uprednostnuju zverenie deti do starostlivosti pribuznych, pripadne rodinnych znamych? apriori odmietali aj matku - zo zneuzivania obvinili otca - aj staru matku.
neboli pristupni ZIADNYM argumentom, ci diskusii - bez ohladu na dokazy, svedkov - mleli svoje - dieta musi ist na adopciu. skoda ze si jojkari nedali tu namahu, a nepreverili co to bola za ´´idealna´´ rodina do ktorej tie deti museli ist za kazdu cenu - a najmä - preco ss nezaujimalo, ze deti su v nahradnej rodine sama modrina?
a dalsi pripad sylvia maher - ked ss dolozili posudky od psychiatrov - ktori tuto zenu NIKDY nevideli - a vyhlasili ju za nesvojpravnu - sudny znalec z oboru psaychiatrie na slovensku potvrdil ze je uplne zdrava. jej syn je dlhodobo vystaveny tyraniu a zneuzivaniu - lebo neomylna ss sa tak rozhodla....
 

 

Je veľmi zaujímavé, že ty presne vieš, o aké zdravotné potiaže išlo.

Za druhé, pri predbežnom opatrení netreba žiadny dôkaz. Stačí podozrenie.

Ľudia, prečítajte si zákony UK. Inak sa tu nehorázne zhovaďujete vlastnou neinformavanosťou.

Nikto tam netrval na akomažitej adopcii, toto je klamstvo. O zvyšnom priebehu udalostí takisto klameš, zabúdaš, že pani Boórová zabudla podľa na súdoch odvolanie.
 

RE: Pietruchova+NinaPina

Je zbytočné tu jalovo diskutovať (s ľudmi, čo o tom skoro nič nevedia, alebo zámerne fabulujú a zavádzajú).

Realita je takáto :

kto chce, nech si pozriet video na
Reporteri ....reportaz o odoberani deti v Uk.
http://www.youtube.com/watch?f...
Sú tam aj výpovede p.Boórovej, ktorá tam vypovedá ako priama účastníčka.
Aj k tvrdeniam, čo tu vyššie vypisujete.

Každý nech si spraví názor sám.

P.S.
Samozrejme, fakty (vysvetlenia, vyjadrenia, výpovede, ...) z pripadu p.Boórovej si môžu ľudia nájsť aj Facebooku v skupine "Ivana Boorová - Slovensko, pomôžme jej vrátiť deti späť".
(http://www.facebook.com/IvanaB...)


RE: NinaPina
Nuž, nech posúdia diskutujúci po prečítaní, kto sa tu (na diskusii) strápňuje.

(PiJano! 1/3)
 

 

Ty sa strápňuješ ignorovaním faktov bez ohľadu na to, čo si tu diskutujúci budú myslieť.

Btw. výpovede pani Boórovej sú asi také relevantné, asi ako tvoje.
Fakty na facebookovej stránke? Gratulujem. Prečo vlastne rovno nesúdime na základe toho, koľko dostane pani Boórová likes?
 

RE: Ninka Pinka

Aspoň tu nedrístaj.

Ak ešte aj výpovede hlavnej aktérky (p,Boórovej) sú podľa teba relevantné ako moje vyjadrenia
("... výpovede pani Boórovej sú asi také relevantné, asi ako tvoje.")
tak to ani nepotrebuje komentár.

Pre teba budú asi relevantnejšie vyjadrenia Vesmírnych ľudí ...
???
:-(

Fakty ignoruješ ty !
Tie veci tam v tej reportáži ČT p.Boórová pomerne jasne vysvetlila. Na iných zdrojov sú uvedené ďalšie relevantné fakty k prípadu a tieto podlé výmysli anglickej sociálky, na základe ktorých deti odobrala, sú jasne vyvrátené skutočnosťami. Tie nakoniec musel akceptovať aj anglický súd !!!
Bohužiaľ tebe podstata zjavne uniká.
P. Boórová tam jasne popsuje, ako ten anglický systém podlo funguje
kedy pracovníci sociálny následne produkovali ďalšie vymyslené/nepodloženéí argumenty s cieľom nevrátiť deti rodičom (!).
Pritom využívali finančné zdroje štátu, platili odborné posudky a pod. - samozrejme negatívne pre rodičov !
Ako spomína p.Boórová, napríklad posudky psychológa na rodičov odobratých detí, ktorý rodičov ANI NEVIDEL !!! a posudok vypracoval len na základe vyjadrení od pracovníkov sociálky ...

Samozrejme, postihnutí rodičia, zjavane také štedré finančné zdroje nemali.
Takže, to je podľa teba v poriadku ?!

Potom sú pre mňa tie tvoje vyjadrenia len primitívne drísty a napádanie ľudí, ktorým systém zjavne ublížil, najnecitlivejšie možným spôsobom.
Už len z ľudského hľadiska, to čo vypisuješ, je hrozný primitivizmus a zákernosť.

Ešte, že máš volebné právo.
:-(
Tak aj vyzerá táto krajina.

(PiJano! 2/3)
 

a?

ten text vari dokazuje, ze existuje svetova organizacia, ktora odobera deti rodicom a dava ich na adopciu homosexualom alebo na organy? a ze v Norsku bolo odobratych 200.000 deti za rok? Ta odpoved z RE nehovori nic konkretne, je napisana ako povinna jazda. jedine, co tie listy ilustruju je, ze sa mozno uplatnuje juvenilna justicia prilis horlivo. Nic viac.

Pre porovnanie: v katolickej cirkvi sa udialo mnozstvo skandalov spojenych so sexualnym zneuzivanim mladistvych. Mame dve moznosti: vylozime to ako zlyhania jednotlivcov alebo spochybnime cely system a povieme, ze cela cirkev bola vytvorena s cielom sexualne zneuzivat deti. Ku ktorej moznosti sa priklonite?
 

nie

text dokazuje, ze verejna diskusia o juvenilnej diskusii predsa len nevznikla z vody a da sa predpokladat ze o tom mate vedomosti a vase vykricanie demagogie je kricanim zlodeja aby chytili zlodeja.

najserioznejsie by bolo uznat, ze sa system da zneuzit a pre vyhnutie sa chybam privitat verejnu ndiskusiu a nie zhadzovat jej akterov. ale to vam povysenectvo z vashu uradnickeho postu tazko dovoli.
 

Vo

Vo vedlajsej miestnosti spi moj trojrocny vnuk. Ja, jeho babka placem nad osudom deti, ktorym ukradli rodicov a nad osudom rodicov, ktorym ukradli deti. Predstavujem si na ich mieste vnuka a moju dceru a zata. A jedna, nazvime ju hyena, napise: a??
Co sa da na to povedat...
 

 

skoda, ze neplacete nad osudom deti, ktorych vlastni rodicia biju a tyraju a niekedy az utyraju k smrti. Pretoze o tom je juvenina justicia, nie o sprisahani sa proti rodicom
 

RE: Pietruchova

Link na platený článok ?
Ďakujem.
:-(

P.S.
Prípad p.Boórovej som sledoval priebežne a dosť podrobne (na základe informácií od priamych učastníkov, ktorým nemám dôvod nedôverovať), takže si myslím, že môžem mať na to celé dosť jasný názor.
Aj keď uznávavam, že (niektoré ?) detaily prípadu mi samozrejme známe nie sú. Ale aj tak by muselo ísť o okrajové veci (nepodstatné), lebo výsledok (našťastie) je p. Boórovú a JEJ DETI relatívne pozitívny. Oproti tomu, čo im hrozilo. Takže tie detaily-okrajové veci boli určite nepodstatné.

O chorobnosti systému a jeho uplatňovania svedčí neustále narastajúci počet známych prinajmenšom veľmi kontroverzných prípadov, takže prípad p.Boórovej, bohužiaľ, nie je zďaleka jediný.
:-(

(PiJano! 1/3)
 

ok

je to fakt tazke, ze pravda nieco stoji... tak teda relevatna cast z rozhovoru s Andreou Cisarovou, riaditelkou CIPC (snad vam ju netreba predstavovat, ked ste o pripade tak podrobne informovany:

".po prípadoch, keď boli slovenským občanom v Británii odobraté deti, vznikol dojem, že Briti majú príliš striktné sociálne predpisy, ktoré škodia deťom. V spomínanej správe ombudsmanky Dubovcovej sa však kriticky píše o tom, že naše správy o prešetrovaní rodinných, bytových a sociálnych pomerov príbuzných dieťaťa nemali ani zďaleka úroveň správ, vypracovaných v Spojenom kráľovstve. Ako to teda je?
Správy britských sociálnych úradníkov sú knihy na čítanie. Správy našich sociálnych úradníkov sú na dvoch-troch stranách. Preto veľa ráz prichádzali Briti na Slovensko, aby si sami vypracovali vlastné správy.

.oni nám nedôverovali?
Briti potrebovali mať pri preverovaní rodiny odpovede na 50 otázok, my sme im dali odpovede možno na štyri otázky. To im nestačilo. Preto si chceli sami obzrieť terén. Prišli, oslovili rodinu, susedov, lekárov, školu, všetkých ľudí, ktorí mali čo do činenia s rodinou.

.to naši sociálni pracovníci nezvyknú robiť?
Naši sociálni úradníci zmapujú len najužšie prostredie rodiny, napríklad či je zabezpečená a či je schopná sa o dieťa postarať. Správa, ktorú vypracujú naši sociálni pracovníci slovenským súdom stačí, ale tá naša správa britským súdom nestačí. Britský systém je naozaj veľmi striktný, ale je nastavený na celkom iný mechanizmus ako náš. A odobratie dieťaťa v Británii je vždy relevantné, vždy je tam vážny dôvod.

.hovoríme aj o rodine Boórovcov?
Vždy je relevantný dôvod na odobratie detí. A ten bolo vidieť aj v hrubých spisoch okolo tohto prípadu. Pri neformálnych rozhovoroch s pestúnskou rodinou aj so sociálnymi pracovníkmi som pociťovala veľký rešpekt k týmto ľuďom.

.aj pre ten hrubý spis z Británie mali slovenské súdy problém rozhodnúť o zverení detí do starostlivosti matky.
Slovenské súdy tým, že na nich prešla jurisdikcia, musia rozhodovať na základe vlastných dôkazov, ktoré požadujú vykonať. Aj v tomto prípade Briti konali na základe indícií a ich prvoradý záujem je chrániť dieťa. Briti majú systém budovaný desaťročia. Iste, niektoré veci tam nie sú dobré.

.je lepší?
Ich systém je prepracovanejší ako náš a už si svoje odžil. Máme sa od nich veľa čo učiť. Sú akčnejší. Veľmi citlivo vnímajú, keď zistia, že napríklad dieťa má modriny...

.nie je to zvláštne, že pochvalné slová o britskom sociálnom systéme hovoríte práve vy?
Ja som sa vždy na britský systém pozerala s veľkým rešpektom. U nás zastupuje dieťa na súde jeden kolízny opatrovník, tam to dieťa malo svojho právnika, boli tam rôzni psychológovia, sociálni pracovníci. Skutočne to majú prepracované. A len procesné pochybenia, ktoré s meritom veci ako takým ani nesúviseli, boli dôvodom na to, aby rozhodnutia súdu boli v prípade Boórovcov opätovne prehodnotené. A klobúk dolu, že nám Briti umožnili otvoriť ich súdny systém len pre tieto procesné chyby.

.v tejto kauze vám pomohlo, že ste nerozmýšľali ako sociálna pracovníčka ani ako štátna úradníčka, ale ako advokátka, ktorá našla procesné chyby.
Áno, lebo to bola jediná cesta, ktorú som mohla skúsiť. Ale potrebovala som povolenie od ministra. A ten mi ho dal."

Snad netreba dodat, ze ak niekto na Slovensku pozna ten pripad z oboch stran, tak ona.
 

RE: Pietruchova

Snáď aj mysľou jednoduchému človeku musí byť jasné, že p.Cisárová sa musí vyjadrovať značne diplomaticky. Veď ona (ako profesionál) musí zastupovať z pozície, ktorú oficálne zastupuje, voči Veľkej Británii Slovenskú republiku a jej občanov.
(a konečne je tam v osobe p.Cisárovej niekto kompetentný, oproti tomu, čo tam bolo predtým !)

My, verejnosť, môžeme veci pomenovávať a hodnotiť oveľa otvorenejšie.
Možno by ste boli šokovaná, keby p.Cisárová sa mohla súkromne/neoficiálne vyjadriť, o aký humus-systém sa tam asi jednalo .... Ale to ona teraz zjavne nemôže.

Okrem toho nesmieme zabudnúť, čo a ako konali zodpovední (zo slovenskej strany) v prípade detí p.Boórovej ...
Keby sa nebol na verejnosti prevalil prípad p.Boórovej, tak tam títo naši administratívni pracovníci doteraz pekne sedia na teplých miestečkách, berú nezanedbateľné platy a howno (pre tie odobraté deti a pre pomoc rodičom) robia ...

Deti p.Boórovej zachránila VEREJNOSŤ a verejná mienka, ktorá naštastie (zásluhou niekoľkých ľudí, čo mali odvahu a riskovali a verejnú mienku iniciovali) nabrala také rozmery, že justícia VB sa musela na prípad odobratia detí p.Boórovej pozrieť OBJEKTÍVNEJŠIE (ako to zjavne robila rutinne dovtedy).

Je však zarážajúce, že pracovníci SS, ktorí zjavne klamali a fabulovali dôvody, neboli postihnutí ... (pracovníci SS sú nedotknuteľní a nepostihnuteľní ?)

Takže situácia je taká, že jeden (z mála) prípad detí SS "stratila", ale takých prípadov sú tisíce, kde SS práve "vyhraje" ...
Je to šialené a ešte sa to rozrastá.
A vy to tu obhajujete.
???
Ten systém je chorý a umožňuje ubližovanie človeku v najcitlivejšom mieste, kde rodičia sa ani nemajú možnosť brániť.
To ste úplne stratila súdnosť ?


(PiJano! 3/3)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 501
 2. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 444
 3. Martin Droppa: Cigánsky guláš 205
 4. Marek Strapko: Za 14 rokov dospeli k čistému vydieraniu! 90
 5. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 85
 6. Miroslav Lukáč: Čoóó? Igor Matovič? Ten kretéén? 76
 7. Jana Petkaničová: PS: Pozdravujem z Caracasu (1/3) 70
 8. Tibor Bindas: Matovič sa opäť vyfarbil... 61
 9. Róbert Flamík: List Lucaskovi 59
 10. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo 59

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Igor bravooó, ALE :
 2. Milan Kulkovský: Nemôžeme zabudnúť, oni si to nezaslúžia - masaker v Ostrom Grúni a Kľaku
 3. Zdeněk Kedroutek: POKRAČOVANIE DIGITNÁLNYCH PREUKAZOV A DIGITÁLNEJ SPRÁVY NA ÚROVNI ÚzO.
 4. Ľudovít Herman: Ježiš, neposlušný tínedžer
 5. Kristína Jakubičková: Kašli na rozmer XS modelky
 6. Ľudovít Herman: Dobrý nástroj do diskusii na SME - rozšírenie do Windowsu
 7. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (2)
 8. Anna Záhorčáková: Ako ženy fungujú v mužskom svete
 9. Lukáš Parízek: Teória relativity parlamentnej diplomacie
 10. Štefan Vidlár: S tým nepújdu

 1. Minúta po minúte: Bödör na súde tvrdí, že Kočnerovi nepomáhal zbierať špinu na novinárov
 2. S Kočnerom bola na jachte aj Tománková z Čistého dňa
 3. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 4. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 5. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 6. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 7. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 8. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 9. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Toto je jasný dôkaz, že Fico sa prezidentky bojí, a to je pre Slovensko dobrá správa
 2. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 3. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 4. Fico chytá pre budúcich lekárov desaťročnú Železnú oponu
 5. Počiatek na Kočnerovej nahrávke vychválil Slotu: Vymyslel nový kšeft, aj Fica oholil
 6. Palko kritizuje Čaputovú: Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje normálny ústavný proces
 7. Študenti medicíny sú z plánov Smeru zhrození: Ficove riešenie rázne odmietame
 8. Trump: Ide o nebezpečný útok na právo amerického ľudu slobodne si zvoliť prezidenta
 9. Kto je spoluzakladateľka Čistého dňa Tománková: Začínala u Fica na Úrade vlády
 10. Fico sa chce zbaviť zodpovednosti za Kotlebu - Komentáre SME

Už ste čítali?