Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poľnohospodárska politika má znaky novodobého kolonializmu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A prečo nenavrhnete bruselčanom, nech sa voda zadržiava podľa zákona o civilnej ochrane?
Veď u nás sa to s úspechom používalo, mohli sme v pohode a zvysoka kašľať na všetky tupé zákony a smernice.
Všakže?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

L-Pack |

ty ( a aj tí ostaní blogeri pod tebou) si (ste) klasický prípad slovenského blbečka, ktorý nevie ako to od nášho vstupu do EU funguje:
Okrem toho, že slovenske poľnohospodárstvo bolo položené na "lopatky" cielene hneď po roku 1990 ( zrušenie veľkochovou dobytka a šľachtiteľských staníc a rastlinnej výroby kde sme dovtedy boli sebestační) aby sa z "vonku" mohol dovážať ten ich potravinový "humus" pre "ost" blok , z ich 10 až 20 ročných skladových zásob z mraziacich boxov - mäso a maslo okrem iného.
Pre blbečkov; Od vstupu do EU Slovenska (samozrejme aj ostatných štátov "ost" bloku, m u s i a všetky štáty EU rešpektovať "tupé zákony a smernice EU" (tvoje vyjadrenie L-Pack) bez výnimky a práve preto (L-Pack)blbečkovia z národných štátov EU môžu navrhovať "čo chcú" - EU to má v pr-deli ! Čo si myslíš, prečo veľké zahraničné potravinové reťazce doposiaľ dovážajú a predávajú na slovensku ten ich "humus", ktorí u nich doma ani psi nezožerú; jednoducho preto lebo na slovensku boli zrušené začiatkom 90-tých rokoch slovenské potravinové normy - jedny z najprísnejších v europe a na svete (akurát obaly nemali také aké rakušáci dávali pre "blavákov" v ich reklame - hoci keď sa dostali do Blavy, tak tak žrali (nepančované potraviny), až im gule naskakovali za ušami) !!! Žiaľ, taká je v súčasnosti krutá pravda, že teraz utekajú a nakupujú Blaváci v Rakúsku ( denne zväčša v Hainburgu) lebo tam to maju paradoxne lacnejšie a o čosi kvalitnejšie ako na Slovensku ?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

O blbečkoch a tak podobne

Viete, niektorí blbečkovia sa ani nezorientovali, nevedia kde je sever, nepoznajú súvislosti, ba dokonca ani iróniu.
Potom sa predvedú ako ešte väčší blbečkovia, než naozaj sú.
P.S.
Ohľadom rešpektovania európskych smerníc vám odporúčam obrátiť sa na autora článku, ten s nimi a aj s ich obchádzaním má bohaté skúsenosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zvláštny postup admina redakcie SME.

Zvlašne. Nerozumiem v čom som porušil kódex diskutéra. V troch zároveň sledujúcich príspevkoch som ponukol link, v čom sa snaži EÚ riešiť problem ochrany vod v krajinách EÚ, na tom princípe, ktore som so svojím tímom rozvinul na Slovensku skôr ako EÚ. Keďže boli nejake zmätky, tak sa to objavilo 2 krát a zároveň som ešte raz zopakoval to isté, lebo som mal pocit, že som pri odoslani príspevku urobil chybu. Zároveň som pripomenul, že keď diskutujúci častuje autora príspavku blbečkom, resp. iných ktorí sú aktérmi tejto témy, tak nech sa pozrú do zrkadla a možno tam uvidia nejakých blbečkov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mozno to bolo aj tym,

ze link sice riesi problem ochrany vod v krajinach EU, ale na uplnom inom principe pomocou ktoreho si sa snazil vytunelovat 1 miliardu eur.
V tom linku nebolo ani slovo o bagrovani chranenych mokradi, stavani nezmyselnych hradzok bez stavebnych povoleni a z nakradnuteho materialu atd. co ste realizovali s "tvojim timom".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno to bolo tým, že spomínaný program ukázal cestu Európe a tým prekazil kšefty a naďalej prekáža kšeftovať a kradnúť zo zdrojov, ktorých cieľom je chrániť vodné zdroje a nie stavať priehrady.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ukazal cestu

po ktorej neist...

Vazne ma zaujima, kde v tom programe je nestavat priehrady a kde je stavat hradzky. Prekopiruj a prilep.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty si ho zaregistroval pred zmazanim Admina? To su mi veci. Tak daj ten link a ukázem Ti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kravcik

napred tu 3 krat davas link a potom tvrdis, ze ho nemas. nemohol si to ani okopirovat, lebo tam nic take neni.

Nick NBUSR123: pytas sa ma, ci ste potomkami idiotov. Na to ti neviem odpovedat, ale pochybujem, ze u teba je to geneticke.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mňa zaujíma problém z čiste technického hľadiska. Vo svojom príspevku máš slovné spojenie "nezmyselné hrádzky". Pýtam sa prečo tie "nezmyselné hrádzky" budovali naši predkovia? Vieš svoj názor na nezmyselnosť hrádzok obhájiť, alebo chodíš na diskusie len tak tliachať a navážať sa do ľudí, čo sa o niečo zaujímajú a chcú sa aj niečo dozvedieť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z ciste technickeho hladiska

to moze byt u teba geneticke nezavisle od toho aku techniku tvoji predkovia pouzili.

Nasvedcuje tomu aj sposob tvojej "diskusie" ked na zaciatku zdoraznis, ze si neznaly veci, a na konci napises ze pokial nemas pravdu tak tak predkovia su idioti.

Pokial si v dnesnej dobe nieco nevies najst na nete a forma "diskusie" je pytat sa na nezmyselne veci, skoda ti seriozne odpovedat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zdravím

Chcel by som od teba vidieť v diskusii nejaké argumenty. Nesledujem to dlho, ale podľa všetkého ide o "pilotný projekt" pána Kravčíka. Osobne som zvedavý na výsledky, keďže hrádzky som mal možnosť vidieť aj tam, kde nespadajú jeho aktivity dávno pred medializáciou. Takisto polia boli v niektorých oblastiach skutočne členené terasovite a nepestovla sa tam ryža. Nie som odborník, ale niečo mi vraví, že buď sme potomkami idiotov, alebo má pán Kravčík pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo chcete mať v tejto jedinej diskusii všetky argumenty proti hrádzkam?
Zazneli už tisíckrát, stačí sa o tom presvedčiť v desiatkach iných diskusií pod Kravčíkovými článkami.
Za všetky argumenty spomeniem iba vytopené obce, ktoré mal tam realizovaný Kravčíkov pogrom revitalizácie ochrániť pred povodňami z prívalových dažďov do 80 mm denných zrážok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to prvá diskusia k blogu pána Kravčíka, na ktorú som zareagoval. O ktoré obce sa jedná a vytopili ich riečky s hrádzkami, alebo bez nich? Žijem v "neďalekom zahraničí", ale s hrádzkami na malých potokoch som sa stretával dávnešie. Mám otázku, prečo sa budovali? Bude mi stačiť aj odpoveď aj nejakého folklóristu: "že je to taká tradícia.. bla bla bla".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ˇAno hrádzky sa budovali

aj odrážky na cestách. Volalo sa to hradenie bystrín. pred 20-timi to skončilo. Program bol postavený tak, že v keždej obci sa malo budovať 4-5 rokov, aby sa priebežne zamestnávali nezamestanteľní ľudia bez práce - minimálne 10 na jednú obec, celkovo 30.000 pracovných príležitostí. V tých častiach kde boli zrealizované opatrenia, tak obce boli ochránené (napríklad Hlohovec, Brehy, Rožňava) a tam, kde sa to ešte nezrealizovalo tak mali záplavu. PO prvom roku realizácie sa to zastavilo,bosovie vodohospodárskeho priemyslu mali pocit, že tieto peniaze mali ísť vodohospodárom. V roku 2012 ich v štátnom rozpočte bolo 10 mil eur a napokon namiesto zamestnávania a vytvorenie tisícok pracovných príležítosti tieto peniaze išli do prevádzky Slovenského vodohospodárskeho podniku. Nevedno čo sa za to spravilo. Nevieme čerpať peniaze z Európskeho sociálneho fondu a to bol prvý zmysluplný program, ktorý dával reálnu šancu zamestaneť nezamestanteľných na revitalizácii poškodenej krajiny. Prvý krát v historii obce boli spokojne s riešením lokálnych povodní a bohužial vodohospodári nie, napriek tomu že systémy hrádzok zadržali množstvo sedimentov a odpadu v hrádzkach, ktoré často zapchávali priepusty v obciach a voda sa vylievala do obcí. Prvý krát v historii sa zamestnávali ľudia na zmyslučinnošť v obci a boli reálne zamestaní a platili odvody a dane štátu, čo znamená, že 38 % vložených investícií sa vracalo do rozpočtu štátu. Navyše to bolo lacné (4 eur/jeden kubik vodozádržných opatrení). A ešte dodávam, že ak by sa mestnalo 60.000 ľudí na tejto činnosti tak štát by nevložil ani jedno eur, lebo vložené investície v rozpočte štátu by sa do konca vratili do rozpočtu na odvodoch a daniach. Zároveň by štát ušetril na sociálnych dávkach a tiež by nemusel každoročne vynakladať peniaze do likvidácie povodňových škôd. Písal som o tom tu: http://kravcik.blog.sme.sk/c/3...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž...

Veru tak, volá sa to hradenie bystrín.
A vy, šibal jeden, ste taktne zamlčali, že sa o ňom už nejakú tú stovku rokov vyučuje na lesníckych školách, no nikto doteraz nemal tú drzosť, aby ho vyhlásil za opatrenie proti povodniam z prívalových dažďov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kedysi Henrich Ford povedal

Niektorí ľudia dokážu mínať všetku energiu na diskusiu o probléme a neostáva im energia na nájdenie riešenia. Moja drzosť bola v tom, že som si dovolil namieto tárania konať...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vaša drzosť...

...spočívala v tom, že ste ničím nepodloženými výmyslami vďaka známostiam s predsedníčkou vlády obrali daňových poplatníkov o 42 miliónov eur. To za vynaloženú energiu určite stálo.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Donovaly chcú byť Dubajom 3 042
 2. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 2 953
 3. Zuzana Roy: Kto je naozaj zodpovedný za čiernu stredu pri Nitre a v Revúcej? 1 928
 4. Michael Laitman: Prečo má naša strava takú zlú kvalitu? 1 275
 5. Andrea Rúfusová: O vlkoch a medveďoch nielen na salaši 1 260
 6. Stanislav Martinčko: 30 ročné šliapanie po odkaze novembra ´89! 1 198
 7. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 1 197
 8. Juraj Paškuliak: Fajčiari v obchodoch 957
 9. Filip Švaňa: Chceli sme zmeniť Slovensko. Sme len na polceste 928
 10. Dana Árvayová (Dvořáková): Ešte ste nespadli v zime do Popradského plesa? Tak poďte s nami 900

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Doštrngané
 2. Martin Krištoff: „Vyrobené v Nemecku“: Tesla otvára európsku centrálu v Berlíne
 3. Milan Lacúch: Zásadný text nie len o posmrtnom smerovaní človeka
 4. Denis Jacko: Dážď
 5. Patrik Mackových: Za socializmu sme si mohli kúpiť menej ako dnes. Čísla hovoria jasne
 6. Štefan Vidlár: Štěpán Harašín: Jeho vlasť
 7. Attila Agócs: Regionálne anjel, celoštátne diabol?
 8. Milan Koval: Pán Šebej, tak ako je to s tou chudobou na Slovensku?
 9. Ján Slovák: Deň otvorených dverí - 5.12. 2019 na Súkromnej škole umeleckého priemyslu animovanej tvo
 10. Štefan Vidlár: Ludský odpad

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Vodič havarovaného nákladného auta je už doma
 3. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 4. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 5. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 6. Čaputová pristala na ľudovú zábavu
 7. Z justície odchádza prvá sudkyňa pre Kočnerovu Threemu
 8. Zachraňovali zvieratá z útulku. Tri ženy, ktoré v Revúcej strhla voda, prišli o život
 9. Cesta pri Nitre je po nehode opäť prejazdná, polícia začala stíhanie
 10. Kočner je len obyčajný mentálne zaostalejší hochštapler tretej triedy

 1. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 2. Za čiarou: Tragické vyústenie politického angažovania kňaza Mariána Kuffu
 3. Stratégia nie s Ficom má jednu slabinu. Pat. Kto dostane Mat?
 4. Predseda Etickej komisie Sedlák: Pre Trnku som sa hanbil, že som prokurátor
 5. Šanta: Keď som stretol Kočnera, aj Trnku prejdem na druhú stranu chodníka
 6. Zsuzsová a jej komplici ostávajú vo väzbe
 7. Demokrati si urobili z procesu impeachmentu voči Trumpovi volebnú kampaň
 8. Tradičné spojenia
 9. Pred 10 rokmi Benedikt XVI. rozšíril možnosti prestupu anglikánov ku katolíkom
 10. František Mikloško: Ak sme prežili komunizmus, prežijeme čokoľvek

Už ste čítali?