Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvrátená sexuálna výchova v Chorvátsku: demagógia pokračuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Hodnoť

napriklad v UK

davaju HAK zadarmo a pritom tam maju asi najviac teen pregnancies v EU. skutocnu zvratenost ale vymysleli v CH, kde chceli v niektorych kantonoch zaviest sexualnu vychovu pomocou plysovych vagin a penisov uz do skolok. a ucit deti o orgazme.
 
Hodnoť

"proti"Drogová výchova

Ja si myslím, že je celkom racionálne uvažovať o sexuálnej výchove na základe precedensu s "proti"Drogovou výchovou. Ako rodič som teda nevidel žiadny prínos v tom, že moje dieťa sa dozvedelo o rôznych typoch drog, o ich účinkoch, o rozšírení medzi mladými a podobne. Tieto témy by skutočne mali zostať v rodine, pretože takáto reklama v škole je kontraproduktívna.
 

 

Tibor Pospíšil: Je veľa rodín, ktoré s deťmi nehovoria ani o drogách, ani o sexe. A sú to rodiny na rôznej sociálnej úrovni. Pre tieto deti je jedinou záchranou škola, inak môžu získať informácie pokrivene,ba až nebezpečne.
 

škola má vzdelávať, rodina vychovávať

škola má vzdelávať. A tam sú sakra rezervy a priestor to konečne začať robiť. Dnes škola decká nedokáže pripraviť na vstup do reálneho života. O (povedzme) finančných otázkach, právnych a podobne sa v škole neučí nič. Najhoršie na existujúcom školskom systéme je práve silná ideologizácia. Deti sa neučia, ako získať kritickým myslením svoj vlastný názor, ale tlačia tam do nich tie "správne" názory.
.
O rodiny, kde sa s deťmi nerozprávajú o veciach, ktoré ty považuješ za tie správne, o tie sa ty nestaraj. Majú na to právo. Ako ktokoľvek iný.
 

 

"Deti sa neučia, ako získať kritickým myslením svoj vlastný názor, ale tlačia tam do nich tie "správne" názory." - s týmto bez výhrad súhlasím, avšak mám taký pocit, že túto snahu o "správne" vnámanie sveta je valstné skôr tým, ktorým oponujete. Škola má vzdelávaťa rdina vychovávať? Zobuďte sa, chyba lávky je v tom, že už od škôlky dávajú maminy deti do rúk učiteľkám a predstavte si aj vychovávateľkám. ieťa je v súčasnosti reálne s rodičmi možno dve hodiny ráno a tri hodiny večer - zvyšok dňa je v škole, v krúžkoch alebo spí, tak mi prosím netvrďte, že škola sa má na toto vykašlať a deti len vzdelávať. Z vlastných skúseností viem, že ak sa deťom podávajú informácie v pre ne primeranej forme, je to lepšie ako keby si mali odovzdávať informácie, ktoré si nájdu na webe, povedia im kamoši...nepovedia a nevysvetlia rodičia. Mimo to - na škole sa učí aj o finančných, aj o právnych otázkach - ak sa vám nepáči rozsah, tak máte krásnu možnosť sa v tomto smere angažovať. Rovnako ako sa angažujú iní v otázkach sexuálnej výchovy.
 

chyba...

vnímanie "správneho" je skôr vlastné tým, s ktorými súhlasíte a nie tým, ktorým oponujete - vypadla mi časť vety.
 

už od škôlky dávajú maminy

A presne o tom to je. Zatiaľ je predškolská výchova dobrovoľná. A preto niektoré maminy dávajú svoje dieťa na výchovu, iné nedávajú. Aj tie, čo dávajú, si môžu vybrať.
.
Školská dochádzka je však povinná. A povinné sú aj osnovy. A trend, ktorý autorka článku výrazne podporuje je práve posilnenie výchovy (ideológie?) na úkor vzdelávania. BEZ možnosti výberu. Pričom medzery školského systému v oblasti vzdelávania sú obrovské. Uplatnenie mladých na trhu práce so schopnosťami, ktoré získali v škole je extrémne problematické. Ale sexovať, fetovať (zámerne prenáňam) to vedia .... Tiež indoktrinácia zelenou, či "ľudsko-právnou" propagandou je rádovo silnejšia, ako schopnosť racionálne myslieť.
 

Pozri sa, Tibor,

V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch (možno aj skôr, ale tie si pamätám) chodili deti zo školy domov s tvrdením "Milujem Lenina." Houby vedeli, kto to v skutočnosti bol.

O pár rokov budú prváčikovia chodiť zo školy domov s tvrdením "Milujem análny sex s dúhovým ujom." Tiež budú houby vedieť.

Ostáva na rodičoch, aby úchylné trendy marxistov-leninistov a marxistiek-feminisitek uviedli na pravú mieru. Ako vtedy, tak dnes aj zajtra platí: Pravda je toto, ale v škole musíš hovoriť niečo iné. Aby si nemal problémy so súdružkou učiteľkou.

Súdružky Kabrhelová, Pietruchová a spol. sa nemenia. Istý typ sociopata skrátka v spoločnosti existuje a my s tým nič nenarobíme. Môžeme proti nim však bojovať na úrovni vlastnej rodiny a okolia - tam, kde je to pre nás najdôležitejšie a kde je naša snaha najúčinnejšia.
 

ako sa to vezme

dnes je iná doba, mne príde jasne slobodnejšia. Ale to ešte neznamená, že negeneruje výzvy ešte väčšie, ako tá totalitnejšia. Vtedy to bolo oveľa jasnejšie oddelené. Toto sa hovorilo v škole a niečo úplne iné doma. Dnes však môžeš v škole aj oponovať. A "kúzlo" je potom v tom, že na stranu súdružky sa postaví väčšina ostatných. A súdružka si to užíva, ako "pokorila" svojho žiaka. A ten nechápe a aj doma mu je to ťažšie vysvetliť, prečo na strane bludu stojí väčšina. Nuž, každá doba má svoje výzvy :)
 

Znechutený pozorovateľ, Tibor ...

naschvál som si ešte neprečítal Tiborovu reakciu, zareagujem na Teba Znechutený pozorovateľ ...

Okrem toho, že si mi pripomenul jednu úsmevnú historku s mojím otcom, inak tuhým kresťanom a antikomunistom, mal som z Tvojho príspevku triašku ...
Naozaj sa majú našich daní vždy a bezostyšne lapiť všelijakí sociopati, psychopati, pietruchové a naozaj okrem toho, že sa naše peniaze nepoužijú pri výchove našich detí účelne, ešte musíme vždy a za každého režimu dávať množstvo vlastných síl, aby sme tieto psychopatické excesy naprávali?

To hádam nemyslíš vážne, lebo ak áno, mal by som ísť zajtra do politiky, aj keď s holou ri..ou budem behať ...

Tibor. Výnimočne bez najmenšej poznámky súhlasím s Tvojími názormi. Možno len dodať to, čo si asi ešte nepovedal.

Tí, čo nevychovávajú svoje deti sa vystavujú riziku nezvládnutia životných situácií, ktoré im potom deti pripravia.

My sme svoje deti možno málo pripravovali, je mi toho ľúto, pretože práve sú akési až príliš zodpovedné ... Už by nám malo popod nohy behať kopu vnukov, behá zatiaľ len jeden ...

Myslím si, že skôr tu je problém, nie tam, kde pietruchová vytrubuje ... Problém je v tom, že rodiny s istým intelektuálnym a sociálnym zázemím vymierajú a nemajú ďalšie potomstvo ... Čo ma po 100-1000 všelijakých asociáloch ?
 

Technická poznámka

Eugen, Eugen. Už si videl niekoho, kto sa dal na politiku, s holou ri ťou behať?

:D
 

Odvážny muž ...

Nevidel som síce, ale čítal som o odvážnom mužovi na písacom stroji ...

Takže keď môže byť odvážny muž na písacom stroji, hádam môže aj niekto s holou ri..ou behať v politike ...

Ak sa na to dám, pozriem sa do zrkadla na seba tak, že budem otočený chrbtom ...

:)
 

 

K+ za sudruzku Kabrhelovu :)
 Vysvetlivka:
• = bod

Nech si hlavu lámu táraji, akej farby je.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

v poriadku...

uznávam, že náš vzdelávací systém má obrovské medzeri a súhalsím aj stým, že mladí majú často veľmi chabé vedomosti, čo sa uplatnenia v praxi týka. Avšak nemiešaš tu jablá s hruškami? Systém je výchovno- vzdelávací, ak máš výhrady k vzdelávacej časti, spíš ich, angažuj sa a je pravdepodobné, že ak to bude mať hlavu a pätu - ja budem medzi tými, čo ťa podporia. Avšak tu sa bavíme o sexuálnej výchove a nie o aplikácii matematických vedomostí niekde v praxi. Na SVK máš už možnosť dať dieťa aj do alternatívnych škôl - ak sa Ti nepáčia bežné osnovy a bežný spôsob vzdelávania. Teraz sa však bavíme o tom, že na školách sú aj výchovy a aj sexuálna výchopňva - v nejakom chorvátsku, pričom nejaká skupina ľudí sa jej zubami nechtami bráni, nie argumentami, neponúka alternatívy - ale šíri nezmysli a polopravdy a to je problém tohto blogu. Na školách sú všelijaké výchovy, náboženské, telesné, etické - ak sa Ti nepáčia výchovy, snaž sa o zavedenie výnimky pre rodičov, čo si výchovy oddelia...Mne sa tiež napríklad nepáčilo v škole sedieť na náboženstve (etická nebola v ponuke), ale o.k. - rozšírilo mi to obzor. Ale zamysli sa nad jedným - je možné rozum oddeliť od výchovy? Je skutočne cesou ku kritickému myslenie vylúčiť všetky "nesprávne" ideológie? Naozaj?
 

"sa však bavíme o"

- "náš vzdelávací systém má obrovské m e d z e r i "

- "vedomosti, čo sa... týka"

- "nemiešaš tu jablá s hruškami"

- "šíri n e z m y s l i a polopravdy"

- "tu sa bavíme"

- "v nejakom chorvátsku"

- "šíri n e z m y s l i "

and
last but not least:
""Je skutočne cesou ku kritickému myslenie vylúčiť všetky "nesprávne" ideológie?""

.

To školstvo na Slovensku by naozaj už malo zabrať.
Vytrhnúť vzdelávanie populácie z pazúrov bulváru.
 

Noam Chomsky by mal radosť

Len na dôvažok, k jazyku - ako výrazu myslenia.
Mentálneho stavu.

.

"tu sa b a v í m e" - napriek tomu, že už ubehlo 23 rokov od prevratu.
P o l i t i c i (zo vzájomne farebne opozičných, antagonistických strán nášho kocúrkovského spektra), ktorí by sa najradšej vzájomne pobili - aspoň podľa toho, čo tu predstierajú v TVs,
v debatách, vo výpovediach o vzájomných politických rokovaniach - povedia:
" B a v i l i sme sa o...".

Ľ u d - teda diskutéri,
ak sa hovorí o potratoch (teda, podľa niektorých - o zabití),
ak sa hovorí o hroziacej indoktrinácii už v raneškolskom veku - detí našich,
ľud (23 rokov s mozgom naliatym "vedomosťami" bulváru) to vníma, vyjadruje podobne, slovami: " b a v í m e sa o...".

A tak si človek myslí, teda človek čo tadiaľto iba prechádza, že tu žije šťastný národ.
Priam blažený.
 

 

vzdelávať ... To máš pravdu. Ty oponuješ autorke pre svoj extrémne liberálny postoj, ale nie v tom je problém ..

Kedysi sa pod vzdelaním myslelo čosi komplexné, celistvé, teda výchova rozumu sa neoddeľovala od citovej výchovy a od mravnosti, od morálky. A to je dnes chyba, že sa to oddeľuje a potom školy končia možno ľudia s vedomosťami, ale citoví chudáci a grázly. A potom je tu ten problém o ktorom hovoríś ty, že treba mladých vyzbrojiť do života finančnou gramotnosťou, lebo v živote narážaš na samých zlodejov. No prečo? Preto lebo si oddelil rozum od citu, a aj od viery a morálky. Lebo morálka je údajne niečo subjektívne ... Nie je. Každý veľmi dobre vie, čo je dobro a čo je už zločin, tak sa nehrajme na to, že tomu nerozumieme. Leda ak tak hovoríme preto, aby sme mali pre zločin sami voľné ruky.

Na Západe viera upadá, je tam cirkev oddelená od štátu a sexuálne dekadencia, + tehotné tínedžerky sa množia. No bude to nedostatkom sex. výchovy, Nie, bude to úpadkom iných hodnôt, tých ktoré ty považuješ za subjektívne, nemerateľné .... No tá spúšť ak tieto hodnoty chýbajú sa dá merať dokonale objektívne ....
 

No,

a co ma cirkev oddelena od statu spolocne s tehotnymi teenagerkami? Rozdiel je v com podla Vas? Ze kym cirkev cicia statne lowe, tak sa na tehotnu teenagerku pozera ako na vydedenca ze sa jej clovek boji aj ruku podat? Cirkev si furt bude hust svoju pesnicku pre svoje ovecky, a tym padom ukrajovat lowe ktore by mohli byt pouzite napr. na vzdelavaciu kampan pre vsetkych, nie len tych s krizikom na krku... No zoberme si priemerneho tinedzera, ktory sa zobudi rano so stojacim kyndzalom a vecer ked ide spat ma flak na plachte, a mozno aj dva. A je uplne jedno ci je veriaci, nie je veriaci, ci a ake hodnoty vyznava... Ide na skolsky vylet a tam pretiahne kazdy vecer inu spoluziacku, a mozno aj dvakrat. A akoze mi chcete povedat ze ked bude vyznavat nejake "ine hodnoty" tak sa tym zabrani aby tie spoluziacky nabuchal? Nebolo by lepsie keby vedel ze ma pouzit kondom? :)
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 2 739
 2. Pavel Dvořák: Čína ktorá o pár rokov prestane existovať - film 1 832
 3. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 1 723
 4. Tomáš Blahuta: ĽS-NS to natrela liberálom a drvivo vyhrala voľby! A čo teraz? Ako ďalej? 1 591
 5. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 1 570
 6. Alexandra Pavelková: Moje rokovanie so SAD Zvolen 1 568
 7. Peter Cmorej: Šesť spôsobov ako táto vláda okradla dôchodcov a mladé rodiny, o ktorých ste netušili 1 565
 8. Martin Kasarda: Som Slovák, gdo je vyacej? 1 430
 9. Tomáš Valášek: Falošní vlastenci 1 385
 10. Tibor Bindas: Pozrite si hitparádu najväčších politických sľubov = bludov. 1 050

Rebríčky článkov


 1. Ľuboš Šimún: Fašizmus náš každodenný
 2. Milan Lacúch: Ako správne konať dobro?
 3. Lukáš Baloga: Bude pokles cien ropy trendom aj v nasledujúcich mesiacoch?
 4. Olívia Lacenová: Januárový efekt. Áno alebo nie?
 5. Štefan Vidlár: V Číňe prepáčte
 6. Ľudovít Herman: Cigán zreval, rozpáram ťa, ako sviňu
 7. Michael Laitman: Gréta Thunbergová a súčasné riešenie ekologických problémov
 8. Vladimír Krátky: IQ 88,14
 9. Matej Galo: Bude Róbert Fico stíhaný za porušenie Ústavy Slovenskej republiky?
 10. Ľudovít Herman: Ľudia túžiaci po moci, nahrádza im to sex

 1. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 2. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 3. Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu
 4. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 5. Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v zjazde, v Bansku skončila šiesta
 6. KIA bola plná stôp. Pozrite sa, čo policajti našli v Kočnerovom aute
 7. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. Miliónová firma bývalej čašníčky z cukrárne sa našla v dome jej rodičov
 10. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali

 1. Akoby člen Smeru: Čižnár obhajuje postup prokurátora v kauze prepusteniaTrnku
 2. Pustili Trnku z vyšetrovacej väzby na základe motáku s menami vrcholových politikov?
 3. Ako Kotlebova desiatka Šimko ovládol Rimavskú Sobotu, jej obyvateľov aj majetok mesta
 4. Prokuratúra v prípade Trnku funguje ako súčinná zložka volebného štábu Smeru
 5. Hlavným volebným programom nového Smeru je chrániť našich ľudí ako je Bašternák
 6. Potrat je najvýznamnejším porušovaním ľudských práv našej doby
 7. Keď Fico nerozumie zdravotníctvu
 8. Učitelia a dôchodcovia dostali žobračenky: Ficov kamoš Výboh má lukratívne zákazky
 9. PAT a MAT predstavujú zodpovednú zmenu z dielne nového Smeru
 10. Bábkové divadlo v NR SR

Už ste čítali?