Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ešte raz o tej nešťastnej stratégii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlátanina

Vyplakávaš tu ako malý chlapec, lebo niekto napísal, že Tvoje veľ dielo za 8 tisíc € malo iba 20 (23) strán. A ako mantru opakuješ, že tých strán (ba dokonca normostrán, sic!) bolo "až" 120. Ako keby si našiel svätý grál a tá cena za tú zlátaninu už bola zrazu korektná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

phm,

čítal si ten blog? Asi nie, alebo len tak letmo. Pointa bola v inom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Menej práv a viac slobody

Každý má toľko ľudských práv, že právo jedného prekáža nejakému právu druhého. Výsledkom je selektívne uplatňovanie - prednosť má to právo, ktoré práve v tej chvíli vyhovuje viac tomu, kto má moc. Smerujeme k diktatúre ľudských práv, a možno to bude horšia diktatúra ako diktatúra proletariátu alebo rasy.
Tá vaša Stratégia je nešťastná v tom, ako práve takémuto cieľu otvára cestu. Štátna moc si z nej bude vyzobávať odrobinky, ktoré sa jej budú hodiť, ktoré posilnia moc štátu a oblbnú dostatočný počet voličov. Výsledkom bude ešte väčší ľudskoprávny paškvil, než tu máme teraz. Problémom nášho právneho systému totiž nie je to, že nám nejaké zákony chýbajú, len že ich kopa prevyšuje. Pridávaním ďalších účelových právnych noriem sa situácia len zhorší.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Familienrecht ist Hauptthema.

•Männer scheuen sich aufgrund ihrer Rechtlosigkeit vor Kinderwunsch.
•Dem Staat fehlt der Nachwuchs, er überaltert. – Grund: die gescheiterte Familienpolitik
•Die Kompensation durch Zuwanderung führt zu Spannungen. – Ursache: die gescheiterte Familienpolitik.
•Die Rentenkasse ist schon pleite. Der Staat verschuldet sich immer mehr, um sie aufzufüllen. . – Grund: die gescheiterte Familienpolitik.
•Dem Sozialstaat geht das Geld aus, weil die Steuerzahler wegbrechen. . – Grund: die gescheiterte Familienpolitik.
•Um das Gesundheitssystem wird es eng, weil die Beitragszahler fehlen. . – Grund: die gescheiterte Familienpolitik.

- Gesichertes Umgangsrecht, durchsetzbar und klar geregelt, um Streit zu vermeiden.
- Ahndung von Eltern-Kind-Entfremdung als Straftatbestand.
- Mitbestimmungs- und Informationsrecht beider Eltern sowie gegenseitige Informationspflicht in wesentlichen Fragen des Kindes
- Leistungsrecht für beide Eltern, statt Zahlvatertum! Die Möglichkeit von Eltern, jederzeit bis zum jeweilig dem Elternteil machbaren Maximum an Kinderbetreuungsleistung auf beiden Seiten zu erbringen. Die Leistung jedes Elternteils für die Kinder kann kontrolliert werden, um Missbrauch vorzubeugen. Doch bei erbrachter anteiliger Leistung ist der Unterhalt in gleichen Teilen zu verringern bzw. aufzulösen, die Sozialleistungen sind dann anteilig gerecht für beide Eltern aufzuteilen.
- Mit dieser Forderung ist untrennbar verbunden, dass Eltern nur einstimmiges Aufenthaltsveränderungsrecht für die Kinder erhalten können, sofern sie beide Kinderbetreuungsleistung erbringen.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"A pripúšťa dokonca, že je legitímne viesť dialóg aj o počiatku a konci života, i o prerušení tehotenstva, len nemožno viesť tento dialóg formou zastrašovania, hrubých urážok a demagógie."
.
Čítal ste posledné články na Pravde o téme LGBTIP? Toľko demagógie, očierňovania a zhadzovania som už dávno nečítal. Škoda, že sa neohradíte aj voči tomu.
A prijímať nadpráva pre ľudí s odlišným sexualnym cítením nás tiež nezaväzuje žiaden medzinárodný dohovor. Tak prečo sa tie dve otázky nepostavia na rovnakú úroveň - ako diskutovateľné? Lebo koho chlieb ješ?
Pán Petocz, to, voci comu vyjadrujete vyhrady a to, k comu sa nevyjadrujete Vas jasne zaraduje do urciteho tabora. nemyslim si, ze je dovod cudovat sa, ked Vas tu niekto minule oznacil za homosexuala - proste ludia maju radi skratky a Vy im ich svojimi postojmi ponukate.
.
Ja som uz tiez zaskatulkovany. Minimalne u pana Lajcaka ako hruby, netolerantny bigot. Zial.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

otázka

Keď Vám vadí, že sa ľudia tak málo zaujímajú o tie dôležité témy, prečo ste tam pridali aj červené súkno? A prečo ho minister Lajčák zaradil ako jednu z vecí, o ktorej sa bude určite diskutovať? Samorejme až po prezidentských voľbách, lebo Fico chce mať pokoj.
.
To málo skúseností, čo mám z rokovaní o dokumentoch je, že program často určí beh debaty. Tiež, ak sa dá do prejednávaného dokumentu nejaký bod, ktorý ide proti záujmu niektorej zo strán, tak debata sa často stočí naňho. Nemyslím si, že by ste mali v tejto oblasti menej skúseností.
.
Tie veci, ktoré spomínate v prvých odstavcoch sú podľa mňa neutrálne z pohľadu riešenia. To neplatí o LGBTIP a reakcia na ne by nebola len, keby sa vám to podarilo dať do vlády potichu, ako bolo pôvodne plánom.
Neviem si predstaviť, čo by sa stalo, keby ste nejakým zázrakom dali ako bod stratégie "diskusia" o právach nenarodených detí. Alebo len použil niektorý z nasledujúcich výrazov: "zabitie nenarodeného života", "ľudské práva nenarodených" Ten článok v Topkách by bol oproti tomu lynču, čo by nasledoval v médiách ako potľapkanie po pleci.
.
Takže opakujem otázka: Prečo práva LGBTIP ako špeciálny bod, ktorý v stratégii MUSÍ byť, keď máte Vy osobne záujem na tých dôležitejších veciach?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME