Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Juvenilná justícia II. alebo odkiaľ (demagogický) vietor fúka? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

boze moj, ludia, ved rzmyslajte... stat, ktory nema na to, aby zdvihol platy ucitelom co i len o par percent bude davatbezdovodne miliony na vychovu deti v cudzich rodinach, ked vlastne rodiny to robia zadarmo?
Olga Pietruchova
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pietruška, toto si myslela určite ako dobrý fór! Rehotal som sa sa dobre dlho!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stat nema love - peniaze

lebo ich mina na istoty...pani Olgy!!!

http://www.employment.gov.sk/w...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked uz Pietruchova ide pisat o demagogii

Nehovorim, ze sem tam nenapise nieco, co ma aj pravdivy zaklad, napriek tomu su jej vyplody zavadzajuce a tendencne a navyse nesuhlasiace s praxou.
Uz by som sa rad dockal toho, ze sa docitam nieco, od niekoho, kto skutocne aj robi to co kaze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo tak tento článok? Aboslutne seriozny pisateľ rozoberá v článku posobenie norskych komunistov na norskom Ministerstve detí,....
http://andrejruscak.blog.idnes...
citujem:
"Prvním krokem bylo výrazné posílení pravomoci Barnevernet (BV), čili Úřadu pro ochranu dětí. Tento úřad byl již mnohokrát kritizován Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku za systematické potlačování lidských práv, zejména článku 8 ECHR (Evropské úmluvy o lidských právech), čili právo na rodinný život. Norsko kvůli činnosti Barnevernet prohrálo už mnoho sporů ve Štrasburku – nejznámější je Johansen vs. Norsko – v nichž jde o odebírání dětí z péče rodičů. SV prosazuje co největší kontrolu státu nad výchovou dětí, dlouhodobě se snaží odstranit tzv. „biologický princip“ coby hledisko při rozhodování o odebrání dětí z péče rodičů. BV svými zásahy způsobila mnoho nenapravitelných rodinných tragédií, ovšem kvůli intenzivnímu politickému krytí od SV se zatím dokázala pokaždé vyvázat ze zodpovědnosti za ně. Důvody pro odebírání dětí jsou často liché – zatímco BV vykazuje až překvapivou neakceschopnost v případě skutečně patologických rodin, je až velmi aktivní při odebírání dětí z rodin funkčních, milujících, pouze nesdílejících pohled SV na výchovu dětí, který donekonečna SV opakuje – že „rodiče své děti nevlastní, a proto stát má právo zasáhnout ve prospěch dobra dítěte“. SV za dobu své činnosti na tomto ministerstvu prosadila celkový zákaz fyzických trestů a po 22. červenci se pokusila navrhnout i odebírání dětí z „ideologicky závadných rodin“ "
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ako slova absolutne seriozny sa mi tam vludili asi omylom :-) každopadne nemam žiaden dovod mu neveriť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vďaka za zaujímavý link. Ten blog dodáva výrazne viac dôveryhodnosti rozhovoru s Ruskou Irinou Bergset, ktorý tu Pietruchová tak zhadzuje: http://leva-net.webnode.cz/pro... . Keď som ten rozhovor s ňou prvý krát čítal, zaujal ma v ňom okrem iného popis katastrofálnej kvality v nórskom školstve, ktorý sa mi zdal prehnaný a neuveriteľný.

Lenže teraz tu máme ďalší článok z jednoznačne iného nezávislého zdroja (Čech žijúci v Nórsku) a informácie z jeho strany sa velice presne zhodujú so skúsenosťami Iriny Bergset: http://andrejruscak.blog.idnes... , či už sa jedná o popis úrovne nórskeho školstva alebo praktík sociálky, dokonca potvrdzuje aj tvrdenie z ruského článku, že v nórsku deti nepatria rodičom, ale štátu.

Pokiaľ som doteraz trochu pochyboval o dôveryhodnosti príbehu Iriny Bergset, tak na základe tohto nového článku ho odteraz beriem ako reálny fakt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

volske oko: opatrne s tou "ideologickou závadnosťou". Ak napríklad zistí niektorý európsky štát, že islamská rodine,žijúca na jeho území, svoje dcéry necháva obrezávať a/alebo vydáva ich osemročné, tak by som im veru každé dievčatko odobrala čím skôr. Pre ideologickú závadnosť rodiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

problem je ze islamistom ich nezoberu ..

to by sa prilis bali ... trpiet budu obycajni ludia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

P. Pietruchova, ziadne video z Ruska sa ku mne nedostalo. Nie som veriaca. Tolerujem inak sexualne orientovanych ludi. Nie som zdemagogizovana. Iba sa ku mne, ako aj k mnohym dalsim, dostala informacia o pripravovanych upravach v oblasti ludksych prav na SK. Je zaujimave, aky velky ohlas medzi ludmi tato informacia vyvolala, to sa na Slovensku casto nevidi. Myslim, ze bude len prinosom, ak sa verejnost zapoji do diskusie, hoci sa prvotne reakcie mozu zdat burlive a vyhranene. Cokolvek, co je verejne zname, bude len transparentnejsie. Aspon sa nevyhotovi nieco, s cim by sa ludia nestotoznovali. A veru, nie vsetci sme pritom obetami poblaznenia strachom pred JJ, LGBTI, zdemagogizovani katolickou cirkvou...naopak, mnohi len so zaujmom sledujeme, ake upravy sa chystaju a co nove prinesu. Skutocne neviem, ako ste prisli na to video z Ruska..ozaj som sa musela zasmiat, neurazte sa. Skor si myslim, ze je to dostupnost informacii a rychlost ich sirenia po socialnych sietach, ktore prinasaju okamzite a casto vasnive a prudke reakcie. A ked sa otvaraju temy, tykajuce sa veriacich, temy, ktore su pre konzervativne Slovensko tazsie prijatelne, dali sa tieto reakcie asi ocakavat. Hoci ma prekvapuje, kolkych ludi to skutocne oslovilo. Ale ako som pisala, cokolvek, co sa riesi verejne, diskusiami, iniciativami, moze byt vo vysledku len lepsim a transparentnejsim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

iste,

ale diskusia je nieco ine ako sirenie demagogie. co sa tyka strategie ludskch prav, bolo 5 workshopov na diskusiu a namiesto slusnej diskusie tam miestami par fanatikov urazalo inych. existuju rozne mechanizmy na diskusiu s mimovladkami a obcianskou spolocnostou a akakolvek skupina albo aj jednotlvec sa obrati na ministrstvo, nikd nikoho neodmietneme. ale strasit ludi nezmyslami o svetovom sprishani je daleko za hranice slusnej diskusie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Irinu Bergset obviňuješ z klamstva? Stále si mi nevysvetlila, z akého rodičovského konsenzu vychádzala vaša metodika sexuálnej výchovy, o ktorej akreditáciu ste mali záujem. Trvám na vysvetlení. Aký rodičovský konsenzus? http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v.vera

Myslis, ze ti povie pravdu, by ju vyhodili. Neohrozi kvoli tebe taky dobry flek aky ma. Uz by mohla pisat i na inu temu, nikoho nebudu donekonecna bavit citat tie iste zvasty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naucte sa citat

1.4. 3. Osobitnou skupinou na odovzdávanie informácií z oblasti VMR sú rodičia žiakov školy. Prostredníctvom rady rodičov, stretnutí s rodičmi a konzultácií s triednymi učiteľmi/kami treba základné informácie predpísané učebnými osnovami prezentovať ako záväzné pre všetkých žiakov. Je dobré ponúknuť rodičom možnosť získať viac informácií o obsahu, cieľoch a metodike VMR na dňoch otvorených dverí a vzdelávacích seminároch s koordinátorom/kou VMR, zadávať deťom cvičenia, ktorých vypracovanie vyžaduje komunikáciu a spoluprácu s rodičmi, a informovať ich o ďalších možnostiach získavania potrebných informácií (odborná aj populárna literatúra, internet, linky dôvery, odborné poradenské inštitúcie atď.).


1.6.3 Pri realizácii odporúčame vychádzať z nasledujúcich etických zásad:
1. Informovaný súhlas – všetky dôležité informácie o programe a metodike zverejniť pred žiakmi/čkami (v rámci vyučovania) a ich zákonnými zástupcami (webová stránka školy, stretnutie s rodičmi), aby sa v prípade potreby mohli vyjadriť a podpisom v školskej dokumentácii vziať na vedomie informácie o programe a metodike jeho realizácie. Vzhľadom na to, že v štátnych školách SR sú učebné osnovy VMR povinné, netreba na ich realizáciu súhlas zákonných zástupcov.

Ta posledna veta znamena, ze nie je potrebne podpisovat paoier os uhlase rodicov ako je to napr. v USA. Neznamena to, ze rodicia nie su informovani.

Ked vytrhavate veci z kontextu, je to vas problem a nie moj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V tých dvoch bodoch je uvedené, že informácie z oblasti VMR treba rodičom prezentovať ako záväzné. Takže o aký konsenzus sa opierala vaša metodika v čase, keď ste ju vytvárali?! Akonáhle by bola akreditovaná, a o to ste sa snažili, stala by sa súčasťou VMR, a škola mala inštrukciu, že rodičovský súhlas ani nie je potrebný! Rodič mal iba prípadne podpísať, že je informovaný! Nie že s výukou súhlasí! Tomuto hovoríš konsenzus? http://sk.wikipedia.org/wiki/K...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v case zverejnenia brozurky bol predmet VMR zavazny, dnes po reforme uz nie je. skoly pouzivaju brizurky uz davno a zrejme aj budu, o tom, aku politiku zvolia voci rodicom, rozhoduju skoly a rodiovske rady. viac uz fakt nemam co dodat, ak to nechcete pochopit, nie je to moj problem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Moja otázka bola ale o niečom úplne inom. Keď som sa ťa opýtala, že z akého spoločenského konsenzu vychádzala vaša metodika sexuálnej výchovy, bola som prekvapená, keď si mi odpovedala, že z konsenzu rodičov, pretože práve o tom som si chcela s tebou podebatovať, že prečo ste rodičov obišli...

Nebol žiadny rodičovský konsenzus, ani ako východisko v koncipovaní metodiky, ani ako dodatočný súhlas... Skús mi to vysvetliť http://blog.sme.sk/diskusie/dp...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jasné, p. Pietruchová ...

všetci vaši odporcovia sú fanatici a demagógovia, len vy ste tá nevinná, fanatikmi a demagógmi pošliapavaná Popoluška ...

a čo tak odpovedať napríklad na to klamstvo, že nič také, že deti už vo veku do 4 rokov je potrebné učiť o masturbácii, ako to tvrdíte v článku, keď dokument, na ktorý vy sama dávate link, na strane 40/68 hovorí presný opak toho, čo tvrdíte ... ?

alebo zareagovať na tento dokument z dielne Ministerstva spravodlivosti a na správu priloženú k tomu dokumentu ... ? alebo ste už nebodaj podali trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy ... ?

http://www.justice.gov.sk/Stra...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"

Zaujímavý príbeh z Nórska , Pietruchová netrepte bludy!
http://www.youtube.com/watch?v...
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. INEKO: Župy dosiahli rekordné prebytky, ich finančné zdravie rastie 2 349
 2. Věra Tepličková: Prečo práve Trnka? 2 279
 3. Stanislav Martinčko: Keby .....! 1 243
 4. Dominika Dongova: Prečo ťa tvoj muž, či žena nechce? Dôvod ťa prekvapí... 1 018
 5. Jan Pražák: Brácho, ty zmetku, ty ses mi vyspal s manželkou! 993
 6. Roman Hurtaj: Matovič a Fico našli spoločnú reč 923
 7. Rudolf Pado: Gorila a lokálne šimpanzy 881
 8. DagmaRA Sarita Poliaková: Jeho veličenstvo - Kriváň 742
 9. Danica Chames: Poriadny chlap predsa musí mať špek 736
 10. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Nevestin hod kyticou 679

Rebríčky článkov


 1. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila
 2. Vladimír Krátky: SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 3. Petra Babanova: Tichá voda
 4. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 5. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 6. Štefan Vidlár: The Ten Commandments
 7. Július Kovács: Kočnerova pomsta.
 8. Jozef Kovalík: Óda na Demelzu
 9. Alena Rachel Jurečková: Básničôčky V.
 10. Milan Lacúch: Ekologické protesty! Čo zásadného na nich nie je v poriadku?

 1. Čaputová si pre Gorilu volá Sakovú aj Lučanského (minúta po minúte)
 2. Prokurátor predložil kompletnú Threemu, súd zatiaľ nerozhodol o jej čítaní (minúta po minúte)
 3. Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke
 4. Polícia zadržala Forischa a ďalších dvoch exsiskárov
 5. Kúpiť sa dali poslanci aj zistenia SIS. Ako vyzerá Kočnerov svet na nahrávke
 6. Do redakcií poslali nahrávku Gorily, má takmer 39 hodín
 7. V Gorile počuť šušťanie bankoviek aj stretnutia, ktoré spis nespomína
 8. Bašternákova jama zmenila majiteľa. Vlastní ju aj známy spevák
 9. Fico, Haščák a kola. Vypočujte si časť rozhovoru Fica s Haščákom z údajnej nahrávky Gorila
 10. Šteňo skončí ako prednosta neurochirurgie

 1. Threema: Zabíjačka elitných advokátov a sudcov s Kočnerom. Danteho peklo
 2. Z čoho má Fico strach: Že sa Gorila vráti ako zvuková nahrávka
 3. Pellegriny klame !
 4. Na vŕšku dovidieť bod zvratu...
 5. Sudcov z Kočnerovej Threemy majú preverovať sudkyne, ktoré s ním boli na zabíjačke
 6. Je čas, aby nominantka Smeru Kalavská odstúpila z funkcie ministerky zdravotníctva
 7. Fico je ako Kimi Raikkonen .
 8. Ako si Hlina proti Harabinovi pomohol konšpiráciou o počítačovom červovi a porne
 9. Nevymenovaný generálny prokurátor Čentéš: Prokurátor môže byť odvolaný
 10. Threema: Krstní otcovia Moniky Jankovskej. Jankovská má robiť pre Kočnera Troškovú

Už ste čítali?