Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viete, bola som na pochode. V Košiciach. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Čo sa musí stať? Pokiaľ táto spoločnosť nemá úctu k životu, ako môže mať úctu k nejakému majetku. Treba začať od podstaty a veci verejné sa pomaly začnú meniť...
abu burski
táto spoločnosť by mala mať úctu k životu tých už narodených lebo je aj keď kruté ľahké chrániť tých čo neživíme ako tých na ktorých treba prispievať...VIETE nebola som na pochode...v Košiciach, aj keď to mám na dopľutie, nepotrebovala som sa verejne producírovať, som za život ale nie len po narodenie a potom vykadiť sa na to ako tie deti živoria, ukážte mi príklad rodiny ktorá na tom pochode bola, čo týždeň po výplate na chleba nemala, samá stredná veriaca vrstva, napchávajúca jedlom, vyobliekané deti, manželia čo túžobne vyčkali dieťa po iks rokoch, ukážte mi na tom pochode zničeného rodiča s mužom-ženou pijankou a s usmiatou tvárou, ukážte mi miesto mládeže ktorí majú od rodičov naplánované zabezpečenie a sú k voli medializácii tresnúť hocakú sprostosť mládež čo musia za chleba predať dostojnosť, nie nešla som na pochod lebo viem ako som musela vyrastať a napriek tomu že viem ako rada žijem viem aj to že žijem na úkor zdravia a života iných...
Oféliina pomsta
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

 

Z vášho príspevku cítim istú zatrpknutosť a hľadanie vinníka, ktorým je podľa vás "stredná veriaca vrstva". Ak sa niekto chce producírovať nevstáva s celou rodinou skoro ráno a vracia sa hlboko po polnoci aby sa tralakal 10 hodín vlakom. Na producírovanie sú nákupné centrá. A predstavte si, poznám konkrétne viac početné rodiny, ktoré žijú od výplaty k výplate a túžili tam isť. Lebo život prijímajú ako nezaslúžený dar, ktorý treba chrániť. Niektoré sa tam nedostali a niektorým sa vyskladali iné rodiny na cestovné. Snáď vyčítate to, že rodiny ktoré tam išli, napriek všetkým finančným problémom sa snažia dať deťom slušné vzdelanie a vypraviť ich do života ako najlepšie vedia aj na úkor svojho pohodlia?! Tých 70 tisíc ľudí bola vzorka národa, starí, mladí, chudobní a možno aj bohatí (otázka čo si kto pod tým predstavuje - celebrity by ste tam márne hľadali). A prosím nezabúdajte, bez tej strednej vrstvy by sa tento sociálny štát zrútil ako domček z kariet. Z ich práce sú platené sociálne dávky a podpora tým, ktorí sú núdzny...
 

 

verte, od nas tam boli uplne obyajni ludia - studenti, dochodcovia, ucitelia, robotnici, aj VS vzdelani...ale ziadni papalasi, vsetko ludia, ktori sa zivia pracou.
 

 

Júlia aj papaláši sa živia prácou...to na okraj ale ja nepíšem nič o papalášoch, píšem o tých čo kvoli prežitiu stratili dostojnosť, právo na život má mať každý ale hlavne ten kto už žije, nevieme sa postarať o deti čo žijú ako potkany a bojujeme aby sa rodili ďalšie také, bez toho aby sme sa zamysleli ako vyrastú??? si príliš veriaca aby si chápala bolesť nie ako dar ale ako hnus
 

 

Ak o takych detoch viete, je vasou povinnostou upozornit prislusne urady aby konali. Nezijeme v 19. storoci.
 

 

ano, a nase posvatne a mimoriadne dobre fungujuce urady okmzite zasiahnu, vsak? mas vobec mily abu bursky oriesok ponatia ako urady funguju? a keby ich aj rovno zobrali do decaku, akonahle budu mat 18 rokov a 1 den, vyhodia ich zase na ulicu a nikto sa o nich nepostara, pricom same sa o seba po vychove v decaku postarat nedokazu. dievcata skoncia ako zivoriace prostitutky, ktore idu s chlapom za trochu jedla a ked otehnotneju, vyhodi ich a ich deti nakoniec tiez skoncia v decaku, chlapci ako bezdomovci alebo ine socialne pripady. takze to riesenie ktore ponukas je uplne o nicom lebo nie je riesenim. chudobu odstranit zatial vobec nedokazeme a plati to aj vo vyspelych krajinach. a ani dobre zarabajuca a na socialne prispevky prispievajuca stredna vrstva to nezmeni, lebo da iba 10% z prostriedkov zozbieranych na pochod na pomoc nudznym - keby dala 90% nepoviem ani slovo, ale takto presne funguju aj vsetky velke "humanitne" organizacie, za drviva vacsina prostriedkov ide inam, nie priamo tym co to potrebuju. a este im budeme vykrikovat ze su lenivi a nevedia sa o seba postarat ako my hrdinovia.
 

 

Mila Vierka, chudoba je velky problem. To nikto nepopiera. Ale nemoze za nu stredna vrstva - teda ti co sa snazia pracovat, platit dane a zabezpecit svojim detom vzdelani
e. Pozrel by som sa radsej na velke ryby, tych kauz ako sa rozkrada to, co prave stredna vrstva v najvacsej miere produkuje su plne noviny kazdy den. Takze places na nespravnom hrobe.
 

Takú hlúposť som už nečítala

dávno. Úžasný argument. Až kvôli ekonomike nebude čo do huby, potom to možno pochopíte. Lebo keď je zle, najviac strádajú deti.
Mala som kolegyňu, čo mala 8 detí (v tom čase), pracovala na pol úväzok, lebo nestíhala, deti vychovávali deti a suplovari prácu rodičov. Bývali v 3 izbovom byte a žiadali mesto, ľudí o pomoc. Ja mám deti rada, aj rada pomôžem, ale viem, kde máme hranicu. Tie deti som si narobila s mužom a nemôžem chcieť, aby sa mi o ne starala spoločnosť a brala to ako samozrejmosť.
Aborty v tomto štáte sú dobrovoľné, nikto vás nenúti na ne chodiť, ale nediktujte druhým ľuďom, čo a ako majú robiť.
 
Hodnoť

dakujem,

napisali ste to tak prirodzene, clovecensky, neucesane :)
 

 

to clovecensky sa mi paci, ale ze neucesane? :-)
 

 

... a hlúpo.
 
Hodnoť

Ono je to všetko krásne

ale prečo tá nutkavá potreba určovať pravidlá iným? Lebo ich povedal pán Boh? Lebo ste o nich presvedčení vy? Ale čo keď v transcendentálnu bytosť a ňou určované pravidlá neverím? Prečo by som ich mal dodržiavať? Z akého titulu? Pretože vy chcete? A čím zasahujem do vašej slobody pokiaľ konám inak?

Inak by som nemal proti pochodu ako je tento ani pol slova, naopak, páči sa mi, keď ľudia vyjadrujú svoj názor. No riešte si svoje, verte si v čo a koho chcete, ale nechajte prosím tých ostatných, ktorým to žily netrhá, na pokoji a nesnažte sa meniť systém všetkým. Vám nik nič nevnucuje, vašu slobodu nik nenarúša, tak prečo tá snaha narúšať slobodu iných? Lebo ste o tom presvedčení? To by som mohol povedať aj ja, ale nerobím to...
 

 

to že za život pochodovalo 70 tisíc ľudí malo aspon ten efekt, že sa ľudia zamysleli nad niektorými otázkami - myslím že toto nikoho osobnú slobodu nenarušilo...
 

Samotný pochod určite nie

ale snaha, ktorú pochod tlmočil, či už medzi riadkami alebo priamo na nich, t.j. zmeniť zákony z tzv. pro-choice na pro-life, do slobody časti obyvateľstva zasahujú. A to je problém. Nik s iným názorom sa nesnaží priaznivcom pro-life a veriacim vo všeobecnosti zasahovať do života, oni ostatným naopak áno. A nie je to jediná otázka, kedy majú viera a veriaci s ňou nutkavú potrebu vnucovať svoje normy aj tým, ktorí na tie normy nereflektujú. Lebo oni VEDIA.
 

 

Trochu si ma predbehol, kym som pisal presne o tom istom :)
 

Minútka hore-

-dole :)
 

 

Ta snaha meniť zákony bola len deklaratívna. Ved taký návrh by nezískal v parlamente ani 20 hlasov...
 

Mňa osobne na tom odpudzuje aj to,

deklaratívne či nie. Skrátka, chcú v rámci svojho presvedčenia deklaratívne diktovať určitej časti spoluobčanov ako majú vidieť svet a ako sa v ňom majú správať. A to jednoducho nie je v poriadku. Ja od nich nič také nechcem, mne úplne stačí ak mi nebudú vnucovať ich presvedčenie a nechajú ma s mojim. Odkiaľ sa berie tá nutkavá potreba veriacich starať sa do ostatných?
 

 

a prečo musi byť moje dieťa v škole indokrinované pro-homo kalerábmi?

Myslím že nikto ťa na ten pochod nasilu nepritiahol a nenútil tam stráviť 3 hodiny... Ani články a blogy nom nemusíš čítať...
 

:D čakal som kedy toto ktosi vytiahne

hoci je to dosť od veci, ale budiš. Priblíž mi prosím ako sú deti indoktrinované "pro-homo-kalerábmi". Ale z prvej ruky prosím, nie od kamaráta, ktorého kamarátke to povedala kamarátova stará mama, ktorá to má od susedy, ktorá to čítala v Rostasovom plátku.

Tie potenciálne prohomokaleráby pritom nezasahujú do slobody iných tak, ako to, čo propaguješ ty. Naopak, oni len rozširujú slobody niektorých tak, aby dorovnali tých ostatných, ale bez toho, aby sa akokoľvek dotkli tých predtým. Ak sa teda lesba a lesba zaregistrujú, mňa ani môjho manželstva sa to nijakom nedotkne. Tvojho áno?

Ak by sa teda povedzme geji registrovali, tak by vám ani vašich deťom do vašej slobody nijako, ale úplne nijako nezasiahli. Nákazlivé to nie je a trochu tolerancie nikomu nikdy nezaškodilo. Skrátka by sa zaregistrovali a žili by šťastne až kým by sa neodregistrovali. Že vám tak žily trhajú :D fakt zvláštne.
 

Pozorne som si prečítala

všetky tvoje príspevky a prekvapilo ma, keď som pozmenila adresátov, akú úžasnú pravdu v nich hovoríš:
- Inak by som nemal proti pochodu Pride ani pol slova, naopak, páči sa mi, keď ľudia vyjadrujú svoj názor. No riešte si svoje, verte si v čo a koho chcete, ale nechajte prosím tých ostatných, ktorým to žily netrhá, na pokoji a nesnažte sa meniť systém všetkým heterosexuálom. Vám nik nič nevnucuje, vašu slobodu nik nenarúša, tak prečo tá snaha narúšať slobodu iných?
- samotný pochod Pride nie ale snaha, ktorú pochod tlmočil, či už medzi riadkami alebo priamo na nich, t.j. zmeniť zákony z tzv. rodinných na LGBT, do slobody časti obyvateľstva zasahujú. A to je problém. Nik s iným názorom sa nesnaží priaznivcom Pride a LGBT vo všeobecnosti zasahovať do života, oni ostatným naopak áno. A nie je to jediná otázka, kedy majú LGBT a Máziková, Porubanová, Ilková, a redaktori SME s ňou nutkavú potrebu vnucovať svoje normy aj tým, ktorí na tie normy nereflektujú.
- Veriacich odpudzuje aj to deklaratívne dúhové či nie. Skrátka, LGBT v rámci svojho presvedčenia deklaratívne diktovať ostatnej časti spoluobčanov ako majú vidieť svet a ako sa v ňom majú správať. A to jednoducho nie je v poriadku. Odkiaľ sa berie tá nutkavá potreba LGBT starať sa do ostatných?
- Priblíž mi prosím ako sú deti indoktrinované "prolife a prochoice". Ale z prvej ruky prosím, nie od kamaráta, ktorého kamarátke to povedala kamarátova stará mama, ktorá to má od susedy, ktorá to čítala v Rostasovom plátku.
- Tie potenciálne prolifekaleráby pritom nezasahujú do slobody iných tak, ako to, čo propaguješ ty. Naopak, oni len rozširujú slobody niektorých tak, aby dorovnali tých ostatných, ale bez toho, aby sa akokoľvek dotkli tých predtým.

Takže vyzerá to, že 1000+ Ljčiak+Máyiková+Beňová+Porubanová vs. 70 0000+biskupi...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 16 314
 2. Věra Tepličková: Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená? 1 635
 3. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 1 527
 4. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 1 396
 5. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 359
 6. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 210
 7. Ondrej Putra: Zahraniční Slováci ešte neskončili 1 100
 8. Adam Sipos: Proti náckom sa dá vyhrať jedine demokraciou. Dovoľme im vládnuť a uvidíme čo sa stane 1 000
 9. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 937
 10. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 807

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Slovensko podľa Kotlebu
 2. Martin Zibrin: Zavádzate agilné riadenie projektov? Pozor na tieto chyby!
 3. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo
 4. Roman Hutira: Dámy, ak vaši muži sledujú porno, nie je to vaša chyba!
 5. Július Kovács: Ficova ochranka ročne stojí 200 tisíc to je cena jedného bytu v Bratislave.
 6. Vladimír Krátky: Pozor ! SMER - ácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 7. Milan Kulkovský: Keď najväčším nepriateľom je medik
 8. Miroslava Arpášová: Pocta Jerzymu Kosinskemu
 9. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 10. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi

 1. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 2. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 3. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 4. S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa
 5. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 6. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 7. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 8. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 9. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 2. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur
 3. Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy
 4. Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku
 5. Kočnerova chobotnica žije: Kováčik vytiahol z klobúka Hrušku a ten prepustil Trnku
 6. Prezidentke dali fúkať
 7. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 8. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 9. Fico chytá pre budúcich lekárov desaťročnú Železnú oponu
 10. Bigoti opäť excelujú - vyhadzov študentky za farebný sveter a tortu?!

Už ste čítali?