Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viete, bola som na pochode. V Košiciach. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ono je to všetko krásne
ale prečo tá nutkavá potreba určovať pravidlá iným? Lebo ich povedal pán Boh? Lebo ste o nich presvedčení vy? Ale čo keď v transcendentálnu bytosť a ňou určované pravidlá neverím? Prečo by som ich mal dodržiavať? Z akého titulu? Pretože vy chcete? A čím zasahujem do vašej slobody pokiaľ konám inak? Inak by som nemal proti pochodu ako je tento ani pol slova, naopak, páči sa mi, keď ľudia vyjadrujú svoj názor. No riešte si svoje, verte si v čo a koho chcete, ale nechajte prosím tých ostatných, ktorým to žily netrhá, na pokoji a nesnažte sa meniť systém všetkým. Vám nik nič nevnucuje, vašu slobodu nik nenarúša, tak prečo tá snaha narúšať slobodu iných? Lebo ste o tom presvedčení? To by som mohol povedať aj ja, ale nerobím to...
na.nose.
to že za život pochodovalo 70 tisíc ľudí malo aspon ten efekt, že sa ľudia zamysleli nad niektorými otázkami - myslím že toto nikoho osobnú slobodu nenarušilo...
Peter_S
najpáčlivejšie problémy minulého storočia bola prvá a druhá svetová vojna... si myslím... homosexuály fakt nie sú centrom sveta... a problém "potraty" sa vyrieši ked sa potraty nebudú robiť...
Peter_S
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > >>

 

Nestáčaj reč na WWI+II, keď je reč o potratoch. Ale už keď si to načal, išiel by si bojovať za vlasť a strieľať do nepriateľov, ale by v tebe prevládlo prolife?

Potraty vždy boli a budú a nezávisia to od legislatívy alebo od vyvrestkovania prolajfistov. Potraty boli dovolené aj vo vatikáne, lebo lepšie je ich mať pod lekárskou kontrolou, ako keby sa robili pokútne s veľkým rizikom pre ženy.

Zrejme nie si homosexuál, ale mal si 4-percentnú šancu ním byť. Keby si bol, asi by sa ti ťažko čítalo v príručke kriminalistiky, že tvoje sexuálne aktivity sú trestné.
 

Peter_S.

Nie, ako aj píše na.nose., toto nebol pochod za život. Toto bola demonštrácia stáda oviec, ktorej to nakázali farárkovia z kancľa. Ďalej to bol pochod demonštrujúci silu väčšiny, ktorá sa považuje za vyvolenú k tomu, aby nariaďovala menšinám a slobodným ľuďom svoje scestné stredoveké predstavy.
A nakoniec to bol pochod, ktorý sa vnucuje všetkým do spální, lebo na to majú akési nároky dané vďaka vlastnej jedinej a neomylnej pravde, cítiac neodolateľné nutkanie k misionárčeniu o ktoré vás nikto neprosil. Tak ako ich neprosili Aborigénci, Indiáni, ani nikto iný. To hlásanie lásky vždy končilo genocídou a "darovanými" nákazami. A vďakabohu, dnes už katolibanci takú moc, aby v tom mohli pokračovať, nemajú. A tiež chvalabohu máme dnes sekulárnu demokraciu.
Ak sa niekto oháňa väčšinou a percentami, nemal by zabudnúť na pár faktov. A to ohľadom skoro istého scvrknutia stáda ovečiek v prípade odluky cirkví od štátu na biedny zlomok. A za druhé, to "katolické" Slovensko má aj hodne papierových katolíkov takých ako ja, ktorí sme nemohli rodičom zabrániť, aby nás pokrstili. A ako sám v reakcii spomínaš. Pochod mal aspoň ten efekt, aby sa ľudia zamysleli.
Áno, aj ja som sa zamyslel a dospel som k presvedčeniu, že nakoľko ja mám na háku vaše púte, pochody, obrady, vrátane slepej viery v rozprávky, ohradzujem sa proti tomu,aby ste mi ich nanucovali.
Tak ako ja neútočím na vaše presvedčenie, názory, je to vaša vec. Nebyť toho, že odzneli výzvy na potrebu ich legislatívneho ošetrenia, ani by som sa neozýval.
 

Reagovať

na tvoje scestné tvrdenia by znamenalo im pripisovať dôležitosť a nejaký náznak logiky a pravdy. Kedže nič z toho nemajú, škoda času sa nimi zaoberať.
 

 

Chceš tým povedať, že farári v pochode nemajú prsty?
 

 

to nebolo o mojej alebo o tvojej slobode. Bolo to o prave na zivot tych, ktori to este nedokazu vyjadrit. A o povinnosti nas, pomahat bezbrannym. Podla vlastneho uvazenia...
 

Júlia,

a prečo ste spomedzi seba nevyhnali tých s tými červenými vlajkami?
"Organizátori Národného pochodu za život sa na svojej oficiálnej stránke na facebooku hrdia aj fotkou, na ktorej sú zobrazení členovia fašistického Slovenského hnutia obrody, a to aj napriek tomu, že sa krátko pred pochodom vo vyjadrení pre médiá dištancovali od prejavov krajne-pravicových hnutí. V živom vysielaní dnes bolo niekoľko krát vidno aj niekoľko zástav fašistickej strany Mariána Kotlebu ĽS-NS. Slovenské hnutie obrody je známe svojimi sympatiami k profašistickému vojnovému Slovakštátu, rasistickými názormi na rómov či dehonestáciou iných menšín. Okrem iného spustili kampaň "na Slovensku po slovensky" či "Tiso najlepší prezident". Predseda hnutia Robert Švec má styky s neonacistom Radovanom Novotným, ktorý je so svojou kapelou napojený na medzinárodnú sieť neonacistov Blood and Honour"

To isté na štvrtkovom bratislavskom pochode, kde sa okrem nich veselo producírovala slovenská pospolitosť.
 

Ešte aj pod takýmto článkom o Tisovi?

Niektorým diskutérom už načisto hrabe. Ty si staršia, no napríklad ja, ani Julka sme cez vojnu vôbec nežili. Mne keď niekto hovorí o nejakom Slovenskom štáte alebo o nejakých historických postavách z Druhej svetovej vojny, tak mi to znie rovnako vzdialene, ako keď mi niekto hovorí napríklad o Napoleonovi a jeho kamarátoch. Ak máš však nejaké výčitky svedomia z tohoto obdobia ty, tak šup šup napraviť a nás s tým neobťažuj.
.
Ja som v Košiciach bol. No nič z toho o čom tu vypisuješ vo svojom príspevku som tam nevidel.
 

John

to si potom zle pozeral. V prvom linku vo fotogalérii je viac fotiek, kde vlajú zástavy spolku, ktorý usiluje o rehabilitáciu tisa, velebí fašistický slovenský štát, atď., ich šéf Predseda hnutia Robert Švec má styky s neonacistom Radovanom Novotným, ktorý je so svojou kapelou napojený na medzinárodnú sieť neonacistov Blood and Honour..

http://kosice.korzar.sme.sk/c/...

https://www.facebook.com/photo...
Táto záľaha vlajok bola tesne pred hlavnou tribúnou, ale boli v celom sprievode. Kto nechce, nevidí.
 

slusny obcan

mysli, ze si sa netrafil do temy. v tejto sa diskutuje o oslave zivota. bezneho obcana v tomto kontexte pramalo zaujima kto s kym, kedy, o com.
 

 

oslava zivota? hmmm, nie, to bol pochod, kde veriaci chcu diktovat svoje predstavy celej spolocnosti.

a veriaci stale zabudaju, ze sa neviazeme na ziadnu ideologiu ani nabozenstvo.
a je smutne, ze ta pramalo zaujima to, co ti presne opisala slusnaobcianka.
 

fanty,

ako sa hovorí - všetko so všetkým súvisí. Nemôžem pochodovať, bojovať za niečo, resp. proti niečomu v jednom šíku s tými, ktorí práve tento cieľ programovo popierajú. Medzi tými našimi spoluobčanmi boli deti, ženy, starci, ale aj nenarodené deti v bruškách svojich židovských matiek.
Bežný občan, ak nevie o týchto súvislostiach, tak je to jeho hanba, lebo tieto skupinky sa dlho priživujú na aktivitách katolíkov. Aj na akcii inakých stáli v jednom šíku pripravené mníšky s náckami. Prepáčte všetci, ktorí ste tak nadšení, ale toto je pre mňa neakceptovateľné. Ak to nevidíte, skôr by som povedala, že nechcete vidieť, tak celé vaše snaženie je pre mňa nedôveryhodné.
 

Prečo vzývaš iných k nenávisti

Myslíš si, že kresťania sú krvilační. Ja tiež nevzývam heslo ako Ty: "Priatelia mojich priateľov sú moji priatelia a nepriatelia mojich priateľov sú moji nepriatelia." Ja s nepriateľmi mojich priateľov pokojne rozprávam a vážim si ich. Prečo by som sa nemohol priateliť s človekom iného názoru? Prečo by som si nemohol vážiť rodičov a priateľov Kotlebu alebo rodičov ľudákov? Len preto, že ich nenávidíš Ty? Len preto, že sa Tebe a Šebejovi grcá, keď vidí slovenský znak? Preto mám nenávidieť všetkých židov, lebo Šebej je žid a nemám ho rád za to, že sa tak vyjadril o slovenskom znaku?
 

Paul Kral,

ako si prišiel k tomu, že vzývam iných k nenávisti? Naopak, tvoji mentálni predkovia nenávideli svojich židovských spoluobčanov až tak, že ich poslali na smrť.

A neprekrúcaj Šebejove slová - nehovoril o súčasnom slovenskom znaku, ale o znaku tisovho Slovenského štátu.

A ešte prosím, aby si si vo svojej láske k blížnym nevymýšľal. Nikdy nikde som nepovedala, že sa mi chce gr... zo slovenského znaku. Ani súčasného, ani toho tisovho.
Ale pokorne priznávam, že z tvojho príspevku sa mi spravilo zle.
 

slusnyobcan

vidis, do teraz som nevedela ako vyzeraju vlajky pospolitosti.
Ak pospolitost nie je statom zakazana, tak preco mala byt z namestia hnana a kto ju mal vyhnat - nerozumiem tvojej uvahe. My sme tam predsa neboli kvoli nim. Bol to pochod za zivot, nic viac, nic menej. Zasnem, ako vies temu natiahnut.
 

rozumiem, júlia bianka

prečo by ti mali vadiť členovia pospolitosti. veď posielanie občanov slovenska do plynu nestojí za reč, keď sa demonštruje za záchranu nenarodených "detí" .
ostatne, boli to len židia -:((((
 

 

Veru tak. Na čele štátu klerik Tiso a vyvezie do plynu vyše 50 tisíc svojich občanov. Nech si prolajfisti uvedomia, že ich poslali do Košíc farári, ktorých nedávny šéf ešte aj zaplatil za odvoz židov ako za odvoz smetí. Hlavne že tu zavíjajú nad potratmi. Zničenie kompletných rodín im až tak nevadí.
 

 

neznalost zakona ( a teraz myslim ine zakony, nie ludske) neospravedlnuje. ak nevies rozlisovat dobro a zlo, tak sa kludne odvolavaj na to co je a nie je statom zakazane a bagatelizuje podobne trendy. ak nie su potraty statom zakazane, preco proti nim protestujes? lebo chces presadit nejaky vyssi princip dobra, ci nie? rovnako je to aj s posplitostou, od ich pritomnosti ste sa mali distancovat minimalne, ale na to by ste museli aj rozmyslat, a to obvykle boli, najma na slovensku kde sa s klerofasizmom stale pohravaju aj najvyssi cirkevni predstavitelia a tvaria sa, ze na tom nic nie je- rovnako ako si tu teraz zahrala pstrosa Ty.
a co hovoris na to zenuzite 11 rocne dievcatko? mali podporu vyslovit cirkevni predstavitelia malej obeti, alebo radsej knazovi, ktory je podozrivy? nemusis odpovedat, je to aj tak jasne ako sa vyhovoris, lebo vy viete iba hovorit ,ako ma zodpovednost prebrat niekto iny, nie vy sami, vy ste predsa na tej spravnej strane... určite?
 

 

na vytku o pospolitosti reagovat nebudem.
Budem reagovat na to, na co si povedala, ze nemusim, lebo ty aj tak vies, co napisem. Neda mi napisat, ze takymi "perlami" zhadzujes svoju profesiu. A teraz k veci. Bola by som rada, keby sa ten skutok nestal - nie kvoli knazovi, ale kvoli dietatu. Budem sa opakovat, no pasuje to sem. Pred casom na Markize Tribula opisal senzaciu: mlady kaplan zneuzival dieta. Bol z toho riadny poprask. Kaplan predvolany pred biskupa, vysetrovanie, atd. atd. S kaplanom sa osobne poznam. Cele obvinenie zo strany matky vzniklo preto, lebo kaplan, ked zistil ako zneuziva jeho dobrocinnost, odmietol nadalej financne pomahat jej i jej dietatu, tak ho podlo udala. Takze aj tebou spominany pripad nech sa poriadne vysetri a potom padni komu padni. Ja neviem, ci sa skutok stal a ani ty to nevies.
 

 

Uz Ti hned dosli argumetny, tak musis utocit? o mojej profesii nevies zhola nic, takze Tvoje neustale ataky na nu su uplne bezpredmetne.
"zneuzivanie" dobrocinnosti je vemi subjektivny pojem. Ze je mlady kaplan naivny je jeho problem, poznala som socialnu pracovnicku co rozdavala svoje dedicstvo napriek tomu ze ju skusenejsi varovali, ze to nie je spravna cesta, poznam osobku ktorej vynadala darkyna ze zneuziva jej pomoc a pritom jej nasetril na drobnu radost syn z vlastnych prostriedkov... nevies ci tam islo o skutocne zneuzivanie pomoci alebo len o neskusenost kaplana v tom ako to funguje.
Ale tento pripad sa velmi hodi na ospravedlnovanie kazdeho podozrenia, vsak? - isla si na to sice trochu inak nez som predpokladala, ale aj tak si sa k jednoznacnemu odsudeniu podobnych skutkov postavila podla mojho predpokladu - nedopracovala si sa k nemu. Samozrejme ze neviem, ci sa skutok stal, ale podozrenie je dost vyznamne ak ho už vyšetruje policia. Prepač, ak v dnešnej dobe knaz nevie, na čo si ma davat pozor, aby k niečomu podobnemu nedošlo, tak je minimalne naivny ( v 47 rokoch?), rovnako ako niekto, kto si mysli že pospolitost je ok pokial nie je zakazana zakonom. Pozri si ich stranky ako sa chvalia vasim poctom a tesia sa z neho lebo podporuje ich vlastne ciele. Vestci sa cuduju ako sa nemecko mohlo nechat zmanipulovat - uplne rovnako, nacisti tiez hovorili o zachrane rodin a naroda pred indetifikovanym skodcom. Chce to trosku viac rozhladenosti, draha, zdrobneliny to nenapravia
piano 3/3
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 14 342
 2. Věra Tepličková: Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená? 1 549
 3. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 1 491
 4. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 1 392
 5. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 234
 6. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 199
 7. Ondrej Putra: Zahraniční Slováci ešte neskončili 1 061
 8. Adam Sipos: Proti náckom sa dá vyhrať jedine demokraciou. Dovoľme im vládnuť a uvidíme čo sa stane 985
 9. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 900
 10. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 764

Rebríčky článkov


 1. Radovan Medovič: Slovensko podľa Kotlebu
 2. Martin Zibrin: Zavádzate agilné riadenie projektov? Pozor na tieto chyby!
 3. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo
 4. Roman Hutira: Dámy, ak vaši muži sledujú porno, nie je to vaša chyba!
 5. Július Kovács: Ficova ochranka ročne stojí 200 tisíc to je cena jedného bytu v Bratislave.
 6. Vladimír Krátky: Pozor ! SMER - ácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 7. Milan Kulkovský: Keď najväčším nepriateľom je medik
 8. Miroslava Arpášová: Pocta Jerzymu Kosinskemu
 9. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 10. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi

 1. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 2. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 3. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 4. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 5. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 6. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 7. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 8. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 9. S Kočnerom na jachte bola aj Tománková z Čistého dňa
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 2. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur
 3. Zodpovedná zmena v podaní Smeru: Dobroslav Trnka po prepustení zamieril do krčmy
 4. Kováčik maril vyšetrovanie Gorily, teraz marí vyšetrovanie Trnku
 5. Kočnerova chobotnica žije: Kováčik vytiahol z klobúka Hrušku a ten prepustil Trnku
 6. Prezidentke dali fúkať
 7. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 8. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 9. Bigoti opäť excelujú - vyhadzov študentky za farebný sveter a tortu?!
 10. Palko kritizuje Čaputovú: Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje normálny ústavný proces

Už ste čítali?