Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nedajme si nahovoriť, že veci verejné nemôžeme ovplyvňovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Á...

zasa sú nejaké voľby....zasa sa tu na blog priplichtia bizarné figúrky alebo politické zombies nazývajúce samých seba "politikmi" a budú tárať o lacnom plyne, doprave zadarmo, nových parkoch, budovaní regiónu, práci pre občanov, o občanoch na prvom mieste a podobných sprostostiach, na ktoré zabudnú deň po voľbách.....pritom už teraz snívajú ako kradmou rukou budú obchádzať zákon o verejnom obstarávaní a prihrávať výhodné župné zákazky kamarátom a príbuzným.....neberte to osobne, Galbavý, mám na mysli aj všetkých vašich kolegov a konkurentov z "politických strán"......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

verim v zmenu v kraji a nie tuto zatuchlu vucku na cele s dochodcom belicom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podstatné je, kto krajom dáva peniaze

Pretože toho vôľu budú kraje plniť. A tu je to jasné: Okolo tretiny až polovice príjmov sú granty a transfery od štátu, maenej ako 10% sú vlastné nedaňové príjmy kraja a zvyšok (niečo vyše polovice) sú daňové príjmy z dane z príjmu fyzických osôb a z motorových vozidiel. Lenže tieto dane neplatia občania priamo krajom, ale štátu, a štát ich milostivo krajom posúva, pričom ich ešte podľa vlastnoručne definovaných pravidiel prerozdeľuje.
Vo výsledku sú teda kraje z vyše deväť desatín financované štátom. Je preto logické, že kraje plnia predovšetkým štátne objednávky. A ešte logickejšie je, že ľudia vidia túto závislosť krajov a nemajú žiadny dôvod podielať sa na voľbách do orgánov, ktoré nie sú nijako motivované plniť ich potreby. (Lebo k plneniu potrieb občanov dochádza len vtedy, keď sa požiadavky štátu občas prekryjú s potrebami občanov. Občas sa to pritrafí.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

lenze to nie su statne peniaze,ale peniaze obcanov!!! toto smeraci nikdy nepochopia,je cas ich vypratat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...a nahradit

modrakmi ktori to chapu az prilis, ale kradnu aj tak. : )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hmmmm......pravicovy kandidat....trochu odveci hovoris
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na Slovensku platí

že peniaze vybraté na daniach sú peniaze stratené, ukradnuté, pomíňané. Rozhoduje sa už len o tom, koľko z nich v ktorom vrecku skončí. A tento názor platí, či sú pri moci modrí alebo červení.
Zmeňte spôsob platenia daní. Neplaťme žiadne dane štátu, ale priamo svojej obci. Nech obec rozhodne, koľko z vybraných peňazí použije na projekty pre svojich občanov a koľko posunie na služby, ktoré jej zabezpečuje kraj a štát. Viete, ako po tejto zmene stúpne vážnosť starostov a primátorov a ako klesne dôležitosť nejakého premiéra? Ako sa budú občania angažovať, aby videli, čo sa za ich peniaze urobilo?
Teraz sa všetky peniaze hádžu do veľkého štátneho mlynčeka a po ceste sú tisíce chmatavých rúk, ktoré si z toho magľajzu po kúskoch uzobkávajú. Treba skrátiť cestu peňazí od výberu daní po ich použitie na minimum!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ved to tak je.....

asi si nepouceny, platime dane a spat sa dostavaju samospravam cez podielove dane a tie si snimi narabaju ako chcu,preto sa volaju SAMOspravy. :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čiže namiesto

jedného samovládcu bude jeden v každej obci? no úplná paráda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vazene damy,vazen pani! Ono to tak je uz dost dlho. Po tzv.decentralizacii!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samovládcovia sú teraz

Pretože ich moc závisí najmä od štátnych peňazí. Ak by záviseli priamo na peniazoch občanov, ktorí v ich obci bývajú a platia tam dane, ich právomoci by boli priamo pod občianskou kontrolou.
Ak je toto ťažké pochopiť, nečudujem sa, že je Slovensko v takýchto exkrementoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale vsak ludia si volia svojich starostov zupanov. .... ci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podstatná je poriadna robota!

Autor začal s cestami. Práve som po jednej prešiel. Pre troma týždňami som oznámil nášmu starostovi jamu na ceste, lebo inak by som nevedel komu, mám hľadať komu patrí cesta, keď nikde nevidím jej označenie!? Ale našťastie je tam niekto, kto si uvedomil, že hrozí pohroma, lebo to nebola hocijaká jama ale poklesnutie celého pásu v dôsledku havárie kanalizácie a to sa môže rapídne zhoršovať....čo je podstatné, dnes už dávajú asfalt, polovicu spojazdnili a ja som po tej diere prešiel a vhupol som opäť do jamy!!!?? Nerozumiem, že to niekto nevie dať do roviny hneď pri oprave?! A to isté ďalej, v sobotu otvárali cyklisti nové rozhľadne v Turci...dnes som išiel okolo a pozrel som si krásny výhľad a panorámu Turca, srdce mi plesalo, kým som vedľa nezbadal odhodenú plechovicu od impregnácie, poriadne veľkú, že musela pri strihaní pásky niekomu udrieť do očí, aby si ju zhotoviteľ prišiel vyzdvihnúť a nenechal ju tam ako na smetisku! Poviem Vám, to už nie je o tom, že chýba kontrola, to je lajdáctvo na každom rohu v tejto Krajinke. Akoby nebolo Diela a práce bez nedostatkov, porúch, bez škandálov, bez korupcie...a mám pocit, že každé odfláknuté Dielo prispieva k ďalšiemu odfláknutiu a strate hrdosti nad Krajinkou. To by si mali uvedomovať všetci, čo chcú niečo zmeniť!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Volime Tomasa Galbaveho

Ja panovi Galbavemu verim. Konecne ja a moja rodina bude vediet koho volit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bývalý poslanec a bývalý predseda,

zas zatúžil po ovplyvňovaní vecí verejných. Nedajme si nahovoriť, že politici berú svoje predvolebné medové
motúziky vážne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to tvoj belica a spol

argumentovat sprostostou a ktomu mimo realitu,je take smeracke. To ti tvoji smeraci typu belicu sa o to zasluzili
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pozri si vysvetlivky, NIKDY NESPOLUPRACOVAL, stb chcelo, ale chyba podpis a atd...
http://www.upn.gov.sk/obdobie-...

take smeracke,,ked nemate argumenty
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME