Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opatrne s tou pedofíliou alebo kto sa má ospravedlniť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Omyl argumentacie
Davate dohromady dve veci, co nic spolocneho nemaju. Olga Pietruchova sa tu vyjadruje ako sukromna osoba vo svojom sukromnom blogu, naco ma pravo. V ziadnom pripade, ani ako sukromna osoba, ani ako statny zamestnanec, ziadne zakony neporusuje.
bullseye75
<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

škoda však len, že sa tu vyjadruje vo svojom pracovnom čase, kedy má za naše peniaze robiť niečo úplne iné.... :P
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nevnucujte nám Vaše názory ...

nevnucujte nám Vaše názory ...
Váš názor je Váš ale nie náš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto nevidi prepojenie sexualnej vychovy od skolky a pedofiliou tak to vobec nepochopil. Kto chce pochopit, nech sa pozrie, o com ta sexualna vychova je, kto polozil jej zaklady, kto ju najviac presadzuje... Nikto z opytanych ludi si nezela sexualnu vychovu pre svoje deti v skolke.

http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Protiklady sa priťahujú

...takže je veľký predpoklad, že p. Pietruchová a p.Kuffa sa musia nesmierne priťahovať :D: ...aspoň témami.
Ako Viktor Orbán a Ján Slota.
Ale vďaka Vám, p. Pietruchová aj Vám p. Kuffa, že ste na svete, človek vždy vďaka takým ľuďom ľahšie spozná mantinely, ale aj "príkladnú" toleranciu, či slepý boj za "svoju" pravdu. ...hoci život učí, že pravda býva niekedy uprostred.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím vás, jednej veci fakt nerozumiem.

Môžete mi, prosím, vysvetliť, aký je rozdiel medzi homosexualitou a pedofíliou? V článku som sa totiž dočítal, že:
"Pedofília je psychiatrická diagnóza poruchy sexuálnej preferencie u dospelých ľudí. Podľa medzinárodnej klasifikácie chorôb MKN10 je pedofília porucha sexuálnej preferencie... Objavuje sa u obidvoch pohlaví a trpí ňou 1-2 % populácie, pričom častejšie sa vyskytuje u mužov. Pedofília je považovaná za celoživotnú diagnózu a nedá sa liečiť."
Jednoducho keď slovo pedofília nahradím slovom homosexualita, jediný logický a rozumný rozpor je v tom, že (predpokladám) nie je v MKN a teda nie je uznaná ako diagnóza.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ako prebiehal proces vynatia homosexuality zo zoznamu mkn10? zistite, ze to nebolo vobec jednoduche, jednohlasne ani jednotne rozhodnutie a viaceri odbornici, lekari, psychiatri atd. sa s tym nestotoznili, ani dodnes nestotoznuju. su dokonca terapauti, psychiatri s nazorom, ze homo-hetero orientaciu mozno u cloveka istymi postupmi ovplyvnit (defakto teda aj liecit). vychadza z toho len jedno, islo o natlak. kedze nebol problem ako napriklad pri pedofilii (neplnolete deti), natlak bol uspesny
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rozdiel je celkom

jednoduchy. pri HOMOSEXUALITE je sex/vztah medzi dvoma dospelymi jedinacmi rovnakeho pohlavia. Tento sex/vztah sa deje na zaklade suhlasu oboch stran a teda je dobrovolny. Obaj to chcu tak to obaja "prevadzkuju". PEDOFILIA, (uz samotny koncovka slova filia - uchylka hovori, ze je to uchylne, odchylne od "normalu") je sex medzi dospelym - agresorom (ten sex chce) a dietatom (sex nechce)-obetou. Toto je zakladny rozdiel a chape ho uz kazdy inteligentny clovek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odchylne od "normalu"

"ľudský rod pozostáva z dvoch rovnocenných a komplementárnych pohlaví - mužského a ženského, určených pre vzájomný manželský vzťah ktorý má podporovať rodenie detí a ich výchovu. To neznamená že každý človek bude žiť v manželstve alebo že v každom manželstve budú deti, ale že takéto usporiadanie sexuálnych vzťahov je normatívne a normálne." - od tohoto normálu sa odchyľujú obe. To chape uz kazdy inteligentny clovek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

heh

a co potom jedinci, ktori ziju ako "SINGLE"? Ty si potom tiez uchylaci? Tvoja poucka je sice krasna a plna nadhernych, krasnych a farebnych slov, ale su to len slova a pravda je uplne niekde inde. Ano suhlasim, zeclovek sa musi (mal by) mnozit, bay bol zachovany rod. Aby boli dalsi pokracovatelia. S tym plne suhlasim. Ale nesuhlasim, ze iba to je normalne. Kedysi zeny nesmeli nosit nohavice, nesmeli fajcit, jazdit na koni obrkocmo, cernosi boli menej ako zvierata, nemali ziadne prava a to vsetko sa zdalo normalne a spravne. Dokonca dodnes existuju ludia, ktori keby mali tu moc, tak tieto veci vratia do povodneho stavu. Nastastie clovek je tvor inteligentny a mal by dusevne a inteligentne rast a nie ostat niekede v 18 storoci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

co potom "SINGLE"

Ak Ťa neranila slepota, potom práve veta "To neznamená že každý človek bude žiť v manželstve alebo že v každom manželstve budú deti, ale že takéto usporiadanie sexuálnych vzťahov je normatívne a normálne" o tých SINGLE hovorí. Byť SINGLE nie je o usporiadaní sexuálnych vzťahov, do vzťahu vstupujú min. dvaja, to je nutná podmienka aby sa dalo hovoriť o vzťahu. Inak Tvoja otázka nemusí byť až taká zlá, čo potom jedinci ktorí žijú ako single a "ľudské práva" - ako myslí na nich LGBTI agenda? Ak sú nevládni a potrebujú aby sa o nich niekto staral, a vedia takého človeka nájsť, dáva im LGBTI agenda možnosť porovnateľnú navrhovaným rp keď sme už pri tej "diskriminácii"? Alebo že by o tú diskrimináciu a "práva menšín" nakoniec ani nešlo?
Pravda je niekde inde?
Takže ľudský rod podľa Teba nepozostáva z dvoch komplementárnych pohlaví? Taký bizarný názor som ešte nečítal, ak mám byť úprimný; podľa Teba v Gilgamešovom príbehu o potope išli na to zle keď chceli živočíšne druhy vrátane človeka počas celosvetovej potopy zachrániť výberom komplementárnych pohlavných párov, v skutočnosti si mali vyberať rovnopohlavné páry? "Nesmrteľnosť sa v mezopotámskej mytológii podarilo dosiahnuť iba Uta-napištim so svojou manželkou, ktorí ako jediní prežili veľkú potopu." Mal mať asi svojho "manžela", však, a vtedy by bola budúcnosť ľudstva istejšia? Či? FYI: Nohavice atď. nie sú usporiadaním sexuálnych vzťahov a tak to má v tejto otázke nulovú výpovednú hodnotu.
Vedecky mozno preukázať normálnosť komplementárneho usporiadania sexuálnych vzťahov úplne jednoduchým gedankenexperimentom, kt. sa používa na "to investigate the nature of things" – t.j. na skúmanie povahy vecí:
"Ak by v nejakej výskumnej vzorke za normatívne a normálne považovali homosexuálne správanie a snažili sa ho aplikovať na všetkých členov tejto testovanej skupiny, spoločnosť ktorá by všetkých svojich členov "normalizovala" na takýto pokrivený normatív by jednoducho vyhynula alebo bola odkázaná na neprirodzené umelé metódy rozmnožovania. Výsledok pokusu je predpovedateľný s absolútnou mierou istoty nad akúkoľvek pochybnosť."
Taktiež ďalšia vedecká disciplína kt. sa hovorí "Teória štátu a práva":
Súhrn týchto normatívnych požiadaviek jedného k ostatným a ostatných voči jednému, ako aj jedného voči druhému, vytvárajú spoločenskú sieť vzťahov medzi jednotlivcami, ale aj skupinami, ktorú možno nazvať spoločenskou normativitou. Jednotlivci sú v rámci skupiny spojení súhrnom požiadaviek, noriem, očakávaní, hodnôt, ktorých rešpektovanie a uplatňovanie zabezpečuje integritu spoločnosti, jej prežitie a rozvoj, a tým aj integritu jednotlivca, jeho prežitie a rozvoj. Skupina (spoločnosť) nemôže existovať a rozvíjať sa bez integrity, ktorá je zabezpečená hodnotami a normativitou. Hodnoty a normy, ktoré ich vyjadrujú a zabezpečujú, sú tmelom, ktorý drží skupinu (spoločnosť) pospolu.
Homosexuálne vzťahy integritu spoločnosti, jej prežitie a rozvoj nezabezpečujú, ale celkom ako je ukázané vyššie ohrozujú, pôsobia "v protismere a spoločnosť dezintegrujú".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To čo si napísal by bolo ok iba v prípade, ak by normálna sexuálna preferencia znamenala, že muž preferuje styk aj s mužmi aj so ženami.
Prosím, rešpektujme fakt, že normálne je to čo sa vyskytuje u drvivej väčšiny a čo je vo svojej podstate funkčné.
Mohol by si sa teda na moje zadanie pozrieť ešte o trošku inteligentnejšie? Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rovnaký argument ako u kolegyne Pietruchovej, len menej presný. Pani autorka napísala, že pedofília je spoločensky nebezpečnejšia. To neznamená, že homosexualita nie je choroba, aj keď nikomu neubližuje, že? :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie, nie je chora

homosexualita nie je choroba rovnako ako heterosexualita ani bisexualita. Preto je tam slovicko sexualita. Ostatne, co nie je normalne su rozne filie-uchylky. Pedofilia, nektrofilia, zoofilia, gerontofilia a ine filie. Nebudem Ti ich vsetky vypisovat. Filie sa od sexuality odlisuju tym, ze pri sexualite ide o dobrovolny styk dvoch nazvime to jedincov. Pri filiach o dobrovolenosti nemoze byt ani reci. Uz si to konecne ujasnite, pripadne si nastudujte slovniky pojmov, psychologiu ci sexuologiu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Či je, alebo nie je homosexualita choroba, budeme vedieť, keď spoznámejej príčiny.
Zatiaľ sa pohybujeme v rovine definícií a dohôd...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vaše jazykovědná teorie je zajímavá, v tom případě jsou androfilie (orientace na dospělé muže) či gynekofilie (orientace na dospělé ženy) také úchylky.

Homosexualita není sex ani vztah, homosexualita je sexuální orientace. Totéž pedofilie. Homosexualita je sexuální přitažlivost k lidem stejného pohlaví, pedofilie je sexuální přitažlivost k dětem. 90 % sexuálních zneužití dětí mají na svědomí nepedofilové a drtivá většina pedofilů děti nezneužívá. Doporučuji nastudovat více informací zde:

http://www.pedofilie-info.cz
http://www.nejenhomo.cz

http://www.novinky.cz/zena/vzt...
http://www.lidovky.cz/weiss-pe...
http://kasz.sweb.cz/LN_1405200...

http://zpravy.idnes.cz/pedofil...
http://zena-in.cz/clanek/pedof...
http://hn.ihned.cz/c1-48535590...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak moment

pedofilia nie je sexualna orientacia, ale porucha sexualnej preferencie. Nesnazte sa posuvat hranice a drzte sa toho, co mate nakoniec aj na webe
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale on sa toho držať nebude, Oľga... Prečo by sa mal držať toho, čo je v DSM, keď sa to podarilo v roku 1973 homosexuálom zmeniť? Nechápeš, s čím sa zahrávate?

Sympózium Pedophilia, Minor-Attracted Persons, and the DSM: Issues and Controversies http://b4uact.org/science/symp...
Breslow, J.: Furthermore, this paper argues that this distinction is potentially another step towards the complete re-thinking of paraphilias within the DSM – a step that follows historically and theoretically from the removal of homosexuality. http://b4uact.org/science/symp...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pedofilie není všeobecně uznávaná jako sexuální orientace. Myslím si ale, že dává dobrý smysl nazývat pedofilii sexuální orientací. Nebo spíše homosexuální pedofilie a heterosexuální pedofilie jsou sexuálními orientacemi.

Zkusme se podívat, co mají společného heterosexulita (heterosexuální teleiophilie), homosexualita (homosexuální teleiophilie) a pedofilie:
- projevují se sexuálním vzrušením na u v reakci na podněty spojené lidmi z preferované skupiny (dospělé muže, dospělé ženy, chlapce, dívky), romantickými pocity k lidem z preferované skupiny, zamilováváním se do lidí z preferované skupiny, sexuálními představami o lidech z preferované skupiny
- začínají se projevovat v pubertě (s tím, jak začínají dospívající vnímat sexuální přitažlivost) a trvají do konce života
- podle současné úrovně poznání je nelze žádným způsobem změnit

Existuje mnoho psychologů a psychiatrů, kteří mluvím o pedofilii jak o sexuální orientaci případně jako o "něčem jako sexuální orientaci". Např. James Cantor, Ray Blanchard, Fred Berlin, Hubert Van Gijseghem, J. Michael Bailey, Michael C. Seto. Je tedy vždy potřeba se podívat, v jakém kontextu to říkají, co myslí sexuální orientací. Často bývají jejich vyjádření překrucována.

Myslím si, že kdyby byla pedofilie označována za sexuální orientaci, bylo by daleko méně předsudků proti pedofilům, lidé by měli přesnější představu, co pedofilie je. No, a možná by i někteří lidé přestali spojovat homosexualitu s pedofilií, i když většina z lidí, co to dělají, asi ne.

Domnívám se, že odpor proti takovému označování pramení z nepochopení, co je pedofilie, případně co je sexuální orientace, dále pak z argumentace, že pokud by byla pedofilie uznávána jako sexuální orientace, tak by pak musel být povolen sex s dětmi a sňatky s dětmi. Taková argumentace je však nesmyslná. Člověk si nemůže automaticky nárokovat něco jen kvůli tomu, že po něčem touží, že ho to přitahuje, vždy se musí zohledňovat, jestli to nenarušuje práva ostatních. Děti u nás nemohou vstupovat do sňatků, protože nejsou považovány za způsobilé pro takový právní akt. Sex s dětmi je nelegální, neboť je sex pro dítě rizikový, víme, že je u sexuálních aktivit s dětmi velké riziko, že dítěti vážně ublíží (fyzicky nebo psychicky), děti nejsou považovány za způsobilé o takových rizicích samy rozhodovat, podobně například zakazujeme podávaní alkoholu nezletilým. Naopak sex mezi dospělými osobami stejného pohlaví by měl být legální ne proto, že existují homosexuálové a že je homosexualita sexuální orientace, ale prostě proto, že není dobrý důvod to zakazovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://www.sexarchive.info/GES...
Psychiater Moser a Kleinplatz navrhovali už v roku 2003 v rámci výročnej schôdze APA radikálne riešenie, a to odstránenie celej kategórie parafílií z DSM...

http://www.shfri.net/trans/ber...
Psychológ Dr. Frits Bernard: Heterosexuality, homosexuality, bisexuality, and pedophilia should be regarded as forms of human behavior which are of equal value. Pedophilia can enrich society by bringing to it new perspectives.

Autorka blogu sa odvoláva na Standards, ktoré by mali posilniť postavenie dieťaťa a jeho sexuálne práva, a ktoré predpokladajú dieťa ako sexuálnu bytosť od narodenia. Vaše snahy sa k sebe približujú, hoc´ z opačných východísk...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte by ste nám, pani Pietruchová,

mohli vysvetliť, že skutočné ciele "komunity ČEPEK" spočívajú vo vašej interpretácii nejakej izolovanej vety z jej webu, a nie v tom, čo jej členovia nepretržite proklamujú na verejných fórach (a to o. i. presadenie definície pedofílie ako sexuálnej orientácie). Vyzerá to tak, že povahe tejto (extrémistickej) skupiny rozumiete lepšie, ako samotní jej aktivisti. Že ste pápežskejšia než pápež, leninskejšia než Lenin
(PS: Posúvanie hraníc je presne to, o čo im ide. Či vám to sedí do karát, alebo nie. Viac som uviedol v dvoch pod sebou radených príspevkoch na tomto odkaze: http://blog.sme.sk/diskusie/21... Predtým, ako sa pustíte do hodnotenia povahy a cieľov nejakej skupiny, zrejme by bolo načim bližšie sa s nimi bližšie oboznámiť; prostredníctvom aspoň povrchného spracovania verejných diskusných príspevkov jej členov).
 

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. INEKO: Župy dosiahli rekordné prebytky, ich finančné zdravie rastie 2 812
 2. Věra Tepličková: Prečo práve Trnka? 2 756
 3. Stanislav Martinčko: Poslanec Fico trhá faktúry, poslanec Blanár chce roztrhať letáčiky! 1 435
 4. Stanislav Martinčko: Keby .....! 1 299
 5. Dominika Dongova: Prečo ťa tvoj muž, či žena nechce? Dôvod ťa prekvapí... 1 213
 6. Monika Kusendová: Dovolenka v Egypte – more terrible than great? 1 091
 7. Jan Pražák: Brácho, ty zmetku, ty ses mi vyspal s manželkou! 1 062
 8. Rudolf Pado: Gorila a lokálne šimpanzy 1 009
 9. DagmaRA Sarita Poliaková: Jeho veličenstvo - Kriváň 985
 10. Roman Hurtaj: Matovič a Fico našli spoločnú reč 958

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: V. I. Lenin a nežná
 2. Andrej Hossa: Základné náradie domáceho kutila
 3. Vladimír Krátky: SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 4. Petra Babanova: Tichá voda
 5. Peter Žiak: Sokrates o demokracii a tyranii - neskutočne aktuálny
 6. Jaroslav Karahuta: Rozpočet na rok 2020 je pokračovaním totálnej deštrukcie slovenského poľnohospodárstva.
 7. Štefan Vidlár: The Ten Commandments
 8. Július Kovács: Kočnerova pomsta.
 9. Jozef Kovalík: Óda na Demelzu
 10. Alena Rachel Jurečková: Básničôčky V.

 1. Čaputová si pre Gorilu volá Sakovú aj Lučanského (minúta po minúte)
 2. Prokurátor predložil kompletnú Threemu, súd zatiaľ nerozhodol o jej čítaní (minúta po minúte)
 3. Čo sú penťácke zmenky, o ktorých hovorí Kočner na nahrávke
 4. Polícia zadržala Forischa a ďalších dvoch exsiskárov
 5. V Gorile počuť šušťanie bankoviek aj stretnutia, ktoré spis nespomína
 6. Do redakcií poslali nahrávku Gorily, má takmer 39 hodín
 7. Bašternákova jama zmenila majiteľa. Vlastní ju aj známy spevák
 8. Fico, Haščák a kola. Vypočujte si časť rozhovoru Fica s Haščákom z údajnej nahrávky Gorila
 9. Šteňo skončí ako prednosta neurochirurgie
 10. Nicholson: Iba naivný človek by veril, že sa od čias Gorily Fico a Smer zmenili

 1. Threema: Zabíjačka elitných advokátov a sudcov s Kočnerom. Danteho peklo
 2. Z čoho má Fico strach: Že sa Gorila vráti ako zvuková nahrávka
 3. Sudcov z Kočnerovej Threemy majú preverovať sudkyne, ktoré s ním boli na zabíjačke
 4. Ako si Hlina proti Harabinovi pomohol konšpiráciou o počítačovom červovi a porne
 5. Je čas, aby nominantka Smeru Kalavská odstúpila z funkcie ministerky zdravotníctva
 6. Nevymenovaný generálny prokurátor Čentéš: Prokurátor môže byť odvolaný
 7. SMERáci , Slovensku sa nedarí a Vy to máte na svedomí !
 8. Threema: Krstní otcovia Moniky Jankovskej. Jankovská má robiť pre Kočnera Troškovú
 9. Čudesná hra Mikuláša Dzurindu
 10. Matovič vyzval Beblavého, aby sa nezúčastnil na proteste pred domom Haščáka

Už ste čítali?