Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Urban legends (povesti a báje zo slovenského okolia) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemorálne prosím bez úvodzoviek

Áno mimovládky ktoré sú proti tomu, aby dlhodobo nezamestnaní museli za sociálnu podporu, aspoň niečo odpracovať, sú nemorálne.
Nehnevajte sa ale vážne to už preháňate. Každý návrh ktorý nevyšiel od vás odmietate a jeho autorov dehonestujete, ako rasistov, xenofóbov, alebo "kresťanských konzervatívcov".
Chápem že ste si z problémov menšín urobili živnosť, ale ich úplne nekritickou obhajobou, im len škodíte. Vyvolávate v nich pocit, že za ich problémy môže niekto iný, nie oni. To ich logicky vedie k pasivite, veď nech to rieši ten kto za to môže, čiže nie oni, ale niekto iný.
Nám ktorí sa neživíme presviedčaním menšín, že väčšina je na nich zlá, už dochádza trpezlivosť. Lebo stav, keď desaťtisíce tridsiatnikov nikdy v živote nepracovali a napriek tomu nepomreli hladom, sa dlhodobo akceptovať nedá. Nie len s tými nepracujúcimi, ale aj s ľuďmi ako ste vy. Robiť z povinnsti odpracovať si sociálnu dávku porušenie ľudských práv, to je totiž drzosť akej páru nieto!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prepáč,

nie celkom chápem tvoj príspevok pod týmto blogom.
Nie je to celkom o tom istom, ale predsa napíšem. Moji známi za hlbokého socializmu emigrovali. Detská lekárka a urológ, obidvaja mali druhú atestáciu vo svojich odboroch. A v tom hnusnom kapitalistickom štáte jeden týždeň v mesiaci vyfasovali výrazné vesty (reflexné prvky ešte neboli), metlu, lopatu a malý fúrik. A zametali ulice.
Som empatické voči ľuďom, ktorí si napriek snahe nemôžu nájsť prácu. Ale prečo je nemorálne, ak nezamestnaní musia zopár hodín odpracovať? Ja viem, že tá podpora nie je ktoviečo, ale je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To autor tvrdí, že novela ktorá zavádza túto povinnosť porušuje ľudské práva, nie ja. Ja túto povinnosť podporujem.
"vláda napríklad schválila návrh novelizácie zákona o hmotnej núdzi, ktorý zásadným spôsobom zasiahne do životných podmienok a práv ľudí žijúcich v trvalej a extrémnej chudobe (vrátane detí, aj tých ešte nenarodených). Takáto drobnosť však tzv. pro-life organizáciám vo virvare, ktorý samy vytvorili okolo svojich vlastných legiend o ľudskoprávnej stratégii, akosi unikla. Jediné subjekty, čo vzniesli proti vládnym plánom vážne námietky, boli zase len tie „nemorálne", „tradičné hodnoty rozvracajúce" nekresťanské mimovládky."
Právo nepracovať a jesť neexistuje. Neexistuje právo žiť na úkor druhých.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sorry, ozaj som neporozumela :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

!

Politickým dokumentom to začne, zákonom to skončí !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

poviem ti inú "urban legendu"

o tom, ako kopa diskutérov a ako vidím aj blogerov kritizuje PZŽ v KE že sa radšej nevenújú iným problémom.
vieš kto všetko na tom pochode bol a kto všetko z nich robí konkrétne veci v teréne priamo medzi ohrozenými?
skrátka vzniká dojem, akoby tam nikdy nikomu o nič iné nešlo.
vidíš, ako jednoducho sa vie vytvoriť dojem, že je to "tá zlá skupina"?

mimochodom, naozaj by ma zaujímalo, či existuje právo dávať peniaze tým, ktorí nechcú pracovať - alebo dokonca že niekto nemusí platiť pokuty.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME