Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Od Harryho Pottera k gender ideológii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

a ja zas píšem Tvojmu
Ježiškovi pánbožkovi, nech Ti už konečne zašle rozum, logiku a empatiu, pretože tieto vaše stredoveké kydy sa nedajú čítať bez toho, aby sa nezbierala averzia vo veľkom džbáne menom trpezlivosť.
a pečené kolienko vám nepovie nie
<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

preco averzia?

Takisto ako niekto moze povedat ze strom ma svoju dusu, alebo ze homosexualita nie je choroba tak isto mozem povedst ja ze Jezis zije a je nas Pan. A ty s tym nic neurobis. Logiku, rozum empatiu ... mam a hojne.

Takze jediny nastvany si tu ty a ja som v pohode. Ktory zivotny styl je podla Teba pohodovejsi: tvoj plny nenavisti, ci moj plny nadeje?

Ozaj ked pokladas najskumanejsiu osobu v historii ludstva - Jezisa za stredoveke myty, tak mna naplna smutok nad Tvojou slepotou. Keby Jezis a jeho zivot a ucenie neboli prave, tak by ho ateisticky vedci davno rozniesli na kopytach. Ale ver si radsej vyvolenym alebo farmarom alebo vilkovi rozborilovi- to su ozajstne hodnoty:-)
 

Mne skor

pride nechutne verejne pisat taketo vety - Zobudte sa prosim. Modlim sa za Vas. - Slovami "vasho" papeza - Kto som ja, aby som sudil, sa pytam, akym pravom, vyzyvas na nejake prebudenie? Ja o tvoju modlitbu napr. nestojim a som hlboko presvedceny, ze ani Olga nie. A este viac som si isty, ze aj ty vies, ze si to mozes za klobuk strcit. Nie z nenavisti, ale ze o to skutocne clovek nema zaujem aj, ked zakazat to samozrejme nikomu nemoze. Tak by ma zaujimalo naco tento verejne deklarovany prejav. Dava ti to pocit, ze si lepsi clovek? Alebo ze sa si starostlivejsi?
 

Máte aj vy ostatní ten pocit,

ako by si niektoré "apologetické" príspevky tu do diskusie písala autorka tohto blogu sama? Rozličné nicky, ale rétorika tá istá. Nemôžem si pomôcť, ale z niektorých diskusií akoby naozaj trčal jej rukopis. Buď má plagiátorov, alebo je to tak ako hovorím. Sorry, ak sa mýlim.
 

Cha

Keby si ausgerechnet ty vedela ako sa mylis ;-) ja som bol vzdy autenticky mila krestanska publicistka ;-)
 

Ale

bez ohladu nato, ci som plagiator alebo nie, stale mi pride relevantna otazka, preco mate potrebu oznamovat, ze sa za cloveka s inym vierovyznanim alebo ziadny budete modlit a ma sa zobudit. Mna osobne to neuraza, ani sa ma to nijak nedotyka, len zmysel toho zdelenia by som rad poznal. Komu je urcene? A prekoho a preco ho robite.
 

Kto má potrebu sa modliť

v rámci slobody vyznania, nech sa modlí. Keby som sa ja chcela modliť za niektorého z vás alebo priamo za pani Pietruchovú, tak to urobím a neoznamujem to velehlasne na diskusnom fóre. Buďte pokojný, Captain Picard, som za slušnú diskusiu a pokojné argumentovanie. Tu sa to na oboch stranách vymklo z rúk. Preto som reagovala, i keď možno nie pri správnom príspevku.
Prajem vám šťastný let do budúcnosti, kapitán. :)
 

pani Olga, prip. Captain Picard

chcem sa ospravedlnit vsetkym komu som povedal alebo napisal: "modlim sa za Vas" alebo "zobudte sa prosim". Naozaj to znie povysenencky.
Co uz, ucim sa cely zivot.
Vdaka za napomenutie. Toto som myslel teraz vazne a bez sarkazmu.
 

Toto

bolo prekvapivo mile. Pozehnany den zelam :-)
 
Hodnoť

internet je vražda rozumu..

Alebo všetci sú na všetko odborníci.. v dnešnej dobe už nieje možné viesť normálnu diskusiu. A za to môžeme poďakovať kamarátom kresťanským fundamentalistom. Stačí vysloviť také kacírske slová ako rodová rovnosť, alebo sexuálna výchova a už je človek atakovaný slintajúcim davom.

Musím povedať že hoci je mi jasné že pani Pietruchová je možno voči funadmentlaistom zaujatá, avšak musím tiež povedať, že pri tom čo oni produkujú o nej, sa jej ani nečudujem. Si živo pamätám ako som asi pred rokom narazil na kresťanské stránky, kde sa o nej hovorilo ako "Lady Potrat" len zato, že verejne vystupovala prosti zákazu potratom.

Mi toto naše lsovenské prostredie už ozaj začía pripomínať stredovek. Ľudia akoby odmeital irozmýšlať, dávaju na prvoplánové argumenty, ktoré sú zavádzajúco interpretované aby manipulovali ich dobrým svedomím. Ale ja verím že všetkým vám, ktorí v boha veríte a robíte to, hoci si to neuvedomujete , Vám to jedného dňa spočíta. A ja ako nevierieci sa nemám čoho báť aj v prípade že boh existuje, ja nepotrebujem histerizovať verejnosť o tom ako nám všetkým ide o to aby sa rodili neutrá.

Mi to strašne pripomína stredovekú inkviciu aj v tom, ako sú ľudia, ako pani Pietruchová, obviňovaný z toho čo sa plodí v hlavách tí, ktorí sa považujú za najsveteších. Teda zlo je produktom tých, ktorí si myslia že sú dobrý. Je mi z toho úprimne dosť zle. Strašne by som bol rád keby sa každý zamyslel nad tým čo je to verejný priestor, a či cheme z neho robiť odpadovú rúru naších predsudkov a komplexov, alebo diskutovať ako normálny človek s objektívnym povedomím o probléme.

Pre všetkých ktorí tu tak vášnivo dzobú do pani Pietruchovej mám jedno umelecké dielo, ktoré mam veľmi a rád a prosím Vás aby ste sa nad jeho významom trocha zamysleli.

http://thereflectivereactionar...
 

+

Po dlhej dobe konečne niečo, čo má hlavu a pätu.
Súhlas.
 
Hodnoť

 

A ešte by som doplnil.. ak je jedna vec ktorá celkom zjavne poukazuje na nechopnosť viesť diskusiu je to atakovanie oponenta osobnými injektívami..
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Otvorený list G. Kuby časť 2.

Ak by ste si však skutočne prečítali moju knihu, preskúmali by ste citované pramene a potom by ste mali záujem o výmenu názorov týkajúcich sa vážnych otázok nášho spoločenského vývoja, rada budem s Vami komunikovať.

Pani Pietruchová, viete si vôbec predstaviť, že človek pracuje s čistým úmyslom, pretože chce svoj život skutočne žiť v službe pravdy – vhod či nevhod? Mnohí bojovali proti nespravodlivým režimom, ktoré už uplynuli. Aj vtedy to boli mnohí, ktorí nevyli s vlkmi a kládli odpor. Na nich sme dnes hrdí. Po páde Berlínskeho múru v roku 1989 sme nerátali s tým, že by mohla vzniknúť nová ideológia, ktorá ničí slobodu v mene slobody. Viac ako 800 prípadov jej pustošenia je zdokumentovaných na http://www.intoleranceagainstc... V dohľadnej budúcnosti sa rozpadnú sociálne systémy pre demografickú krízu. Potom príde deň zúčtovania pre tých, ktorí ničia hodnoty manželstva, rodiny a rodičovstva. A znova mnohí povedia, že o tomto ničení nič nevedeli. Som vďačná, že smiem prispieť k tomu, aby sa aj na Slovensku otvárali ľuďom oči a mohli obraňovať nosné hodnoty svojej kultúry.

S priateľským pozdravom
Gabriele Kuby
 
Hodnoť

LIST SOCIOLOGIČKY

Otvorený list sociologičky Gabriele Kuby pre Oľgu Pietruchovú!

Vážená pani Oľga Pietruchová,

kto si je istý svojou vecou, vie pokojne zaobchádzať so svojím protivníkom. Nemusí ponižovať, urážať ani osočovať. Nie je odkázaný na falšovanie argumentov danej osoby, aby ju potom zosmiešnil. Toto všetko ste urobili vo Vašom blogu zo 6. 10. 2013, ktorý ste napísali ešte pred mojou prvou prednáškou na Slovensku. Robíte svojim vlastným záujmom zlú službu, pretože každý môže spoznať, že ste boli od zlosti úplne bez seba. Čudné, že ste sa nedali trochu zabrzdiť autormi predslovu nemeckého a slovenského vydania: vysoko váženým filozofom prof. Robertom Spaemannom a slovenskou poslankyňou v Európskom parlamente Annou Záborskou. Zasadili by sa za dielo „bigotnej náboženskej fanatičky“, ktorá „s obľubou publikuje v mládežníckom časopise nemeckej pravicovo-extrémistickej NPD (Nationaldemokratische Partei Deutschlands – Národnodemokratická strana Nemecka), ideovej následníčky neslávnej NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei – Národnosocialistická nemecká robotnícka strana, označovaná aj ako nacistická strana)?“

K tomu treba povedať: nesympatizujem so stranou NPD ani s nijakým orgánom tejto strany, ani sa s nimi nekontaktujem. Žiaľ, proti tomuto osočovaniu sa budem brániť právnymi krokmi.

Osočujete ma a pokúšate sa ma hanobiť nasledovným:

1. Vraciate sa k mojej kritike Harryho Pottera, ktorá nemá ani v najmenšom nič spoločné s témou gender. Robíte to zrejme preto, lebo chcete postaviť proti mne všetkých, ktorí s pôžitkom čítali Harryho Potera. Moju knihu z roku 2003, ktorú ste nečítali, staviate do atmosféry „pálenia kníh“ a „inkvizície“.

2. Ako hnací motív mojich publikácií kritizujúcich súčasnú spoločenskú situáciu mi podsúvate chamtivosť a ziskuchtivosť. Ako ste na to prišli?

3. Tvrdíte, že zatajujem svoj rozvod. Vo svojej prvej knihe Mein Weg zu Maria – Von der Kraft lebendigen Glaubens (Moja cesta k Márii – O sile živej viery) opisujem svoj životný príbeh veľmi otvorene. Na www.kuby.sk si môžete vypočuť moju prednášku zo 17. novembra 2012, v ktorej som rozprávala aj o tomto. Mám si nalepiť na čelo štítok „rozvedená, single“?

4. Nazývate ma „malým dieťaťom, ktoré jednoducho skúša, ako ďaleko môže ísť, aké hlúpostí môže šíriť“. Hovoríte, že „mám problémy s pochopením komplikovanejšieho textu“ a „základných sociologických termínov“, že som spisovateľka „fundamentalistického Dark Age fantasy žánru“ a že na Slovensko ma pozvali „bigotné organizácie“, ktoré (s mojou pomocou) rozširujú „homofóbnu, myzogénnu, ultrakonzervatívnu propagandu“. Týmto urážate tých, ktorí ma pozvali a s ktorými som sa stretla. Patria k nim: vydavateľ mojej knihy, podpredseda Národnej rady SR Ján Figeľ, poslanci Národnej rady SR, kardinál Ján Ch. Korec, riaditelia kňazských seminárov i viacerí biskupi Slovenska.

Vašimi obsahovými útokmi mi podsúvate pozície, ktoré nezastávam. Nedávate si námahu citovať moje výpovede, ale ich prekrúcate. Nebudem sa preto namáhať a vysvetľovať vaše prekrútené tvrdenia. Ak by ste si však skutočne prečítali moju knihu, preskúmali by ste citované pramene a potom by ste mali záujem o výmenu názorov týkajúcich sa vážnych otázok nášho spoločenského vývoja, rada budem s Vami komunikovať.

Pani Pietruchová, viete si vôbec predstaviť, že človek pracuje s čistým úmyslom, pretože chce svoj život skutočne zasadiť za službu pravde – vhod či nevhod? Mnohí bojovali proti nespravodlivým režimom, ktoré už uplynuli. Ani vtedy ich nebola malá menšina, ktorá nevyla s
 
Hodnoť

Pietruchová si nula.

Plné ústa osočovania ,klamstiev a prekrútených poloprávd. Nesiahaš G.Kuby ani po členky.A to vo všetkom.
 
Hodnoť

uz sa tesim

pani Pietruchova v pripade ked prehrate sud za vase tvrdenia ako sa budete musiet ospravedlnit :) a tu chvilu si patricne vychutnam :). K Vasej osobe: neda mi nevsimnut si Vase mnohorocne vyjadrenia ku Katolickej Cirkvi, ako by bola jedina co hlasa ze zivot je dar od pociatia az po prorodzenu smrt. Este som nezachytil clanok zeby ste kritizovali napr. Evanielicku Cirkev.
 
Hodnoť

Kedy

sa idú páliť tie knihy Rowlingovej? ... nejaké mám doma a prečítal som si ich.... hneď ako spálim tie knihy, hodím sa do ohňa sám, aby ma plamene očistili :))))
 

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Elena Antalová: Votrel sa mi do života Marian Kotleba 3 874
 2. Peter Cmorej: Šesť spôsobov ako táto vláda okradla dôchodcov a mladé rodiny, o ktorých ste netušili 3 557
 3. Rastislav Čurma: Pelegrini ako neschopný manažér, ale o to lepší herec 3 292
 4. Peter Gregor: Buzerantské Slovensko 2 933
 5. Jozef Šátek: Čo je podozrivé z videonahrávky stretnutia D. Trnku a J. Počiatka? 2 416
 6. Michal Drábik: Ahoj Babi 2 263
 7. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Kotlebovci klamú o zrušenom proteste v Levoči, Slovenskí branci o napadnutí ich veliteľa 1 978
 8. Jozef Drahovský: Prišla mi sms od odz.skytoll, že mi končí diaľničná známka k 31.1.2020, ale 1 898
 9. Tibor Bindas: Máte auto? Tak podporte zaujímavý auto - nápad, ktorý radikálne zmení naše šikanovanie 1 719
 10. Adriana Karpinska: Medzi lovcami lebiek v Nagalande 1 440

Rebríčky článkov


 1. Ľudovít Herman: Reagujte, keď vás pod vašim článkom chvália
 2. Štefan Vidlár: V Peťerburgu
 3. Milan Lacúch: Relativita hodnôt ľudských
 4. Milan Koval: Pán Matovič, na slovíčko.
 5. Marián Pillár: Vláda Smeru, LSNS, SNS a Sme rodina - prečo?
 6. Jozef Rybár: /13./ Milí NEVOLIČI
 7. Jozef Rybár: /14./ Milí Nevoliči
 8. Rastislav Hrušovský: wu-chan
 9. Michal Kováč: Prečo je pre úspech dôležité nájsť a nasledovať svoju víziu ?
 10. Simona Mačorová: Orálny sex, ako umenie zbožňovať mužov.

 1. Prieskum preferencií: OĽaNO stále rastie, Kiska predbehol PS/Spolu
 2. Znalci potvrdili antedatovanie zmeniek a chyby pri účtovaní (minúta po minúte)
 3. Košičanku hospitalizovali, prišla z problémovej oblasti v Číne
 4. Pre súboj s Kočnerom mu zaistili luxusný športiak. Späť ho má po rokoch
 5. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul pri páde vrtuľníka, na palube bola aj jeho dcéra
 6. Kotleba in, Kiska von
 7. NBS ohlásila hromadné prepúšťanie, ohrozené sú desiatky ľudí
 8. Čínsky Černobyľ. Úrady o víruse klamali, teraz ich kritizujú
 9. Kam to ľudí ťahá? Desať obcí, ktorým pribudlo najviac obyvateľov
 10. Vlhovej opäť tesne ušlo pódium, v super-G triumfovala Shiffrinová

 1. Nový Smer je horší, ako ten starý: Pellegrini, premiér SAD Zvolen
 2. Exkluzívne zábery vily smeráka Počiatka
 3. B.Kačáni: Rodina to riadne prepískla
 4. Obvinenie Trnku zrušili: Obvinenie Kisku trvá ako súčasť volebnej kampane Smeru
 5. Čaputová si navliekla volebné tričko PS, poškodila Kisku a nahrala na smeč Ficovi
 6. O autobusoch a Pellegriniho kamarátoch vo Zvolene
 7. Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy... a 1.liga nehrala?
 8. Komentár Daga Daniša: Prezidentka vstúpila do kampane. Úderom na Kisku
 9. Dividendy oligarchu Brhela: Dostal viac ako Vianočný príspevok pre všetkých dôchodcov
 10. Kiska: Existuje Os zla z minulosti, tvoria ju Kočner, Bödör, Gašpar, Kaliňák, Fico

Už ste čítali?