Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Policie - Polícia (manuál zlého vodiča v Česku a na Slovensku) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

videl už niekto

v našom mafianistane výpalníka v uniforme robiť čokoľvek pre zlepšenie cestnej premávky (pomôcka: nie, meranie pod tabuľou koniec obce sa neráta)?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ista, dopravné predpisy treba dodržiavať, to nikto nespochybňuje. Porušovateľov treba sankcionovať. Podľa závažnosti. Závažný priestupok cash, bez diskusie. Nezávažný aj pohovorom resp. dohovorom. Typický priestupok na dohovor je práve to, ak končí obec, končia domy, je široká cesta, ale tabuľa ukončenia obce je o 500 - 1 000 m ďalej. Toto je čisté výpalníctvo, ak pomáhači a chrániči merajú práve tu. Nijako vodič neohrozil bezpečnosť cestnej premávky, cesta za značkou obce je rovnaká ako 500 m pred ňou. Lenže tam 50, ďalej už 90 km/h. Ak obce si ohraničujú svoj rajón takýmto spôsobom, OK, nech si dajú tabuľu aj 2 km za obcou. Ale prečo po reálnom ukončení obce nedajú značku 90 km/h, ktorá by povolila túto rýchlosť aj tých 500 - 1 000 m po tabuľu obce? Tam, kde bývam, vidím bežne pomáhačov a chráničov mearť na takomto úseku, v okresnom meste aj vo vedľajšom meste. Merať priamo v oboch mestách, kontrolovať správanie vodičov a chodcov na priechodoch som za celé roky (jazdím denne) nevidel ani raz. Pmáhači a chrániči sú bohapustí výpalníci, nič iné. Pre zvýšenie bezpečnosti nerobia nič. Aspoň tam, kde bývam, som to naozaj za celé roky nezaregistroval. Ale podľa nich 400 m za obcou a 100 m pred značkou obce rýchlosťou, povedzme 64 km/h ohrozuje vodič bezpečnosť štátu, EÚ aj NATo. Blbci!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Je to jednoduchý psychologický efekt - ak ti dá "zľavu", vedia že sa s nimi nebudeš hádať a nebudeš žiadať fotky a budú mať s Tebou rýchly proces. A tým pádom platí - aj vlk je sýty aj baran ostal celý - Zelený je rád že má peniaze a má čo vykázať, ty si rád, že si to uhral lacnejšie ako je v sadzobníku a "ušetril".
Bolo by dobré zistiť, koľko vlastne máme policajtov a akých - koľko z celkového počtu je dopravných, mýtnych...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho