Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Koniec národnostného status quo I. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím si, že by...

...pri takýchto zmenách mali občania dotknutej obce znášať finančné náklady na výmenu máp a úradných listín na celej planéte z vlastného. Prečo by sme my daňoví poplatníci mali kvôli akémusi kmeňovému problému neutále striehnuť, kde sa zmení názov nejakej bezvýznamnej diery? Je zvláštne, že neprotestujete proti dreveným plastikám zobrazujúcim jedného z najväčších masových vrahov tejto planéty Attilu, pri odhalení ktorej karierista a poklonkovač totalitnej ideologii liberalizmu a homosexualizmu táral o veľkom sne Hunov vybudovať jednotnú EU... No tfuj! TFUJ! Choďte s vašim krátkozrakým nacionalizmom už konečne do Peredele...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

obrátená argumentácia

Je zvláštne, že niektorí ľudia pri akejkoľvek otázke týkajúcej sa Maďarov, Rómov, či iných menšín strácajú schopnosť racionálneho uvažovania. Podstatou článku je to, že vláda neuznala výsledok platného referenda, čiže poprela jeden zo základných inštitútov demokracie, a pritom jej zdôvodnenie nebolo v súlade ani s tým zákonom, na ktorý sa odvolávala. V tomto prípade je absolútne druhoradé, či sa jedná o Slovákov, Maďarov, či kohokoľvek iného. Štát premenoval stovky obcí proti ich vôli, čiže nie obyvatelia tých obcí chcú premenovávať názvy, ony chcú len späť pôvodný názov. Prečo by to mala byť ich chyba a ich škoda? Okrem toho, vyprosujem si, aby ma zaslepený nacionalista obviňoval z nacionalizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán...

Kalmán Petocz!
Absolútne ma pobúrila Vaša primitívna reakcia. Akým právom idete ma urážať na verejnom fóre? Pýtam sa akým právom? Čo Vy viete o mne, že si dovolíte nálepkovať ľudí bez toho, aby ste ich poznali? Opäť sa ukazuje, že na významných postoch pracujú ľudia, ktorých by rozumný človek nepostavil ani k miešačke.
Váš príspevok si zakladám ako PrtSc a ešte sa v budúcnosti k nemu vrátim.
Váš prístup ku mne ako diskutujúcemu je prejavom arogantného úradníčka, ktorý namiesto argumentácie a faktov po ich vyčerpaní začne pristupovať k problému z pozície sily a postu.
Klesli ste u mňa na hlbšie dno, než si dokážete vôbec predstaviť. Radím Vás do rovnakého suterénu ako Csaky, Duray a Slota. Ste človek neschopný logickej úvahy a kultivovanej diskusie. Namiesto vecnej diskusie sa uchyľujete k invektívam a budujete si kariéru na politicky ľúbivých témach.
Je zvláštne, že nazvete zaslepeným nacionalistom mňa ako diskutéra napriek tomu, že aktívne proti nacionálnemu šovinizmu vystupujem a mám desiatky dobrých kamarátov medzi Maďarmi.

Vo svojej argumentácii ste akosi zamlčali, kedy a hlavne za akých dôvodov boli premenovávané obce. Zabúdate na historické súvislosti, ktoré boli pohnútkou k takému konaniu. Zabúdate na tragickú historickú skúsenosť s maďarskou politikou prvej polovice minulého storočia. Zabúdate na to, že Maďarsko bolo najbižší spojenec Hitlera, za podpory ktorého sa Maďarsko dostalo k oblastiam južného SK bez vojenských operácií. Tak nech Vám teraz tie premenované obce pripomínajú zradu, ktorej ste sa Maďari dopustili voči mieru a spravodlivosti, v duchu maďarského nacionalizmu, ktorý Vy teraz prezentujete.
Ak vás to aspoň trošku poteší, bol by som aj proti premenovaniu Tešedíkova na Mečiarovo, Ficovo, Slotovo, Štúrovo, Hortyovo alebo Hitlerovo. Ten názov obce je historický - odráža zlú historickú skúsenosť s maďarským extrémizmom. Váš multi-kulti je prijateľný len potiaľ, pokiaľ vám prináša politický profit.
A to sa týka aj prípadu Malinová. Robiť politickú agendu maďarskou kartou považujem za prejav ľudského hyenizmu. Bez ohľadu na to, či ktosi HM ublížil, je neprijateľné, aby sa rozsudky vyhlasovali na politickú objednávku etnických skupín. Malinová má možno smolu v tom, že nevie dokázať čin, ktorý sa mal stať. No SMK a Helsinský výbor, ktorý vám je blízky, všakže, ste z tej udalosti vyprodukovali politickú kauzu slúžiacu na politické ciele. A to je hyenizmus ako hrom.
Česť práci súdruh.
Hailovať tu nebudem. Hoci ten pozdrav by sa k Vám podľa mňa viac hodil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán ukazovateľ,

prečítajte si, ale pozorne a pokojne svoj vlastný a môj príspevok, a potom usúďte, ktorý z nich je primitívnejší :-) Okrem toho, Vy ste ma prvý prvý z nacionalizmu, a bezdôvodne. A ako Vás mám poznať, keď ste anonymný? :-)
Takže toľko, a naposledy, na ostatné vaše výlevy reagovať nemá cenu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo sa týka

práv menšín, mal by sa prijať akýsi manuál, napr. na úrovni EU, a všetky členské krajiny EU by boli povinné minimálne obsah manuálu dodržať.
A čo sa týka maďarskej menšiny na Slovensku, nemyslím si, že sa jej žije zle. Juh SR je ,,zaplavený" maďarskými MŠ, ZŠ, SŠ. Jedna VŠ. Divadlo v KE a KN. A slovenská menšina v Maďarsku?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja som za to

aby Slovaci pisuci si madarsku narodnost na Slovensku mali presne take iste prava a vymozenosti ako Maadari pisuci si slovensku narodnost v Madarsku. Vola sa to reciprocita.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Co takto, povedzme raz za dvadsat rokov, zachovat sa voci Madarom dobrosrdecne a ustretovo? Too much too ask?
http://konkol.blog.sme.sk/clan...
Staci precitat si posledne tri odstavce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sorry: Too much to ask?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Velmi kvalitny blog, najvecnejsie co som k teme cital. Nema vsak vysoku citanost co je skoda, skuste uverejnovat svoje blogy v inom case, nie v sobotu popoludni, ked je na nete najmenej ludi, a tiez by som tomu dal mozno vecnejsi nazov ako aj blogu pred tymto, aby sa citatel orientoval podla temy. Drzim palce.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME