Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Binárne systémy vo všeobecnej teórii relativity (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A aký názor máte na Jednotnú teóriu poľa, ktorú som skoncipoval - http://apjar.blog.sme.sk/c/314...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Budem úprimný... sú to nezmysly. V podstate opakujete známe rovnice klasickej fyziky a potom do toho vmontujete satana a boha. Okrem toho sa to veľmi ťažko číta, pretože mnohé vety sú neúplné a vazba medzi rovnicami a textom je veľmi vágna. Neberte to v zlom, oceňujem obrovskú námahu, ktorú ste museli vynaložiť pri napísaní všetkých tých rovníc. Neskúsili ste niekedy namiesto Wordu LaTeX? Píše sa v ňom rýchlejšie a výsledok vyzerá lepšie. Teda...mne je to jedno, ale keby som mal sám vo Worde napísať také množstvo rovníc, asi by som to rovno vzdal.

Ale mám návrh. Napíšem blog o Vašej teórii a napíšem, v čom konkrétne s Vami nesúhlasím. Na ten by ste mohli reagovať Vy a vice versa. Možno by sme tak mohli započať zmysluplný dialóg...súhlasili by ste?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

áno, súhlasím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja by som mal

triviálnejšiu otázku, možno celkom nesúvisí s témou. môžme hovoriť že existuje fotón (elektromagnetické pole tam kde je gravitácia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, určite. Gravitácia aj elektromagnetické (EM) polia sú všade okolo nás.

Predstava je, že existujú EM polia, ktoré či už ich berieme klasicky ako polia alebo kvantovo ako častice, sa šíria v priestore a čase. V špeciálnej teórii relativity je geometria priestoru a času raz a navždy daná - je plochá. Gravitácia je trochu iná, tá sa nešíri v zadanom priestore. Hmotné objekty spôsobujú zakrivenie geometrie priestoru. V tomto zakrivenom priestore sa potom znovu môžu vyskytovať EM polia. Gravitácia sa prejaví tým, že svetelné lúče sa naďalej nebudú šíriť po priamkach ale po zakrivených dráhach. Tento efekt bol historicky potvrdený už v roku 1919, krátko po zverejnení teórie relativity. Pri zatmení Slnka sa pozoroval ohyb lúčov, ktoré k nám prichádzajú zo vzdialených hviezd. Tieto inak priame lúče sa v blízkosti Slnka ohýbajú (v súlade s teóriou relativity).

Aby som ale definitívne odpovedal na Vašu otázku: áno, uvedený ohyb lúčov je príkladom toho, že elektromagnetické polia môžu existovať aj tam, kde je gravitácia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ďakujem

za vyčerpávajúcu odpoveď. trochu som rozmýšľal o tom binárnom systéme čo popisujete. ak si uvedomíme že za binárne môžme považovať také nazvem to veci ktoré majú svoju superpozíciu tak by mi vychádzala jedna vec. kvantový počítač pracuje s jednotkami nie 0 alebo 1 ale tam môže byť 1 ako jedná pozícia 0 ako jeho superpozícia. tie svoje 1 a 0 môže meniť ich tvar, čiže mi môžeme mať kopec pomyselných jednotiek a tak by sme mohli v pohode meniť v čase binárny systém až kým nebudeme mať určitý výsledok v čase trochu pohodlnejšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Este raz dakujem, velmi pekny clanok a zaujimava tema! Planujete aj popularizacny clanok o analytickych nahladoch na tieto systemy a Vasich vysledkoch?

Vela sil!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME