Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Varovný signál z Banskobystrického kraja (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môžem poprosiť tie "reálne riešenia", ktoré tu vlády, mimovládky a vy predviedli za posledných, dajme tomu dvadsať rokov? Nemyslím tím na úplne zbytočné vyhadzovanie peňazí do luftu, ako napríklad stavanie príbytkov zadarmo, ktoré budú aj tak raz zdevastované, či kadejaké sociálne podniky od Tomanovej - niečo, čo reálne zlepšilo životnú úroveň cigánov, znížilo kriminalitu, zvýšilo ich zamestnanosť.

Pretože ináč sú tieto vaše polemiky iba prázdnymi rečami, ja osobne som žiaden reálny plán zo strany politikov nezachytil, teda okrem stravných lístkov a Kaníkovho zníženia sociálnych dávok, ktoré vieme ako dopadlo.

Na záver - čo je to ten "extrémizmus" - môžete ponúknuť jednu "extrémistickú" nôtu, ktorú má Kotleba v jeho programe? Príde vám snáď SMERák Maňka menej "extrémistický"? Vopred ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vôbec sa nevzrušujte, slovo extrémizmus používajú zaslepení fanatickí ficovoliči, podobne ako slovo štandardný a iné kvetnaté výrazy, od svojho vodcu, takže takýchto primitívov treba brať s rezervou a až čas ukáže, kedy budú izolovaní od sveta normálnych ľudí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pardón

Nielen Ficovoliči. Všetci, ktorým sa to hodí. Či už politikom, rôznym aktivistom alebo aj bloggerom. Razítko extrémistu, fašistu a aj nacionalistu sa stalo veľmi obľúbeným likvidačným nástrojom. Čo na tom, že týmto slovám ani nerozumiem - ale viem, že pomôžu niekoho zlikvidovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pardón za tie hrubice...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Snad si nemysliš že sudruh Pollak odpovi

Sudruh poslanec , ktory sa tak tešil nas diskusiu pod svojimi prispevkami zasadne neodpoveda.
Akurat načrtne jasne vizie ktore on vo svojej duši vidi - ako napriklad hroznu vetu , čo povedal v jednej televiznej diskusii - vidim jasnu buducnost Slovenska , krasne romske deti .
Ale na niekolko mojich otazok , ako chce regulovat romsku polulaciu tak , aby mali len tolko deti , kolko si uživia z vlastnych zdrojov ešte ani raz neodpovedal ,a myslim že neodpovie ani tebe.
Jemu sa nepači extremista Kotleba , ktory zasiahne proti Romom tak , aby nezneuživali štat , jemu sa pači kamoš zo Smeru , ktory zasa o par rokov neriešenim odsunie problem na dalšie volby. A samozrejme , medzitym rozkradne dašie miliardy zo spoločneho. Ale hlavne že je štandartny politik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neunuvaj sa...

pan Pollak, tak ako ostatni politici tu na blogu, len vysplechne svoje rozumy, ale diskutovat sa neunuva (ani sa im necudujem, co uz sa da o takychto bajkach diskutovat).
Podla mna diskusie ani necita...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Na diskusiu nie je navyknutý,

pretože tu v SME je také pravidlo, že ak sa v článku objaví slovíčko Róm, rómsky tak diskusia z dôvodov opolitickej korektnosti nie je povolená. Takže nie je navyknutý s niekým diskutovať, podobne ako preceda, ktorý diskutuje zásadne iba sám so sebou, prípadne "dovolí", aby mu Figeľ robil "křoví".
Politici, rovnako ako aj médiá sa boja všemocných, nepostihnuteľných a neomylných prorómskych mimovládok, ktoré síce pre rómsku komunitu nikdy nič konkrétne neurobili, ale zato "monitorujú" neustále túto oblasť a v okamžiku, keď zaznie kritický hlas, okamžite odchádzajú zúrivé a nenávistné udania do Bruselu, a/alebo do OSN, kde nachádzajú rovnako nečinných, ale zato veľmi hlasných podporovateľov.
Tieto organizácie (ktorých len na Slovensku máme podľa ich vlastného vyjadrenia viac ako 30) nemajú ani najmenší záujem na vyriešení tejto otázky, pretože potom by stratili báječné a pohodlné živobytie, nevyžadujúce nič, okrem plechového žalúdka a rovnako plechových úst. Stačí vykrikovať, obviňovať, bonzovať a nevidieť to, čo vidia všetci ostatní a sú aj peniaze od štátu, aj od EÚ, aj od sponzorov na teplé kancelárie v hlavnom meste, služobné autá, letenky do Bruselu či do N.Y. a potom už len stačí drístať a drístať, pretože tí tam tomu aj tak nerozumejú a ani nemajú záujem rozumieť. Čím je to bombastickejšie a bulvárnejšie - tým lepšie sa to mediálne predáva!
Pokiaľ sa činnosť týchto "ľudskoprávnych" organizácií neprenesie aj so sídlom povinne do stredu nimi ochraňovaných osád a nebude sa od nich vyžadovať nie monitorovanie, ale konkrétne reálne výsledky pri výchove a integrácii dotknutých spoluobčanov - a v prípade nesplnenia týchto kritérií okamžité zrušenie a zákaz činnosti - tak budú nie pravicoví extrémisti, ale práve tieto mimovládky spôsobovať neustále zvyšovanie napätia a neznášanlivosti medzi majoritou a týmto etnikom.
Už komunisti predsa hlásali:"Každý podľa svojich schopností a každému podľa jeho práce!" To predsa neplatí len pre sociálne vylúčených, o ktorých môžme povedať, že mnohé veci nevedia, ale bez najmenších pochybností pre tieto mimovládne štvavé organizácie, ktoré VEDIA čo robia a robia to žiaľ zámerne!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán poslanec si ,,napíše,, a zverejní a tam to končí.
Zas žiadne riešenie , len ,,reálne,, návrhy...

Presne tak , vy sa tu hráte na humanistov , taký bačov úd akurát. Normálne-logické riešenie , úplne jednoduché nieste schopný uskutočniť a to napr:
-zníženie dávky nepracujúcim
-obmedzenie dávok na počet detí (max.3)
-zastavenie neustálej ochrany rómov pred trestami

Jednoducho vám to takto vyhovuje. Lenže dokedy bude na Slovensku ,,zdravý,, pomer pracujúcich kontra parazitujúcich ľudí?
Vláde Róberta Fica to bude jedno , on už bude mať so svojimi ľudmi nakradnuté a my sa budeme smažiť v pekle inflácie a zadlženosti spojenej s vysokou kriminalitou , ktorú rómovia vytvárajú v getách...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja tam tých extrémistických

nôt, nenávisti a hlúposti vidím dosť.

http://www.*****/casopis/naseslovensko_septemb er2013.pdf
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môžeš prosím špecifikovať tie "extrémistické noty, hlúposti a nenávisť"? Ešte predtým ako začneš - frázy o príživníkoch na sociálnych dávkach nepovažujem za extrémistické, hlúposti a ani nenávisť - sú to fakty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Extrémizmus

nenávisť a klamstvá - citujem z novín Naše Slovensko -

"Minister vnútra za KDH Daniel Lipšic sa v roku 2011 postavil na stranu sexuálnych pomätencov a extrémistov a nasadením tisícky policajtov na ochranu tzv. Dúhového pochodu sa postaral o jeho nerušený priebeh. Polícia odporcov pochodu označila za extrémistov a mnohých zatkla. Čiže práve vďaka ministrovi za KDH na Slovensku nerušene prebehol pochod úchylákov žiadajúcich pre seba štatút manželstva či právo adoptovať si det". Sexuálni devianti môžu slobodne propagovať svoje úchylky v našich uliciach. Vláda najnovšie zaviedla v Trestnom zákone osobitnú ochranu pre sexuálnych úchylákov, vrátane pedofilov! "

Nenávisť skĺbená s hlúposťou :
"Politické potkany na Slovensku neslúžia ľuďom, ale záujmom Nového svetového poriadku, ktorého cieľom je pomaly, ale isto, zničiť všetko národné a kresťanské. Je zakázané je kritické historické bádanie v oblasti druhej svetovej vojny. Tzv. informatizáciou spoločnosti sa pripravujú technické podmienky pre absolútne sledovanie celej spoločnosti. Čipy v dokladoch, kamerový mýtny systém, povinná archivácia údajov o telekomunikačnej prevádzke – to je len začiatok nástupu Nového svetového poriadku " Pridaný je odkaz na "Protokoly sionských mudrcov".

Ďalšie príklady hlúposti
"Po roku 1989 sme sa otvorili dokorán svetu a nikto nepostavil záchrannú stenu tomu, aby sa zabránilo vpusteniu negatívnych vplyvov zo zahnívajúceho kapitalizmu." V inom texte zase kotlebovci píšu o bolševikoch :-)
- sľubujú plnú zamestnanosť
- chcú vytvárať domobranu
- viazať platy politikov na minimálnu mzdu
- dôchodkový vek chcú ústavným zákonom stanoviť na 60 rokov.
- sú prti korupcii ale zároveň chcú vracať privatizovaný majetok štátu, štát ma viacej zamestnávať ...
- chcú umožniť dobrovoľný vojenský výcvik
- výchova má byť kresťanská a národná
......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To, čo si tu prilepil, je súčasťou jeho župného programu?

1. Iba expresívne a pejoratívne vyjadril svoj názor na teplých, čo je na tom "extrémistické"? V čom klamal?

2. To o NWO je blud. Čo je na zvyšku toho citovaného textu "extrémistické"?

3. Čo je na tom, čo si odcitoval, "extrémistické"?

Ty považuješ tie "sľuby" za extrémistické? Čo všetko nasľubovali za tých 20+ rokov ostatné strany? To bolo tiež "extrémistické"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mne sa to extrémistické a

hlúpe zdá.
- názor na LaG je jedna vec, spôsob podania kritizovanie ochrany slobody zhromažďovania a primitívnosť prezentácie názoru vec druhá, svedčí o nenávisti
- klamal, žiaden zákon na ochranu pedofilov nebol prijatý
Jasne som naznačil čo považujem za extrémistické a čo za hlúpe. Prečítaj si môj príspevok ešte raz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale veď prestaňme operovať s prázdnymi frázami a špecifikujme, čo je na tom extrémistické? Nie čo sa ti na tom extrémistické zdá alebo nezdá, ČO z toho je popieraním spoločenských štandardov, či s rasovou, náboženskou alebo národnostnou neznášanlivosťou?

Primitívnosť nie je extrémizmom. Ak už teda narážaš na tú kritiku zhromažďovania. Prečítal som tvoj príspevok nie raz - stále neviem, čo konkrétne spadá do definície extrémizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aha, fajn, bez teba by som naozaj nevedel, čo je extrémizmus.

http://sk.wikipedia.org/wiki/E...

No a teraz skús:

Ale veď prestaňme operovať s prázdnymi frázami a špecifikujme, čo je na tom extrémistické? Nie čo sa ti na tom extrémistické zdá alebo nezdá, ČO z toho je popieraním spoločenských štandardov, či s rasovou, náboženskou alebo národnostnou neznášanlivosťou?

Budem sa už iba kopírovať, pretože sa mi naozaj nechce opakovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezhodneme sa.

Ja považujem za extrémistické keď niekto upiera skupine ľudí právo na zhromažďovanie, považujem za extrémistické keď niekto v svojom programe operuje vecami ako NWO a protokoly....

Náboženskú neznášanlivosť prejavovali kotlebovci keď boli ešte pospolitosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

On ho neupieral. Iba ho kritizoval. Práve naopak - Maňka je SMERák a práve SMERáci na čele s Kaliňákom upieral ľuďom zhromažďovať sa aj u nás v Krompachoch, v Š. Michaľanoch, všetkých hodil do vreca "extrémisti" a bolo.

To, že vo svojom programe operuje s tými bludmi mi taktiež vadí, ale čo sa týka náboženskej neznášanlivosti, tak to by mali pomlčať všetky strany do jednej, hlavne tie s písmenkom K v ich názve, pretože tie iba popudzujú proti sebe veriacich a neveriacich hlúpymi zásahmi do ich slobôd.

Ale budiž, nezhodneme sa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre mňa je Maňka

umiernený nacionálny socialista a Kotleba radikálny nacionálny socialista. Pospolitosť mala v programe zakázanie iných ako kresťanských cirkví na Slovensku, toľko k jej náboženskej neznášanlivosti. Práve pre extrémistické stanovy sa pospolitosť nemohla stať politickou stranou a tak použila stranu priateľov vína.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pospolitosť je Pospolitosť a "nový" Kotleba je "nový" Kotleba. Zjavne mal nejaký "level up" a od týchto vecí vo svojom programe upustil (aspoň ja ich tam teda nevidím).

Ak by mal Kotleba vo svojom programe niečo naozaj "extrémistické", určite by mu nedovolili kandidovať, tak, ako mu v minulosti zrušili stranu a niekoľko krát ho dali do väzby pred pochodmi. Boľševici na to páky majú, prečo ich nepoužili?

Maňka má svoju históriu zo Zvolena, zrezávanie stromov v starom parku, vyhadzovanie peňazí na rekonštrukciu námestia, nedávno klamal ohľadom zníženia nezamestnanosti, čo mu aj dokázali, je to proste typický SMERák.

V tomto prípade neexistuje väčšie alebo menšie zlo, iba dve zlá, každé iné a rovnako nebezpečné. To len na margo toho, aby si si nebodaj nepomyslel, že by som Kotlebu podporoval alebo snáď volil.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Radovan Bránik: KOTLEBUS, alebo ako to bolo s autobusom ĽSNS 1 840
 2. Ondrej Putra: Dva roky v Anglicku I. 1 117
 3. Radovan Bránik: Keď padajú MASky 536
 4. Richard Sulík: Zakladám stranu 450
 5. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (9. - 15.11.1918) 362
 6. Peter Žiak: Podvodníci chcú "liečiť" už aj oči. Nenechajte sa oklamať 347
 7. Marko Salini: O Masarykovej láske k Turcu 274
 8. Transparency International Slovensko: Kto platí nového primátora Bratislavy? 235
 9. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 230
 10. Branislav Gröhling: 3 príklady, ako ministerstvo školstva ignoruje odborníkov 138

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Vyššia Spravodlivosť zasahuje! Tvrdo, nekompromisne a všetkých!
 2. Patrik Mackových: Tlak na ceny ropy sa stupňuje, ovplyvňujú ich sankcie aj „saudská kríza“
 3. Eva Šnircová: Čo má spoločné TRÉNING s pracovným pohovorom?
 4. Zuzana Ondruš: Hudobná výchova v škole - čo je to za predmet ?!
 5. Július Kovács: Parlament Slovenska sú Bratislavské strany.
 6. Naďa Mitanová: 15 minút denne robiť veci nové, ťažké, nečakané...
 7. Vladimír Krátky: Sabotáž ?
 8. Jana Slobodová: XIV. časť z knihy "V Krajine predkov"
 9. Lórant Kulík: Aktualizovaná fotogaléria s článkom: Kolotoč Karla Dykovského v Košiciach
 10. Igor Slobodník: Recyklujem

 1. NAKA vypočúva orgnaizátorov protestov Za slušné Slovensko
 2. NAKA by mala preverovať účty Fica a Kaliňáka
 3. Fico zneužíva štátnu moc. Reakcie na vypočúvanie aktivistov
 4. V piatok sa v Bratislave bude konať protest Za slušné Slovensko
 5. Prestaňme démonizovať naftu, zhodujú sa odborníci
 6. Kauza Perinbaba: Polícia zadržala zlodejov a našla aj lup
 7. Roky ju znásilňoval nevlastný otec, po pôrode jej hrozí väzenie
 8. Kamión v plnej rýchlosti vyletel z cesty a zastavil sa blízko reštaurácie
 9. Jahody v novembri. Ovocinári vyhlásili samozber
 10. Bol medzi siedmimi hriešnikmi. Už sa to nezopakuje, tvrdí Škriniar

 1. Ficova exporadkyně Trošková už je ve svém: Kde vzala 6,5 mega na luxusní byt?
 2. Náš dobrý biely kôň Bašternák mlčí…
 3. Majchrák, Hanus: Zlá noc pre Smer
 4. Marián Leško: Smer stratil moc, OĽaNO a SaS rezignovali už dávno
 5. Smer utŕžil v komunálnych voľbách to, čo si zaslúžil – drvivú porážku
 6. Komentár Petra Bárdyho: Východ to Ficovi a Vaľovej zrátal
 7. Ľuboš Kostelanský, Gabriel Šípoš: Kto platí nového primátora Bratislavy?
 8. Víťazom volieb je aj Za slušné Slovensko. Časť zmeny prichádza z námestí, hovorí Juraj Šeliga
 9. Matovičove zlyhanie v Košiciach: OĽaNO stiahlo pred voľbami J. Polačkovi podporu
 10. Súvisela vražda Ernesta Valka so zmenkami?

Už ste čítali?