Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Triptych troch tajtrlíkov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Mladý,

ako ten obraz súvisí s neschopnými riaditeľmi nemocníc? Že si chcel prilákať čitateľov? Aj tak tomu nerozumiem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jednoducho

Kam sa hrabe Francis Bacon :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ked cirkusanti vedia,

že diváci sú mentálne a psychicky poškodení, predstavenie odfláknu, však tí debili, čo sa na nás kukajú, tomu aj tak prd rozumia. V prenesenom zmysle slova sú cirkusantmi - kompletné zdravotníctvo s klaunom na čele, to je súčasná ,,pripečená" anorektická ministerka Pohrebníctva , diváci - tí debili, to sú Buta Tóti, ktorí sa na to predstavenie pozerajú, ale sú úplne mimo, alebo sa tvária, že majú v záhradke vela práce a na všetko už jednoducho nestačia... Tákýchto degenerátov, ako je náš debilný národ nenájdete ani medzi vesmírnymi Klingónmi. Čítali ste slová neznaboha , žiadne amen, ale hulajúja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Výstižné !

Rovnako ako veľmi dobre napísaný príspevok autora článku. Na svoj vek má dobrý postreh a dokáže ho na úrovni podať.
S tými voličmi v Kocúrkove je to naozaj ťažký problém. Bude v tom chorobná podozrievavosť alebo hlboko zažratá závisť. Pýcha a pád. Ani to, pred čím ich Litmanová varuje, si k srdcu príliš neberú. Taký skutočne nezávislý kandidát, ani keby sám osobne vyzbieral stovky podpisov a každý ho osobne poznal, ani keby bol známym nositeľom ocenia Čestný občan v mieste rodiska i narodenia, nepochodí. Z jednoduchého dôvodu - z obyčajnej pýchy a nadutosti. Z neochoty pochopiť, že to,čo je dobré pre všetkých, v každom prípade bude dobrým aj pre neho, pre jeho lepší život. Preto sa nikomu, kto pozná náturu rodákov, ani neoplatí za takých si život pokaziť...Oni len čakajú, že im všetko spadne zhora - a ešte Rómov budú obviňovať z lenivosti.Akoby morálna stoka bola príjemnejšia a menej odpudzujúca než odpadky v osadách.
Keď vládli komunisti, beda bolo tomu,na koho miestny pašerák a známy krčmový hrdina ukázal prstom. Celá dedina sa prestala s takým zhovárať. Rovnako ako dnes - ani dnes v Kocúrkove nepochodí ten,čo poukáže na pravdu a ešte sa to nebodaj splní. Ľudia sa radi nechávajú oklamať - predstavou,že zo dňa na deň zbohatnú.Napriek tomu,že reálne to nikdy nebude možné,aby bol každý občan bohatý a každému sa všetko,čo si len zaželá,splnilo, že naša krajina nie je krajinou zázrakov. Asi tu bude na príčine pýcha a dedičný sklon k lúpežiam. Veď aj pri voľbách už tradične vyhráva len ten kandidát,čo do svojich sieti nachytať čo najviac jemu podobných,čo tiež chcú rýchlo zbohatnúť- skrátka zbojníkov. Kde sa na nás hrabú ctihodní donovia zo Sicílie. Svoje si nedáme - svojich ozbíjame !
Aj po 300. rokoch rabovania sa veľmi ľahko môžeme dostať na úroveň obyvateľstva žijúceho koncom 17.storočia.Pomocou drancovania na iný spôsob - výsledok bude rovnaký.Opäť bezohľadnosť a rozkol.Opäť rebélia sedliakov, opäť pamätné záplavy a suchá, prepady.
Ešte aj z tých banánov, čo nám bohato ponúkajú trhy, len aby vyhoveli záujmom goríl, - z tých banánov, na ktoré vraj v minulosti čakali zástupy v obchodoch, čo nám ,deťom z horských osád, pripadali ako primrznuté a zhnité zemiaky, nám už mnohým začína byť nevoľno. A keby len z toho.
Napríklad aj z toho, že nám v krajoch chátrajú miliónové nedokončené stavby kadejakých nemocničných budov,namiesto domovov dôchodcov alebo okresných útulkov pre bezdomovcov alebo siroty sa v nich už možno dávno uhniezdili kŕdle holohlavých supov a krkavcov.Žeby len preto, že ktorýsi lekár na gynekológii mal takú povesť, že rapídne znížil pôrodnosť, nikto už dnes nemá chuť stavby dokončiť? Hádam ich dokončia raz nejakí naftári alebo Rómovia, tí majú dosť detí - majú budúcnosť.
U nás v Kocúrkove sa riaditeľom nemocnice môže zo dňa na deň stať hociktorá samosprávne orientovaná osoba, na výkon činnosti postačí mať známosť, prípadne nejaké to prasa. Zdá sa, že akurát to dáke zakálačkové nebožiatko a ochota vyrúbať susedom celý les a predať z príležitosti mítingov zaručí oveľa väčšiu múdrosť poslancov. U nás riaditeľke nemocnice postačilo len príležitostne absolvovať gymnázia k tomu,aby dokázala šéfovať na okresnom úrade, po ďalších voľbách zas na úrade práce a z toho dôvodu - zrejme len pre nudu na pracovisku -začať študovať na sociálnej VŠ. Lekári si bez nej-keď ide o vyššie kontakty,ale pomaly aj o bežné záležitosti -vraj nedokážu poradiť. A pacienti? Rovnako pred 100 rokmi budú putovať do čo najvzdialenejšej nemocnice,alebo ako tradične doma dušu vypustia.Ostatní ozbíjaní občania sa budú liečiť svojpomocne.Pre istotu
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME