Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kresťania do plynu? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

nepárajte sa s nimi ...

nepárajte sa s nimi žalujte ich ako Harabín .....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za rodinu sa pokladá predsa aj matka s dieťaťom, detto matka s adoptívnym dieťaťom, no a kedže v SR je možna aj adopcia jednotlivcom a sexualna aorientacia sa neskúma, tak aj lesbička može zístať dieťa adopciou a vytvoriť rodinu. Tuším že doteraz aktualny minister školstva nikdy nemal s týmto problém :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako googlim tak googlim

ale povodny obvinujuci clanok nikde nenachadzam
predpokladal som ze na plus 7 dni ale tam nic nie je
mozem poprosit o suradnice ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

www.nrsr.sk-poslanci-richard-vasecka

v interpelaciach na ministra najdete, tusim z 3.10
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to viem, to som nepotreboval vediet

ale ja som hladal kde obvinuju Vasecku z nacizmu, ten clanok ma zaujima (predpokladam ze plus 7 dni, ale neviem to nikde najst na internete)

inak davat rozne urazlive nalepky oponentom je tusim zvykom nielen v diskusiach na SME ale uz aj u novinarov,
nestrannost informacii sa vytratila
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vaseckov rozsireny obzor

„Aj keď si krestania dospelí želajú deti a chcú dokonca získať vplyv aj vo výchovno-vzdelávacom systéme školstva, Slovenskú republiku nevynímajúc, takáto krestanska túžba je v takýchto prípadoch v príkrom rozpore so záujmom dieťaťa, ako ho deklaruje Dohovor OSN o právach dieťaťa. Ba čo viac, možno to krestanske hodnotiť ako vážne ohrozenie mravnej výchovy detí. Viaceré prokrestanske provatikanskke kruhy a pochybne institucue začali rodinu nanovo definovať pod vplyvom rozličných krestansko -politických nátlakových skupín, a tým jej význam oslabovať. Ak normalna antikrestanska rodina stratí svoju osobitnú antikrestansku podporu, podkopáva sa spoločnosť zvnútra. V definícií rodiny a práv detí nesmie vládnuť zmätok produkovany krestanskymi kruhmi a sektami."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toto citujes

rovnako sa to da napisat o LGBT alebo lubovolnej inej skupine
to co si napisal ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... no a? Takže kresťania sa môžu aktivizovať, a homosexuáli nie?
teda jedna skupina samozvaných nadľudí, ktorí naučene veria v nejakých šamanov a mimosférické bytosti môžu mať svoje aktivity, a homosexuáli nie, len preto, že nejakí sektári a samozvaní vykladači pravdy (jedinej a neomylnej) môžu hocičo, lebo oni chcú??

Väčšina kresťanov má naučenú predstavy viery, a nemajú ani potuchy o skutočnej podstate viery a napr. biblie ako fundamentu viery, ktorá je vražedná, brutálna a nabáda na zločiny proti ľudskosti, ale hlavne že nejakí homosexuáli...

Na slovensku neexistuje zatiaľ rovnocenná diskusia a možnosti pre realizáciu pre tých, ktorí chcú niečo zmeniť, brzdami sú katolibanci a nacionalisti a mnohí medzi nimi s neonacistickými ideami, ktorí sa napr. vo fiktívnom boji proti homosexuálom vedia spojiť, ako oheň a voda ničia všetkých, o ktorých si myslia, že nemajú mať právo na vlastné aktivity, a broja proti slobode a demokracii, pričom ju sami zneužívajú na vlastné vymývanie mozgov ľudí.

Kresťanstvo je sekta, a čo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Biblia nabáda na zločiny proti ľudskosti:
Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé.
Nezabiješ!
Robte dobre tým, ktorí vám zle robia.
Milujte svojich nepriateľov.
Neodporujte zlým zlému.
Daruj hladnému svoj chlieb.
Žehnajte tých, ktorí vás prenasledujú.
Žehnajte a nepreklínajte.
Pokladajte jeden druhého za väčšieho od seba.
Ak sa niekto prehreší proti tebe, odpusť mu 77 krát.
...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Biblia nabáda na zločiny proti ľudskosti:"
nie nie, obcas nabada aj k pokore a laskavosti ...

"Žehnajte a nepreklínajte."
hm, to je od pavla? seba do toho asi nepocital
1 kor 16, 22 "Ak niekto nemiluje Pána, nech je prekliaty!"

"Nezabiješ!"
Lukas 19, 27 "A napokon, mojich nepriateľov, čo nechceli, aby som nad nimi kraľoval, priveďte sem a pozabíjajte ich predo mnou."
uznam, je to z podobenstva, ale co presne znamena to "pozabijajte"? ze ked nechcem aby nado mnou kraloval tak dostanem fidorku? Co maju na to povedat neveriaci, co z definicie nechcu aby im kraloval? tzv hate speech ...

Rimanon 1, 32 "Poznajú Božie ustanovenie, že tí, čo páchajú takéto veci, zasluhujú si smrť."
rec je o homosexualoch, ale ved koniec koncov - hladny nie su tak im chleba netreba, po lici neudreli, tak netreba nastavit ano to druhe, ak zle nerobia tak im asi ani netreba robit dobre, krestanov neprenasleduju, tak naco zehnat ... sak logika ne ... a pavlovi potom predsa nic nebrani, aby jasne napisal, co si podla biblie zasluzia ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. Prekliaty môže znamenať aj vylúčený zo spoločenstva. Ale nepíšem to s úplnou istotou, lebo nie som odborník v biblických vedách.
2. Áno, je to podobenstvo. Okrem toho si myslím, že neveriaci sa tiež raz (po smrti) stretne s Kristom, ktorý ho miluje, a tam sa bude mať možnosť rozhodnúť pre večný život v Kristovom kráľovstve. Tomuto samozrejme nemusíš veriť, ale už ten biblický výrok znamená niečo iné, ako nabádanie ľudí ku zabíjaniu
3. Čo sa týka následkov hriechu, všetci si zasluhujeme smrť, ale tiež to nie je nabádanie k zabíjaniu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hm, ak ti retorika "...nech je prekliaty!", "... pozabíjajte ich predo mnou", "... zasluhujú si smrť" pride ako instancie laskavych, milosrdnych a zehnajucich slov, tak ich nabuduce vymenuj spolu s "Žehnajte a nepreklínajte" etc. Nech je ten zoznam kompletnejsi. Ak by si ale nahodou predsa len nadobudol dojem, ze nepatria do toho isteho zoznamu, tak sa nad tym skus zamysliet nad ramec sematickej akrobatiky typu "smrt neznamena akoze smrt, ale akoze az smrt po smrti". smrt po smrti, lol ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V Biblii sa píše aj o druhej smrti, (pravdepodobne smrť ducha), takže si LOLuj, koľko chceš. Zjv 2,11; Zjv 20,6; Zjv 20,14; Zjv 21,8
Ešte by si mohol pripomenúť Brandonovi, aby si tiež doplnil svoj zoznam. On začal na Bibliu pozerať selektívne. Podľa neho je to fundament viery, ktorý je vražedný, brutálny a nabáda na zločiny proti ľudskosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hm, to s tou druhou smrtou je zaujimave. Odkial vieme, ze sa Pavol odvolaval na vizie zo zjavenia a nie na mojzisov zakon? Pretoze z "Poznajú Božie ustanovenie, že ... zasluhujú si smrť" nie je zrejme odkial to poznaju ti o ktorych je rec (nemravnici?). List rimanom je minimalne 20 rokov starsi ako zjavenie a sam Pavol vo filipanom pise :"som ... pokiaľ ide o vzťah k zákonu farizej". Tazke zatial iba lacny lolipop.

priznam, ze Zj 21, 8 je moj favorit - "Ale zbabelci, neveriaci , nemravníci, vrahovia, smilníci, čarodejníci, modloslužobníci a všetci luhári budú mať podiel v ohnivom jazere, horiacom sírou; to je tá druhá smrť"
Stale ale nechapem, akym sposobom "Žehnajte a nepreklínajte" prebija slova a postoje biblie, ktora stavia neveriacich, homosexualitu a premanzelsky sex moralne na tu istu uroven ako klamarov a vrahov a adresuje ich vyrazmi ako "smrt", "zabijat", "prekliat" ... konotacia je jasna. Dokonca aj ked pripustime mozny dvojzmysel, nie su to ziadne laskave eufemizmy.

ci priamo nabada je vec vykladu (asi ako smrt po smrti), ale "podiel v ohnivom jazere", to je mokry sen brutalnej a vrazednej mysle, ktora slovami ako "smrt", "zabijat" a "prekliat" jasne formuluje svoj, ehm, "moralny" postoj, ktory nie je ani laskavy, ani milosrdny, ani zehnajuci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj taketo rodiny existuju. Co s nimi?

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie vsetko co existuje je zdrave a normalne.
ak uz existuju, treba im v zaujm deti pomoct. ale celkom urcite nie je vhodne hrat sa na idylku, a presviedcat cely svet ze tak je to spravne, tak je to prirodzene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Posadnutý Vašečka

Pán poslanec, ktorý skaderuka skadenoha sa objavil kdesi v parlamente (nehovoriac o jeho aktivite tam), nemá iné témy, ako homosexuálov, interupcie a kdejaký boj proti hocičomu nekresťanskému.

Aj tento príspevok je dôkazom ako posadnutý je - homosexuálmi.
Parafrázoval by som to Šiestym zmyslom - I see GAY people.
Všade vidí nejaké neidentifikovateľné LGBTI aktivity, dobreže nenapíše, že mu homosexuáli vyskakujú z chladničky...

Takže ak by sa nejaký úradník z vlády vyjadroval o kresťanoch, už by to bolo super, že sa podporuje niečo, s čím tiež ostatná spoločnosť nemusí súhlasiť a podporovať to, ale ak sa niekto vyjadrí k téme homosexuálov, zrazu je to problém?

Čo teda Vašečka a spol. chce? Prokresťanské agendy vlády, poslancov, úradníkov...?

OMYL!

NIKDY nebude kresťanstvo nadradené nad slobodu jednotlivca, nikdy nebudú kresťanskí politici ako Vašečka a spol. nadradení nad ostatných, aby ostatným nanucovali svoje videnie sveta ako jedinú a neomylnú pravdu, ku ktorým sa prihlásia aj iní samozvaní vykladači pravdy, len aby bojovali proti nejakej LGBTI skupine..., lebo medveď!
Pripomína mi to praktiky nacistov na začiatku 30 rokov 20 storočia.

A nie je to len nejakí príspevok v článku.
VY pán Vašečka tak aj konáte, a to, že to sami nie ste schopní rozlišovať (so svojimi súputníkmi), netreba ani článok, ani záznamy NR.

Zapadáte do skupiny extrémistov-katolibancov, ktorí hrajú svoju hru bojovníkov za rodinu s anti-homosexuálnou agendou.

Samozrejme, všetci s tí zlí, len dobrí kresťania ako Vašečka, Škrípek, Kuffa a Mikkoško a spol. sú tí, ktorým každý ubližuje, útočí na nich, a obviňuje ich z kdečoho...

To priateľstvo s Izraelom je smiešne.
Vie pán Vašečka, aké možnosti tam majú homosexuáli? No, asi tak...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Všetky tie akie

ako sú LBGTI, rodová rovnosť a podobne sú zamerané na demoralizáciu slovenského národa. Takú, akú už spôsobili v západnej Európe. Slúžia však iným záujmom, slovenským určite nie. Má pripravené z toho ťažiť !!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dešifruj tú mýtickú, mysterióznu demoralizáciu že vraj slovenského, a ešte aj národa.
Čo to do pekla je? Aká demoralizácia?
Takže nie tisíc iných vecí , ktoré skutočne demoralizujú spoločnosť, údajne národ, ale div sa svete, akísi homosexuáli, a akási prazvláštna formulácia, že prepytujem, rodová rovnosť?
Och joj, tá hnusná západná Európa, už tak demoralizovaná, že do nej uteká ako besný práve ten slovenská národ, teda aspoň mnohí, či za prácou, za lepším životom..., oh áno, skutočne demoralizácia, ak sa tí istí musia prispôsobiť tým zákonom a pravidlám ako sú aj reg. partnerstvá, či priamo homo manželstvá..., a nikto z nich nerobí bubákov, naopak, rešpektuje to, a žije si svojim životom, presne ako by si mal aj ty, a nestarať sa do toho, kto chce s kým žiť.

Aj ty si dokonalý príklad vymäteného člena nejakého slovenského národa, ktorý vidí konšpirácie a bubákov na každom rohu, v každej veci, ktorá tebe nezapadá do tvojej logiky a videnia tvojho sveta.
Tvoja vec, nám ostatným tým neprekazíš snahy individuálnej slobody, vrátane žien, ktoré mnohé aj teba rodovo môžu prekonať, a zjavne máš s týmto problém, a komplexi. Tvoj problém.

Len zbytočne kecáš o ničom, žiadne konkrétnosti, nič, len nejaké "záujmy", "demoralizácia"..., a ešte začni s konšpiráciami typu, že niekto chce ovládnuť tento svet... a sme doma.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME