Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zajtra v Bystrici nebudem krúžkovať a iné županské mini úvahy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som za preskrtnutie

oboch kandidatov, aspon ja to v nasom kraji urobim cervenou farbou. Prazdny harok by som nedaval bol som vo volebnej komisii, aby som sa pozrel ako to tam funguje. Uz len preto by som nedoveroval, ze nenajde nejaky nadsenec, ktory zakruzkuje svojho favorita. U nas pri pocitani listkov nikto nikoho nekontroloval. Pociatal som Robovi hlasy, moze byt rad aj ked ho nemam rad nie som stvoreny pre podvody. Za inych u nas by som ruku do ohna nedal.
Nesuhlasim s tebo s pomenovanim klerofasisticky stat, len kvoli tomu, ze prezident bol knaz. Zostatok knazov tu nepochodoval v rajtkach. Zostal by som pri Slovenskom state pripadne vojnovom.
Dnes sedi na prezidentskej stolicke senilna hanba Slovenska a nenazyvame tento stat senilnou demokraciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to tam ani íst nemusíš

a myslím si,že po utvorení koalícií tu mame po rokoch jednu zomknutu stranu takže neviem čo budeš volit v buducnosti .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nikdy nebolo Slovákom lepšie ako za tzv.Slovenského štátu, to vám potvrdia všetci, ktorí ešte žijú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

všetci to netvrdia. a keby aj, tak za cenu 70 000 ľudských životov a straty slobody národa?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Márnosť šedivá, presne takto to vyzerá, keď píše blogy ktokoľvek, komu sa zachce...

Pokiaľ viem, na samotnej existencii zbraní nie je nič protikresťanské. Je povinnosťou každého brániť svojich blízkych a princípy vyššieho nadosobného dobra. Situácia sa natoľko vyostruje, že vďaka súčasným predpisom upravujúcim držbu zbraní mnohí nebudú schopní ochrániť vlastné rodiny pred útokmi, pričom tie rozhodne nemusia prichádzať len od tzv. neprispôsobivých, ale za istých okolností aj od samotného prebujnelého sekulárneho štátu, ktorý si osobuje rozhodovať o nepomerne širšom rozsahu vecí, ako to bolo v stredoveku, alebo hoci aj za Metternicha alebo Alexandra Bacha. Západná Európa nie je ďaleko od stavu, kedy u "názorovo nepohodlných" budú hľadať akýkoľvek dôvod na odňatie detí (napr. údajná zlá "netolerantná" či "nepokroková" výchova), ktoré následne umožnia adoptovať sodomitom či ľuďom, ktorí si za to zaplatia (de facto sa to už deje napr. v Nórsku). Myslíte, že v takejto situácii, kedy by sa štát absolútne spreneveril elementárnej morálke, by rodičia nemali právo brániť bezpečnosť a morálnu výchovu vlastných detí?
Mimochodom, reguláciu držby zbraní v dnešnom zmysle v Nemecku zaviedli práve za vlády NSDAP, ak to náhodou neviete.

Nevidím nič protikresťanské ani na niečom, čo by som nazval "zosilnenenou aplikáciou archaického princípu personality oproti modernistickému princípu teritoriality". U európskych kmeňov v staroveku a ranom novoveku bolo bežnou zásadou, že spolu s jeho príslušníkmi mohli žiť len cudzinci, ktorí podľa vedenia kmeňa predstavovali vysoký prínos pre spoločnosť (najmä remeselníci, atď.). Ak sa však títo ľudia previnili proti elementárnym zásadám, akými sa spravuje slušný hosť počas pobytu v cudzom dome, ďalej ich u seba netrpeli. K tejto téme len toľko.

"Ľudskosť a cit?" Netuším, že si človek ako vy pod týmito pojmami predstavuje. Zrejme nejakú latinskoamerickú soap operu alebo iný banálny doják. Život ale takto nefunguje a nikdy sa z neho nestane utopická rozprávka. Slovenský národ by sa mal orientovať na hodnoty ako česť, vznešenosť ducha, budovanie prirodzeného sebavedomia, cit pre krásu, úcta k vlastnej identite a tolerancia voči ostatným (ak nenarúšajú naše práva), dodržiavanie sľúbeného, bezpodmienečný rešpekt k súkromnému vlastníctvu iných, pracovitosť, úcta k matkám a rodine. To, čo vy považujete za "dobré", si skôr predstavujem ako chaotickú, vnútorne chorú a rozloženú spoločnosť ako vystrihnutú z filmov Woodyho Allena.
Naša aj celá európska spoločnosť má určité problémy, tým treba čeliť a riešiť ich. Alebo sa na to vykašlime a pomyselne tancujme nad ruinami európskej kultúry (pretože autentickú tradičnú Európu už dávno pochovali revolúcie), ako to radil Ernst Jünger. Ale netvárme sa, že mentalitou zbabelosti, pokrytectva a ústupčivosti sa dá niečo dosiahnuť.
Ja osobne som voliť nešiel a nevidím dôvod, prečo by som sa mal podieľať na liberálnej fraške zvanej "voľby", keď v tejto krajine aj tak rozdávajú karty iné sily, nie trasúci sa politickí tajtrlíci.

Štýl tohto blogu je úžasným príkladom primitivizmu a zaslepenosti, k akému ľudí dokážu doviesť osvietenské názory a mrzí ma to o to, viac, že vďaka nemu vidím, kam zhruba kráča generácia mojich rovesníkov (česť výnimkám). Takže asi nám zostáva len ten tanec nad ruinami a snaha aspoň o zachovanie vlastnej osobnej cti, integrity a aspoň úlomku dávnej Tradície spolu s pohŕdaním voči tomuto systému.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Reakcia na Waltera

Existujú aj iné prostriedky ochrany ako pomocou zbrane. Existencia zbraní nie je protikresťanská, ale myslím si, ale podporovať legálnu držbu zbrane a jej použitie na ochranu svojho majetku nie je dobré a nesúladí mi to s kresťanskými princípmi. Juvenilná justícia a ochrana rodiny zbraňou? To je už asi trošku mimo témy, nie?

Európske kmeňe v staroveku? a tie žili v súlade s kresťanskými zásadami? Tak to hádam nie :-).

Na hodnoty na ktoré by sa mal Slovenský národ orientovat( nie len ten, všetci občania SR), tak s Tebou takmer vo všetkom súhlasím. Ja nie som nejaký zaritý skalný fanúšik Woddyho Allena a určite nechcem, aby fungovala spoločnosť tak ako v jeho filme :-)

Aké problémy má naša spoločnosť? A aké sú to tie dávne tradície?

Prečo môj štýl je primitívny a zaslepený?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME