Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozsudok nad Rezešovou-výsmech spravodlivosti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem...

...niekde som čítal, že pri domácom väzení sa započítava iba každý tretí deň, ale či je to pravda........Asi tam bude musieť mať aj nejakú súkromnú ochranku a nerozbitné sklá na oknách......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Výsmech spravodlivosti tento trest...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rezešovcov nemusím, ale príbuzní

nemôžu za činy starého R., ktorý svoj trest už dostal od inej spravodlivosti. Na druhej strane starý zákon trestá hriechy otcov až do štvrtého kolena - a asi vie prečo, lebo to sú tí, čo z nich profitujú. Lenže teraz sa nebavíme o privatizácii a managemente VSŽ, za ktoré by mal sedieť v prvom rade ten, čo sa škerí v Elektre a najnovšie o sebe necháva točiť filmy novými asistentkami pre všetko.
Takže čo s mladou R. ? Už samotné auto ktoré šoférovala je kumulovaným výrazom arogancie a nemalo by čo hľadať v cestnej premávke. Je to totiž kladivo na bezpečnú ochranu svojich majiteľov a rozpučenie všetkého, čo im vôjde do cesty. Čiže vlastne zbraň, na ktorú netreba zbrojný pas. Lenže tieto motorizované obludy, včítane pancierových aut a iných Hummerov sú u nás legálne a dokonca ani nevyžadujú iný vodičský preukaz, než miniatúrny Smart. Viem pochopiť farmára, ktorý potrebuje dodávku na farme, ale nikdy nepochopím na čo sú všetky tieto SUV v meste. Vlastne ich majiteľov ľutujem, keď sa s tým zúfalo pokúšajú niekde zaparkovať, kde by sa tie Smarty hravo vošli aj dva. A čudujem sa, že im to za to stojí. Teda až do chvíle, kým si uvedomím, že tú námahu sú ochotní trpieť len preto, lebo ich obluda im dáva pocit istoty, že aj v prípade nehody, ktorú sami spôsobia sa im nič nestane a z toho druhého bude fašírka. No čo, mal si aj on kúpiť. Vtedy dostávam chuť si odkúpuť starý OT-64, BVP, alebo hoci iba tank T34. Lebo nimi by som hociktoré nafúknuté SUV pre zmenu prebehol ja, ako plechovku od piva :) Len tá spotreba :(
Takže prvý problém je nerovnosť zápasu medzi autiskom páchatelky a autíčkom obetí. Ale za to R. vinná nie je, lebo za to si vinný TY. Máme totiž "demokraciu" a TY si volil (alebo nevolil, čo je jedno, lebo nemáš voľbu) politické subjekty, ktoré ŤA zastupujú a ktoré umožnili dopravným inšpektorátom takéto vozidlá legálne pripustiť do premávky.
Je totiž evidentné, že silným spolupáchateľom bolo aj technické prevedenie auta obetí. Ak by boli sedeli vo väčšom/silnejšom/bezpečnejšom aute, zrejme k požiaru nedôjde. A ak by boli sedeli v tom tanku, tak teraz ronia slzy a o odškodennie sa súdia pozostalí Rezešovci.
Čiže výrobcovia oboch automobilov ako aj štátne orgány, ktoré majú tú moc pripustiť vozidlo do cestnej premávky by mali byť prví čo sedia na lavici obžalovaných. Nehovoriac o tom, že v tejto republike nikde nie je možné legálne ísť rýchlejšie než 130 km/h a pritom ŽIADNE momentálne predávané auto nemá menšiu skutočnú maximálnu rýchlosť cca 160 km/h - ale skôr hodne nad 200 km/h (a všetky to aj majú poctivo vyznačené na tachometri !). Tieto orgány pritom vôbec nie sú veľkodušné, skús si dať modrú obrysovú žiarovku, alebo vypnúť denné osvetlenie (ktoré je napríklad na bielom aute nezmyslené) a uvidíš. Štát si však TY a preto by si tam mal sedieť TY.
Povedzme však, že R. mala psychické trable, zlý deň a to autíčko, čo sa jej zanovito plietlo do cesty a otravne zavadzalo, nechcela napriek tomu v zlosti odstrčiť. Lebo ak aj chcela, je naozaj silne nepravdepodobné, že by ho chcela rozpučiť, a chcela aby v ňom tí ľudia zaživa zhoreli. Takže to naozaj mohla byť nehoda. Pravdu vie len ona, tí mŕtvi a Pan Boh, ktorý si to však necháva pre seba (asi nemá moc veľkú dôveru v ľudský justičný systém). Vývojovo sme však ďalej než primitívni moslimi aj so svojou Šáriou, takže v trestnom práve sme sa presunuli od pomsty k náprave páchateľa a vraj vyznávame hodnoty filozofa Ježiša Krista Nazaretského, ktorý kázal odpúšťať a nastavovať druhé líce a ktorého partia jeho nasledovníkov dokonca posadila po pravici Božej (čo je inak dosť silné bohorúhačstvo)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja len doplnim

Skutočnosť, že Rezešová prekročila povolenú rýchlosť o 27 percent a že bola v mierne podnapitom stave, bezpodmienečne nesúvisia so zapríčinením nehody, zdôraznil expert. Toto povedal špecialista. v tej vete je najvaznejsie jedine slovo : Rezešová.
Nakoniec bude ako som tvrdil od Zaciatku. Pozostalí este budu platit Rezesovcom za strateny cas, auto, pocuchanu frizuru a nedopitu flasu....a ten luxusný byt v budapešti
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem, ši dostali pár miliónov pozostalí aby na celú vec zabudli, ale spoliehať sa na Božiu spravodlivosť je veľmi naivné a byť na ich mieste, zorganizujem si spravodlivosť po svojom, a dám dole keď nie ju, tak štaroch z jej rodiny
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naivná predstava,

že ju trápi svedomie, tento geno typ všetkých považuje len za odpad, ktorý zavadzia v ich ceste a zámeroch. Boh a spravodlivosť neexistuje, pretože takéto niečo by nedopustili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kiežby

mohli by pozostalí zorganizovať protest, rád sa pridám, toto je výsmech .. ešte aj v súvislosti - 8 rokov natvrdo pre františka koleno
NEUVERITELNE!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...pan blogger....

„Nariaďuje sa technické zariadenie na vaše sledovanie, tiež budete neustále pod dohľadom polície, aby bolo zabránené možnému úteku,“ hovorila sudkyňa.

Varholíková bude na konkrétnej adrese pobytu, ktorú nesmie opustiť, ale môže tu prijímať návštevy, do rozhodnutia odvolacieho súdu.

To znamená, že ak sa rozsudok nad ňou stane právoplatným a bude nariadený výkon trestu, vráti sa do klasického väzenia."

..... len tolko. Neobhajujem ju, zda sa mi trest maly, ale ak uz o nieco pisete, overte si fakty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lubosss,

po právoplatnom rozsudku pôjde do basy v Egeri a každý víkend môže chodiť do Košíc:

http://www.pluska.sk/krimi/zah...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale to nie je domace vazenie.....ako tvrdi bloger.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja este dodam ze vinnici najväcsej zeleznicnej katastrofy v Steblovej (v byv. CSSR a 2. najv. v Europe) v r. 1960 (t.j. za tvrdej totality) dostali 5.5 a 4.5 roka basy a to pomohli na onen svet vyse 100 ludom.
Ono sa totiz pred sudom uz od cias rimskeho prava rozoznava UMYSEL: dopredu pripravena vrazda a zabitie niekoho zo zanedbania povinnosti al. porusenia predpisov. Je to velky rozdiel moralny aj pravny.
O steblovej viac tu:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ked sa nadrbes a sadnes za volant a kefujes si to po dialnici 175 kmh je rovnako neumyselne ako strielat zo zbrane len tak von oknom. Ved ked niekoho trafis, tak neumyselne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: clivia

V Stéblovej na jednokoľajnej trati vtedy v hustej hmle došlo k čelnej zrážke motorového rýchlika zloženého z malých motorových vozňov s drevenou skriňou a s osobným vlakom ťahaným ťažkým parným rušňom. Príčinou nehody bol odchod parného osobného vlaku zo stanice Stéblová bez výpravy. Nikdy sa presne nepodarilo vyšetriť, že ako sa to celé presne zomlelo. Vlaková čata údajne videla smerom od dopravnej kancelárie nejaké záblesky zeleného svetla, tak zakričala smerom k rušňovodičovi, že výpravca dáva odchod a ten s vlakom odišiel, hoc v hustej hmle to zelené svetlo on určite nevidel, krátko po nehode totiž všetko zobral na seba.
Výpovede svedkov boli tak zmätočné, že ani to sa nedá vylúčiť či výpravca ten vlak nevypravil omylom, alebo či svojim zeleným svetom (na zeleno svietiaca baterka) náhodou nevyslal zelený signál.
Vtedy ale pre takéto nehody bol trest maximalizovaný na 5,5 rokov. Po tejto nehode ale zvýšili to na 12 rokov.
Inak zomrelo tam 115 osôb a ďalší traja boli prehlásený za nezvestných. Oni alebo uhoreli v požiari, ktorý po zrážke vznikol, alebo ich aj so šrotom odviezli do železiarní. Nehoda sa totiž stala okolo 18:00, už okolo 23:00 ukončili prehľadávanie trosiek a začali odpratávať trosky rovno do pristavených nákladných vagónov. Nasledujúci deň okolo 12:00 už tade prešiel prvý vlak. Bola to šialene rýchle odpratávanie trosiek.
Inak zhodou okolností práve v MR raz jeden výhybkár, ktorý skoro ráno plne obsadený robotnícky vlak HÉV (v podstate rýchlodráha) omylom vpustil na obsadenú koľaj, bol napokon popravený.
Problémom bolo to, že nehoda sa stala 26. decembra 1952. Vtedajšie stalinistické vedenie na čele s Rákošim totiž tento Vianočný sviatok v tom roku prvý krát prehlásilo za bežný pracovný deň. Nevedeli ale, že aká bude reakcia ľudu, tak ÁVH (ich Štb) bola od rána v pohotovosti, samozrejme okamžite prišli k nehode a vyšetrovali to bez akýchkoľvek odborníkov. Z výhybkára, otca troch maloletých detí behom dňa vytĺkli priznanie, že to urobil úmyselne ako sabotáž (pomsta za pracovný vianočný deň) a naviedli ho na to katolícki kňazi.
Výhybkár 27.12.. teda deň po nehode okolo 11:00 už stál pred štatariálnym súdom, ktorý ho okamžite odsúdil na trest smrti. Dovolili mu ale, aby požiadal o milosť. Ten istý súd v ten istý deň o 16:15 milosť zamietol a už o 18:10 výhybkára popravili. Potom na základe jeho výpovede začal hon na pre režim nepohodlných kňazov.

Ale dosť bolo minulosti.
Predpokladám, že Rezešová bola súdená podľa zákonov MR, neviem, aký maximum sa tam dá dosiahnuť. A ťažko sa dokazuje úmyselný náraz, teda tam asi hlavne pohorela na tej opilosti.
Ak si ale uvedomíme to, že 18 ročná dcéra Rezešovho privatizačného kolegu, prezidenta VSŽ Jána Semereka v Košiciach pri autonehode zavinila smrť jedného človeka a druhého poslala na invalidný vozík a vyfasovala za to iba peňažný trest 90 tisíc korún, tak Rezešovej trest je brutálne tvrdý.

Riešenie vidím v tom, aby pri takýchto nehodách boli stanovené zákonom vopred určené taxatívne tresty, a nie tresty na základe kreativity úplatných súdov. Napr. pri nehode zabiješ jedného človeka=2 roky, bez ohľadu na to, či v nedeľu chodíš do kostola, alebo do krčmy. Má sa hľadieť na výsledok nehody a nie na to, čo delikvent robí v nedeľu. Súd by mal iba to dozorovať, či sa dokázala vina vodiča, ale trest nech je jednotný.
Ak trest za usmrtenie začína malým peňažným trestom a končí dlhým väzením, tak je priestor na korumpovanie sudcu, či pre rôzne právne hračky sa proces preťahuje a predražuje, lebo súd zbytočne vajatá na tom aký život vedie delikvent, pritom to s nehodou nesúvisí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Robis si srandu?

Ked si napity a uz si trufnes takto ilegalne jazdit, mal by si mat vypulene oci a s potom na cele jazdit co najpomalsie, aby si nic neurobil, hoc samozrejme, zodpovedny clovek takto NIKDY nesadne za volant.

Rozpravat tu o neumysle v pripade, ked vodicka pije alkohol na uzite lieky a v tomto stave si trufne ist skoro 180 a dokonca predbiehat (myslim ze v noci), je bezpredmetne. Za tu vrazdiacu ingoranciu a svinstvo co ma nasvedomi by ju mala prva policajna hliadka zastrelit tesne za zvodidlami hned potom, ako jej da nafukat a oboznami sa z okolnostami nehody. Spravodlivost za taketo konanie nie je v tomto vesmire mozno vykonat, ale bezodkladne ukoncenie existencie takehoto vraha by bolo z hladiska bezpecnosti tejto planety racionalnou volbou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nebola nahodou len vazba nahradena domacim vazenim? Na cas kym rozhodnutie nadobudne pravoplatnost lebo sa odvolal prokurator aj ona. Inak ju odsudili na 6 rokov nepodmienecne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zlaté oči, ktoré to uvidia.

Skôr začne rotovať Slnko okolo zemegule, ako tento rozmaznaný fracek strávi jeden jediný deň vo výkone trestu. Rodina dobre vie, prečo kupovali drahý apartmán, priviezli jej z Košíc celú výbavu a dotrepali decká. Kvôli pár týždňom by to určite nerobili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spravodlivosť

Mne je celá Rezešová ukradnutá, ale aký trest by dostala na Slovensku? Napr. Žitný atď.....
Za to že jej tatko bol zlodej ju nebudem nenávidieť, prísny trest si zaslúži a do smrti musí žiť s pocitom že zabila a Maďarsku sa asi vždy vyhne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

aj ja si myslím,

že výška trestu je výsmech spravodlivosti, ľudí aj Pánaboha... ale, drahý štunda: všade vo svete sa čas strávený vo vyšetrovacej väzbe zaratáva ako odpykaný do trestu; navyše každý odsúdený má právo požiadať po istom čase o odpustenie zvyšku, takže toto by som nehovadil
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja o tom viem a ani túto skutočnosť nehovadím...len som to zdôraznil v súvislosti s tým, že koľko jej odteraz zostáva do návratu na slobodu.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 442
 2. Dušan Koniar: Niekto v nedeľu na Sitno, niekto do Lánov 239
 3. Sebastián Bražina: Na obranu Andreja Kisku 236
 4. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 205
 5. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 184
 6. Věra Tepličková: Nebojme sa občania, po ľudskej stránke je v koalícii všetko v poriadku, 114
 7. Martin Ondráš: Slovenská potravina - 3 zásadné klamstvá 70
 8. Liga za ľudské práva: Hoaxy verzus fakty: Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko 64
 9. Miroslav Lukáč: Krátky komentár. Prečo kandidát z Božej milosti sníma za Smer všetky hriechy? 63
 10. Jaroslav Polaček: Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa 49

Rebríčky článkov


 1. Jakub Tinak: hainburg, komárno a róbert koltai
 2. Andrej Špeťko: Zrkadlo
 3. Milan Bod: Zážitok z nemocnice.
 4. Petra Babanova: Prichádza Nová Jar
 5. Kristína Jakubičková: Mladosť
 6. Gabo Németh: Tadeáško
 7. Patrik Mackových: Trhy rastú už 10 rokov. Ako dlho im to ešte vydrží?
 8. Jana Slobodová: Clemantina v Magickom dome... Návšteva Shilo... Abigail má narodeniny!
 9. Martina Meriačová: Veríš v lásku? A v akú lásku to vlastne veríš?
 10. Ján Popovič: Je všetko predurčené alebo je náš osud dielom náhody?

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 3. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 4. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 5. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 6. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali
 7. Kopla do lopty a nohu vyšvihla vysoko nad hlavu. Začali ju obťažovať
 8. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 9. Najlepším hráčom Slovenska bol muž, ktorého v posledných zápasoch kritizovali
 10. Moc je ako droga. Keď o ňu politik príde, začne škodiť

 1. Veuká baba nesie veuký batoh
 2. 100 miliónov na vedu a výskum je kvôli SNS v ohrození
 3. Zomrel veterán západného odboja Milan Píka
 4. Vladimír Palko: Medzi prvým a druhým kolom: Časť tábora Čaputovej už nezvláda moc
 5. Ikona na oštaru: Ako Andreja Kisku odpaľujú ľudia, ktorí ho predtým prosíkali
 6. Tak Šefčovič alebo Čaputová? Nezastupujú ma, v druhom kole by som voliť nešiel
 7. V. Palko: Zuzane Čaputovej sa podarilo obsadiť pole vzopätia idei Slušného Slovenska
 8. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?
 9. Peter Bárdy: Fico nám nadáva, klame, a my chodíme na jeho tlačovky. Prečo?
 10. Komentár Daga Daniša: Čaputovej úspech môže byť rekordne drahý

Už ste čítali?