Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ježišov vzťah k rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, Ježiš si na rodinu príliš

nepotrpel. Resp. jeho rodina vadila evanjelistom, ktorí už po toľkých rokoch chceli zabudnúť na Ježišov obyčajný pôvod. Vadil asi aj Ježišov brat Jakub, ktorý sa stal hlavou kresťanov v Jeruzaleme. Skrátka, politika ako vždy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mas tam dve chyby. Ten Jezis s najvacsou pravdebodobnostou nikdy nezil (ziadne dokazy) takze nemohol mat ani brata. To ostatne je uz len genie vo flasi, kazdy si moze pribeh doplnit sam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Či už Ježiš existoval,

alebo nie - a či sa správal tak, ako tvrdia evanjeliá, alebo nie - v jednom má zjavne pravdu: preveliké množstvo zla na tejto nešťastnej planéte je spôsobené rodinou - konkrétne inštitútom dedičstva a hlavne dedičskými nárokmi :(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

väčšina historikov skôr predpokladá,

že existoval. Sú, samozrejme, aj teórie, že nie, ale tie si už vyžadujú trochu konšpiračného myslenia (nechcem teda tvrdiť, že by taká konšpirácia absolútne nemohla existovať).

Súčasne väčšina historikov predpokladá, že ten skutočný Ježiš sa od toho evanjelického hodne líšil. Asi až natoľko, že prienikov so skutočnosťou je v evanjeliách len pár.

Pre Petra_S: Jakuba považuje za Ježišovho brata aj väčšina kresťanov, neviem k akému vierovyznaniu patríš ty... Síce, blbá otázka, k svojmu vlastnému, ako väčšina kresťanov :-)

To, že Ježiš mal bratov a sestry máš napísané priamo v evanjeliách. Iste, viem, že mnohí pseudovykladači biblie sa snažia tvrdiť, že to boli brtranci, hoci ten príbeh na bratrancov nepasuje. Bratov vyhodili Ježišovi na očí tí, ktorí mu hovorili "veď si jeden z nás". Pokiaľ by si mysleli, že sa ježiš narodil z panny, alebo aspoň, že je jedináčik, čo by bolo na tú dobu zvláštne, neboli by mu asi vyhadzovali na oči bratrancov, za tých by ani boh nemohol. Medzi dvanástimi bolo možno aj viac Ježišových bratov - niektoré nekanonické evanjeliá tvrdia, že Didymus Júda Tomáš bol tiež Ježišov brat, dokonca dvojča.

PS: Jakuba považuje za Ježišovho brata dokonca aj taká expertka ako Majka Tvrdoňová. Musela si totiž vybrať. Za Ježišovho brata ho totiž vyhlásil Flavius Josephus (ak nejde o podvrh) a Jospehus je súčasne jediným autorom z 1. storočia, ktorý Ježiša (údajne) zmieňuje. A obhajcovia pravdivosti tejto zmienky ju obhajujú aj tým, že by nikoho nenapadlo podvrhnúť aj informáciu o bezvýznamnom Jakubovi. Ak teda poprieš, že Jakub bol Ježišov brat, spochybníš tým aj jediný ako-tak dobový mimokresťanský zdroj o Ježišovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Riško, ďakujem za kompliment

keď ma nazývaš expertkou (ak to nebola irónia), ale dovolím ti pripomenúť že Josephus Flavius nie je jediná zmienka z 1. storočia, ale Jakuba spomína ja Pavol, ba dokonca sa s ním osobne poznal.
Btw. práve o Jakubovi sa už dlhšie chystám napísať článok, len akosi nestíham. Hádam cez sviatky bude konečne čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pavol nie je mimokresťanský zdroj,

inak, ani Pavol a ani Josephus sa nezmieňujú, že by Ježiša poznali osobne, obja zmieňujú len vzniknutú legendu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pavol ho osobne poznal - list Galatským
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavou kresťanov v jeruzaleme bol 'Jakub Alfejov' - jeden z dvanástich...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je to trochu schýza

byť súčasne bratom i sestrou i matkou?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PORUŠENIE

kódexu blogera - ale aj obyčajné plagiátorstvo
.
Vy, pán autor - ste iba opísali citáty z Písme sv. a dosť.
Nič viac, ani len komentár tam nevidno, nie je tam PRIDANA HODNOTA - čiže krádež
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Porušenie čoho?

Presne tak. Opísal. To úplne stačí aby poukázal na to že tá kniha zo 4-ho storočia je plná nezmyslov. To si nevyžaduje žiaden ďalší komentár.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME