Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Príbeh o manželstve (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Chytak 22

alebo zacarovany kruh.(novorocne rozjimanie)
Tiez verim v osud, pretoze mi nikdy nezistime co by bolo ine dneska, keby sme sa vcera boli rozhodli prave
naopak ako sme sa rozhodli.
Verit v osud je tiez velmi pohodlne, pretoze nas to automaticky oslobodzuje od hriechu.
Slobodna vola,(ktora je len iluziou), na ktoru tiez mnoho ludi veri je velmi velka zodpovednost,pretoze nas robi hriesnikmi.
Je to taka mala dilema, nemusi mat ani nic spolocne zo ziadnym nabozenstvom, (aby som bol aj ja raz
politicky spravny).
Tito manzelia, nastastie zistili ze, mozes sice utekat ale nemas sa kde skryt.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ok,

tak sa na to pozrime - evanielium podľa Matúša, kapitola 19 verš 10-12

10 Jeho učeníci mu povedali: „Keď je to takto medzi mužom a ženou, potom je lepšie neženiť sa.“ 11 On im povedal: „Nie všetci pochopia toto slovo, iba tí, ktorým je to dané. 12 Lebo sú ľudia neschopní manželstva, pretože sa takí narodili zo života matky, iných takými urobili ľudia a iní sa takými urobili sami pre nebeské kráľovstvo. Kto to môže pochopiť, nech pochopí.“

Občas sa mi zdá, že rozdiel medzi dobrým a zlým manželstvom, je len ten, že tie "dobré" vydržia.
Rovnaké každodenné rituály, rovnaké nákupy, rovnaká strava, rovnaké problémy, rovnaké riešenia, rovnaký sex, rovnaké hádky, rovnaké televízne programy, rovnaké návštevy, rovnaké rozhovory, rovnaký zhon a to všetko, len s malými obmenami môže vytvárať pre jedných, akési jednotvárne vyhovujúce pohodlie, ale pre iných zasa neznesiteľné, rutinné až nezmyselné živorenie, ba priam jednoliaté peklo.
Bojovať zo zatrpknutou ženou nemá význam. Vtedy sa ženy neriadia ani srdcom a ani rozumom.
Vtedy platí Bukowského citát:
Ženy jsou řízeny žlázami s vnitřní sekrecí, muži srdcem. Proto trpí pouze muži.

Ak si žena v takejto chvíli zaumieni rozvod - nebráňte jej, naopak, ešte jej poodnášajte veci, ktoré si chce zobrať. Nechcite sa súdiť o deti a o majetok - dohodnite sa, lebo inak vás právnici zderú z kože. V týchto preexponovaných momentoch je dôležité spracovať vlastnú zlosť a nepodľahnúť nenávisti. Možno sa potom dopracujete k podobnému záveru, ako ja. :-)
Takže záver :
Môžete si nahovárať, že sex v manželstve je dobrý, ale sex s exmanželkou je špička ! Bodka.
:-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takýchto príbehov pribúda!

Istá starká kdesi na Orave, idúc popred našu rozhodcovskú lavičku, práve na takúto otázku, kde sa stala chyba odpovedala: "Dnes mladým popod nos prebehne suché steblo a hneď sa rozvádzajú!" To suché steblo sa dá preložiť aj k finančným suchotinám a podľa môjho názoru, pri dnešnom úsilí si zachovať zvýšený štandard, to veľa ľudí nezvláda. Preto si myslím, že dnes zverejnené pridania k dôchodkom a sociálnym príspevkom sú tak smiešne a urážlivé, že táto Vláda, to fakt nezvláda a zahynie na počet zbytočných úradníkov, ktorý vyciciavajú štátny rozpočet elegantne cez svoje garážové firmy a najmä po tom, čo sa nikde nič nenašlo, pri tom štát funguje ako obchodník a podľa vyhlásenia druhej strany, neskutočne naivne a nepripravene alebo to bol Zámer!? Potom sa nečudujte narastajúcim príbehom rozvrátených rodín v hladových dolinách. Verte, že produktivita v tomto štáte je tak vysoká, že by sme sa mali mať vysoko dobre všetci!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME