Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nechem žiť v krajine, ktorá je korisťou volebných víťazov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Mizu,

ty bud rad, ze este nesedis. Fico si kritiku zasluzi, ale nie od podvodnika s dotaciami.
Nie je ani tak zaujimave, kam patria starostovia s dotaciami, ale kolko sa z tych dotacii ukradne. A tym na teba ani Fico nema.
 

Kravcik kritizuje "ciernu listinu"

Podstata transparentnosti v pridelovani dotacii ma byt zalozena na tom, ze pokial nejaky "baz..k" niekedy dotacie zneuzije, nedoda pozadovane materialy a podobne, ma dotaciu vratit a dozivotne sa dostat na ciernu listinu. Iba vtedy prestane zneuzivanie dotacii.
Kravcik napriek opakovanym preslapom v roznych "projektoch", ktore boli aj medializovane, dotacie dostaval a navyse sa ako zamestnanec vlady "za odmenu" stal vykonnym rozhodovatelom, kto dotacie dostane, pisal podvodne "metodicke pokyny" na ktore sa teraz odvolava ako na pismo svate.
Dzurinda, ako aj Radicova ako predstavitelia NO boli odkojeni na roznych nezakonnych dotaciach, vtedy z roznych nadacii a ako mana z neba im prisla EU aj s jej prerozdelovanim vo forme dotacii. U Dzurindu je znama tajna nahravka s Bodzgonom, ktory "spal" s dotaciami este dlho pred vstupom, Radicova si povolala Mizu, lebo o nom vedela ze patri skor na psychiatriu.
 
Hodnoť

ale no tak Majstre

neprsia dotacie a Vy si neviete zarobit na suchy chlieb? Ved ono sa to zmeni a hradzky za 100,000 Sk kus bez jedineho zrnka efektu sa budu stavat aj v Duinajskej Luznej ;)
 

 

Vybudovaných bolo viac ako 100.000 objektov a jedno opatrenie v priemere stálo cca 12.000 Sk s tým, že každe opatrenie ročne zadrží v krajine minimálne 100 m3
 

aj tie, ktore hned po prvom

dazdi ostali znicene? (Zdroj: vase vlastne blogy z minuleho roka)
 

 

uvedte konkrétne a potom môžeme debatovať
 

It´s so easy

http://kravcik.blog.sme.sk/c/3...

Totalne zanesene hradzky, ktore su prakticky nepouzitelne do druhej burky (zjavne sa nejedna ani o nejaku prevratnu burku, ale standardnu letnu prehanku).

http://kravcik.blog.sme.sk/c/2...

http://kravcik.blog.sme.sk/c/2...
Sam to priznavas, ze z nie prilis silnej povodne (burky) v Lubovni vlastne niektore hradzky ani nezostali stat ;)
"Sedimantami úplne plná hrádzka bez poškodenia" :))) vlastny gol jak prasa

Co Mr. Krafcik nato povie yntelygentne? Ci zasa nic a budeme hrat mrtveho chrobaka? ;)
 

 

Hrádzky majú protipovodňovú i protieróznu ochranu. Zanesená hrádzka mení sklonové pomery dna a znížuje kinetickú energiu toku. Zdvíhanie dna koryta zároveň bráni zosúvaniu svahov do koryta. Je to fakt ťažko zrozumiteľné? A Nová Ľubovňa? Realizátori nedodržali metodiku a začali realizovať opatrenia z dola. Do toho príšla búrka a ohrozilo zrealizované objekty. Ak by boli dodržali metodiku, tak by sa to nebolo stalo. Realizátor to opravil na vlastné náklady a projekt funguje. Aj toto je nezrozumitelné?
 

mýlite si pojmy s dojmami

odhliadnuc od toho, že hrádzky neriešia ani omylom okolitú poškodenú krajinu a nadmerný odtok z nej, zanesená hrádzka mení sklonové pomery dna len v tom prípade ak je vybudovaná správne v zmysle projektovej domumentácie, čo sa o cigánmi vybudovaných bajočkobarikádach nedá ani len omylom povedať. Toto čo sa vykonalo je jedná obrovská časovaná bomba, ktorá nemá nič spoločné so správne vybudovanými hrádzkami a je vysoko pravdepodobné, že pri extrémnej prívalovej vlne táto naberie na seba všetky nánosy, ktoré sa v nej za tie roky nazhromaždili. Vám neostáva nič iné, len dennodenne sa modliť pod perinou s vankúšom na hlave, aby sa nikomu nič nestalo a neboli obete na ľudských životoch.
 
Hodnoť

 

Maš pravdu, mal by som sedieť za to, že som nastavil systém, z ktorého sa nedalo kradnúť a to ťa vytáča...
 

pochopil som?

mám tomu rozumiet tak, že po tebe tam už nič nezostalo?, že si to zvládnul sám???
 

 

Pochopili Ste to nesprávne. Spomínate na socialistické heslo "Kto nekradne, okráda svoju rodinu"? Tak mne sa to stalo. Údajne socík skončil pred 25-timi rokmi. To je môj pohľad na vec. Možno Vs pohľad hovorí, že socík ešte nadalej funguje a možno máte pravu. Len ja sa neviem s tým zmieriť.
 

nie Kravčíku

mali by ste sedieť za to, že ste budovali neúčinne hrádzky, ktoré nezadržujú a nikdy ani len vo sne nezadržovali deklarovaný objem vody, ktorý bol jedinou podmienkou preplatenia finančných prostriedkov, mali by ste sedieť za to, že ste nevykonávali obnovu okolitej poškodenej krajiny, že preplatenie finančných prostriedkov ste neviazali na vykonanie konkrétnych revitalizačných opatrení, ale na budovanie hrádzok, ktoré so zadržiavaním vody v krajine a s obnovou poškodenej krajiny nemali a nikdy nebudú mať zhola nič spoločné.
Bývalá premiérka a vaša rodinná priateľka by mala sedieť spolu s vami za zneužitie právomoci verejného činiteľa za to, že ako premiérka tejto krajiny neoslovila štátne a štátom platené vedecké ústavy a odborné inštitúcie na vypracovanie štúdie ako a akým spôsobom využiť peniaze európskych daňových poplatníkov vo výške 1 miliardy € na revitalizáciu poškodenej krajiny, ale bez takejto štúdie sa rozhodla sama bez akýchkoľvek odborných podkladov len z titulu vášho priateľstva, že tieto peniaze zverí šarlatánovi, ktorý je na smiech nielen odbornej verejnosti, ale každému, kto i len trochu premýšľa hlavou a nie ostatnými časťami tela. Netransparentnosť megarozmerov ako vyšitá, novinári mlčia ako hrob, pretože toto je najväčšia demokratka sveta.
Stačí vám to takto polopate ?
 

Odpoveď na Vaše otázky nájdete tu

http://kravcik.blog.sme.sk/c/3...
A či sú neučinné? pýtajte sa ministra ŽP, ktorý na Nový rok vyhlásil, že povodne zvládli.
A ak túžite tak aby som sedel, tak nech sa páči. Možno nájdete spôsob a pokrivené paragrafy aby som sa do basy dostal. V tejto krajine nie nie je nemožne. Je to krajina zázrakov
 

 

Pán Kravčík, nezúfajte.
Nie som jediný, čo je (v podstate) rád, že ste sa "vyřádili" u Vás.

Keďže sa tak zabránilo, aby ste sa "realizovali" v Bratislave, pôvodne stredoeurópskom malom meste,
v satelite Viedne a Budapešti.
A zabudli ste na svoj ďalší veľkolepý projekt:
http://blog.sme.sk/blog/12662/...

http://blog.sme.sk/blog/12662/...

Ide o projekt vyhotovený pánom autorom článku,
na ktorý chvalabohu nedostal glejt.

Veľmi dômyselné riešenie - prostá betónová platňa - a na nej piváreň.
Dielo otcov z konca 60-tych rokov - zavŕšené.
Už len na to získať dotáciu - čo najväčšieho objemu europeňazí,
a ideme na to. Lejeme. Lejeme betón. (My environmentalisti z vyhódu.)

A, že politická strana - za ktorú ste odvážne kandidovali - tá, čo chcela okamžite zaviesť v Košícoch
košícky dúkat, obdobu bitcoinu, ako priamu cestu k zázračnému blahobytu,
už zabudnúc na to, že gros (čítaj: gró) investorov do nebankových subjektov, ktorých zakladatelia úspory - povedzme: kamsi deponovali,
že gros naivných investorov - boli z východu.

Ďalší z projektov, ktoré Vám nevyšli.

Takže,
zostaňme pri hrádzkach.
Ktorými sa zapíšete do novodobej slovenskej investorskej histórie...
 

To len,

aby sme sa pohybovali v krajine f a k t o v.

A nie emócií, však.
 

Bizarná, ale kompatibilná krajinka

Na prvom obrázku z projektu "Majstra urbanistických riešení európskych metropol a okolitých luhov a hájov",
je ďalšia pozoruhodnosť autochtónneho významu.

Obrovská reklama na banku, umiestnená na katolickom chráme.
Sám Ježiš,
by z toho zošedivel, ak by čosi také uzrel.

Skutočne bizarná, ale vnútorne kompatibilná krajinka.
 

 

Zrejme máte problém s rozmýšľaním. Mne osobne vadí roztrhnutá historická časť Bratislavy, tak som zverejnil možné riešenie. Vám to vadí? Myslel som si, že Bratislava je aj moja hlavne mesto. Alebo sa mýlim? Je len Vaše? Ak je to tak, tak si v nej robte čo chcete a nám na vidieku tiež doprajte, aby sme boli zodpovední za svoje prostredie. Prajem Vám v Novom roku kus citu a pokory a aj to, aby Vám vyšlo, čo si prajete.
 

"Bratislava je aj moja hlavne mesto"

Že mu doprajete iba jeden jediný deň roka, a aj to - dva dni po...
je pre Vás typické, pane.

Možno to (t.j. neznalosť materinského jazyka) neprekážalo Siouxom, počas Vašej oficiálnej a refundovanej prednášky, keď Vám oni načúvali s otvorenými ústami,
ale
aj mne naozaj prekáža, ak tu ktosi - aj po už známom barbarskom zničení jadra malého, sympatického mesta na Dunaji po 68. roku - vrazením autostrády priamo do jeho srdca,
poznačil toto mesto na mnohé desaťročia. Žiaľ, až podnes.

A Vy, s takou (svetoznámou) východniarskou gurážou to chcete ešte doraziť. Nadobro.
Postavením krčmy - hneď vedľa chrámu, kde boli onehdá korunovaní rakúski i uhorskí králi.

Odvahu ku čomukoľvek v sebe nezapriete.

A, myslím si, aj keď zloženie obyvateľov Bratislavy je už dnes výrazne "novodobé" - vďaka noclahárni na opačnom brehu Dunaja,
ešte stále sa nájde dosť ľudí (a môžu medzi nimi byť aj východniari), čo by Vám - vo Vašom urbanistickom pláne (doloženom obrázkom z Vašej architektonickej dieľne) určite zabránili.

Veď kto by každé ráno zbieral v okolí Dómu tie porozbíjané fľaše...

Apropo,
skúste sa, prosím, vyjadriť ku tým bitcoinom - čo by ste boli v Košiciach zaviedli - po víťazstve Vašej strany.
http://technet.idnes.cz/napade...
 

 

Ak by Ste aspoň trochu pohli rozumom, tak v článku nešlo o zriadenie krčmy ale o premostenie historického jadra s Hradom, aby vrazená autostráda sa dostala do tunela. To by zjavne pomohlo aj chrámu. Ale Vy to zjavne nepotrebujete. Plačete nad rozliatym mliekom a od vrazenia autostrády do srdca, ako píšete máte problém to napraviť. V Bratislave máte peniaze na pokračovanie hyzdenia mesta, no nenájde sa a jeden odvážlivec, ktorý by tu ranu zacelil. Tak si ju nechajte tak a debata na tomto článku je o niecom inom. Neviem prečo Ste nedebatovali pod článkom. Tu je celý článok a možme v ňom diskutovať, ak si to prajete: http://kravcik.blog.sme.sk/c/2...
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 316
 2. Pavel Weiss: Aby zdravotníctvo nebola len „čierna diera“, alebo kam to kráčaš „Hippokrates“? 244
 3. Martin Droppa: Cigánsky guláš 148
 4. Marek Strapko: Za 14 rokov dospeli k čistému vydieraniu! 68
 5. Michal Sivák: Otvorený list pre Mariána Kotlebu 64
 6. Miroslav Lukáč: Čoóó? Igor Matovič? Ten kretéén? 59
 7. Jana Petkaničová: PS: Pozdravujem z Caracasu (1/3) 55
 8. Věra Tepličková: Akty XY: Záhada prepustenia prokurátora Trnku vyriešená? 49
 9. Róbert Flamík: List Lucaskovi 46
 10. Simona Petrík: Pracujúci rodičia, nenechajte sa odradiť. Na rodičovský príspevok máte právo 46

Rebríčky článkov


 1. Vladimír Krátky: Igor bravooó, ALE :
 2. Milan Kulkovský: Nemôžeme zabudnúť, oni si to nezaslúžia - masaker v Ostrom Grúni a Kľaku
 3. Zdeněk Kedroutek: POKRAČOVANIE DIGITNÁLNYCH PREUKAZOV A DIGITÁLNEJ SPRÁVY NA ÚROVNI ÚzO.
 4. Ľudovít Herman: Ježiš, neposlušný tínedžer
 5. Kristína Jakubičková: Kašli na rozmer XS modelky
 6. Ľudovít Herman: Dobrý nástroj do diskusii na SME - rozšírenie do Windowsu
 7. Ľuboš Šimún: Prečo odovzdať svoj hlas vo voľbách do NRSR 29.2.2020 ? (2)
 8. Anna Záhorčáková: Ako ženy fungujú v mužskom svete
 9. Lukáš Parízek: Teória relativity parlamentnej diplomacie
 10. Štefan Vidlár: S tým nepújdu

 1. Minúta po minúte: Bödör na súde tvrdí, že Kočnerovi nepomáhal zbierať špinu na novinárov
 2. S Kočnerom bola na jachte aj Tománková z Čistého dňa
 3. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 4. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 5. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 6. Čo ja s tým mám? Reaguje Fico na Počiatkovo video s Trnkom
 7. Šéf búracej firmy: Státisíce v Prešove nezarobím, ani zďaleka
 8. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 9. Vlhová prehrala už v prvom kole, paralelný obrovský slalom prekvapujúco vyhrala Direzová
 10. Magoni je šťastný muž. Shiffrinovej tréneri nerobia najlepšiu robotu (rozhovor)

 1. Toto je jasný dôkaz, že Fico sa prezidentky bojí, a to je pre Slovensko dobrá správa
 2. Fico predstavil nezodpovednú zmenu, ktorá vyženie najlepších študentov zo Slovenska
 3. Pozor ! SMERácky táraj, gágaj a prďús sú mimozemšťania !
 4. Fico chytá pre budúcich lekárov desaťročnú Železnú oponu
 5. Počiatek na Kočnerovej nahrávke vychválil Slotu: Vymyslel nový kšeft, aj Fica oholil
 6. Palko kritizuje Čaputovú: Prezidentka Zuzana Čaputová zdržuje normálny ústavný proces
 7. Študenti medicíny sú z plánov Smeru zhrození: Ficove riešenie rázne odmietame
 8. Trump: Ide o nebezpečný útok na právo amerického ľudu slobodne si zvoliť prezidenta
 9. Kto je spoluzakladateľka Čistého dňa Tománková: Začínala u Fica na Úrade vlády
 10. Fico sa chce zbaviť zodpovednosti za Kotlebu - Komentáre SME

Už ste čítali?