Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otvorený list pre Evu Sirackú, predstaviteľku Ligy proti rakovine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Žiadny zákon
vám láskyplný vzťah nezabezpečí. To platí rovnako pre podporovateľov ústavnej ochrany tradičnej rodiny ako aj stúpencov manželstiev gejov a lesieb. Aj keď pre tých prvých je malou poľahčujúcou okolnosťou, že v podstate len reagujú na dlhodobý tlak tých druhých.
Ash
v pocte nezmyslov tromfnes
hadam aj autora. - existuje manzelstvo, co je zvazok muza a zeny - jedno, ci je uzavrety v kostole, alebo na urade. Nik teda nebojuje za "tradicne manzelstvo", ale za manzelstvo. To prve je len duplicitny pojem, aby nedoslo k zamene s umelovytvorenym homooxymoronom. - zakladne podmienky na uzavretie manzelstva su civilne, takze cirkev moze tak akurat ziadat, aby sa nemenili na zaklade poziadaviek osob nevyrovnanych so sebou samymi. Cirkevne manzelstvo totiz musi splnat rovnake podmienky, ako to statne - zvysok je tak max. otazka, ci ho dotknute osoby mozu uzavriet v kostole. Kedze manzelstvo uzavrete v kostole ma rovnake pravne dosledky, ako to na urade. - civilne zvazky su prave tak nediskriminacne - moze ich uzavriet kazdy, pokial nenaplna niektore prekazky - napr. je nesvojpravny, v platnom manzelstve, (v zasade) neplnolety a pod. Problem je, ze homo chcu uzavriet nie-manzelstvo a nazvat to manzelstvom. A to je konina a nie dyzkrimynacyja - kedze SR sa neviaze na ideologie, tak jej zakony nemaju reprezentovat ideologie feministiek, homolobby a dalsich, vratane ateistickych spolkov. - cirkev civilne zvazky za manzelstva poklada, dtto. luteranske - dopln si informacie (detaily ti pisat nebudem, mas domacu ulohu) - civilne zvazky nech si homici pre mna za mna uzatvaraju, ale nech to laskavo nenazyvaju manzelstvom. Tento termin je uz obsadeny.
crtk_lx
:O)
....zaujimave...:O) ...ista katolicka mniska ma obvinila, ze zijem v "hriechu" - a VOBEC nie som vydata - lebo som vtedy bola zosobasena len na urade...:O) ....so svojim druhym manzelom (katolikom) som uzavrela sobas v luteranskom kostole - a ta ista mniska mi oznamila, ze zijeme v "hriechu" - pretoze katolicka cirkev luteranske sobase neuznava:O))) ...tak ako je to teraz,,,,:?) ...ked sa to hodi, tak ine, ako katolicke manzelstva- su "zivot bv hriechu"... ...a ked sa to nehodi - potom su vsetky manzelstva - aj tie uzavrete na urade aj tie uzavrete u protestantov PLATNE:?)))
2ek
Vo viere ide o osobný vzťah s Ježišom. Jeden svoj vzťah prežíva v evanjelickej viere, niekto v katolíckej, niekto v pravoslávnej. Ak sú rôzne vierovyznania u manželov je to o dohode. Napr. evanjelik má podľa evanjelickej viery sobáš platne uzavretý ak ho uzavrie buď na úrade, alebo v evanjelickom kostole alebo v katolíckom. Katolíci to majú prísnejšie , pre nich je sobáš platne uzavretý len v katolíckom kostole. ( Aby mohol katolík chodiť na spoveď a sväté prijímanie). Aby mali obidve strany manželstvo podľa svojej viery platne uzavreté tak sa môžu dohodnúť a uzavrieť sobáš v katolíckom kostole. Po sobáši môže evanjelik chodiť ďalej do evanjelického kostola a katolík do katolíckeho. Samozrejme ak chcú, nasilu nie.Ak sa niekto rozhodne inak, tak to je jeho rozhodnutie.
karolína73
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som si myslel ze existuje viera v boha a nie evanjelicka, ci katolicka viera. mate to riadne posahane
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak veru ste si zle mysleli. Ale ja Vám nenapíšem , že to máte riadne pošahané.
Myslieť si môžte, čo chcete a dúfam, že aj ja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm - a ako jew možné,

že svätý otec pred pár dňami pokrstil dieťa manželov sobášených "len" na úrade?
Tak sa mi vidí, že RKC na Slovensku je doslovne pápežskejšia než pápež!
Možno sa dožijeme toho, že naša KBS vyhlási nezávislosť od Vatikánu a prestane uznávať hlavu cirkvi. Ako to tak vyzerá, tak ju aj s jej novými prúdmi v RKC už uznávať prestala!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sv. otec aj žiadal cirkev

aby sa stále nezaoberala či je niekto gay alebo nie. Vieme že sú, ale prečo to stále pitvať. No presne si to vystihol. A KDH so svojou tématikou je slušne povedané trapné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDH robí len to,

čo dostane nalinkované od KBS, ktoré sa zasa na oplátku postará, aby ju volilo tých štandardných cca 10% voličov, ktorí zasa ostanú inštrukcie v kostoloch.
Predsa - ako to povedala pred druhým Gašparovičovým zvolením na kameru tá babka, ktorej sa reportér pýtal, koho bude voliť:"Nuž toho, koho povedia ten pán Fico. Oni sú dobrý človek a chcú nám len dobre - aj pánko v kostole to povedali!"
Keď to pánko pocvedali - niet o čom rozmýšľať - a to je podstata - nerozmýšľať a poslúchať.
Títo voliči sú naprosto ideálni - odvolia a viac sa nestarajú. Ďašie inštrukcie predsa včas dostanú v kostole.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SvOtec odsúdil homosexuálne praktiky ale

Sv. Otec odsúdil homosexuálne praktiky, ale neodsúdil žiadneho človeka. Pápež je na zemi zástupcom Pána Ježiša Krista, ale je len človek. Prislúcha mu potvrdiť, že hriech je hriechom. Ako človeku mu neprislúcha súdiť ľudí. Súdiť ľudí bude Boh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako je to možné, že svätý otec pokrstil dieťa manželov sobášených len na úrade? Normálne. Možno tí manželia nemohli mať cirkevný sobáš, preto boli zosobášení na úrade. Aj na Slovensku krstia deti manželov sobášených na úrade.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak si evanjelička

Ak si evanjelička a uzatvorila si manželstvo v evanjelickom kostole, žiješ v právoplatnom manželstve. Ak si hindiustka a uzatvorila si manželstvo podľa hinduistických rituálov, žiješ v právoplatnom manželstve. Ak si neveriaca a uzatvorila si manželstvo na civilnom úrade, žiješ v právoplatnom manželstve. Atď.
Ak si uzatvorila manželstvo podľa pravidiel ktorejkoľvek cirkvi, ktorú považuješ za pravú a ku ktorej sa hlásiš, žiješ v právoplatnom manželstve.
Ak si uzatvorila manželstvo podľa pravidiel cirkvi, do ktorej nepatríš, ktorú nepovažuješ za pravú a ani správnosť jej obradov neuznávaš, žiješ v schizofrénii.
Nie je podstatné, či ti to povedala nejaká mníška. Uzatvorila si manželstvo podľa pravidiel viery, v ktorú neveríš a obradom, ktorý neuznávaš za sviatosť ?
Ak si katolíčka, viažu ťa pravidlá katolíckej Cirkvi. Aj v prípade uzatvorenia platného manželstva. Ak máš dobrú vôľu, skontaktuj sa s ktorýmkoľvek katolíckym kňazom a poraď sa vo veci platnosti či neplatnosti svojho manželstva.
(Trochu mimo témy: Pod iným článkom tu bola debata, prečo katolícky kňaz odmietol pokrstiť dieťa, u ktorého nepredpokladal katolícku výchovu. Tu je argument. Katolícky krst prináša veľké Božie milosti, ale aj záväzky !, t.j. záväzok žiť podľa pravidiel katolíckej Cirkvi. Preto by sa mali krstiť iba katolícke deti. Prečo chcete zaväzovať k niečomu človeka, u ktorého nepredpokladáte, že sa o svojich záväzkoch vôbec dozvie ? )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak ste katolicka a uzavreli ste civilne alebo manzelstvo u luteranov, z hladiska katolickej cirkvi nemate platne manzelstvo.
Ak nie ste katolicka, tak civilne manzelstvo je z hladiska katolickej cirkvi platne. su ine kriteria pre katolikov a nekatolikov. To je hadam logicke, ze nie vsetci ludia musia byt katolici...
Ale vysvetlite mi prosim ten non-sens, ako sa dvaja katolici mozu sobasit v luteranskom kostole??
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"- kedze SR sa neviaze na ideologie, tak jej zakony nemaju reprezentovat ideologie feministiek, homolobby a dalsich, vratane ateistickych spolkov." - ale na krestanstvo, specialne katolicke sa viazat mozu? ako inak pochopit ten boj ich ideologie voci obcanom nevyznavajucim tuto ideologiu.
ps, nehovoriac o vnuteni sa do skol, armady a policie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na krestnastvo sa neviaze, takze tak. Rovnako som zrejme prehliadol hromadu krestanskych smernic EU atd., kdezto tych homo a feministickych je viac ako dost.
V armade ani policii ani skole tak nik nenuti byt krestanom. Drahy moj, pleties si poskytovany servis pre tych, co veriaci su, s nejakou povinnostou a pod.
Prave tak si pleties stat neviazuci sa na ideologiu s ateistickym statom.

A este pre ek2 - co ti hovorila "nejaka mniska" ma nemusi zaujimat. Domacu ulohu si si zjavne neurobil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zle si cital. ja som netvrdil, ze niekto nuti byt krestanom /zatial/. ja som napisal, ze napriek ustave sa rkc vnutila do armady, policie a skol.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDH sa zaoberá len nepodstatnými

záležitosťami, ktoré nikomu nepomôžu k zlepšeniu kvality života. Ak toto je plnenie ich hesla - Všetko pre rodinu, tak sa môžu hanbiť. Nech sa starajú o to čo rodiny trápi, preto neurobili zhola nič. Starajú sa o záležitosti , v časoch, keď sa polovica manželstiev rozvádza, a kopec párov žije bez uzavretia manželstva. Či je niekto gay, alebo lesba nikoho nezaujíma. Nech si každý žije svojim životom, pokiaľ nerobí iným zle, je to len a len ich vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trošku tomu...

...nerozumiem, mladý muž. Tie peniaze ste posielali pani Sirackej osobne, či chorým ľuďom? S vysokou pravdepodobnosťou boli medzi nimi aj nejakí gejovia. Myslím, že v tomto nie sú nijako diskriminovaní a ich orientácia sa neskúma...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no tu ani velmi nie je comu rozumiet. Dusan totz porusil svoju zasadu ´´Budem písať o tom, čomu rozumiem a o tom, čo môže niekomu pomôcť žiť lepší život. ´´ a tentokrat pisal o niecom, o com nema paru. zjavne pocitil potrebu vylepsit si karmu - ved informacia aby vo vybere hlasovali isla v sprave ´´vyvolenym´´ hned po Tom, ako bol clanok pridany do vyberu....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuž to je zaujímavé tieto liberálne paradoxy. na jednej strane manželstvo je zastarané a netreba žiaden papier, na druhej strane podaktorí len do manželstva a do manželstva)))) takže čo, nová móda? manželstvo je odrazu moderné?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jedinym zmyslom manzelstva je materialna ochrana zeny s detmi pri rozvode. ak je zena financne nezavisla, great, v takom pripade papier nema zmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ide o možnosť slobodne si vybrať

rozumiem, že pre ľudí, ktorí sa môžu slobodne sobášiť a slobodne rozvádzať a tak si právne upravovať svoj život a svoje vzťahy, sa to zdá byť malicherné. Neviete, aké je žiť život ľudí, čo sú diskriminovaní a okiadzaní, či už je to život Róma alebo geja a podobne. Tím múdrejším pomáha to pochopiť ľudskosť a empatia. Tým zadubeným nepomôže asi nič, len si budú svoj krivý úsmev obtierať. Nech sa každý nájde sám, kde je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tým múdrejším....

emócie nepristanú mojej gramatike
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Milan Kuruc: V UniCredit Bank už nevedia, čo od dobroty 1 898
 2. Monika Nagyova: Denník starej dievky – Komplexy zničia každú príležitosť 303
 3. Miro Jankes: Pokuta z Nemecka 135
 4. Michael Achberger: Vďaka vláknine dokážete schudnúť 133
 5. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 120
 6. Martin Foto Potočný: Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina 100
 7. Stanislav Thomka: Voda v Turci v ohrození? 90
 8. Transparency International Slovensko: Podnikať so štátom sa súkromníkom opláca. Pozrite sa, komu najviac. 84
 9. Alžbeta Szomolaiová: Rumunsko na motorke - 2000 kilometrov za 9 dní 75
 10. Dana Árvayová (Dvořáková): Ešte ste nespadli v zime do Popradského plesa? Tak poďte s nami 73

Rebríčky článkov


 1. Stanislav Mičev: 400 000 ľudí versus 1 arogantný mladík
 2. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie.
 3. Štefan Vidlár: Morálňí kódex budovatela kapitálokomunizmu
 4. Milan Lacúch: Choromyseľnosť rozumu nemá hraníc! Katastrofická vízia!
 5. Stanislav Mičev: Vysťahujme milionárov z politiky!
 6. Sonya Haraszti: Bez sexu tri roky. Prečo mladé ženy nemajú sex?
 7. Július Kovács: KEĎ SA MI PENTA VYHRÁŽA
 8. Štefan Vidlár: Politik je nahý!
 9. Július Kovács: Prečo neverím prieskumom? Môžete si zahlasovať!!! FB prieskum, nikoho neovplyvňujeme.
 10. Ján Popovič: Rovnica úspechu

 1. Pri nehode autobusu zomrelo 12 ľudí, vláda rozhodne o štátnom smútku (minúta po minúte)
 2. Päťdesiat čoskoro za smrť, písal Kočner dve hodiny pred vraždou Kuciaka
 3. Mladíci, ktorí zbili pár v bratislavskom autobuse, sa postavili pred súd
 4. Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal
 5. Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)
 6. Odhalili novú Škodu Octavia. Všetko, čo o nej potrebujete vedieť
 7. Šéfka Súdnej rady preveruje majetky podozrivých sudcov. Sama žije v luxuse
 8. Bývalý šéfredaktor Plus 7 dní naklonený Smeru mal byť Kočnerov človek
 9. Exšéf tímu Kuciak sa prvýkrát ukázal na verejnosti
 10. Našli myšieho jeleňa. Vyškrtnú ho zo zoznamu hľadaných druhov

 1. Mafia je tam, kde má dobré podmienky
 2. Keď si KDH zatlčie posledný klinec, pohltí ho Hlina
 3. Liberálom sa nepáči vyučovanie náboženstva v školách, akceptovať ich netreba
 4. Zaujímavý rozhovor s emeritným košickým arcibiskupom Alojzom Tkáčom
 5. November 1989: Biskup Malý: Najväčšie sklamanie novembra? Dubček. Vôbec nechápal dobu
 6. Pád 156-kilometrového Berlínskeho múru bol koncom trestu za Hitlera.
 7. Lukáš Krivošík: Podivuhodné obrátenie rapera Kanyeho Westa
 8. Ako vyzerá svet mladých progresívnych kanibalov
 9. Hlina pri Prostredníkovi kapituloval: Verí, že nebudú musieť použiť zmierovacie konanie
 10. Kurz kritizuje aroganciu západnej Európy k východoeurópskym štátom

Už ste čítali?