Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Číne už vedia že Čaplovič mal pravdu. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

škoda, že mnohé kvalitné myšlienky sa topia v gramatických chybách
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

gramatické chyby

...bilingválny...

...Hery Potter....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kazdy si najde

comu rozumie najlepsie. Mudry najde kvalitne myslienky, hlupy najde gramaticke chyby.
Ja som ziadne gramaticke chyby nevidel, lebo som ich ani nehladal. Kvalitnych a hlavne pravdivych myslienok som v clanku nasiel na 10 blogov.

Zial, na Slovensku mame este takzvanych platenych trolov, ktorych ukolom je gramaticky spravne zhovadit kvalitne myslienky z jedineho dovodu - lebofico. Urcite sa tu v diskusii objavia. Poznate ich jednoducho - hrube vulgarne a gramaticky spravne vety bez jedineho zmysluplneho argumentu.

Ja dakujem pani Miriam za tento miestami jemne ironicky, ale hlboko realisticky a zjavne odborny pohlad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Príde mi značne ironické, ak sa niekto snaží byť ironický a kritizuje napr. úroveň angličtiny alebo iných cudzích jazykov na školách (hoci má aj pravdu), a pritom nevie ako sa správne píše Harry Potter alebo bilinguálne. Ale je dosť možné, že v tom bola skrytá irónia, ktorá mi akosi unikla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

2 učiteľia ...
sme sa ukázali ako matematicky negramotný ...
90 percent je napísanej v Anglickom jazyku...

Uff!!!
Táto osoba nemá potuchy o slovenskej gramatike, no ide kritizovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bilingvalny

je ok :)

bilingválny príd. ‹l› odb.

1. majúci dva jazyky, používajúci aktívne dva jazyky, dvojjazykový, dvojjazyčný: b. štát, b-e prostredie; b. hovorca

2. vyjadrovaný, tlačený a pod. dvoma jazykmi: b-e nápisy; b-a štúdia;

bilingválne prísl.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zvláštna logika. Keďže učitelia na ngličtinu sú zlí, tak určite budú zlí aj na dva jazyky. A panička si myslí, že je múdra :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ štát bude financovať školy, musí mať právo určiť, aké stredné školy a koľko vysokoškolákov podľa odborností potrebujeme. Veľmi pochybujem, že v zahraničí platí systém, že žiak, rodič a učiteľ určujú podmienky. A čo sa týka kvality - naši učitelia vymenili isté zamestnanie za kvalitu. Čo by škola neurobila v záujme normatívu, aby si udržala žiaka. A nemyslím si, že nemôže byť ešte horšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

A čo sa týka kvality - naši učitelia vymenili úroveň vzdelania za isté zamestnanie, dôležitejšia je kvantita. To sa to potom kritizuje úroveň tých neschopných žiakov a študentov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štát školy nefinancuje (viz spôsob financovania štát)
Slovenská republika je zastupiteľská demokracia (viz ústava SR)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kto posiela tie finančné prostriedka pre samosprávy? Štát stanovuje podmienky a pravidlá. Ak by to bolo na VÚC, tak by každá župa mohla mať svoj Školský zákon a školy odlišné normatívy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... prostriedky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A odkiaľ má štát tie finančné prostriedky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z daní občanov tohto štátu. Ale ak štát zmení normatívne financovanie a stanoví napr. rovnaký príspevok pre všetky školy bez ohľadu na počet žiakov, tak to stanoví štát a presne toľko prostriedkov prerozdelí pre samosprávy. A nepošle zdroje podľa rozhodnutia samospráv.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sú samosprávy ukradnuté, ja som reagoval na ten príspevok, že prečo by rodičia/žiaci ne/mali rozhodovať o fungovaní škôl.
Piano 3/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fajn, Vaša odpoveď nebola na túto tému. Takže ak sa 50% rodičov rozhodne zapísať deti do gymnázií, tak im to umožníme? Ak sa 50% stredoškolákov rozhodne študovať masmediálnu komunikáciu alebo sociálnu prácu, tak im to má štát umožniť? Prečo nie, zmeňme 50% základných škôl na osemročné gymnáziá a postavíme niekoľko vysokých škôl, aby deti mohli študovať zbytočné odbory a ostatné zatvorme. Všetko v záujme žiakov, študentov a rodičov. Vy si naozaj myslíte, že takto to funguje v zahraničí, asi nie. Veď učitelia sa celé roky sťažujú na nízku úroveň žiakov a študentov, ako to chcete zmeniť? Tak prečo by sme tú úroveň nemohli ešte znížiť. Ak sa 100% rodičov rozhodne pre súkromné školy, kde majú nízke počty detí v triedach a nízke školné – niektoré len 100 – 200 euro za rok, tak im to umožníme, takto nejako si to predstavujete, aby sme tie školy nemuseli ešte stavať! Katastrofou slovenského školstva je , že sa školstvo prispôsobuje žiakom, rodičom a pri osemročných gymnáziách učiteľom. Nemalo by to byť naopak?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia majú pri každej škole Radu rodičov a majú svojich zástupcov v Rade školy. Ako chcete, aby rozhodovali o fungovaní škôl? Chcete systém ako v zahraničí? Tak ten tu ešte dlho nebude, lebo tu si každý robí čo chce, väčšina pozná svoje práva, ale nepozná svoje povinnosti. Snívajte s nami a naďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bambulka, je rok 2015, nie 1975

Vzdelavanie nie je ani ocel ani psenica ani svina a ani krava - v priemysle a polnohospodarstve je adekvatne urcovat, kolko kusov dobytka potrebujeme, alebo kolko psenice mame vypestovat.

Vzdelavanie je sluzba verejnosti!!!! A tak ako ti stat neurcuje, po akej ceste mas jazdit a ci vobec (hoci ju "stat" postavil), ku ktoremu notarovi mas ist podpisat dokumenty (hoci mu "stat" dal licenciu), ... (prikladov by sme nasli vela), tak nema co hovorit do toho, co bude kto studovat.

Teda, mozno prepac. Vsetko zavisi od toho, ako si to myslela. POkial to bolo tak, ze stat ma povedat, ze potrebujeme tolko a tolko lekarov, sudcov, ucitelov, tak to je OK. Ale pokial si to myslela tak, ze stat ma povedat, ze tolko a tolko studentov bude studovat dany odbor, tak to je zvratene. UZ som to pisal velakrat - ako stat (kto je stat? Korupcny uradnik niekde na ministerstve?) v otvorenom systeme v akom sme, urci, kolko studentov mediciny, prava, pedagogiky potrebujeme, aby sme mali potrebny pocet lekarov, ....?
Dufam, ze chapes, ze koeficient 1,00 nefunguje :) Uz na tomto cele taketo uvahy padaju!
A potom je tu ten aspekt - ak stat stavia cesty za peniaze vsetkych ludi (z dani) a neurcuje kto kadial bude jazdit, tak preco by mal urcovat, kto co bude studovat, aj ked to "akoze" plati. Naopak, je "psou povinnostou" statu postarat sa, aby kazdy mohol studovat co chce (samozrejme, pokial na to dotycny ma).

Urcovanie podmienok a zahranicie - no, aby si sa nedivila. napr. cez skolske rady (napr. ze si rodicia presadia vyucbu kreacionizmu :). Alebo cez vyber skoly - v tomto pripade sice podmienky neurcujes, ale vyberas si tie, ktore ziakovi, resp. rodicovi vyhovuju.

Normativ - a co sa ma skola nechat zavriet? Teda ludia, co tam pracuju sa maju pripravit o pracu? Ty by si to, ak by si bola na mieste riaditela takej skoly, pre vseobecne principy moralky a etiky, urobila?
Jasne, ze riaditel/skola urobi vsetko pre to, aby mala peniaze. TO je uloha niekoho ineho, aby nastavil system tak, aby to nebolo len na normativoch a nie na samotnej skole.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechcem posudzovať kvalitu článku

z odborného hľadiska. Pridám pár postrehov z vlastnej praxe. S číňanmi som pracoval na Slovensku aj v zahraničí. Boli to práve manažéri, ktorí dohliadali na dodávky technológií z Číny a na kvalitu ich montáže. Na SK to bol pred niekoľkými rokmi Kronospan vo Zvolene, minulý rok APM terminal v Rotterdame. Všetci boli veľmi priateľskí, ale s angličtinou mali obrovské problémy. Podobne by som nepreceňoval nemcov. Dohovoriť sa s nemcom po anglicky hraničí so sci-fi. Po anglicky síce niektorí vedia, ale ich angličtina je desivá! Vrátane jazyka manažérov. Na medzinárodných projektoch preto zámerne vyhľadávajú ľudí s ktorými by mohli komunikovať v rodnom jazyku. Potom tak tie zákazky vyzerajú. Lenže to by už bolo na iný rozbor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uf... Vzorová demagógia.

kto zaplatil za takýto paškvil? Sám Čaplovič, či súdruhovia zo Súmračnej?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Pavel Macko: Zastavme ich bratia! 68
 2. Jan Novak: Zakázané správy: Dvere do Európy budú pre ilegálnych migrantov otvorené dokorán. 63
 3. Mária Šárossyová: Keď aj bezmocnosť je bezmocná 38
 4. Věra Tepličková: I hmotné statky vedia pod stromčekom potešiť, 25
 5. Filip Ľupták: Ako Andrej Danko pomohol LGBTI komunite na Slovensku. 23
 6. Leonard Malacký: Nakupovanie v čase socializmu - Vianoce 19
 7. Danica Chames: Už ste dnes niekoho pochválili? 18
 8. Marian Nanias: Jadrová energia - Najväčší jadrový reaktor na svete a prvý EPR v komerčnej prevádzke. 16
 9. Darina Petrášová: Vianoce snov pre Mišku 15
 10. Martin Droppa: Môj obľúbený obraz (XII.) 14

Rebríčky článkov


 1. Zuzana Halabuková: Facka
 2. Darina H. Lacková: Koľko stoja Vianoce?
 3. Peter Ďuroška: Slovenská asociácia zrakovo postihnutých športovcov si zvolila nové vedenie
 4. Jakub Zibura: Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom
 5. Milan Lacúch: Úvaha o konci sveta!
 6. Paula Beinsteinová: Tieň
 7. Ivan Janíček: Ako skladovať palivové drevo?
 8. Uršula Šilleová: Rozhovory
 9. Milan Koval: Milovníci“ žltého“ moku , na slovíčko.
 10. Jarmila Halgasova: Iné ako slovenské kura nekupujem, i keď aj to ukrajinské musí spĺňať prísne pravidlá EÚ

 1. Kiska nesie Bezákovi dar od pápeža Františka
 2. Dobrý rozhovor je sexy. Vyskúšajte si konverzáciu na jednu noc
 3. Švajčiarsky lyžiar mal hrôzostrašný pád, zjazd mužov prerušili
 4. Ututlané dejiny československého fetu
 5. V Košiciach sa zrazila električka s autom
 6. Nová Mazda 3 pozná slovenské ceny. Spôsobí revolúciu nielen motorom?
 7. Rozčuľuje to každého, priznal o rozmrazení platov Pellegrini
 8. Fialková po druhom mieste: Na mojich plánoch v sezóne to nič nemení
 9. Obec Lenartov preslávil meteorit nájdený začiatkom 18. storočia
 10. Hundertwasser bol bláznivejší než jeho pestrofarebné domy

 1. Karol Galek (SaS): Vládny návrh ukončenia doby uhoľnej nie je kompilát, ale opajcát
 2. Rusofili v politike znižujú našu bezpečnosť a sú odmeňovaní najvyššími postami
 3. OKS podporuje Františka Mikloška: Koho podporuje KDH?
 4. Prezidentská diskusia: Mikloško, Krajniak, Čaputová,
 5. Ján Kubiš – kandidát Smeru v zálohe
 6. Ondrej Dostál: Slovenská upratovačka v Marakéši
 7. Bývalý policajt: Kuciakovu vraždu vyšetria, ale rozuzlenie otrasie Slovenskom
 8. Leninova revolúcia by bez podpory Nemecka neprežila
 9. Robert Mistrík: Prehľad politických trafík v manažmente Slovenských elektrární
 10. Gašpar nekončí, má služobné auto aj skvelý plat poradcu

Už ste čítali?