Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Číne už vedia že Čaplovič mal pravdu. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

škoda, že mnohé kvalitné myšlienky sa topia v gramatických chybách
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

gramatické chyby

...bilingválny...

...Hery Potter....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kazdy si najde

comu rozumie najlepsie. Mudry najde kvalitne myslienky, hlupy najde gramaticke chyby.
Ja som ziadne gramaticke chyby nevidel, lebo som ich ani nehladal. Kvalitnych a hlavne pravdivych myslienok som v clanku nasiel na 10 blogov.

Zial, na Slovensku mame este takzvanych platenych trolov, ktorych ukolom je gramaticky spravne zhovadit kvalitne myslienky z jedineho dovodu - lebofico. Urcite sa tu v diskusii objavia. Poznate ich jednoducho - hrube vulgarne a gramaticky spravne vety bez jedineho zmysluplneho argumentu.

Ja dakujem pani Miriam za tento miestami jemne ironicky, ale hlboko realisticky a zjavne odborny pohlad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Príde mi značne ironické, ak sa niekto snaží byť ironický a kritizuje napr. úroveň angličtiny alebo iných cudzích jazykov na školách (hoci má aj pravdu), a pritom nevie ako sa správne píše Harry Potter alebo bilinguálne. Ale je dosť možné, že v tom bola skrytá irónia, ktorá mi akosi unikla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

2 učiteľia ...
sme sa ukázali ako matematicky negramotný ...
90 percent je napísanej v Anglickom jazyku...

Uff!!!
Táto osoba nemá potuchy o slovenskej gramatike, no ide kritizovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bilingvalny

je ok :)

bilingválny príd. ‹l› odb.

1. majúci dva jazyky, používajúci aktívne dva jazyky, dvojjazykový, dvojjazyčný: b. štát, b-e prostredie; b. hovorca

2. vyjadrovaný, tlačený a pod. dvoma jazykmi: b-e nápisy; b-a štúdia;

bilingválne prísl.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zvláštna logika. Keďže učitelia na ngličtinu sú zlí, tak určite budú zlí aj na dva jazyky. A panička si myslí, že je múdra :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokiaľ štát bude financovať školy, musí mať právo určiť, aké stredné školy a koľko vysokoškolákov podľa odborností potrebujeme. Veľmi pochybujem, že v zahraničí platí systém, že žiak, rodič a učiteľ určujú podmienky. A čo sa týka kvality - naši učitelia vymenili isté zamestnanie za kvalitu. Čo by škola neurobila v záujme normatívu, aby si udržala žiaka. A nemyslím si, že nemôže byť ešte horšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

A čo sa týka kvality - naši učitelia vymenili úroveň vzdelania za isté zamestnanie, dôležitejšia je kvantita. To sa to potom kritizuje úroveň tých neschopných žiakov a študentov!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štát školy nefinancuje (viz spôsob financovania štát)
Slovenská republika je zastupiteľská demokracia (viz ústava SR)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kto posiela tie finančné prostriedka pre samosprávy? Štát stanovuje podmienky a pravidlá. Ak by to bolo na VÚC, tak by každá župa mohla mať svoj Školský zákon a školy odlišné normatívy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... prostriedky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A odkiaľ má štát tie finančné prostriedky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z daní občanov tohto štátu. Ale ak štát zmení normatívne financovanie a stanoví napr. rovnaký príspevok pre všetky školy bez ohľadu na počet žiakov, tak to stanoví štát a presne toľko prostriedkov prerozdelí pre samosprávy. A nepošle zdroje podľa rozhodnutia samospráv.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sú samosprávy ukradnuté, ja som reagoval na ten príspevok, že prečo by rodičia/žiaci ne/mali rozhodovať o fungovaní škôl.
Piano 3/3
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fajn, Vaša odpoveď nebola na túto tému. Takže ak sa 50% rodičov rozhodne zapísať deti do gymnázií, tak im to umožníme? Ak sa 50% stredoškolákov rozhodne študovať masmediálnu komunikáciu alebo sociálnu prácu, tak im to má štát umožniť? Prečo nie, zmeňme 50% základných škôl na osemročné gymnáziá a postavíme niekoľko vysokých škôl, aby deti mohli študovať zbytočné odbory a ostatné zatvorme. Všetko v záujme žiakov, študentov a rodičov. Vy si naozaj myslíte, že takto to funguje v zahraničí, asi nie. Veď učitelia sa celé roky sťažujú na nízku úroveň žiakov a študentov, ako to chcete zmeniť? Tak prečo by sme tú úroveň nemohli ešte znížiť. Ak sa 100% rodičov rozhodne pre súkromné školy, kde majú nízke počty detí v triedach a nízke školné – niektoré len 100 – 200 euro za rok, tak im to umožníme, takto nejako si to predstavujete, aby sme tie školy nemuseli ešte stavať! Katastrofou slovenského školstva je , že sa školstvo prispôsobuje žiakom, rodičom a pri osemročných gymnáziách učiteľom. Nemalo by to byť naopak?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Rodičia majú pri každej škole Radu rodičov a majú svojich zástupcov v Rade školy. Ako chcete, aby rozhodovali o fungovaní škôl? Chcete systém ako v zahraničí? Tak ten tu ešte dlho nebude, lebo tu si každý robí čo chce, väčšina pozná svoje práva, ale nepozná svoje povinnosti. Snívajte s nami a naďalej.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bambulka, je rok 2015, nie 1975

Vzdelavanie nie je ani ocel ani psenica ani svina a ani krava - v priemysle a polnohospodarstve je adekvatne urcovat, kolko kusov dobytka potrebujeme, alebo kolko psenice mame vypestovat.

Vzdelavanie je sluzba verejnosti!!!! A tak ako ti stat neurcuje, po akej ceste mas jazdit a ci vobec (hoci ju "stat" postavil), ku ktoremu notarovi mas ist podpisat dokumenty (hoci mu "stat" dal licenciu), ... (prikladov by sme nasli vela), tak nema co hovorit do toho, co bude kto studovat.

Teda, mozno prepac. Vsetko zavisi od toho, ako si to myslela. POkial to bolo tak, ze stat ma povedat, ze potrebujeme tolko a tolko lekarov, sudcov, ucitelov, tak to je OK. Ale pokial si to myslela tak, ze stat ma povedat, ze tolko a tolko studentov bude studovat dany odbor, tak to je zvratene. UZ som to pisal velakrat - ako stat (kto je stat? Korupcny uradnik niekde na ministerstve?) v otvorenom systeme v akom sme, urci, kolko studentov mediciny, prava, pedagogiky potrebujeme, aby sme mali potrebny pocet lekarov, ....?
Dufam, ze chapes, ze koeficient 1,00 nefunguje :) Uz na tomto cele taketo uvahy padaju!
A potom je tu ten aspekt - ak stat stavia cesty za peniaze vsetkych ludi (z dani) a neurcuje kto kadial bude jazdit, tak preco by mal urcovat, kto co bude studovat, aj ked to "akoze" plati. Naopak, je "psou povinnostou" statu postarat sa, aby kazdy mohol studovat co chce (samozrejme, pokial na to dotycny ma).

Urcovanie podmienok a zahranicie - no, aby si sa nedivila. napr. cez skolske rady (napr. ze si rodicia presadia vyucbu kreacionizmu :). Alebo cez vyber skoly - v tomto pripade sice podmienky neurcujes, ale vyberas si tie, ktore ziakovi, resp. rodicovi vyhovuju.

Normativ - a co sa ma skola nechat zavriet? Teda ludia, co tam pracuju sa maju pripravit o pracu? Ty by si to, ak by si bola na mieste riaditela takej skoly, pre vseobecne principy moralky a etiky, urobila?
Jasne, ze riaditel/skola urobi vsetko pre to, aby mala peniaze. TO je uloha niekoho ineho, aby nastavil system tak, aby to nebolo len na normativoch a nie na samotnej skole.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nechcem posudzovať kvalitu článku

z odborného hľadiska. Pridám pár postrehov z vlastnej praxe. S číňanmi som pracoval na Slovensku aj v zahraničí. Boli to práve manažéri, ktorí dohliadali na dodávky technológií z Číny a na kvalitu ich montáže. Na SK to bol pred niekoľkými rokmi Kronospan vo Zvolene, minulý rok APM terminal v Rotterdame. Všetci boli veľmi priateľskí, ale s angličtinou mali obrovské problémy. Podobne by som nepreceňoval nemcov. Dohovoriť sa s nemcom po anglicky hraničí so sci-fi. Po anglicky síce niektorí vedia, ale ich angličtina je desivá! Vrátane jazyka manažérov. Na medzinárodných projektoch preto zámerne vyhľadávajú ľudí s ktorými by mohli komunikovať v rodnom jazyku. Potom tak tie zákazky vyzerajú. Lenže to by už bolo na iný rozbor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uf... Vzorová demagógia.

kto zaplatil za takýto paškvil? Sám Čaplovič, či súdruhovia zo Súmračnej?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Boba Baluchová: (Jedno)svetový dokument o kráse ľudskej súťaživosti 239
 2. Ľudovít Daňo: PORIEŠENÝ KATRINEC II. 237
 3. Arpád Sasköi: Strelec 237
 4. Natália Milanová: Kunerád – smutný príbeh zámku a jeho gýčového majiteľa 160
 5. Barbora Oráčová: „Bašternákovci“ na stavebnom úrade v Starom Meste 1.0 118
 6. Martin Ondráš: Cena slovenskej potraviny - skutočná pravda 49
 7. Greenpeace Slovensko: Výsledky prieskumu príjemne prekvapili. Slováci nechcú uhlie 48
 8. Jaroslav Hoško: Ako sa dve Babetty na Balkán vybrali 37
 9. Transparency International Slovensko: Ešte stále sa chcete presťahovať na vidiek? 32
 10. Peter Cmorej: Čo pre vás doteraz urobili kandidáti na starostu Petržalky? 28

Rebríčky článkov


 1. Milan Lacúch: Klaňaním sa zlatému teľaťu hmoty človek degeneruje!
 2. Martin Simurda: Nájdime NÁŠ ŠAMORÍN
 3. Ján Marton: SPOD STRIECH - krst...
 4. Jozef Kováč: KTOŽE NÁM TO KANDIDUJE???
 5. Eva Šnircová: Počúvajte spätnú väzbu a odosobnite sa od seba.
 6. Július Kovács: Peter Tóth nebol vypovedať, on sa bol zachrániť pred zatknutím.
 7. Martin Gálik: Plán Bratislava: Chceme husté mesto. Bývanie bude drahšie a zelene bude menej.
 8. Denis Jacko: Linajky v našich prstoch
 9. Martin Gálik: Plán Bratislava: Parkovanie nie je tvoje právo a zápchy sú tvoja vina
 10. Mário Bulla: Psycho 2. časť - Zoznámenie

 1. Rok nepijem alkohol. Ako sa zmení život, keď sa vzdáte večerného pohárika
 2. Hrošovský strelil gól Realu Madrid, Juventus porazil Manchester
 3. Posúvali mu operáciu, dal vraj lekárovi peniaze a išiel hneď
 4. Ústava sa nezmení, ústavní sudcovia sa budú voliť ako doteraz
 5. Ako kočnerovci ukradli Technopol a súd im pomáhal
 6. Raz aj veštica musí povedať pravdu: skončili ste!
 7. Bývalá šéfka rozhlasového spravodajstva Stano Maťašovská zostáva v RTVS
 8. Opitá učiteľka strážila v škôlke osemnásť detí
 9. V Colorade núdzovo pristál bombardér B-2 Spirit
 10. Vláda v Tatranskej Javorine videla aj mŕtvy les

 1. Andrej Danko, dedič Vasiľa Biľaka
 2. Bude mať Fico spoločnú stenu s Kočnerom aj v Leopoldove?
 3. Sulík sa pustil do Fica: Patríte do basy!
 4. Tú babu treba zabiť – zápach SIS (pokračovanie)
 5. Ako České dráhy a ostatní českí železniční prepravcovia obchádzajú nový zákon o 75% zľave na dieťa
 6. Fico a Kočner ako registrovaní partneri
 7. Šikana na školách je veľmi vážny spoločenský problém
 8. Vladimír Palko: Ešte nie sme v bode zlomu
 9. 10 kľúčov k ešte lepšej Bratislave a jedna srdcovka
 10. Kočner mal asi informátora s kódom „veštica“. Sú za kódom Krajmerovci?

Už ste čítali?