Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dobrovodský: Prečo ľudia nechcú prísť o seriál Družstevná? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

kandidát Róbert Fico a Družstevná ulica

trošku som zalovil v pamäti a pre istotu pozrel staršie články pána Dobrovodského.
A čo som zistil:
22. apríla 2012 pán Dobrovodský poslal Róbertovi Ficovi otvorený list, kde mu opísal problémy s dodržiavaním zákonnosti a poriadku u neprispôsobivých obyvateľov Družstevnej ulice. Krátko nato mu novinár z Nového Času dal vedieť, že hovorkyňa vlády mu povedala, že úrad vlády to bude "v dohľadnej dobe" riešiť.
31. mája 2012 sa od známeho zo Smeru dozvedel, že podľa jeho informácií premiér Fico sa tým otvoreným listom zaoberať nebude, ani nikto iný z vlády, pretože úrad vlády sa musí zaoberať "dôležitejšími" záležitosťami a nie nejakými "malichernosťami". Bola to samozrejme neoficiálna informácia a tak stále ešte máličko dúfal, že Róbert Fico svoj postoj zmení. Nezmenil dodnes.
Keď v októbri 2012 sa proti Oskarovi Dobrovodskému otvorene postavila Monika Flašíková Beňová čakal som od precedu, že buď jej vystupovanie označí za súkromnú akciu pani poslankyne alebo že sa od neho dištancuje. Tiež som čakal zbytočne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, Panoramix, dotycny novinar bol optimista a veril, ze premier mu odpovie na jeho otazky a ze konecne da vsetko do poriadku, vraj istotne Ficovym vyriesenim kauzy Druzstevna mu stupnu ajtak vysoke preferencie. No po case bol nielen ten novinar znacne rozcarovany nielen z Ficovho postoja, ale aj z Kalinakovho, ktory taktiez klamal a dokonca v priamom prenose na STV...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vymožiteľnosť súdneho rozhodnutia ...

Stále mi nie je jasné, ako je to s tou vymožiteľnosťou súdneho rozhodnutia, ktoré ZAKAZUJE "susedom" O.Dobrovodského páliť staré, namorené drevo, či plastové fľaše a tým zamorovať toxickými splodinami celé okolie ?
Pritom p.Dobrovodský niekoľkkrát zdokumentoval, že "susedia" to veselo robia ďalej, na rozhodnutie súdu tiež veselo "se. _. .rú" a nikto nie je schopný rozhodnutie vymôcť.
Toto je potom NEPRÁVNY štát.
Ak to takto chcú, potom ani my občania, ktorí sa ocitneme v ohrození, sa nemôžeme nádejať že nám právny štát pomôže. Nepomôže.
Dokonca vás bude ešte aj šikanovať !
Kam by to po tejto ceste ďalej viedlo, je snáď aj pribrzdenému jasné.

To sa potom nečudujem, že extrémizmu je na vzostupe, dosťať bitku od náckov v meste je v tomto štáte bežné, dokonca aj polícia vás vymláti (v rámci tréningu/výjazdu kukláčov) v nejakej krčme/bare, či na zhromaždení (ako to urobili na antigorila stretnutí), alebo v Moldave.

Skutočne, radosť žiť (a platiť dane) v tejto krajine.
:-(

P.S.
Dúfam, že aj prezidenta si teraz zvolíme takého, že zapadne do tejto "partie" goríl a politických opičiakov, čo si tu takto nezmyselne stále chováme.
:-(
Asi ako v Hornom výplachu tú sviňku pre premiéra ?

(PiJano! 3/3)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano celý čas to tu

píšem,jediná cesta je ktorú zvolil Čarnogurský.Je to ohrozenie epidémiou,nevhodné prostredie z hľadiska hygieny a nechápem ako je možné,že sociálka v týchto podmienkach necháva deti.Je to reálne ohrozenie ich zdravia,výchovy a flagrantné porušovanie práv dieťaťa.Keby to boli biele deti,sociálka ich tam nenechá ani deň.Čarnogurský je dobrý,mám s ním jediný problém a síce že je rusofil.Potrebovali by sme prezidenta,ktorý sa vie voči nášmu Kimovi dobre zaťať.Niečo ako Kováč.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám otázku.

Zaujímalo by ma, na ktoré trestné činy konkrétne podal J. Čarnogurský trestné oznámenie?

Možno by takáto informácia pomohla aj iným v podobných situáciách.
Ď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niekolkokrat som premiera Fica ziadal....„aby ste ako súčasný najvýznamnejší politik na Slovensku osobne zasiahli v prospech zákonnosti a poriadku na Družstevnej ulici v Malackách, a tak ukázali úradníkom plateným z našich daní, že sú tu preto, aby tento štát fungoval. Aby mal v Slovenskej republike človek istotu, že mu na jeho prácou nadobudnutý majetok beztrestne nesiahne asociál a tiež nebude asociálovi dovolené beztrestne narúšať jeho osobné a rodinné šťastie.“
A tresne oznamenia:
- trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby podľa § 164 ods. 1 Trestného zákona,
- trestného činu neoprávneného zásahu k domu, bytu alebo nebytovému priestoru podľa § 218 ods. 1 Tr. zák.
- trestného činu šírenia nákazlivej choroby zvierat a rastlín podľa § 307 ods. 1 Tr. zák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ono dovedené ad absurdum

si viem predstaviť,že tie deti vyrastú,vezmú si právnika a zažalujú tento štát za to,že ich nechal vyrastať v takto zanedbanom prostredí nevhodnom pre výchovu detí a ohrozujúcom ich zdravie.Ak náhodou hepatitída s následkami,tak na vine je biele okolie,ktoré ich nechalo vyrastať v hygienicky závadnom prostredí.A diskriminácia,pretože biele deti by v takom prostredí nenechali.
Len dúfam,že som nedala návod právnikom a osadníkom ako sa nabaliť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Až taká absurdná predstava to nie je!

Všetci lapaji,ktorí majú v náplni práce obhajovať lumpárne osadníkov spolu ruka v ruke s členmi ako Pollák, tak títo neustále poukazujú na väčšinovú vinu....ani nepípnu na tému,že by sa mal o seba a svoju rodinu každý postarať v prvom rade sám! Majú ako modlu štát,ktorý môže za všetko. Tí vzdelanejší z nich sa už sťažujú aj na Máriu Teréziu.
---------------------------
Ale k Oskarovi: časť ovčanov to hádže na bekhend a trvdí,že ide o akýsi susedský konflikt,teda, že sú dve strany sporu a stačí tú jednu stranu -ľubovoľnú - odstrániť a je to v richtigu. Nie je!
Ako je z histórie známe,družstevní lapaji mali ,,spory,, už všade a s každým.
--------------------------
Presťahovaním sa vec nevyrieši,azda len pre Oskara a aj keď mu to prajem,tak aj tak sa to bez nápravy (hoci aj v base) tých bordelárskych susedov nespraví. Musím povedať,že Oskar teraz symbolicky zastupuje všetkých,ktorí majú tú ,,radosť,, byť obohacovaní osadníkmi na celom Slovensku. Verte,je ich dosť a ich všeobecná nas.anosť stúpa. Potom sa taká kotlebovská vlna nejaví ako prekvapko,ale ako posledné krízové riešenie pred konfliktom vo väčšom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lenže ja si myslím,

a tiež to do radu píšem,že Romovia jednak majú svoje deti radi a jednak je to ich zdroj prijmu.Takže hrozba realneho odnatia detí a penazí by ich možno donútila upratať a aspon mierne sa scivilizovať.Akonáhle by tam naozaj nabehli policajti a soiálka-a rozhodne by to fotkami a videami obránili pred celým svetom,zvlášť teraz ked angličania vidia čo im tam začínajú robiť - a zobrala deti,pochopili by koľká bije.Aspon väčšina z nich.Je to jedna z ciest.Stojí za zváženie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pán Dobrovodský- právnik Čarnogurský možno s tou žalobou uspeje, dokonca súd aj rozhodne vo Váš prospech.
A čo ďalej??? Vymoženosť práva u nás je taká aká je. S tými cigáňmi s rozsudkom súdu veľa nenarobíte. Neprevychováte ich súdnym rozhodnutím. Povedal Vám Čarnogurský ako sa bude postupovať potom. Prial by som Vám aby sa to riešilo razantne, ale na taký precedens v riešení romského neprispôsobivého etnika si asi naše výkonne orgány netrúfnu. Podľa mňa budete mať len ďalší papier v hrsti, ktorí budete môcť ponúknuť susedom ako toaleťák. Inak Čarnogurského by som aj ja radšej za prezidenta ako ďalších 12
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak jedine obratit sa na exekutora a zacat exekucne konanie.exekutor je potom v postaveni verejneho cinitela a MsP aj PZ mu musia poskytnut sucinnost.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som voličom pána Čarnogurského, ale

začiatkom 90-tych rokov som bol. Som rád a vážim si ho za to, že si ešte stále zachoval svojho "disidentského ducha" a vie sa stále postaviť za spravodlivú vec aj keď to práve nie je výhodné.

Bol som 25.3.1988 (deň povestnej sviečkovej manifestácie v BA) ako VŠ študent aj so spolužiakom niekedy v poobedňajších hodinách sa pozrieť v meste, lebo sme na Slobodnej Európe počuli, (ale varovali pred účasťou aj komunistické noviny) že sa chystá nejaká akcia.
Boli sme v meste ešte niekoľko hodín pred akciou a prišli sme až ku Carltonu na Hviezdoslavovo námestie, ale keď sme videli všade postávať obrovský počet VB aj tajných a videli sme, že po Štúrovej len tak akoby mimochodom práve prešla hučiaca kolóna obrnených vozidiel a tankov (zrejme ako preventívne zastrašovanie potenciálnych účastníkov), tak sme si uvedomili, že to, čo sa chystá asi vôbec nebude sranda a radšej sme sa zdekovali domov v strachu aby nás náhodou neskontrolovali policajti a potom nás nevyhodili zo školy za to, že sme boli zo zvedavosti “v nesprávny čas na nesprávnom mieste“.

Vtedy som si v tom meste ako študent asi po prvýkrát prakticky uvedomil, že byť vtedy disidentom vôbec nie je sranda a chce to mať poriadnu odvahu. Pán Čarnogurský vtedy disidentom bol a tú odvahu mal, preto som si ho nasledujúce roky neskutočne vážil a volil som ho.

Je iná doba, ale veľmi by ma zaujímalo kto z dnešných politikov by vtedy mal rovnakú odvahu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Držím Vám palce.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME