Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kam odchádzajú? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tí malí chlapci sa veľmi rýchlo prebudia do tvrdého reálneho sveta, lebo tí druhí nevedia pochopiť ich kúzelné snenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto sú tí druhí? Neboli aj oni malí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Možno neboli, a možno na chvíľočku aj áno, ale tiež rýchlo vytriezveli, lebo niekto ďalší sa o to postaral.
A oni nieže na to zabudli - lebo na čo zabudneš, spomenúť sa ešte dá - ale krátky okamih je tak dávno za nimi, akoby nikdy nejestvoval.
Súhlasím,že je veľkým hriechom pochovávať všetko pekné, čo má v nás žiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Piekne!

Ahoj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem,
Boris. Aj ja ťa pozdravujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sú v našich životoch, ale musíme ich

naozaj VIDIEŤ... Asi pred 30 rokmi som cestoval s 3 malými deťmi do Prahy, aby ju aspoň trochu poznali.Krásny čas koncom júna velil oblečeniu,pozostávalo z tričiek,krátkych nohavíc,sandálov.Prijal nás vekom navštívený Ing.M.,zastupoval našu firmu ako dodávateľa projektov.Môj syn Marek uvidel na stole ležať čosi oválneho tvaru a náš hostiteľ,sledujúc jeho záujem,iba podotkol, že to v kladenských baniach našli baníci v hĺbke vyše 1.000 metrov a ja som vytreskol, že ide zrejme o vajce budúceho dinosaura.To rozhodlo o nástojčivej prosbe syna, aby mu bol tento nález vydaný na "dopestovanie".Prekvapivé ráno nám ukázalo iné tvár počasia,nasnežilo a všetko rozkvitnuté zamrzlo,takže taxíkom šup na hlavnú stanicu a na obed sme boli v Bratislave.Keď som večer po jednom z hovorených príbehov dával deťom dobrú noc,Marek sa mi priznal,že v uteráku na radiátore "zahrieva" vajce akože dinosaura:"Oci,ja si chcem vypestovať malého dinosauríka, môžem ? Nemohol som mu povedať pravdu, ale povedal som, že má dobré srdiečko a on pomaly privrel viečká a ponoril sa do svojho nového dinosaurieho kráľovstva.
Prešli roky, ale schopnosť mať nielen vízie,ale ich aj realizovať, ho doviedla v súčasnosti k tvorbe okrem iného aj
počítačovej hry, akéhosi virtuálneho LEGA, kde si každý účastník môže zostrojovať medziplanetárne stanice, dopravné zariadenia na ťažbu v asteroidoch a riadne sa mu podarilo "zapleveliť" medzinárodné sociálne siete a stále vidí všetko to, čo "nevidiacim" nie je otvorené...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mne sa tak zdá, že to má v génoch...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ešte tak cca 80 rokov

a ako starý chlap bude opäť všetko vidieť podobne ako keď bol malý chlapec:) Ale potom to už bude, žiaľ, nie detstvo ale diagnóza. Život človeka má zopár zvláštnych období; krajších aj tých menej krajších. Ja verím tomu, že každý z nás si v sebe nesie niečo detské (fantázia, spontánnosť atd...), len to zbytočne potláčame v sebe.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME